Steve Jobs bol nepochybne jedným z najväčších vizionárov 20. storočia, technologickým géniom a mimoriadne schopným obchodníkom. Jeho spolupracovníci ho často nenávideli preto, aký bol, ale milovali preto, čo tvoril. Apple Macintosh, iPhone, iPad alebo filmové štúdio Pixar. Vedel ukazovať cestu celému ľudstvu, pracovať však bol schopný len s vybranými jedincami. Veď kto by nepoznal jeho slávnu vetu: "Pracujte len s géniami, idiotov vyhoďte!" Mal na to právo - sám bol génius. Steve Jobs, spoluzakladateľ spoločnosti Apple, po výjdení knižného bestsellera ožíva aj na filmovom plátne. (TV JOJ)

darkreider

Táto látka si zaslúžila viac, film sa snaží posúvať emócie na diváka, ale strácajú sa na pol cesty. Najsympatickejšia postava je Wozniak a je ho tam žiaľ málo. Sám by som radšej pritlačil na fakty, ako na nejaké nútené emócie. Nijak sa nedalo najavo, prečo vlastne tá jeho škatuľa potiahla jeho business, v čom bola lepšia ako iné. Viac faktov menej drámy. ()

Jakubik

Předem komentáře bych rád napsal, že k Applu mám neutrální vztah. Takže tímto jsem se vyvaroval případné nesnášenlivosti od jeho skalních fanoušků. A kromě toho, že mám k Applu neutrální vztah o firmě vím pouze to, že má ve znaku „nakousnuté jablko“ a, že jakýsi Jobs byl jeho zakladatelem. A teď můžu konečně okomentovat film. Dejme tomu, že námět není hloupost a příběh má být zajímaví ale první ránu, kterou námět dostal je v podobě scénáře. Samotný scénář neví o čem má vyprávět. Patlá dohromady tři věci a finále z toho vznikne něco strašného a divým se, že se fanoušci nebouří. Na film o vzniku Applu je to hodně kostrbatý začínají v garáži a pak najednou už mají velký barák? Cože a to prosím během jednoho střihu. Na film o „revoluci“ v počítačové oblasti opět hodně slabé. To, že nám tu ukáží dohromady dvě věci, o kterých se toho člověk moc nedozví to už se raději podívejte na reklamu k Alze. A na závěr jsem si nechal tu třetí věc, o které film pojednává a tou je samozřejmě samotný Jobs. O Jobsově životě je tu toho taky celkem málo a kdybych byl jeho fanoušek tak se za takového člověka který je tu prezentován stydím a chodím raději kanálem. Jobs je tu pro mě vykreslen jako největší svině a podrazák, od kterého bych si nekoupil ani limonádu. Sám nevěřím tomu, že by byl taková svině, která ve filmu na všechny nadává a podráží všem nohy. A jestli tomu tak bylo tak teda nechápu co je na takovém člověku dobrého. Chápu, že cesta za úspěchem je kostrbatá a plná překážek ale za jakou cenu. No jedna hvězda za Kutchera ten hrál Jobse dobře a věřil jsem mu ho a druhou dám za námět, který někde ve skrytu duše není tak špatný jako je film… ()

Bird_house

Samozřejmě málokdo zná skutečné pozadí počátků a vývoje společnosti Apple.. Ale už jako malý jsem pracoval s MACem a tento film mi toto připomnělo - hrál jsem přesně tu stejnou hru, jako ve společnosti Atari.. I o vzniku samotného názvu a loga, obzvláště nakouslé jablko, mám jiné informace.. Ke knižní podobě jsem se zatím nedostal, uvidím, zda k tomu vůbec někdy dojde.. Každopádně Steve Jobs vytvořil něco extrémně vyjímečného i za cenu těžkých a nepříjemných rozhodnutí.. Škoda takových lidí.. ()

Whitebeard

Tento týden proběhlo slavnostní představení nového iPhonu 6, jako androiďák jsem si k tomu masovému šílenství chtěl k pochopení dopomoct tímto filmem. Steve Jobs je rozhodně vizionář a génius, díky němu mam teď jak napsat na svým (HTC) smartphonu tuhle recenzi, neťukám ji díky němu do tlačítek, ale na displej. Bohužel, ve filmu ani zmínka. Vlastně tam nakousli iPod na začátku filmu a pak jsme skočili do Stevovo vysokoškolských let, dozvěděli se jak vznikla společnost Apple, první počítač, o technologické válce s IBM, úpadku Applu, znovuzrození Applu. Ale všechno je to tak strašně průměrný a zdlouhavý (přes dvě hodiny) a k iPhonu jsme se nakonec vůbec nedostali. A to je škoda. Doba prvních počítačů byla určitě zajímavá, ale odraz dnešní doby mi ve filmu vyloženě chyběl, ačkoliv byl hned na začátku filmu celkem efektně nakousnutej. A tak mam nakonec nejlepší pocit ze soundtracku, kterej mi sedl jak prdel ma mísu a hodnotím 3* ()

moviechecker

Film je spracovaný zaujímavo a určite mal potenciál, ale pre ľudí, ktorí nečítali o Jobsovi knihu alebo nepoznajú celú tu históriu, to musel byť poriadny oriešok. ()

tranquill

Nebylo to špatné. Ashton se, myslím, solidně zhostil postavy toho rozporuplného vizionáře, kterého za dobrého člověka rozhodně nepovažuji, ale ta jeho cílevědomost byla až uchvacující. ()

