Continuum

Kanada, (2012–2015), 31 h 30 min (Minutáž: 45 min)

Tvorcovia:

Simon Barry

Hudba:

Jeff Danna

Rachel Nichols, Victor Webster, Erik Knudsen, Stephen Lobo, Roger Cross, Brian Markinson, Jennifer Spence, Lexa Doig, Luvia Petersen, Richard Harmon (viac)

Policistka z roku 2077 (Rachel Nichols) se přichomýtne k útěku bandy nebezpečných zločinců z vězení. Ocitne se i s nimi v roce 2012 a dává si za úkol nejen najít cestu zpět ke své rodině, ale zároveň pochytat zločince dříve, než uskuteční svoje plány. Přitom jí pomáhá mladý vynálezce Adam (Erik Knudsen) a Vancouverské policejní oddělení, jmenovitě Carlos (Victor Webster). (Ben Nevis)

Jayem

Prvé dve časti celkom slušné scifi ale potom sa to bohužial zvrtlo na priemernú kriminálku. Uvidime čo prinesie druhá séria. 1 séria 60% ()

ADIO45

Když už se muselo stát že se vrátily do minulosti mohli to scenáristé trošku přiostřit, jinak děj spočívá v tom že policie chytá darebáky. To už se můžu rovnou podívat na nějakou obyčejnou krimi a ne tuhle divnou směsici sci-fi s krimi žánrem. ()

Frederika

Jeden z mála seriálů, jehož série měly vzestupnou tendenci kvality. Bojové scény byly na začátku tragické a postupně se stávaly uvěřitelnější a zajímavější. Charaktery se vyvíjely, přestože příběh je poměrně jednoduchý, a mohl by skončit rychle. Přidáváním časových linií, tím, že musíme pozorně sledovat a přemýšlet nad změnami a tím, jak se projeví v budoucnosti, vás ale seriál chytne a nepustí. Navíc má velmi zajímavou konspirační tématiku a firma Sonmanto (Monsanto) mě opravdu pobavila :D Docela útok na přední linie chemických konglomerátů. ()

KM Phoenix

Zajímavě rozjetý seriál, který se v druhé a třetí sérii zbytečně překomplikuje, přesto zakončuje docela solidní (a krátkou) čtvrtou sérií. Seriál je vyjímečný tím, že se tu v průběhu dílů mnohokrát mění nálepky kladných a záporných postav (řekl bych, že to i trochu přehnali) a vztahy a spojenectví se mění jak na obrtlíku a je i vcelku jedno jestli si postavy navzájem zabily ty nějaké alternativní "já". Herectví R. Nichols je, obzvláště ze začátku, až bolestné sledovat, člověk má pocit že snad nemá jiný než težce ublížený bolestínský výraz. Také mne fascinovalo, že v tomto seriálu (ať už v přítomné nebo budoucí časové linii) neexistuje nic kromě Vancouveru. Ten je centrem všeho světového dění dnes i v blízké budoucnosti. ()

Phyrexian

Seriál bez humoru, mezi postavami není žádná chemie, zápletka vypadá čím víc hůř... dám tomu ještě pár dílů, ale vidím to bledě. ()

sedlo03

Hodnocení po první sérii: Velmi slušný začátek, následován 2 slabšími epizody, ale dále to už bylo jenom skvělé. Závěr byl 5*. Snad nastavená latka vydrží. Jeden z objevů tohoto roku a Showtime potvrzuje, že prostě umí. ()

Hopi

Velmi příjemné sci-fi ze současnosti. Zajímavý příběh, kde hlavní hrdinka (velmi milá), reprezentuje zlé korporace a hodní povstalci jsou zde označeni jako zlí teroristé. Seriály typu Hvězdná brána nebo Star trek moc nemusím, ale Continuum se mi po první sérii velmi líbí. ()

