Hlavní hrdina se vydá do Peru hnán touhou poznat hlubší smysl života. Tuto touhu naplňuje skrze pátrání po Rukopise neznámého původu. Rukopis totiž podrobně popisuje, jakou cestou se bude civilizace v příštím tisíciletí ubírat a jak se bude dále vyvíjet společnost a kultura. Film na základě stejnojmené knihy Jamese Readfielda, který vydal tuto svou knihu ve Spojených státech nejprve vlastním nákladem v nevelkém počtu výtisků. Knížka vzbudila velký ohlas, lidé si začali Celestinské proroctví opisovat a kopírovat a jeho pověst a sláva záhy rostly geometrickou řadou. (Pražské Brány 2007) (oficiálny text distribútora)

pakobylka

Naivní a prostoduché ... což by se i dalo akceptovat - do určité míry. Ale všeho moc škodí. VELICE naivní a VELICE prostoduché, takže ve výsledku lehce retardované. K proroctví i k víře je třeba přistupovat nanejvýš opatrně, promyšleně a s citem, jinak můžete lehce stvořit pramálo důvěryhodný blábol, s jehož pomocí sice vcelku spolehlivě otrávíte blíže neurčený počet diváků, ale ani proroctví, ani víře a vůbec čemukoli pozitivnímu nikterak nepomůžete. P.S.: 1) Dlouho jsem uvažovala alespoň o 2* ... za snahu - byť neumělou, závěr bohužel úspěšně zazdil i to málo, co zbývalo; 2) Dobře mi tak - začátek jsem viděla víceméně díky jakémusi extrémně zlomyslnému zásahu vyšší moci ... či snad jen díky nějakému nešťastnému, politováníhodnému omylu - a potom už jsem od TV obrazovky neodešla ... pochopitelně - poněvadž jsem přece potřebovala zjistit, jakže to celé dopadne !!! ()

whack

Z filmu prúdi pozitívna energia, napriek tomu mám z neho zmiešané pocity, pretože hnutie New Age, v ktorom duchu sa nesie celý, je pre mňa rozporuplné. Hnutie New Age, také, aké je vo filme vykreslené, je pekné, zaujímavé, prírodné, no prehnane optimistické, prehumanizované, ide to na city občas. Na druhej strane sa mi páčilo vykreslenie vzťahu človeka k prírode a hypotéza Gaia, aj keď táto hypotéza sa tu odlišuje od tej ako ju chápu ekológovia, pretože Celestínske proroctvo do nej zahŕňa aj preľudnené veľkomestá a Zem ničiaci priemysel, čo dokonca označuje za posledný stupeň evolúcie – no to je zároveň aj pointou filmu, pretože dáva otázku: „Čo bude ďalej?“ ()

MickeyStuma

Pátrání po smyslu života v dobrodružném snímku pojatý poněkud netradičně. Snové vyobrazení dává příběhu zcela jiný náboj. A tak zde přirozeně nelze hledat žádné napětí. Divák lačnící po skutečném zavedeném dobrodružství si řekne něco o typickém ženském filmu. Ale když zahodí veškerou svoji zášť a pozorně bude příběh vnímat, rozpozná onu duševní pohodu a klid. Mystika je to, co drží vše pohromadě. Kouzelný příběh však působí velmi chudě. Jakoby s onoho románu byli použity jen určité dějové nitky. A je to škoda. Mělo to určitě navíc. ()

Tsuki

Vidím, že tento film se zrovna neshledává s dobrými ohlasy, ale netřeba přece hodnotit ne až tak kvalitní formu, pokud se člověku líbí hlavně obsah. Aspoň u mě to tak je. Před několika lety jsem četla stejnojmennou knížku, která se k tomuto stala předlohou. Nepamatuju si ji sice do detailů, ale vím, že na mě tehdy udělala docela dojem. A stejně tak se to nakonec povedlo i tomuto filmu. Jen je trošku škoda, že podobné věci, které mají člověka takto "duchovně" obohatit a napomoct k uvědomění, že život je možná o něčem víc, jsou často takto nepříliš kvalitně zfilmovány, což zhoršuje celkový dojem. Já se ale dívám tak trošku pod povrch a pomohlo mi to připomenout si sdělení, které jsem tehdy vyčetla v oné předloze. Proto děkuju za tuhle filmovou verzi. PS: Bylo fajn vidět v hlavní roli Matthewa Settla, kterého jsem "vídala" v seriálu Gossip Girl.~(3,8)~ ()

tahit

Na Celestinské proroctví jsem se těšil, až to uvidím, tajemný duchovní příběh a dotknout se skrytých, nevysvětlených myšlenek a úvah o životě a civilizaci. Jednou z věci, která mě na filmu přitahovala, byla hlavně knižní předloha, bohužel mě to zklamalo, nejslabší místo celého filmového zpracování je scénář. To Armand Mastroianni bohužel promarnil velkou šanci, jak natočit skvělý film, úplně ignoroval duchovní odkaz knihy. ()

• Celosvětová premiéra proběhla 30. března 2006 na Mezinárodním filmovém festivalu v Miláně. (BMW12)
  • V knize Jamese Redfielda "Celestinské proroctví" je pomocí tzv. devíti vhledů (devíti částí tajemného rukopisu) popsána duchovní cesta člověka v kontextu s vývojem celého lidstva. (Terva)
  • Natáčelo se v USA (státy Kalifornie a Flordia), v Portoriku a na Kostarice. (BMW12)