Chicago Fire

• USA Chicago Fire
USA, (2012–2024), 176 h 8 min (Minutáž: 40–43 min)

Jesse Spencer, Taylor Kinney, Yuriy Sardarov, Christian Stolte, Eamonn Walker, Monica Raymund, Joe Minoso, Randy Flagler, David Eigenberg, Anne Lockhart (viac)

Chicago Fire nás privádza na 51. hasičskú stanicu k elitnej požiarnej, záchrannej a zdravotníckej jednotke. Ukazuje prestížne povolanie, ktoré je neuveriteľne nebezpečné, vyčerpávajúce a stresujúce, ale tiež naplňujúce a vzrušujúce. Žiadny stereotyp tu nenájdete. Hrdinovia z 51-tky smerujú na miesta, z ktorých ostatní utekajú. Napriek všetkým rozdielom, rozporom či osobným antipatiám sa v profesionálnom živote tento tím snaží čeliť situáciám spojeným so životom a smrťou ako rodina. (TV Markíza)

Vyhy

Ano! Toto mám rád. Miluji prostředí záchranářů. To jak jimi někteří pohrdají, jiní je "uctívají". Jak musí řešit náročné situace a u toho bojovat s časem a davem lidí. A když se jim něco nepovede, zachovají chladnou hlavu. Toto nabízí seriál ChF. A já jsem nadšen. Nejenže v něm je to co jsem vyjmenoval, ale plus život na stanici a soukromý život záchranářů. Není to jenom o zachraňování lidí. Je v tom vše. Humor, napětí, emoce, ztráta. Doporučuji. ()

BarryLyndon

Klišoidní srdcovka. :-) Pro záchranářský seriály mám slabost a tohle jsem si fakt užil. Obě dvě serie. Jestli někdo hledá něco podobného, doporučuji ve všech ohledech lepší Rescue Me s Dennisem Learym. ()

Pajky3

1. série Konečně přišlo opět něco nového, neokoukaného a zajímavého. Úplně prvně mě na seriál navnadila účast Jesseho Spencera (Chase byl vždycky sympaťák). Že se z toho stane pro mě bezkonkurenčně nejzajímavější novinka podzimu 2012 jsem nečekal, ale právě to se stalo a poměrně jednoduše. Skvělý příběh nejen epizodní, většinou příjemný postavy tudíž i herci a hlavně to neotřelé prostředí hasičské stanice ze mě udělali pravidelného diváka, který se nemůže dočkat každé další epizody. Jsem neskutečně vděčný za to, že každá akce nekončí patosem zavánějící scénkou, a že se v podstatě pořád něco děje a není příliš času na nudnou výplň. Trošku mě překvapilo, že hned po první sezóně přijde policejní spin-off, jen doufám, že to neubere na kvalitě hasičům. 90 % *** 2. série Hasičům to na kvalitě rozhodně neubralo a druhá série je stejně skvělá jako ta první. Prostě to baví, baví a baví. Propojování s policejním světem je příjemné zpestření, kvůli kterému nemusíte sledovat spin-off, ale pokud vás baví Chicago Fire, tak vás pravděpodobně bude bavit i Chicago PD. Za sérii se toho stane opravdu spoustu a o své hrdiny se bojíte a zároveň jim přejete, aby vše zvládli skvěle. Baví mě, že děj není jen epizodní a vedlejší linky se táhnou i několik dílů. Mezi moje oblíbené patří hasičská škola a testy a postava kandidátky Jones. Samozřejmě není nad to, když série skončí tak hrozným cliffhangerem. Já chci vědět, co bude dál a kdo má vydržet to čekání! Chicago Fire definitivně patří mezi moje nejoblíbenější seriálová dramata. 100 % *** 3. série /SPOILERY/ Původní nadšení z Chicaga vyprchalo a vyprchalo stejně symbolicky jako život ze Shay. Bylo jasné, že závěrečnou katastrofu nepřežijí všichni, ale tvůrci se bohužel rozhodli odepsat jednu z těch nejzajímavějších postav. Není to tak, že bych jim tu smrt neodpustil a seriál mě přestal bavit. Je to spíš tak, že se ze seriálu stává plnohodnotná vztahovka a já si ho původně oblíbil kvůli tomu neokoukanému tématu a akci. Byl jsem nadšený při rozbití vztahu Dawson a Casey, ještě nadšenější při odjezdu Millse, ale podle závěru mi tvůrci prostě radost opět chtějí sebrat. U mě si každopádně původní seriál a spin-off (Chicago PD) prohodili pozice. Nyní mám radši policajty... 70 % *** 4. série Doba, kdy mě Chicago Fire neskutečně bavilo jsou dávno pryč, ale pořád sleduji i když už je to tak trochu ze setrvačnosti. Čím dál tím víc mě nebaví Dawson a doufal jsem, že se jí zbaví a dokonce svitla naděje v závěru, ale vypadá to, že zůstane. Stejná naděje svitla u toho, že jí konečně rozejdou s Caseyem, ale ta je nejspíš bohužel taky pryč. Mé nadšení by se možná vrátilo, kdyby se Dawson odstěhovala pryč, protože už dlouho mi žádná postava tolik neležela v žaludku. Uvidíme, kam se hasiči pohnou za rok, já se k nim nejspíš zase vrátím. *** 5. série Chicago Fire se po letech ustálilo a nic se nemění ani letos. Opět dostáváme akční výjezdy hasičů kombinované se srdceryvnými okamžiky, které prožívají v osobním životě. Jednu z těch lepších linek letos dostal Severide, i když je pravda, že od začátku vypadala hodně čitelně. Jsem zvědav na to, jaké změny po závěru této série přijdou. Fire se podle mě drží na stejné úrovni jako Med a ze zvyku pokračovat se sledováním budu. Není to nic dokonalého, ale neotravuje to tolik, abych s tím přestal. Alespoň zatím. *** 6. série Po závěru finále šesté řady to vypadá, že bych se konečně mohl dočkat vyslyšení svého dlouholetého přání a dožít se doby, kdy Dawson opustí Chicago. Nebudu své naděje tlačit zbytečně moc nahoru a bude rád, pokud se to povede. Celkově to finále uzavřelo několik zajímavých linek a vcelku se povedlo. Uvidíme, co bude dál. *** 7. série Konečně jsem se dočkal odchodu mojí neoblíbené postavy, takže jsem očekával, že mě hasiči zase budou bavit o něco víc. A tak se i stalo. Chicago Fire si udržuje svojí laťku a příběhy Severidea a Caseyho pořád ještě baví. Přišlo menší překvapení v závěru, takže jsem zvědav, kam se to posune dál. *** 8. série I osmá řada začala odchodem jedné z původních postav. Jinak mi přijde, že nová řada nenabídla mnoho příběhů, které by se zaryly do paměti. Jako spousta seriálů roku 2020 trpí i Fire tím, že závěr je uspěchaný, protože musel skončit o několik dílů dřív než původně měl. I proto závěrečný odchod jedné z postav nemá vůbec žádný dopad. *** 9-10. série Už je to dekáda a Chicago Fire je tady pořád a nevypadá to, že by se mělo brzy loučit. Úvodní nadšení samozřejmě opadlo a spousta postav se za tu dobu vyměnilo. Sleduji to vlastně ze setrvačnosti, ale pořád to není tak otravné, abych se sledováním úplně přestal. () (menej) (viac)