Tred2

Po nějaké době zase slušné sci-fi.. ale opravdu slušné. Finančně se jedná o "další" Béčko, po všech ostatních stránkách jednoznačně dobývá vyšší laťku. Příběh je správně zamotaný, není přehnaný, některé záležitosti jsou jasné a jiné zase naopak vůbec. Co se ale rozhodně povedlo je casting. To je poslední dobou hlavní kámen úrazu všech podobných seriálu - vždy se snaži nalákat na sympatické neokoukané postavy a většinou s tím špatně pochodí (hlavně mě začínají štvát všechny ty "špatný blondýny", který mi kazí jinak povedené seriály jako Fringe nebo Once Upon a Time). Tady se povedlo všechny důležité postavy minimálně slušně obsadit. První série je jednoznačně rozjezdová, takže pří hodnocením po jejím shlédnutí nemůžu jít na plný počet, nicméně seriál má výborně našlápnuto a já si "rád počkám" na další sérii. 80% Po dalších dvou sériích zůstávám na 4. Nic lepšího v rámci žánru teď podle mě nedávají, zápletka se trošku překombinovala, ale celkově se nadhodili správné myšlenky, a jsem rád, že i postavy se chovájí docela logicky, hlavně vzhledem k vývoji děje. Závěrečná scéna poslední sérky mě trošku rozhodila, a nevím jestli dobrým nebo špatným směrem. ()

bezvim

Námět pěkný a ta nezodpovězená otázka, která se vznáší nad celou první sérií o tom, jestli je ta budoucnost opravdu o tolik lepší a jestli si to skutečně hlavní postava myslí, se mi líbí. 1. série = 70% Druhou sérii jsem rozkoukal, ale nakonec jsem to vzdal. Tak nějak to ztratilo dech, začalo se to natahovat a mě jako divákovi to přišlo, že scénáristi už neví, jak (a co) mají natáhnout na těch x dalších dílů. Začalo to vykazovat prvky špatné telenovely, bylo to až otřesně předvídatelné. 2. série 50% ()

warrenur

Prva seria celkom fajn. Druha kvalitativne klesla. O tretej uz ani nehovorim. Slaby priemer. Po stvrtej uz istotne nesiahnem. Rachel Nichols vie sice s mimikou pracovat velmi sikovne, ale v konecnom dosledku vsetko, aj s jej pozou, posobi amatersky az strojene. Ako znacne pozitivum vnimam postavu Alec-a Sadlera a jej stavnenie. To je v skutku velmi autenticke. Ako celok vsak vsetky tri serie tvoria podpriemerne sci-fi. A hoci hratky s casovym kontinuom a ohybanim reality mam celkom rad, hlavne tretia seria ma zacala znechucovat. ()

Ben Nevis

Pilot: Vypadá to prozatím jako běžná detektivka trochu opepřená scifi a bojuje se proti terorismu, což je vděčné téma poslední dekády. Hlavní hrdinka je klasicky dřevěná v obličeji, jako by se bála tak přehrávat, až hraje Vulkánku. Už mě unavují ženské postavy, které jsou tak "cool" a nad věcí, až jsou nudné. Nechybí pohledný parťák a brýlatý pubertální Adam Bernau, který snad nebude otravný. První díl naznačuje, že se zápletka nebude točit jenom kolem honičky za uprchlými zločinci a že svět v budoucnosti je jiný, než si policistka myslí. ()

Crowen

Velice solidní start, ovšem skvělou první sezónu už tvůrci nikdy nezopakovali. Druhá půlka seriálu už je překobinovaná změť událostí a paradoxů nedávající pořádnej smysl. Dokoukáno na sílu. Točit o cestování v čase je prostě těžký, zvlášť když si ani nestanovíte žádný pevný pravidla, jak má fungovat kausalita. Neukočírovali to. ()

longercz

Musím uznat, že Rachel Nichols je zcela určitě jednou z nejhezčích hereček současnosti, na tom jejím hraní mi tady ale něco prostě nesedí. Jinak celý seriál vypadá krásně, má to skvělý námět, ale příběh se nikam neposunuje a chybí mi tu i jakákoliv oblíbená postava, a tak se bohužel u mě dostáváme do průměru. Momentálně (13.5.13) sleduju 2. řadu a pokud se něco nezmění tak očekávám, že už ji nedosleduji... ()

cogi

Seriál není z toho žánru, že od první minuty Prásk a doslova "žerete" každou minutu. Seriál se postupně rozvijí a postupně vás omotává a vy zjišťujete, že chcete další a další díl. . Jinak mi i přijde, že až tak moc SCIFI seriál není a že už některé věci jsou v dnešní době taky možné (nebo spíš, že už jsou vyrobené či k nim není moc daleko) ()