X-Men: Budúca minulosť

• Česko X-Men: Budoucí minulost (viac)
USA / Veľká Británia / Kanada, 2014, 131 min (Special Edition: 148 min)

V súčasnosti mutantov odchytávajú a internujú v koncentračných táboroch, ktoré strážia neporaziteľní roboti. Profesor Xavier vie, že prvých robotov vyrobili ešte v roku 1973 pomocou DNA mutantky Mystique, ktorú vtedy zadržali pri pokuse o zabitie svojho stvoriteľa, doktora Bolivara Traska. Jediná šanca na prežitie vedie do minulosti. Keby sa im totiž podarilo dostať späť do roku 1973 a presvedčiť Mystique, aby sa vzdala svojho plánu na pomstu, nikdy by ju nechytili a nevyrobili vďaka nej vražedné roboty. Neľútostný zápas o prežitie unikátneho druhu mutantov zúri v dvoch časových rovinách, a tak môžu zrelí hrdinovia pôvodnej trilógie X-Men spojiť sily so svojimi mladšími identitami z filmu X-Men: Prvá trieda. Profesor Xavier a jeho protivník Magnet sa nám predstavia hneď v dvoch podobách. Jedine Wolverine zostáva stále rovnaký vďaka svojej schopnosti nestarnúť a bleskurýchlo sa zotavovať. Preto práve on dostane šialenú úlohu – vrátiť sa v čase späť do minulosti a zabrániť tomu, aby z partie bývalých priateľov sa stali súperi na život a na smrť. Jedine spolu totiž dokážu v budúcnosti čeliť sile, ktorá prevyšuje ich mimoriadne schopnosti (TV JOJ)

Repulsion

Jako samostatný film celkem OK, až na to, že to trochu vykrádá Terminátora a Matrix. Jakou součást série to moc nedává smysl. V zásadě je divák postaven před následující otázku: postavy znáš, ale na to, co se dělo v předchozích dílech, víceméně zapomeň, začínáme znova a budeme si to dělat, jak se nám to hodí. Buď na tu hru přistoupíš nebo ne. Jakože máme ty postavy rádi a chceme se u toho bavit. Takže na to přistupujeme. Ale nemáme z toho úplně nejlepší pocity. ()

Saxos

Zpracování a zajímavost - budoucnost 20%, minulost 80%. Na průměr to hodí lehce nad půlku. Začatek v Moskvě hrůza a zoufalství. Uvidíme několik podstatných skutečností, které docela doplňují celou ságu. Jenže smůla už je přeXmenováno. Za vizuální efekty bych nominaci na Oskara nenavrhl. Žádná bomba to nebyla. Hodnocení by neovlivnila ani přeměna zrzavé modroještěrky v mojí učitelku tělocviku na základní škole. ()

henrykz

Bohužel musím konstatovat, že s každým filmem o X-menech přichází další a další nesrovnalosti (profesor Xavier, drápy Wolverina, věk různých postav, jejich schopnosti). Působí to na mě, jako kdyby každý film byl natočen nezávisle na těch dalších a souvislosti se vůbec neřešily. ()

el_chorro

Ve srovnání s uvadajícími Avengers jdou X-Men každým dílem nahoru! Příběh nezklamal a i ta podstatně větší nadsázka spojená s humorem oproti prvním dílům filmu jednoznačně přispěla! Žánrově zasloužených 5* ()

leonidas odpad!

tak jo je t o pěkný, v 70. letech maj umělohmotný bouchačky (zajímalo by mne na jakém principu fungují), roboti si lítaj vzduchem, patrně to naše civilizace už zapomněla, a Jennifer Lawrence tady bulí a tváří se jako by jí ukradli medvídka což je to jediný co taky umí, taky je tady prý nějaké poselství, no asi jsem nedával pozor.jo, je to dobrej film až na to, že zničil všechno co se točilo před ním. ()

sebulba1981

Další hodně povedené pokračování úspěšné marvelovské série.Po dvojce a První třídě určitě nejlepší díl.Všichni herci hrají výborně.Mladí i staří,máme zde i několik nových postav.Za mě určitě vede Pietro MAximov,alias Quicksilver.Skvělí jsou Fassbender,McAvoy a hlavně Hugh Jackman jako Wolverine.Neumím si představit v této roli jiného herce.Za mě naprostá spokojenost.Je to film,který mohu vidět opakovaně a nikdy mě nepřestane bavit.Jeden z nejlepších filmů roku 2014. ()

Trinculo

Mě to příšlo jako strašný zmatek. Příliš mnoho motivů, příliš mnoho postav a málo času říct něco pořádně. Vynikající individuální momenty, kde koruna všeho je scéna s Quicksilverem, pak to jak se Mystique promění v prezidenta Nixona, výborný Bolivar Trusk Petera Dinklage. Ale celkově hlavně mám z filmu dojem chaosu. Víceméně to byl takový zmatený Xmenovský orloj, kde se tuhle objevovali postavy v různých časových dimenzích. ()

