Nymfomanka II.

• Česko Nymfomanka, část II. (viac)

Nymfomanka Joe pokračuje v líčení svých životních osudů v bytě svého zachránce Seligmana. Pomůže jí vzpomínání na hledání orgasmu, vztah se sadistou, potrat či kriminální minulost najít konečně klid? A jak její otevřená zpověď ovlivní chování jejího posluchače, stárnoucího panice? Druhá část posledního příběhu z Trierovy „trilogie deprese“ opět mísí provokativní témata, explicitní záběry a odkazy na vysoké umění. (Aerofilms)

Yoda sama

Nepochopiteľná strata v sebe samom. Narozdiel od hravej, scenáristicky šikovnej a skutočne v istých pozíciach šokujúcej jednotky, je dvojka len nudným odvarom depresie, ktorá k tej jednotke nepasuje a vlastne ani moc ľudí nezaujíma. A aj keď to ďalej skúma tie tabu sexuality, Trier stratil dych o veciach ktoré chce povedať, maximálne tápa hlavne v príbehovej línii ktorá sa nesie od Joeinej povinnej liečby. Pretože intenzívny K a hlavne skvelý odkaz na Antikrista boli ešte očividne veci, ktoré zamýšľal. Potom však príde tá nudná liečba ktorá je rovnako frustrujúca ako pre Joe, tak pre diváka, následné kriminálne vyvrcholenie s odporne preobsadeným Jeromom je na smiech, tak, ako celá, veľmi wtf scéna v uličke. Tak, ako aj samotné zabitie postavy Seligmana, oboma významami slova. Škoda toho zlyhania, avšak celá Nymfomanka, hlavne vďaka prvému dielu, má už teraz status kultového artu, nezvyčajného a odvážneho. 6/10 ()

hroubek

Velkým plusem pro mě je to, že jsem oba díly Nymfomanky viděl hned po sobě, takže na mě mnohem lépe dopadl ucelený dojem z celého díla. Je mi jasné, že kdybych viděl první část a pak za měsíc druhou, tak moje hodnocení bude jiné, ale protože jsem nebyl vytržený z příběhu je moje hodnocení takové jaké je. Druhá část je mnohem přímočařejší. Ubylo metafor a přibylo otevřené erotiky. Je to dáno příběh, který tentokrát moc nevyužívá rozdělení do kapitol. Zatímco o první části se dalo říci, že je vtipná, tak tady se to říci nedá. Tady máme těžkou depresi a ženu, která nezvládá svoje tělo a také následky své ho dosavadního života. Takovýhle měl být první film, aby von Trier ukázal, že to myslí vážně. Místo toho je druhá část zbytečně natažená a po hodině ztrácí svoje tempo hodně výrazně. Ke konci se to naštěstí zlepší, ale jak jsem psal vidět to odděleně, tak by nefungoval ucelený dojem. V druhé části herecky vládne Charlotte Gainsbourg a Jamie Bell, který je ve své roli skvělý. Jejich společné scény jsou plné napětí, pochopení a jisté zvrácenosti. Konec vyprávění je zvláštní a následná epilogova scéna působí jako zvednutý prostředníček pro všechny, kdo u Nymfomanky strávili svůj čas. Druhá část je horší, než první, ale na druhou stranu je v jistých ohledech, taková jakou jí prezentovaly trailery. ()

sheldonka.

Nechce se mi hodnotit zvlášť, beru to jako celek, protože I. by neměla smysl bez II. a naopak. Druhá část je hodně jiná, Trier ukazuje pohled na ženu, která vůbec nezvládá svoje tělo a pyká za svoje činy. Někdy možná zdlouhavější scény, ale za to zajímavější rozhovory. Naprosto mě dostal odkaz na Antikrista - opravdu velké plus! Závěr - obrovské překvapení. Co se taky dá čekat od Triera že, happy end rozhodně ne. Nemůžu prostě hodnotit špatně film s takovým tématem, to nejde. ()

nevermore

To je celý tak divný, že prostě nevím. Nevím, jestli to je fakt jen tak samoúčelné ve vší své expresivitě brutální naturalitě. Ta poslední myšlenka mi přijde asi stěžejní vzhledem k 6 hodinám, co člověk sleduje oba Director's cut filmy. Ale ten závěr to teda sundal. 69% ()

klima777

Lars Trier je chytrý. Hraje si s divákem na mnoha subtilních úrovních. Je dokonce tak vyčůraný, že mě napadá, zda mezi jeho utajené příbuzné nepatří David Bowie... Řečené platí pro obě části diptychu (a vlastně ne jen pro ně). ()

blackJag

Rozmanitější pokračování, které je ale také daleko méně přitažlivé. Oproti začátku příběhu (části I.) mně to taky bavilo o trochu méně - ta nevystřihaná verze musí být divácky pořádně těžkým oříškem. Úplný závěr potom působí dost nuceně. 70% ()