Laerry

Po zrušení Trauma chyběl typ seriálu, ve kterém budou několika četné záchranářské akce během jediné epizody, a ve které se děj nebude rozpitvávat nad zraněnými v nemocničním dramatu typu ER či Grey's anatomy (avšak pozor, Chicago Med je na obzoru!). Pak ale přišel Chicago fire (s doposud neokoukaným městem!), který naverboval „paramedika“ Taylora Kinneyho ze zmiňovaného Trauma a „doktora“ Jesseho Spencera z House MD a navlékl je do hasičských úborů. I když i zde se odehrává velká porce vztahového dramatu, akce z terénu je tím hlavním lákadlem – a scenáristická taktika několika výjezdů k rozmanitým případům zaručuje, že epizoda bude hezky odsýpat. Navíc mě fascinuje soudobý trend spin-offů, který Chicago využívá na plné maximum. Chicago PD se neustále s hasiči prolíná a do party k nim brzo přibudou i ti doktoři, a tím tak bude dokončena „svatá trojice“. A už jen tímhle se Chicago rodinka zapíše do seriálové historie, i když nejspíš bude kvalitativně nezvratně uvadávat, když se bude snažit nahradit svět CSI natahovanými řadami. ()

geklon

Reklama na deodoranty roku. Tohle už přece dobře známe, akorát tam míň jezděj sanitky, než požární auta a bílé pláště plně dezinfikovaných doktorů, se vystřídaly za nehořlavé kombinézy a pěkné žluté kšandy. Z míry mě tahle citová vydíračka moc nevyvedla. Přesný merický seriálový model. "Budem to do Vás prát, tak dlouho a v takovým množství, že se Vám z toho uškvaří monitory." Né děkuji, raději zápalnou lahev, tyhle hero soap píčovinky jsou spíš pro lidi, kteří potřebují uvěřit, že svět není takový, jako ho oni samy žijí. ()

DeathTheKid

Po první sérii musím říci, že Chicago Fire má bezesporu nejblíž k realitě, když si vezmeme na mušku hasičinu. Ok, pořád nemají přilby, když jdou do postrojů a na lana a bla bla bla a našlo by se toho daleko více, ale je to určitě snesitelné. Navíc tvůrci nabízí solidní škálu nehod, takže akce nenudí, protože není pořád stejná. Herci tomu taky celkem pomáhají, nejsou vyloženě otravní a někteří jsou dokonce charismatičtí. I tak bych ale trochu ubral drámo a zkusil to vést jiným směrem. Nevím jakým, ale prostě jiným. Koneckonců, já jsem jen trapný pozér, co kritizuje cizí práci! ()

