Jde si pro nás noc

• Indonézia The Night Comes for Us

Keď sa Ito (Joe Taslim) rozhodne otočiť svoj život naruby, poštve si všetkých naokolo proti sebe. Nevie komu má veriť a komu nie. Zostáva mu len prebojovať sa cestou o prežitie plnej akcie. (maramashi)

Martrix

Západní kinematografie si láme hlavu, jak udělat dostatečně realistický akční film, ale aby nebyl eRkový ...protože krev a sprostý slova jsou FUJKY. Násilí je ok, ale nekurvovat u toho a hlavně...žádný cákání krve, sperma, mozku, prostě ničeho. Jo a žádný péra a štěrbinky...prso jo, ale bez bradavky. To v Indonézii se to tak nebere. Nakoupí se barely prasečí krve, kilometry hadiček a šprcek, do kterých se naleje, nalepí pod trička a jde se na to. Sekáčky, sekery, nože, mačety, trubky, šroubováky, zalamovací nože...a spousta nadšení. Jenže když dva dělají totéž, není to totéž. Takže zatímco u Kingsmana jsou po promítání sedadla ulepený od blaha pošahaných eRkomilů, kteří se tetelí při každém cákanci, či useknuté končetině, o této Indonéské vykošťovačce ví jen pár zasvěcených hlavounů řeznického cechu. Je to dobře, nebo špatně? Mě je to jedno...protože mě vzrušují spíš ty štěrbiny a prsa s bradavkama, než magoři, kteří se snaží navzájem vykuchat. Takže za mě je to stejně zbytečný film, jako dokument o vyplňování formulářů potřebných pro registrovaný svazek homosexálních párů. ()

mortak

Nic proti gore efektům, ale občas se mi zdálo, že cílem jsou ony, a nikoliv bojová choreografie (byt, řezník). Naštěstí poslední dva fighty dají divákovi přesně to, co očekává. Přehlednou akci bez zbytečných střihů, ve které se jde na hranu lidských schopností. Linie s vykoupením sice moc nefunguje, holčička je jen takový MacGuffin, ale jako jednohubka na uklidněnou po hodině jógy to nebylo špatné. ()

okkac

Scénář je vratký a drží u sebe jako domeček z karet, ale jak chcete narvat děj do filmu, kde 90% stopáže se někdo s někým mlátí. Dynamiky bitek z The Raid to nedosahuje, ale o dost více je to syrové. Nic brutalnějšího jsem tento rok neviděl a asi neuvidím. ()

StanislachKo

Netflixu za toto neskonalá vďaka a uznanlivé pobúchanie po ramene. Čistokrvná rezba v duchu starej doby ázijských mlátičiek s minimom strihu a maximom kontaktnosti, aké teraz aby si pohľadal. Toto by mi v zásade k spokojnosti stačilo, ale tu ešte treba skonštatovať, že príbeh a psychológia sú síce v tieni technických stránok, ale riadne podškrtávajú kvalitu tohto mástrštyku. ()

BROKEN_

Milovníci těchto filmů si příjdou na své. Ostatní s tím budou miít problém. Co se ve filmu odehrává je jen jedna mlátička za druhou, s litry krve. Joe Taslim je pěknej Rambo, protože to co on vydržel po celém filmu je neskutečný. Iko Uwais má sice vedlejší roli i tak si ho užijete. Akční scény jsou natočeny přehledně, žádný rychlí střih. Kamera zabírá během bojových scén velmi dobré záběry. Řemeslně skvělá práce, lepší jak většina hollywoodských filmů. ()

Wade

Přestřelený akční brutální krvavý nářez! A to je přesně to co jsem čekal a chtěl. Bez problémů plná palba 5*. 90% --- 9/10 IMDb ()

haj

Bojový film, kde spíš než o propracovanou choreografii jde o neustálé zobrazování extrémního násilí, takže místo toho, aby se všichni efektně mlátili ve skvěle nacvičených scénách podobně jako je tomu v případě série Raid, tak se jen neustále sekaj na kusy všemi možnými i nemožnými zbraněmi a tvůrci jen vymýšlí co nejnechutnější způsob, jak někoho zprovodit ze světa. Občasnej brutální finish je fajn, ale když je to to hlavní, na čem stojí 2 hodinovej film, tak je to otrava. Choreografie samotná ve většině případů neurazí, ale ani nenadchne. 2.5* ()

bizz_mjc

Příběhově strohé jako špageta, ale jinak co do násilí a nekončících bitek špageta ve 20l rajský. Kdyby měl příběh aspoň dvě špagety, ty 4* by byly zasloužený, ale takhle spíš 3, ale za explicitnost jdu výš. ()

JohnSmith

Gareth Evans nasadil před lety indonéskému akčnímu filmu hodně vysokou laťku a tu jen tak někdo nepřekoná. Snaha dohnat Evanse brutalitou se daří, ale ani příběhy, ani akce nejsou ono. To je případ i The Night Comes for Us. Není to špatné, ale čekal jsem prostě víc a asi i víc zručnosti. ()

Tft

Naprostej masakr. Jednoduchý příběh, kterých už jsme v akčních filmech viděli miliony tady hraje druhý housle, ale vůbec nikomu to vadit nemusí. Přes všechnu tu krev, useknutý končetiny, rozpáraný břicha a hromadu dalších možností jak se dá lidské tělo zdemolovat na nějakej příběh ani není pořádně vidět. Z popisu by se mohlo zdát, že jde vlastně jen o prázdnou vyvražďovačku a není to vlastně daleko od pravdy, háček je v tom, že je to zatraceně dobrá a zatraceně dobře natočená vyvražďovačka. The Night Come for Us je takovou gore verzí Johna Wicka, režisér Timo Tjahjanto tady choreografii akčních sekvencí ladí do naprosté preciznosti a je prostě radost pohledět jak všude cáká krev, lítají pěsti a herci padají k zemi jeden za druhým jako hrušky. Tjahjanto se musel při natáčení vyloženě rochnit blahem, protože z filmu ta energie a filmařská chuť přímo sálá a po skončení filmu by jste mu nejradši poslali všechny svoje úspory na účet, aby mohl natočit další takovou pecku. Pro fanoušky akčních a krvavých filmů jeden z nejzásadnějších filmů poslední doby a naprostá povinnost. ()

Sayge

Máte rádi akci? Baví Vás, když se lidi rvou hlava nehlava, zatímco všechno kolem rudne krví? Zbožňujete martial arts ve stylu Raid, nebo Neporazitelný? Pak mám pro Vás dobrou zprávu, přesně tohle a mnohem více najdete právě v Night Comes for Us. Příběh je řekl bych trochu stereotyp, týpek nechce zabít lolitu, tak radši vyvraždí snad celou mafii. Za mě absolutní paráda, přesně to, co hledá každý milovník mlátiček a zároveň neřeší něco jako "Ale po takové nakládačce, by se už nemohl ani hýbat, to je NEREÁLNÉ!", Star Wars taky není reálný a kolik lidí to zbožňuje. Velmi oceňuji hlavně kreativitu souboje, jelikož dokázali udělat vražednou zbraň, snad z každého předmětu, který při natáčení našli. ()

herr_carter

Tenhle film by mohl v klidu posloužit jako reklamní nástroj výrobci kvalitních ostří, protože tolik precizně usekaných údů jsem neviděl snad dohromady ve všech filmech. Děj v tom nehledejte, psychologické rozhovory herců už vůbec ne, ale akce střídá akci a nohy s rukama lítají vzduchem, doplněné hektolitry krve, pěkná vymejvárna....................moje hodnocení = 6,5 z 10. ()