Steve Jobs bol nepochybne jedným z najväčších vizionárov 20. storočia, technologickým géniom a mimoriadne schopným obchodníkom. Jeho spolupracovníci ho často nenávideli preto, aký bol, ale milovali preto, čo tvoril. Apple Macintosh, iPhone, iPad alebo filmové štúdio Pixar. Vedel ukazovať cestu celému ľudstvu, pracovať však bol schopný len s vybranými jedincami. Veď kto by nepoznal jeho slávnu vetu: "Pracujte len s géniami, idiotov vyhoďte!" Mal na to právo - sám bol génius. Steve Jobs, spoluzakladateľ spoločnosti Apple, po výjdení knižného bestsellera ožíva aj na filmovom plátne. (TV JOJ)

peto580

Bavilo ma to aj keď ten koniec mohli trošku oddialiť. A čo sa Asthonovho stvárnenia týka podľa mňa nadpriemerné a tá štvrtá hviezda najmä pre jeho kritiku :/ ()

Marys

Čakal som trošku hutnejšie a napínavejšie poňatie na štýl The Social Network a zároveň som myslel, že toho uvidíme viac z tohto milénia. Takto to bolo len o jednom čierno vykreslenom chlapovi, ktorý si založil firmu, z ktorej ho potom vyšupovali a nakoniec ho uprosili, aby sa vrátil, aby ich následne všetkých vyhodil on. Ashtonov výkon bol veľmi dobrý, no už ho mám zafixovaného ako určitý typ postavy z filmov a seriálov, v ktorých hral, že som si ho vlastne vôbec nespájal s postavou, ktorú mal predstavovať. ()

kamigava

Ashton Kutcher mě teda příjemně překvapil, ale od příběhu jsem čekal trochu víc. :-) PS: "Lidé, kteří jsou natolik šílení, že si myslí, že změní svět, těm se to nakonec i podaří." Steve Jobs byl velkým revolucionářem a nebál se vykročit ze stáda. Risk je zisk. :-) ()

EllienPM

Jeho spolupracovníci ho často nenáviděli proto, jaký byl, ale milovali proto, co tvořil. (pro to - má být s mezerou, snad si to opravíte). K filmu - zpracování originálního a historicky přelomového námětu nijak oslnivé, po emericku rádoby působivé - hraje na city, ale neurazí. Pěkná hudba. ()

Santino7

Moderné technológie sú pre mňa často španielskou dedinou (tie od jabĺčka ešte tým dupľom), život Jobsa taktiež, čiže do tohto filmu som šiel v podstate úplne nepripravený. S tým, že väčšina mojich (chabých) znalostí "k téme" pochádza z už skôr videného Pirates of Silicon Valley, ku ktorému sa ku koncu komentáru ešte vrátim, kvôli porovnaniu. Ale teraz späť k tomuto počinu - už od začiatku ma prekvapila akási odviazanosť, onen slobodný životný štýl. Celkovo môžem povedať, že spracovanie študentských rokov, práca v Atari či tiež začiatky Apple-u sa mi vcelku páčilo, i keď miestami mi - ako absolútnemu neznalcovi - prekážala tá stručnosť, keď niektoré udalosti boli len načrtnuté a ďalej nerozvádzané, akoby každý okamžite vedel, o čo sa jedná (a možno okrem mňa všetci aj vedeli, ktovie). Každopádne ako sa jabĺčko začalo rozbiehať a nastala Jobsova premena osobnosti, už sa mi to pozdávalo menej a menej - upadalo to do akýchsi klišé, zdalo sa mi to príliš jednoduché, možno aj neosobné, ťažko povedať. Skrátka po dejovej stránke to nebolo úplne tip-top, až moc to skákalo od jedného k druhému a tým pádom to bolo dosť zmätočné. Po vizuálnej stránke tomu však nemám čo vytknúť, vizuál ma skutočne zaujal, neviem či to bol cieľ, no celkovo ten design mi pripadal jednoduchý, no zároveň aj elegantný. Obsadenie fajn, dokonca ani Kutcher mi nijak obzvlášť neprekážal, i keď Noah Wyle mi svojho času pripadal uveriteľnejší, to je však len detail, v tomto ohľade som nenašiel ozaj nič rušivé. Viac než tri však v hodnotení dať nemôžem, na životopisný film sa mi to zdalo byť až moc umelé, povrchné a neosobné. A až moc tam bolo poznať, že ide o hollywoodsku záležitosť. Ak to mám celé zhrnúť, z filmu nie som nijak sklamaný - moju pozornosť udržať dokázal a že by to bolo nejako nudné, tak to zas nie. Dokonca si myslím, že pokiaľ by som bol počítačovo zdatnejší, asi by som šiel aj o stupeň vyššie. Avšak keďže to u mňa neplatí a jabĺčko pre mňa naďalej zostáva veľkou neznámou (ktorú som si vyskúšal raz, no výraznejšie ma to neoslovilo), v hodnotení zostávam pri "zlatej strednej ceste", tá sa mi zdá tak akurát, nakoľko spomínané Pirates of Silicon Valley sa mi zdalo predsalen o čosi lepšie a to pritom rozpočet mali určite neporovnateľne nižší a jedná sa "len" o televízny počin. 3/5 ()

