Tajomstvo a zmysel života

• Česko Tajemství a smysl života (viac)

Čo je zmyslom života? Čo je láska, humor, strach a smrť? Je všetko len sen? Kto sme? Prebudíme sa, spomenieme si? Pomáhajú nám bytosti z iných dimenzií? Dokážeme už pochopiť zmysel Hry? Kto je Stvoriteľ? Kde je Kráľovstvo božie? Blíži sa doba odhalenia? Odpovede na tieto a mnohé iné otázky hľadá nový celovečerný film Tajomstvo a zmysel života. (Itafilm)

Turby

Jedná se o vcelku unikátní počin. Hromadí se negativní hodnocení, ale to jen na základě divákova nepochopení nebo braní všeho doslova. Pro mě to nebyl ani moc velký nápor myšlenek, jelikož nad tímto tématem dumám většinu života, ale samozřejmě je to lepší zhlédnout jakožto záznam, který si budu moct zastavit u každé té myšlenky a promyslet ji tak jak si zaslouží, ale i tak jsem z kina odcházel s tím podstatným. U tohoto kousku se pozná ten jehož myšlení má "hloubku" a ten kdo přemýšlí jako cvičená opička v tunelu. ()

LilDevil

Film nie je pre kazdeho. Ak neviete ani len precitit prirodu, tak na neho nechodte. Usetrite obe strany negativity. Mne sa velmi pacil. Kto citi, citi a vie ci su to len blaboli, alebo nie. Jedna vec, s ktorou suhlasim s komentarom, kt som tu citala. Film je moc dlhy. Na to ake hlboke myslienky ma cely cas - to sa neda zvladnut (a najma v kine, kde na vas reve hudba az vam chveje cele vnutro a je vam zle). Ja teda nemam problem sa na nieco sustredit hodiny, ale tu som bola z toho doslove vycerpana po cca 85 min. a ako som vtedy s prekvapenim zistila, to sme boli len nieco za polovicou :D Najkrajsie na celom filme boli za mna posledne minuty. A este to umocnilo ked zacali ist titulky, pretoze sa nikto nezdvihol a v sale bolo uplne ticho (to som nikdy nezazila. okrem ventilacie ziadny zvuk). Titulky boli skoro na konci, ked ludia zacali odchadzat. ()

Dr.Abe

Projekce má přiblížit jiný pohled na život a hlavně i přiblížit smrt.  Osoby zde vystupující např. S. Grof, který se svou ženou zavedl metodu holotropního dýchání a pomohl rozšířit psychoterapeutické postupy, zde říkají své vlastní zkušenosti k vnímání reality a smrti. Stavy změněného vědomí a pohled za oponu smrti se zabývají např. i v dokumentu Bufo Alvarius 2017. Film odrazuje od hromadění peněz, ale točí se víceméně kolem dobře zajištěných jedinců  - to trochu ztrácí na efektu. Natočení všech zpovídajících a doba vytváření filmů nemuselo být zrovna jednoduché. Co se mi nelíbilo: *Spolier* byl umělý/nepovedený hromadný smích  ke konci snímku, hnedle jsem si vzpomněl Náš domov. ()

fafejt001

Buď vás to hodně zaujme a nebo vůbec . A vo tom to je . Díky Vachlere . Rád to za čas znovu shlédnu . Na poprvé hodně věcí unikne . Je třeba to vidět asi vícekrát . Po delší době je tohle dost dobrý filmový počin . ()

ondranow odpad!

V rámci zachování dobrých rodinných vztahů mažu svůj předchozí peprný záporný komentář. Hodnocení "0" tu nechávám, protože alespoň takto si chci vyjádřit svůj názor. Chci, aby si všichni nadšenci uvědomili, jak dětinské je hodnotit film před jeho shlédnutím. Předpokládám, že taky nebudete vychvalovat jídlo dokud neochutnáte.. a takových je tu většina! Těším se až půjde film ofiko do kin.. dojde na moje předchozí slova. Film byl dle mého špatný. ()

filmous

Skvělý nápad, který se dle mého moc nepovedl. Film nudí, neustálá moudra vám film, který má příběh na druhé koleji dočista znechutí. Digitální animace se povedla, i když některé fantas lokace byli přehnané... ()

robbez

To snad ani nelze nazvat filmem. Vachler prostřednictvím odpudivého čmeláka dvě a půl hodiny poučuje o svém pohledu na svět, který je samozřejmě ten jediný správný. Neustále tam promlouvají různí "ezo-mudrci" a žvaní poměrně banální duchovní fráze. Že je láska a odpuštění důležité vím sám i bez tohoto rádoby světoborného spirituálního veledíla. ()

Trageeed

Vezměte velice kvalitní a drahý alkohol, stoupněte si s ním na louku při západu Slunce a místo toho abyste si ho vychutnali, tak se s ním začněte sprchovat a lít si ho na hlavu... Takhle asi na mě působil film pana Vachlera... A některé části jsou doslova nebezpečné a navádějící... ()

