Mimozemšťanka Mila se stává dobrovolnicí, která se rozhodla navštívit planetu Zemi. Nikomu jinému se na ni na rozdíl od jiných planet letět nechce, protože Země je hrozná, ale přece jen už je to dvě stě let, co byla navštívená naposledy, takže by se tam někdo měl podívat. Mila proto přilétá do Paříže, a jediné, co má u sebe, jsou batikované šaty. Pomalu se začíná seznamovat s prapodivnou současnou společností, ve které se musí platit podivnými papírky, jídlo se nedá jíst, vzduch dýchat, každý je nemocný, ženy musejí používat jakési „rtěnky", bez kterých by na ně ostatní lidé nebyli hodní. (ybuko)

blackrain

Tenhle film, že byl zakázán v celé EU? No, to je vážně vtipné. EU už zakazuje nádherné pohádky. Vždyť tam na prdeli sedí jeden velký pohádkář vedle druhého. Nad tím se musím opravdu smát. Na druhou stranu je to velmi dobrý marketingový tah, který se mnohonásobně vyplatil. Čekala jsem totiž něco šokujícího, co mě srazí na kolena, ale nic takového nepřišlo. Byla to příjemná sci-fi pohádka se zajímavými, bohužel nerealizovatelnými, myšlenkami. Ono je moc hezké snít o lepší společnosti, kde by nebyly žádné válečné konflikty a lidé se měli dobře. Jestlipak si Mila uvědomila, že se také změnila? Zvláštní, že se na schůzích planety neobjevili černoši, arabové, asiati nebo latinoameričani, když ta společnosti byla tak dokonalá a ideální? ()

radektejkal

Tak tohle ne. Dělat si srandu ze sebe, to ano. Stejně tak, jako se dá dělat sranda z druhých. Ale kdo si tu dělá srandu z koho? Mimozemštan z pozemáka? Nebo naopak? Cvoci jsou zřejmě oba. Ale ani to by příliš nevadilo. Spíš, že si oba hrají na to, že mohou být normální. Sledování jsem přerušil, když se film z přehloupnul z naivnosti do nevolnosti. ()

togaf

Sice dávám jen dvě hvězdičky, ale Nádherná Zelená je dobrý film. Jen mi prostě byla prosti srsti ta eko-agitka. Pozemšťané i mimozemšťané jsou vesměs sympaťáci, snad jen Milini synové jsou trochu moc střelení. Ale zase je tu nejlepší fotbalový zápas, jaký jsem kdy viděla (a že jsem viděla asi dva....s tíhmle záznamem dva). ()

Kacounek

Filmařsky pěkné, přesto nebýt Lindona, tak to vypnu už v první třetině :-). Nemám ráda, když mě někdo do něčeho tlačí, ať už v životě, knize nebo filmu. Už to slunce s odkazem na jakousi sektu na začátku mě mělo varovat......Úkolem snímku je vytvořit názor načatým a utvrdit ho všem těm pokrytcům, kteří sice souhlasí, ale využívají vymoženosti tohodle světa plnou náručí. Máte doma televizi ne a počítač, nebo ne? člověka jako jsem já, to jen popudí. Ideu samotnou neodsuzuji, jen formu, jakým je vnucována. Nicméně z ekonomického a filozofického hlediska je to prostě nesmysl. To, co táhne tenhle svět dopředu, jsou i naše negativní vlastnosti, které máme ať chceme nebo nebo. Mezi ně patří i lennost. Umíte si představit, jak by tento svět vypadal bez peněz nebo alespoň jakési formy výměnného obchodu? ()

BARWA

I přes dobrou myšlenku se film zasekl a ne a ne se hnout z bludného kruhu ekologické propagandy, chvílemi až groteskních situací v důsledku střetu mimozemského a pozemského životního stylu, "vodních" telefonátů a příliš zjednodušeného procitnutí lidských "zabedněnců"... Příběh hipísáckých mimozemšťanů, PEACE!!! ()

• Film byl neoficiálně v celé Evropské Unii zakázán. (Cheeker)
  • Na konci závěrečných titulků je věnování všem lidem s dobrým srdcem, kterým není osud tohoto světa lhostejný. (Terva)
  • Natáčelo se ve Francii a v Austrálii. (Cheeker)