Danikaa

Výborný seriál. Páči sa mi previazanosť s Chicago med, aj rôznorodosť hlavných hrdinov, ktorí nie sú krásavci, ale každý z nich má niečo do seba. Či už požiarnici, alebo záchranári, sú to ľudia na svojom mieste. Každý má svoj život a svoje vlastné problémy, ale v práci ide všetko bokom. Každá časť je zaujímavá, má to spád aj iskru. ()

kenkaku

V Chicago Fire se povedli dvě věci (možná tři). 1) téma... každý blb točí seriál o policajtech nebo doktorech. Ale hasiči...? dobrá volba. 2) herci... sakra dobrá ruka na volbu herců a postav. No jasně že 3/4 jsou hezounci a fiflenky ale tady to nějak nevadí a neruší. Naopak. no a 3)... pohled na život hasiče. Není to jen o jedu k ohni, uhasím a hrdinsky zachráním sousedovi kočku. Je to ucelený (a různorodý) pohled na práci hasičského sboru protkaný příběhy jednotlivých postav. Za sebe se nedivím, že nezůstalo jen u jedné řady a seriál pokračuje.... 2. série: na druhé sérii je znát, že už se nevyjíždí k požárům tak často (už se třeba jen tahají lidi z popelnice) = produkce šetří a vše se začíná plíživě zaměřovat na životy hlavních protagonistů. Díky tomu vylézá do popředí otravný amerikanismus (jak jsou všichni hrozně poctivý a až obludně tabuizují jistá témata). Za sebe jen doufám, že se to nebude zhoršovat. ()

Hanys_

Asi nejlepší novinka sezóny 12/13 (ehm společně s Vikingy). Těch 24 dílů bylo hodně návykových, takže u druhé série (stejně tak u oznámeného spin-offu Chicago PD) chybět nebudu. 8.5/10 ()

Kuzzie

První sérii jsem opravdu žrala, seriál na mě působil jako zjevení. Všichni se chovali tak nenuceně a sympaticky, akce byly skvělý,ale v druhý se to nějak zvrtlo a mí oblíbenci se začli chovat dost nesnesitelně, klišé střídalo klišé ,a když už i hostující Sophia Bush ztratila kouzlo, které měla v OTH...!...nakopala bych je všechny do prdele! Svuj hněv jsem vyjádřila, jak mám ve zvyku, velice drsně-snížila jsem hodnocení o hvězdičku! A větší slizouny než ty(naštěstí jen hostující) fízlovský kamarádíčky by člověk hledal dlouho- Sophia Bush i bez dřívějšího kouzla jistě odpustí, ona je výjimka ;) ()

Tydyt007

Jelikož mám prostředí hasičů a záchranných složek rád, na tohle vydržím koukat celé hodiny..docela mi to připomíná film Oheň. ()

Greg25

V podstatě klasická "vztahovka" pro všechny, kteří úplně čisté vztahovky jako třeba Chirurgy nemusí. Zajímavé prostředí, zajímavé případy, sympatické postavy a spousta proslovů i hrdosti, ale v rozumně přiměřené míře. První série byla hodně osvěžující a kdyby zůstalo jen u ní na čistou 80% by to bezpochyby bylo, vzhledem ke druhé sérii, která vlastně nebyla o nic moc horší, jen se zcela logcky začala lehce opakovat a více nořit do vztahových propletenců, což už je místy přeci jen únavné. Kam až Chicago Fire může dojí v počtu sérií si netroufám odhadnout, ale myslím, že by se konečně mohla objevit svižná vztahovka, jejíž tvůrci ví, kdy skončit. Uvidíme, druhé sérii ovšem rozhodně neprospělo poněkud uměle naroubovaný příběh chicagského policejního sboru s následným spin-offem. Za první dvě série celkově 70%, uvidíme kam seriál půjde dál, protože moc možností nemá, snad nespadne mezi čisté "vztahovky" s kulisou hasičů. Prozatím, to bylo tak 7:3 ve prospěch vztahů,což bylo stále snesitelné a nestala se z toho žádná moderní soap opera. 70% ()

Tuzinho

Seriál, který upoutá každého hasiče i fanouška této profese. Chicago Fire přináší napínavou štaci díl od dílu, kde sledujeme nejen osobní problémy všech aktérů, ale především z 80% dění na hasičské stanici 51. Žádné zbytečné dialogy, žádné umělé natahování dílů, aby to vyšlo přesně na požadovanou stopáž. Prostě předem promyslený a plně realizovaný scénář. Taktéž minimum umělých efektů dodává tu pravou hasičskou atmosféru. ()

hazaba

Další ze seriálů, na které jsem získala závislost. Je to sice zasazené do prostředí hasičů, ale spíše než o samotné záběry z akcí, kterých je docela dost, sledujeme osudy jednotlivých osob. Občas to jde až do telenovely, ale stále to balancuje na hraně, takže zatím dobré, a to jsem už v páté řadě :-) ()

Zemřel Carl Weathers

Zemřel Carl Weathers

02.02.2024

Zemřel herec Treat Williams

Zemřel herec Treat Williams

13.06.2023

Ve věku jednasedmdesáti let zemřel americký herec Treat Williams, většině diváků známý zejména díky ztvárnění jedné z hlavních rolí v muzikálu Vlasy režiséra Miloše Formana. Smutnou zprávu médiím… (viac)