Annaroz

No tak to byl dvou a půl hodinový instruktážní úlet, vhodný tak pro osoby mdlého ducha, které se nikdy nesetkaly s pojmem ezoterika, reinkarnace, samoléčitelství, karma aj.  Prostřednictvím nezajímavého, povrchního často i nelogického příběhu několika nesympatických lidí a za asistence animovaného, slizského dědy čmeláka se ezorežisér snaží poučit nevědoucí o co vlastně jde. Jedna hvězda za to, že jsem to zvládla dokoukat do konce. ()

charles3

Dosti netradiční film (?), co se týká svého námětu, žánru, formálního zpracování i stopáže. Jako by nestačila záplava čmelákových mouder, jsou zde ještě psané citáty a promluvy zjevujících se (často neidentifikovatelných) hlav, to vše postupem času stále více iritující. A závěrečné čmelákovo "rozloučení", při kterém dloooouze mlčky hledí na obecenstvo, mžourá očima a zívá (stejně jako mnozí diváci), je pro ty vytrvalé poslední kapkou. Od takto obsazeného díla s takovým rozpočtem jsem čekal víc. Klasický psychologický příběh s morálním vyzněním by zřejmě zapůsobil výrazně lépe. Ostatně, co se týká smyslu života, vše už bylo odhaleno o 40 let dříve (!!) ve stejnojmenném filmu od Monty Pythonů, a to v mnohem stravitelnější a přitom komplexnější a poučnější podobě! :-) ()

jigsaw44

Dlhy 2,5 hodinový príbeh o štvoruholníku pri ktorom sa ezoterici a pseudovedci snažia vysvetlit aké je tajomstvo a zmysel života, pritom si občas navzájom odporujú, hovoria polopravdy, čo može byt v niektorých krajných prípadoch aj nebezpečné (ako napríklad len pozitívnym myslením a bylinkami sa dokáže vyliečit rakovina!). Všetko vidia svojím "tunelovým videním" a chýba k tomu hlavne kritické myslenie a logika. K tomu vás čmelák poučuje typu "toto je takto", ale nehovorí o tom "prečo je toto takto", prípadne tam povie iba nejakú prázdnu nelogickú metaforu. Ezotericky naladení ludia tomu budú davat vysoké hodnotenie, ale v skutočnosti je to tak na 1-2 hviezdy. Na to, že film sa vyrábal 10 rokov, je dost slabý. ()

Sk8autik

Ti kdo dávají špatné hodnocení, tak ještě nic nechápou a neví což není špatně, prostě budou muset počkat a možná někdy později nebo v dalším životě pochopí. Za mě děkuji panu Vachlerovi co se mu podařilo a nedokázal bych to nikomu popsat lépe. ()

Bobby_Fisch

Na žádný nový film jsem se dlouho tolik netěšil. Možná to byla chyba a zbytečně jsem očekával moc. Snímek je vskutku ojedinělý a málokoho nechá chladným. Poselství autora promítnuté do ne příliš komplikovaného příběhu je vyplněný vizuálním pornem, při kterém citlivější povahy mého typu zavírají oči, či odvrací zrak. Vypravěč a průvodce příběhu je počítačově animovaný starý čmelák a přestože říká spoustu modrostí, téměř jako by přikazoval, co máme dělat, co si myslet, jak máme žít. Viz konec s významnou chvilkou ticha k zamyšlení. Ten je tam prostě navíc. Dle mého názoru člověk, který hledá a chce vidět tento film, potřebuje spíše malý časoprostor pro zamyšlení nad jednotlivými sděleními esoterických myslitelů. Tam ta potřebná chvilinka prostě chybí. Sype se to na diváka jak z běžícího pásu. Mno, jak to citlivě shrnout. Pan autor je určitě na dobré cestě k poznání smyslu a tajemství života, ale trochu bych ho touto cestou varoval od ustrnutí a pýchou. Vize je sice pohádkově krásná a velmi pravděpodobná, ale stvořiteli ani provozovateli tohoto světa pod ruku určitě neviděl a vše bude nepochybně mnohem a mnohem komplikovanější. Vůbec nezmiňuje technickou stránku provozu naší existence - biologické a chemické mechanismy, kterým rovněž doposud nerozumíme zcela, ale které nás (kromě lásky a myšlenek) definují. Zkrátka od filmu bych čekal méně poučování a více nezávazné nápovědy, kudy se vydat při svém celoživotním bádání. Snímek pro mě byl hezkým opakováním a zejména pasáže o lži, velkorysosti a odpuštění mi přišly znovu vhod. Budu se těšit, že film lidem otevře další cesty k sebepoznání a zlepšení života na této zemi. Vesmír nezmiňuji, do toho bohužel ho osobně nevidím a těžko se vyjadřovat k jeho dvourozměrnému povrchu... Divákům přeji (těm, kteří to ještě neudělali), aby si našli kromě českých herců zejména osoby pronášející jednotlivá poučná sdělení, prošli si jejich tvorbu a nosné myšlenky. Jejich výběr bych doplnil o mnohé další, ale chápu, že do jednoho filmu se prostě nevejde vše. Snad další, ještě lepší snímek autora nebude trvat dalších deset let. Méně je někdy více a nutkání k překotnému mluvení při předpremiéře bylo spíše rušivé. Mnohem více bych byl rád slyšel více o příbězích dětí, příběhu přítomné Andrejky... (autor toho už namluvil prostě moc). Dávám čtyři hvězdy a přeji filmu úspěch, za tu houževnatost a vytrvalost si ho zaslouží.... A někdy na něj ještě půjdu, abych zachytil všechny ty koncentrované myšlenky ()

