Nymfomanka II.

• Česko Nymfomanka, část II. (viac)

Nymfomanka Joe pokračuje v líčení svých životních osudů v bytě svého zachránce Seligmana. Pomůže jí vzpomínání na hledání orgasmu, vztah se sadistou, potrat či kriminální minulost najít konečně klid? A jak její otevřená zpověď ovlivní chování jejího posluchače, stárnoucího panice? Druhá část posledního příběhu z Trierovy „trilogie deprese“ opět mísí provokativní témata, explicitní záběry a odkazy na vysoké umění. (Aerofilms)

Kosir

Přepsaná pravidla Vládi Železného. Aspoň myslím, že to byl on, kdo ve své pravidelné autoadorovačce "Chvalte ředitele," vysvětloval jaký je rozdíl mezi erotickým a pornofilmem. V zapuštění. Dokavád není vidět zapuštění, tak se jedná o erotiku. Timto je pravidlo potřeno, pokud ovšem nebudeme chápat Nymfomanku za umělecké porno. Jinak je v umění zřejmě už vše dovoleno, a tak to má být. Jestliže však herci opravdu píchají, tak už nehrají, protože fakt píchají, eventuelně kouří. Já bych nebyl proti, jenomže mé oblíbené herky (viz topten) se toho asi neodváží. V každém případě se nebudu pouštět do hlubokomyslných analýz, protože ty jsou pro quasiintelektuály. U nymfomanky rozhodně. Globálně jsem byl spokojen, neboť film ukojil mé stesky z mládí, kdy jsem si nymfomanticky honil péro nejmíň desetkrát denně, představujíc si jak to pokračovalo poté, kdy došlo ke střihu, zatmění nebo rozostření scény. Dneska už jsem masturbačně polevil, tak jsem vděčný Trierovi, že mě uspokojil opticky a nemusím se přenamáhat. Jediné, co vadí, je ta dvojnásobná distribuce, kterou ČSFD logicky kopíruje. Viděl jsem oba díly najednou a nesestříhané, tak je tady hodnotím stejně jakoby jeden. ()

odee

Začátek druhé části nečekaně sliboval onu extrémní podobu, kterou jsem od Larse čekal a v první části se jí nedočkal, ovšem to co následovalo poté, mě naprosto zmrazilo a nikoli v pozitivním slova smyslu, v poslední hodině jsem už hluboce přemýšlel o tom, kam až se dá z nadějně rozjetého začátku klesnou a bylo pro mě opravdovým zklamáním sledovat nekonečné minuty protahující uměle a bezcílně stopáž, aby přece jenom byly dva "velké" filmy. To, co se ztratilo v té záplavě čekání na nic, už nedohnala ani po Trierovsku surová scéna zmlácení hlavní hrdinky a její konečné ponížení ve mě evokovalo spíše pocit, že Mia Goth společně s hlavní hrdinkou pokálela na závěr i celou první část a ten malý koukatelný kousek druhé a celé to potom vyznělo jako jakýsi poslední výkřik o pomoc a pokus zvrátit vše, co se ve druhé části pokazilo. Konečnou scénu už snad netřeba ani komentovat, čím víc se totiž tento moment blížil, tím více bylo patrné, co se stane a čím více to bylo patrné, tím více sem si přál, aby alespoň ten konec takto nezazdil. Musím uznat, že 2. část mi dokázala čátečně zkazit požitek z té první a ikdyž je celek vyzní jako 100% Trier, má max. 60% kvality a divák schopný sledovat jeho filmy má problém zkousnout, že v tomto případě 100%Trier se nerovná 100% kvalita. Ikdyž mi z Antikrista běhal mráz po zádech snad ještě týden a zapřísáhl jsem se, že si ho už nikdy nepustím, tak raději než se znovu pouštět do sledování Nymfomanky, zopáknu si jej. ()

goodridge

Volume I som udelil 3 hviezdicky pretoze to beriem ako celovecerny film v dvoch castiach. Ani neviem co by som knemu povedal. Miestami ma podmanil a vtiahol do deja a priam zarazil. Velmi ma potesila pritomnost znamych tvari hoc aj v malych rolach. Udo Kier ako casnik, matka Connie Nielsen, Dafoe, Thurman, Slater, Bell, Labeouf, Skarsgard ()

juanpera

No....dokoukal jsem to cele. I ten druhy dil "filmu". A nezmenilo to na mem nazoru po shlednuti prvni casti nic. Jsem rad, ze jsem za tohle dilo nevynalozil zadne penize, protoze bych si to mohl vycitat, ze prachy se z okna vyhazovat nemaji... Vetsi zazitek a lepsi pocity by ve me vyvolaly ty dva vizoury prolite hrdlem a dokonce i kdybych odpovidajici baksis(myslim tim cenu vstupenek do cinemaxu nebo cenu CD) vhodil do automatu, tak by ten pocit byl lepsi. A to uz vubec nemluvim o venovani tohoto obulusu cikance na parkovisti po zakleti pedalu a darovani cikanskych bylinek... Myslim si ze titulek k filmu by se mel zmenit na "Otevrena studie jedne psychicky narusene a nemocne k...y podle kontroverzniho....", ale nevim, zda bych tim neurazil cast zenskeho pokoleni "socialnich pracovnic"! A jeste dodatek. Chudak Stellan, jedina krasna role "filmu", ktera je tak ponicena v zaveru! Mam jej jako herce mnoha tvari rad. Takze?!? NELIBI 10. Zase jen za kameru, zvuk, atd. ()