Yardie

Rozhodoval jsem se mezi dvěma a třemi hvězdičkami. Pro mě velké zklamání a dle mého velmi špatně natočené a pojaté. Nutné říci, že jsem četl životopis Steva Jobse - zatím jedenkrát. A opravdu se za dvě hodiny nedá pojmout takový rozsah, jaký si film ukousl. Potom tam je stříhání, nejde to do hloubky a vše je ve zkratce proběhnuto. I přes to, že jsem knihu četl, i tady jsem měl občas problém se rychle zorientovat a rychle se rozpomenout, co se stalo v reálu. Pro člověka, který se o Jobse nezajímal nebo nečetl knihu je tento film naprosto nic neříkající a nemůže si o tomhle člověku udělat absolutně obrázek. Ať už v negativním, tak pozitivním ohledu. Navíc se mi trošku zdálo, že tady byl vykreslen poněkud umírněněji, než se zdálo dle knihy. Celkově tedy špatně provedeno. Buď to mělo mít klidně více dílů a nebo se zaměřit na kratší úsek a zabřednout do hloubky. Co bych málem zapomněl pochválit je casting - to se fakt povedlo! Herci jsou opravdu velmi podobní reálným lidem a Ashton byla ta nejlepší volba pro Steva, Howgh! ()

HonzaSim

V tomto případě ani nemůžu tak hodnotit kvalitu filmu, protože mě naprosto dostaly myšlenky a celý Jobsův příběh. Už od prvních minut jsem to hltal a jen zíral, až mi docházela slova. Celý film je tak inspirující, motivující a plný mnoha velkých myšlenek a názorů. Steve byl prostě geniální.. Obdivuhodné, jak byl vytrvalý a cílevědomý. Přesto, že mu život házel pod nohy ty nejsilnější klacky, on se dokázal vždycky zvednout. Firma, kterou založil mu byla ukradena nějakými pochybnými akcionáři a zkrátka ho přehlasovala. Když se vrátil, potkal ho další pád. Ta bezmoc. On to přesto nevzdal a brzy se do firmy znovu vrátil. Když byl Apple v koncích a vyhodil řadu jeho odpůrců, ještě ho prosili, aby se vrátil. Spravedlnosti bylo učiněno za dost a boží mlýny nezklamaly. Jobsův příběh je sice mnohem větší, všechno se ale bohužel do dvou hodin vejít nemohlo. Po skončení má člověk pocit, že dokáže nemožné, když do toho půjde po hlavě. Víc takových filmů! Rád si pustím nějaký životopisný film dalšího velikána, protože od takových géniů bychom se máme co učit. Hlavní postava Ashton Kutcher ukázal, že není jen komediální herec, ale dokáže zahrát i takovouto vážnou roli, čímž vytřel mnohým zrak. 85% ()

bambusacek

Na mobilu značky Samsung mám Android od Googlu, na počítači od HP Windows od Microsoftu, hudební přehrávač a tablet nevlastním a hodinky mám Sony. Tedy nejsem žádným fanouškem Apple Computer a ani uctívačem Steva Jobse a proto mě tenhle film neuchvátil ani z fanouškovského pohledu a ani z diváckého pohledu. Nečekal jsem žádný filmový koncert, ale jOBS zfetovaný, jOBS křičící, jObs v depresích a jOBS poroučící mě vcelku znechutil. Musím ale uznat, že Aston si Steva určitě dlouho piloval a cvičil, neb chůze, gestikulace a mimika byla výborná. Ale od životopisného filmu jsem čekal víc než jen pár scén na dvě hodiny ve kterých je Steve buď nasraný a nebo v depresi. Film potvrdil to co už je dávno známo. Wozniak je génius Applu, Jobs byl jen manipulátor, skvělý řečník a nepochybně šikovný programátor. Průměr. 60 % ()