P. J. D.

Spíše lživá propaganda snažící se vykreslovat Steva Jobse jako jakéhosi správného vynálezce a myslitele, jenž si na své výtvory přišel hlavně spravedlivou a poctivou cestu. Upřímně pominuli, že tento pohled je zcela zcestný, pak musím konstatovat, že příběhová linie mne také dost štve. Snad kvůli klišé, či snad nedodělkům, jež bijí do očí. Ashton Kutcher mne svým výkonem nepřesvědčil a spíše tak zanechal chladným. O jednotlivých částech scénáře nemluvě. Snímek působí spíše mdle a hoví si v průměrnosti a to i přesto, že se na první pohled tváří, jako něco víc. Tři hvězdičky z pěti. ()

Deb

Tak tento film mě docela zklamal. Čekala jsem, že se dozvím něco nového ať už o Jobsovi nebo Applu. Každopadně mi film připadá nedotažený do konce. Vzhledem k tomu, že je film z roku 2013, tak jsem čekala i něco o iPodech a iPhonech a Jobsově nemoci atp. ()

Plechpetr

Mělo to šmrnc. Podívat se pod prvotní taktovkou Pracujiciho Stýva bylo zajímavé. Byl to pěknej parchant. Ale hlavu měl a za to jablko si zasloužil 4*. ()

Lucas87

A. Kutcher mě velice překvapil a to není můj oblíbenec. Ve srovnání s Jobsem 2015 je tohle skvělá záležitost. Jo a to nejsem iOvce. ()

Torgal

Ako životopis jednoznačne lepšie a zaujímavejšie ako Boylova (či skôr Sorkinova) verzia. Tu som sa skutočne dozvedel niečo o vzniku Applu a o Jobsovom podiele na jeho úspechu. Kutcher sa navyše celkom snaží (hoci jeho herecké limity ho aj tak ďaleko nepustia) a na rozdiel od Fassbendera vyzerá aspoň trochu ako jeho predloha. V závere ale bohužiaľ dochádza k veľkému časovému skoku, ktorý mi výsledný dojem dosť pokazil – je príliš odtrhnutý od predchádzajúceho deja a pôsobí unáhleným dojmom. 6+/10 ()

Torpid

128 minut trvající reklama na Aple. Film obsahuje minimálně 10 monologů - patetických deklamací, podbarvených usmyčcovanou hudbou, které se dají bez úprav použít do reklamního bloku jakékoli televize. Odpudivá manipulující forma s minimem životopisných údajů. ()

Mara97

Ačkoliv nejsem zrovna fanoušek Applu a nesouhlasím z jeho filozofií, film natolik špatný nebyl, koukat se na to dá. Nejedná se ani tolik o zobrazení historie firmy včetně programování a podrobností, které jsou ale stěžejní, nýbrž o holywoodské provedení pro masy, aby tomu rozuměl každý. Co se však často nevidí, je negativní zobrazení Jobse, kdy těsně po jeho smrti bych očekával spíš nějakou přehnanou glorifikaci. Nevím, jak tomu bylo ve skutečnosti, ale pokud to film věrně zobrazuje, nadobyl jsem dojmu, že Jobs byl jen arogantní a sebestředné hovado, které ovšem nic neumí. Jen kecat. Dvě hodiny je divák svědkem tupých žvástů, jež se předhánějí v tom, co je větší klišé. Jobs nic netvořil, všechnu práci za něho odedřeli jiní, už na úplném začátku v garáži všichni pracovali a on jen tupě čuměl s tím jeho rádoby vizionářským přímým pohledem. Když ne geniální programátor či dříč, v čem tedy vinikal? Geniální manažer? Jasně, proto byla firma několikrát ve ztrátě a pak nakonec ztratil své místo ve vedení, takže natolik geniální asi nebyl. Díky filmu Jobs má divák pocit, že lze dosáhnout úspěchu jen prázdnými kecy, arogancí, nátlakem na zaměstnance a extrémními požadavky, přitom sám manažer jen sní o tom, co bude dál - a to je přeci to nejlepší, protože "jeho práce není nahraditelná". Koukatelný biják, ale sorry, myšlenka a celkové vyznění je odporné, míří tam, kam nemá - a světu a jeho manažerským metodám spíše ublíží, pokud se lidé budou Jobse snažit napodobit. ()

geek.ondra

Po všech stránkách průměrný i když velice zajímavý film. Kutcher nikdy nedokáže nic uhrát a proto mě zajímá co se v něm zlomilo při natáčení tohoto snímku protože je zde skvělý a rozhodně bych mu přál aspoň ten Glóbus. 5/10 ()

D.Sleeper

Tenhle film byl poslední kapkou v mém poháru trpělivosti vůči nejrůznějším nedodělkům a kompromisům ostatních alternativ... A dost! Jdu si koupit iPhone :) ()

Hledá se nový Steve Jobs

Hledá se nový Steve Jobs

04.10.2014

Biografie jOBS s Ashtonem Kutcherem rozhodně nebyla posledním filmem o slavném zakladateli Applu. Ostře sledovaný další pokus chystá Danny Boyle (Milionář z chatrče, Sunshine) a dlouho to vypadalo,… (viac)

Christian Bale jako Steve Jobs?

Christian Bale jako Steve Jobs?

23.03.2014

Není to ani měsíc, co se začal David Fincher (Sedm, Klub rváčů) zajímat o biografii Stevea Jobse. Pro studio Sony ji sepsal Aaron Sorkin (seriály Západní křídlo a Newsroom), jenž si práci s Fincherem… (viac)

David Fincher natočí „Apple Network“?

David Fincher natočí „Apple Network“?

27.02.2014

Anebo nějak podobně nazvaný životopis. Jak už jste se možná dovtípili z titulku, režisér facebookového dramatu Social Network, jehož portfolio se honosí filmy jako Sedm, Klub rváčů nebo Zodiac, začal… (viac)