vyfuk

Druhý díl Nymfomanky byl ze začátku skoro stejný jako první. Poté... NUDA, NUDA, NUDA. Věděl jsem, že Trier asi není příliš můj šálek kávy, a to se Nymfomankou ukázalo jako v celku jistě nejisté. Druhým partem se to potvrdilo. Ovšem, život je krutý a v takovýchto pozicích dvojnásob, nicméně druhý díl Nymfomanky byl v podstatě buď velká nuda a jen ukázka toho jak je rasa zvaná lidstvo totálně retardovaná. Přišel jsem, viděl jsem a nevěřil vlastním očím. ()

s.e.p.p

Takový už klasický Trier, který dokáže jednou scénou odzbrojit a tou další divákovi bezostyšně vztyčit prostředníček. Pravdivé, trefné a téměř geniální momenty se v Nymfomance střídají s těmi rozpačitými až trapnými, jež zavánějí prvoplánovostí, tvůrčí onanií a přehnanou vírou ve vlastní genialitu. V závěrečném dějství je přitom celkem znatelná scenáristická bezradnost a Trier se úplně odkloní od nastoleného konceptu. Při příšerné závěrečné scéně už se ani nedá mluvit o zdravé lamentaci nad tím, jak se mnou režisér zase vydrbal, v tomto případě už se člověk cítí vyloženě podvedený. I tak jsem si druhou část Nymfomanky užil o chlup více než část první. Z části proto, že se Trier konečně zbavil otravné konceptuální metafory "nymfomanie = rybaření", ale především proto, že mi druhá polovina přišla podstatně vyzrálejší a tíživější. ()

strelenaL

Druhá část Nymfomanky už skomírá a nemá takové grády jako na začátku příběhu. Nejvíc jsem se těšila na scény Charlotty a Jamieho, který mě v odpudivé roli týrajícího úchylného chlápka fakt děsil. ()

Sheffield

Tak tady najdete to, co v prvním díle chybělo: dvojitá penetrace od dvou černých bratrů, brutální sado-maso, domácí potrat pomocí upraveného ramínka... Jeden by snad i řekl, že se jedná o čistou samoúčelnost. Nemůžu si pomoct, ale takový Stud mi opravdu přijde údernější a pevnější v kramflecích i bez potřeby všechno explicitně ukazovat a zbytečně filozofovat nad smyslem bytí a nad nesmrtelností chrousta. (opět Director's Cut) ()

utri

Mnoho penisů pro nic. Nymfomanku I a II jsem viděl v kině na jeden zátah (cenzurovaná verze), takže hodnotím jako jeden film. Jak nemám rád Trierovo (samoúčelný) šokování, tak teď bych ho docela uvítal (možná se dočkám v direcor's cutu) -- ale nás, co máme domovskou stránku prohlížeče nastavenou na pornotube.com, nemůže Nymfomanka skoro vůbec rozházet:). Komediální části jsou dobrý, ale bohužel se Trier snaží ukázat, jak je chytrej, nad věcí a strašně art, až to začíná nudit a bejt nechtěně vtipný. Tak i tak, pořád nadprůměr, ale mohlo to bejt výborný porno:). 3,5* ()

Krasus

Krapítek silnější záležitost, ve své podstatě však stále zcela průměrná a mdlá podívaná. Nymfomanka bohužel neobsahuje jediný naturisticky laděný moment, ze kterého bychom se mohli posadit na zadek. Vyprávění má sice zajímavý spád a semtam i kreativní pojetí sexuality (Bellova tortura), ale na věrohodnější a výraznější chápání sebe sama to nestačí. Závěr potěšil. Být to o hodinu kratší, tak je z toho silná 140minutová pecka. ()

Glowski

Je až zvláštní, jak jsou jednotlivé části nesourodé, přestože měl původně vzniknout jen jeden film. Tentokrát se upouští od hravosti a odlehčení humorem, kamera se častěji začíná pohybovat (místy se vyskytuje i ruční) a obrazy nabývají syrovosti a brutality – dojde i na scénu ne nepodobnou té v Antikristu. Joe vypráví a spěje k závěrečnému odhalení, jak že se to ocitla zbita v postranní uličce, ale ani to ještě nebude poslední kapka. Než se k ní dostaneme, zhlédneme tři hodiny filmového materiálu, což rozhodně není málo, nicméně jako divák jsem se necítil podveden sledováním tuny bezobsažné vaty, naopak by mě docela zajímalo, jak se tvůrci prostříhali na dvě hodiny kino verze. Dokáži si představit, že se v budoucnu k Nymfomance vrátím a zjistím to. Celkově poctivých 8() % ()

widla

Tak první díl se dal alespoň koukat.. Tohle už bylo jen z povinnosti dokončit celek. No a konec? Všichni jsme to čekali, ale škoda, že to Lars nenechal být. Mohlo to tak skončit v lepším duchu, v klidném spokojení se se sebou samým. Ale oni ti seveřani si nedají říct... ()