kujon

Nic naplat, mně se to prostě líbilo. A líbilo se mi to tak moc, že neváhám dát 4*. A jen tak mimochodem - výkon hlavního protagonisty je obdivuhodný. ()

majec4

Film ako taky sa mi pacil. Ved zivot hlavnej postavy bol opisany celkom presne. To sa podarilo, nepopieram. No uplne ma sklamal Ashton Kutcher. Kutchera mam fakt rad ako herca, no sem sa mi nehodil. Cital som zivotopis Jobsa a od filmu som cakal, ze to bude aspon z polovice tak putave ako kniha. A kvoli komu to take mohlo byt, ak nie len a len kvoli hlavnej postave?? Ved ide o zivotopisny film, tak si mali dat zalezat a vybrat herca, ktory to da na 100%, nie na 60%. Ashton nema tolko charizmy, aby zvladol zahrat Jobsa. Chybal mi tu vnutorny boj, ktory Jobs pocas tych rokov prezival. Urcite som chcel vidiet aj viac zanietenosti pre spolocnost, produkt, dizajn. A taktiez mi tam chybal priestor pre opis vztahu s Lisou, K tomu aby tvorcovia lepsie vystihli jeho zivot tam urcite mali zakomponovat aj jeho sukromie. Takto som dostal filmovy produkt, no bez navodu ako v nom citat. Dve hodiny, ktore povazujem za stratu casu. Pribeh Steva Jobsa si urcite zasluzi lepsie spracovanie. ()

majo_svk

Na úvod je potrebné úprimne povedať, že kniha vám dá oveľa viac. Je zameraná široko-spektrálnejšie na celú Jobsovu osobnosť, na jeho súkromný a pracovný život. Je skutočnejšia, úprimnejšia, dramatickejšia a dokumentárnejšia. Film je značne povrchný a zameraný len na jeho život v spoločnosti Apple, ktorú založil so svojim priateľom Steve Wozniakom. Udalosti okolo vzniku firmy a jej existencie sú nepochybne zaujímavé a pútavé. Krásny je pohľad od nevýraznej garážovej až po najúžasnejšiu spoločnosť sveta. Jobsova vízia a zanietenosť pre vec a firmu bola vesmírna (rozumej nekonečná), bol to geniálny blázon, ktorý dokázal ohýbať svet podľa svojich predstáv. Dokázal vytvárať úžasné produkty, ktorými chcel robiť svet krajším a lepším. Išiel neustále za svojim snom. Geniálne myšlienky a predstavy pretvoril do reálnych produktov, ktoré mali srdce, dušu a boli pre ľudí. Ako človek bol tak úprimný, že neraz ubližoval ľuďom vo svojej blízkosti. Bol arogantný hulvát a necitlivý človek. Vo svojej práci potreboval absolútnu voľnosť, vďaka ktorej dokázal to, čo nikto iný a nerobil to pre peniaze. Ako sám raz povedal:“ Nerobíme to pre peniaze. Robíme to preto, lebo chceme vytvárať skvelé produkty..." Film je malé užitočné dielko, ktoré zaujme a nenudí. Chýba mu však patričná dramatickosť, Jobsove nekonečné súboje so sebou samým, jeho skutočné vyobrazenie. Je to do hollywoodskeho kabátika zabalená drámička, ktorá nie je dramatická a skutočná. Rozhľadenejší divák alebo čitateľ knihy, sa tu nedozvie nič, čo by podrobne nepoznal. Nedostane emočný zásah, ktorý by si pamätal. V podstate nedostane nič. Herecké výkony nenadchnú, ale sú zvládnuté naozaj dobre. Nie je to scenáristicky úchvatné a vyšperkované. Film si však zaslúži pozornosť, už len preto, že si mnohí budú v závere priať, aby trval ešte ďalšiu hodinku. Určite úžasná motivácia na prečítanie knihy. Človek si ho pozrie, je spokojní, ale chýba tam to „vau“. No nič, počkáme si na nový film o Jobsovi a uvidíme, ktorý bude lepší. PS: Soundtrack je nádherný. ()

poet

Steve Jobs má tých adaptácii samozrejme viac ale ja som tuto videl ako prvú takže zatiaľ porovnávať neviem :). Príbeh sa zameral najmä na jeho cieľavedomosť, perfekcionizmus, schopnosť viesť kolektív a dosiahnuť niečo inovatívne... Ako motivačný príbeh plni svoju funkciu a nezdržiava sa zbytočnými odbočkami. Akurat Ashton Kutcher mi tak akosi nepasoval. ()