Mamazec

Film je pro mě velmi rozporuplný. Do nepříliš smysluplného děje, kde se objevují nevěry, fiktivní těhotenství a spousta přehnaných až nereálných zápletek, vložil autor kamion dokonalých myšlenek, které je třeba si zapamatovat, pochopit a aplikovat v reálném životě. Film je jimi tak nahuštěn, že některé mě úplně minuly, jelikož jsem přemýšlela nad předchozími. Dokonalé esoterickými myšlenkami, nemožné dějem. Ten mě mnohdy příliš šokoval, až nebylo možné prožít poučení. Ale chápu, proč tento děj, bylo nutné, aby se zde všechny tyto situace objevily, jinak by to byl jen návod na život krok po kroku. Nutno vidět určitě několikrát, aby to mělo smysl. Ocenila jsem na konci chvíli klidu se zvukem tlukotu srdce. Člověk se z dojmů musí dostat zpátky do reality, uvědomit si pro tuto chvíli jeho života nejdůležitější myšlenky filmu, nebo je to delší čas na osušení slz. ()

Suenee

Tajemství a smysl života (2023) je netradičním filmovým počinem v režii Petra Vachlera. Divákovi nabízí na jednu stranu tuctový příběh, se kterými se ale může ztotožnit prakticky každý. Buď proto, že něco podobného ve svém životě zažil a nebo minimálně proto, že slyšel něco podobného od svých přátel. *** Film ale vyniká originálním zpracováním (kombinace příběhu a dokumentární vsuvky), výpravností a grafickým zpracováním, které je na české poměry naprosto nadprůměrné. *** Petr Vachler přináší zvláštní podívanou v podobě životních mouder více jak 60 intelektuálů, filosofů, duchovních lidí… z celého světa minimálně za posledních 20 let. (Zmíním alespoň: Brandon Bays, Deepak Chopra, Masaru Emoto, Stanislav Grof, Jim Humble, David Icke, Paramhans Swami Maheswarananda, Dan Millman, Raymond Moody, Jan Rak, a další.) *** Pozorný divák má tak možnost projít vlastní introspekcí života a zamyslet se nad vlastním osudem. Položit si ony klíčové otázky, které ve filmu několikrát zazní: "Kdo jsme? Co je smyslem naší existence? Jak vypadá život po životě? Co je to láska?" Těch otázek vás během filmu napadne mnohem - mnohem více. *** Na některé dostanete možná i odpovědi právě od mnoha moudrých lidí a na některé si budete muset přijít sami. *** Film jsem měl možnost vidět již 2x na zkušebních projekcích, 2x na předpremiéře a 2x jsem na předpremiéře asistoval Petrovi jako dokumentarista-fotograf a natáčel diskusi herců po předpremiéře v Lucerně. *** Osobně se domnívám, že film je úžasnou encyklopedií životních mouder, která mají obrovský lidský přesah. Mouder, která mohou každému divákovi přinést nové životní poznání. *** Esoterici tento film budou milovat. Skeptici jej budou možná nenávidět, ale i přes tento odpor se domnívám, že v jejich svědomí začne něco tiše hlodat. *** Tajemství a smysl života stojí za to vidět více než jednou, protože pokaždé jsem musel konstatovat, že mi něco před tím uniklo. *** Přeji hezký den! Sueneé ()

anakonda007

Měla jsem velká očekávání, která se nenaplnila. Na komplikovaných vztazích aplikován jednoznačně a jednoduše zákon karmy a převtělování. Film se mi nelíbil, byl dlouhý a neustále se opakovaly stejné myšlenky. Dvě hvězdy dávám za počítačovou grafiku. A chudák Eva, nikdy se nedozvěděla, že jí Max zahýbal, takže žijí ve lži a dohromady si tam všichni žili šťastně až do smrti. Vadí mi též propagace alternativních postupů léčby u rakoviny, která je zde podávána jako něco, co se má standardně podařit, stačí, když tomu věříte.... ()

Klimetka

Odešla jsem s botama na nohou, narozdíl od přítomných a Petra objímajících důchodkyň. Čekala jsem, že za to pětikolo za lístek, dostanu u východu ještě hrnec od Zepteru nebo podpis od nezvěstného guru Járy. Jedna hvězda protože se mi hnusí dávat tvůrcům odpad, ale včelu bych nejraději sejmula lepačkou. ()