Optical

Po skvělé Vaughnovce First Class přichazí na řadu klasická Singerovka, která sice nenadchne jako její předchůdce, ale ani neurazí. ()

tchempi

Po první půlhodině jsem chtěl napsat: „Wow, nejlepší film z x-menovského universa!“ Jenže pak to nějak klopýtne, škobrtne a ve výsledku tu máme lehce nadprůměrný film x-menovského universa (60 %). Nic to ale nemění na tom, že bych mnohem raději žil v 70.letech než teď. Ta doba byla boží a film ji zachycuje dokonale. Všechno z té éry bych bral všemi deseti, ze současnosti bych aplikoval jen vyholená ohanbí. ()

Desmond04

To je ono! Konečně mi X-meni dali to, co jsem od nich očekával každým dílem. Symbióza mezi budoucností a minulostí fungovala bravurně, rovnice čím více postav tím lépe pracovala taky na výbornou, takže film jako celek fungoval dosti dobře. První část filmu jsem byl sice solidně zmaten, když jsem nevěděl, kde se nacházíme, že Magneto má schopnosti, Xavier žije a na druhou stranu žáci z "Posledního vzdoru" jsou už dospělí a plně vyvinutí X-meni. V minulosti jsem měl taký problémy, ale tam se to rychle uvedlo na pravou míru,bohužel co se týče budoucnosti, tam se to dovysvětlit nepodařilo. A tak na scénu v závěrečném rozzuzlení příšel efekt cestování časem aka VšeVymazáno. Samozřejmě v HollyWood stylu, kde jsou všichni štastní a žijí. Nicméně aura "BudoucíMinulosti" funguje tak dobře, že jsem ochotný, tyto dějové zvlášnosti přehlídnout a s odřeným uši přeci jen vyslat pět hvězdiček. ()

Kalda69

Prvni shlidnuti me vubec nesedlo. Efekty vyborny ale bohuzel, kdyz jsem chtel akci dostaval jsem jen radoby premoudrely kecy a u zaverecny sceny jsem si opravdu rikal "at uz je prosim konec". Uvidime az to uvidim podruhy a snad v jiny nalade. ()

HellsAngel

Singerovi sa podaril husársky kúsok - dostal nových i starých X-Menov do jedného veľkolepého filmu a vytvoril tak ultimátnu adaptáciu tejto nesmierne bohatej komiksovej ságy. Bezútešná budúcnosť, hrátky s časom a priestorom ako aj psychologické rozpitvávanie motívov jednotlivých postáv k sérii vždy neodmysliteľne patrilo a v tejto snímke to všetko do seba absolútne skvelo zapadá. Ak niekto namietne a poukáže na drobné nezrovnalosti v logickej kontinuite, tak by si mal najskôr uvedomiť, že predstavevím konceptu alternatívnych realít dal tento film do rúk autorov skvelú výhovorku, ako takéto problémy zmiesť zo stola. Síce sa to mnohým nemusí páčiť, no treba si priznať, že to funguje (ako-tak). Pre mňa osobne ide o najoblúbenejší diel z mutantského univerza, nakoľko mi pripomenul starých animovaných X-Menov, na ktorých som sa pozeral ako malý chlapec. ()

brasek

Dobrá myšlienka, zaujímavá pointa príbehu... ale ako býva zvykom priemerná realizácia. Snímok je taký miš-maš všetkého až z toho je myšlienkový guláš, v istých momentoch nelogické vyústenie príbehu a je tam aj popieranie predchádzajúcich X-menov. Záver absolútne naivný a smiešny kde Sentinel najprv poslúcha Magneta a potom chce na neho zaútočiť lebo rozpozná, že je mutant. ()

Co se děje s X-Meny?

Co se děje s X-Meny?

10.11.2016

Třetí wolverineovská sólovka se jmenuje Logan, dorazí k nám 2. března a není tak úplně jisté, co se bude dít po ní. Hugh Jackman se tu rozloučí s rolí Wolverinea, zároveň by ale mohlo jít o částečné… (viac)

McAvoy a invaze z vesmíru

McAvoy a invaze z vesmíru

12.09.2016

James McAvoy není ve sci-fi žánru zrovna nováčkem. V X-Men: Budoucí minulost nebo X-Men: Apokalypsa si ho užil dosyta, teď ho ale čeká velký test bez vyholené hlavy, kolečkového křesla a mutantích… (viac)

Seznamte se s novým MacGyverem

Seznamte se s novým MacGyverem

22.03.2016

James Wan, režisér Saw nebo Rychle a zběsile 7, se řadu let snažil dostat MacGyvera na velké plátno. Seriálová klasika to tam nakonec nedotáhla, Wan ale rozjel alespoň televizní reboot, který právě… (viac)

Od X-Menů ke Kapitánu Nemovi

Od X-Menů ke Kapitánu Nemovi

17.09.2015

Bryan Singer, režisér X-Men, X-Men 2 a X-Men: Budoucí minulost, nám příští rok představí X-Men: Apocalypse. Ano, čtyři z jeho (brzy) devíti filmů jsou z mutantí série, není tedy divu, že Singer… (viac)