Blueeyes

"V životě můžeme dělat jen určitě věci. A právě teď jsme si vybrali tohle. Tak dobře.... ať je to tedy bomba." Všichni kritizují Ashtona, to bude nějaká davová psychoza..... a prý že nominace na Zlatou malinu? Ale no tak! Zas tak špatné to snad není. Mě připadal poměrně autentický. Cekem nemám asi co bych vytkla, spíš je u mě problém s životopisnými díly obecně, nějak mě málokdy dokáží nadchnout. ()

waits

Kdyby byl režisér Stern šéfem marketingu nebo prodeje v Applu, neměl bych nikdy na stole Iphone. Zatímco Social Network předložil zatatost a charisma Zuckerberga celkem srozumitelně, u Jobse jsem měl pořád pocit, že se dívám na standardní firmu, se standardními kontakty na pracovním a finančním trhu. Kde je ona vizionářská genialita, míchaná s velikášstvím? Skutečně byla jeho osobnost v podstatě tak nezajímavá? Třeba jo, já nevím. Ale proč teda o něm točit film? PS Během filmu je často slyšet Bob Dylan, ten se s Jobsem opravdu znal a Jobs jeho písně používal. Navíc, oba dva měli za přítelkyni Joan Baez... ()

Morico

Film by se měl jmenovat sice spíše Apple, než Jobs, protože je to spíše o vzniku a vývoji Applu, ale bavilo mi to. A musím říct, že ač Kutcher nepatří k mým nejoblíbenějším hercům, tak tohle se mu povedlo. ()

tomo41

Filmu by viac svedčal názov Apple miesto Jobs. Je totiž celý o firme Apple, v ktorej síce zohral najpodstatnejšiu rolu Steve Jobs, no nie je to film o ňom. Jeho postave chýba väčšia hĺbka, intimita a viac priestoru pre rozvitie jeho postavy a jej lepšie pochopenie. Snímok sa veľmi nápadne podobá na TV film Piráti Sillicon Valley, ktorý pri kratšej stopáži dokáže vyrozprávať rovnaký časový úsek (podobne hodnoverne) a ešte stihne porozprávať aj o Billovi Gatesovi. Napriek tomu je Jobs podareným filmom. Po filmárskej strane mu nie je až tak veľmi čo vytknúť. Možno slabšie vygradovaný záver a už spomenutú plytkosť postáv. A ešte treba dodať, že Ashton Kutcher predsa len vie hrať. ()

Game90

Naozaj zaujímavý film o neobyčajnej osobe....po prečítaní knihy som sa teda pustil aj do filmu....a bol naozaj vydarený, Kutcher ako Jobs ma presvedčil.... ()

Hledá se nový Steve Jobs

Hledá se nový Steve Jobs

04.10.2014

Biografie jOBS s Ashtonem Kutcherem rozhodně nebyla posledním filmem o slavném zakladateli Applu. Ostře sledovaný další pokus chystá Danny Boyle (Milionář z chatrče, Sunshine) a dlouho to vypadalo,… (viac)

Christian Bale jako Steve Jobs?

Christian Bale jako Steve Jobs?

23.03.2014

Není to ani měsíc, co se začal David Fincher (Sedm, Klub rváčů) zajímat o biografii Stevea Jobse. Pro studio Sony ji sepsal Aaron Sorkin (seriály Západní křídlo a Newsroom), jenž si práci s Fincherem… (viac)

David Fincher natočí „Apple Network“?

David Fincher natočí „Apple Network“?

27.02.2014

Anebo nějak podobně nazvaný životopis. Jak už jste se možná dovtípili z titulku, režisér facebookového dramatu Social Network, jehož portfolio se honosí filmy jako Sedm, Klub rváčů nebo Zodiac, začal… (viac)