nlua

Druha cast neporovnatelne horsi nez prvni. Umele natahovanicko, aby to bylo poradne dlouhy, coz je sice super vtip vzhledem k celymu filmu, ale kdyz se to da hodnotit napul, tak zde bylo sice par svetlych a vytecnych okamziku, ale jinak dost nuda. ()

ziizalka

Trier musí být bud abnormálně empatický nebo úchyl. Možná, že je oboje. V Každém případě i tento jeho film provokuje a naprosto vybočuje z ustálených rytmů. Nutí přemýšlet ještě dlouho po skončení závěrečných titulků. Za tohle ty tři hvězdy. Co mi vadilo, to byly ty prostřihy, někdy působily vyloženě rušivě. Klidně bych je oželela. Občas jsem se i nudila, což by se snad u filmu nemělo stát...a výkony herců řekla bych průměr. Mám dojem, že jsou filmy, ve kterých dokázal Trier vyždímat z herců mnohem více, než tyhle bezemoční výrazy. ()

entokr odpad!

Že teda picne zrovna chudáka starýho, který si chtěl jednou v životě zaprcat a dělá cudnou zrovna, když opíchala kde koho bez rozdílu, to je smutné... ()

marcelita

O hvězdičku slabší než jednička. Dlouhé-zbytečné dlouhé...film bych zkrátila nic by se nestalo,ale já potřebovalo vědět jak to skončí a že jsem si to taky myslela,že ten starý prasák to na ni zkusí (opravdu jsem to čekala celý film). Pokud bych šla do příběhu stočil se tam kde mě jsem musela i přetáčet,páč to nebylo nic na co bych se chtěla dívat. Jestli si v jedničce užívala sexu,tak tady byla jen tupě hledící troska-já být chlapem tak na ni nevlezu ani za milion,páč bych si připadala,že snád ojíždím nafukovácí máňu. Hrozné-ta ženská byla na ranu-ještě ,že ten konec mě vyrazil dech,jinak bych na to nadávala ještě víc. ()

D.D.Dees

Režisér Lars von Trier si konečně uvědomil, že už je nuda se koukat na porno, které je bez příběhu a když už tam příběh je, každý ho přeskakuje, protože je prostě nudný. Pokusil se tedy natočit tzv. porno s příběhem..Nebo tedy pornofilm...Což se mu povedlo na 100%. Děj opět zadrhává, bohužel v kině se nedá přeskočit a musí se přetrpět. Postavy jsou už ale o něco zajímavější, pořád ale nestačí na záchranu celého filmu. A když už jste přetrpěli nudné dialogy a už už se těšíte na scénky, které mají film zachránít. Brečíte zklamáním. Balíte si věci a odcházíte na záchod, spravit si náladu u Youjizz... ()

space weaver

To bylo opravdu zlé, tak zlé, že jsme ke konci dostali záchvat smíchu, který neustával. Zbytečné, nafouklé, negativní, špinavé.... směšné ta 1* za herecké výkony ()

Neo83

Na môj vkus,až príliž chladný dej,málo erotiky a moc kecu.Hlavným predstaviteľkám chýbal sexepíl,lepšie povedané,toľko pekných herečiek je na svete a do jedného dielu by sa to v pohode zmestilo,tak ako tento komentár. ()

Yony

Po prvním díle jsem se přemlouvala abych dala šanci druhému. Musím říct, že mě bavil o něco víc, než jednička. Jsou tu scény, které mě pobavily (scéna se lžičkami v restauraci, hádka dvou bratrů, kdy se mají rozhodnout jak si užít sex s hlavní hrdinkou a nedaří se jim..), některé scény jsou poměrně brutální, ale do filmu tak nějak patřící. Celkově zajímavý náhled na sexuální závislost, i když vlastně pro mě ne moc uvěřitelný. Pár scén, které překvapily a nutily se na film dívat, některé až lahodící...ale celkově mě zklamal konec. Přišel mi nepatřičný, neměla jsem po něm pocit správně skončeného filmu, ale jen urputné snahy o závěrečný šok... ()

Magnomous

Celkom sa mi páčili tie filozofické rozhovory a niektoré tie zaujímavé fakty. Príbehy neboli zlé, ale v jednotke boli lepšie. Koniec posledného príbehu bol už dosť trafený a to celkové zakončenie filmu si zaslúži strhnúť jednu hviezdičku z hodnotenia. Bola tam snaha spraviť prekvapivý koniec, ale bol absolútne nelogický. Tak inteligentný človek by niečo také nespravil a ona by zasa určite reagovala inak. Jednoznačne jedno z najhorších zakončení aké som kedy videl. ()

duch

říká se, že dobrý film je takový, o kterém přemýšlíte ještě dlouho potom, co ho dokoukáte. U tohoto jsem na vážkách... Páč nebýt poslední scény, tak bych ho neřešil a poslední scéna podle mě rozbila celou filosofii ságy. Čily to je špatně pro film... Ale když na to pořád myslím, nebylo to teda nakonec dobře pro film? Protože o tom přemýšlím! ()

ters

Druhá část je i přes svou délku podstatně lepší, než část první. Velice dobře se pouští do diskusí o některých kontroverzních tématech a to hodnotím velice pozitivně. Byla jsem připravena hodnotit vyšším počtem hvězd, nicméně závěrečná scéna mi přišla jako zbytečné klišé, kterému se dalo vyhnout. ()