Bohatá stará panna Berta oslavuje šedesáté narozeniny. Popřát ji přijde jen její věrný ctitel Dr. Jelínek. Berta však nemůže zapomenout na Eduarda, svou velkou životní lásku, a doktorovu nabídku k svatbě odmítne. Dvě rodiny příbuzných se o tetičku nezajímají. Touží jen po jejím dědictví, a proto se navzájem nenávidí. Jejich děti se však do sebe zamilují. Věrný sluha Hynek sa rozhodne chamtivé příbuzné vytrestat. Oznámí, že teta zemřela a na zámku je potom na smrt vyděsí... Film byl poprvé uveden na Filmových žních ve Zlíně 1. 8. 1941. (oficiálny text distribútora)

karlee

Komerce nejhrubšího zrna, nicméně hvězdu navíc si zaslouží démonický Futurista. Taky Baldová velmi dobrá, ale Šlemrová bůhvíproč předstírá nějaskou vadu řeči. Jinak ta dceruška je zkušená flundra, chudák mladý doktůrek nemá šanci uniknout:-) ()

xxlch

Krásné, laskavé a hlavně hodně lidské herecké umění paní Naskové,pohladí každého filmfandu a milovníka starších českých komedií.Pokud přidáme nádhernou sporitistickou seanci a komickolidské vykreslení různách lidských letor,pak je tento filmík skoro dokonalý. ()

Dinsberg

Soustřeďme se, prosím. Nezapomenutelná hláška majordoma Jeřábka při vyvolávání ducha zesnulé tetičky. Celá tato scéna je k smíchu až do onoho momentu, kdy se z ní stává rodinné drama. A z nedozírnými následky. Úžasně zahrané hrabivé příbuzenstvo, které na oslavu narozenin nepřijede, nicméně na pohřeb se dostaví všichni. Hlavně, aby mohli pátrat po závěti. Zejména Růžena Šlemrová a František Kreuzman se vyznamenali. Ale hlavní "tíhu" filmu na sobě nesou Růžena Nasková, dobrosrdečná bohatá tetička, a její věrný Jeřábek v podání Ference Futuristy, který nastalou situaci glosuje slovníkem jemu vlastním. ()

Pitryx

Skoro hororová komedie s velmi dobrým obsazením a poučením. I prostředí konce filmu se mi líbilo. Slovního humoru mohl být více, ale to je asi to jediné co lze snímku vytknout. ()

Frog.cz

Miluji tento film,Ferenc Futurista jako vlídný i velmi tajemný služebník zde opravdu exceluje a myslím že to je jedna z jeho nejvýznamnějších rolí v životě.Jinak skvělá Růžena Nasková,standartně hodný František Smolík a ostatní herci kteří se velmi dobře zhostili role hrabivé rodiny i Lída Chválová se svým "já se bojím" dělají z tohoto filmu jednu z neljepších komedií svého času. ()

ostravak30

Není to úplně špatná komedie. Zajímavé je na ní mj. i to, že Jaroslav Marvan tady nehraje úplně prim. I tak je to ale docela zábavná podívaná. A nadčasová. To je důležitá věc. I dnes se mnoho příbuzných snaží vytřískat ze svých blízkých hlavně peníze a dědictví jako takové. Kéž by každý mohl své chtivé potomky a rodinné příslušníky takhle napálit. Na téhle komedii je docela neobvyklá věc ta, že hlavní pozornost není upřena na jednu nebo dvě hvězdy. Herecká povinnost je rozložena na všechny. Ale i když je tento snímek velmi dobře hodnocen, můj názor je, že scénář není až tak silný. Je to prostě oddechová záležitost na nedělní odpoledne. ()

kolacky

Tenhle film jsem jako malá milovala, hlavně kvůli majordomovi, který tak krásně strašil! Postupně jsem ocenila paní Naskovou a pana Smolíka, jak něžně uměli hrát... ()

natalanka

Za pět, protože vždycky zvedn náladu, protože vždy pobaví, protože mě vrací v čase a protože miluju staré černobílé filmy a naše herce. Tak a těším se až zase skouknu :-) ()

route60

Lekce (truchlícím) nenasytným příbuzným která se hodí do každé doby, Tetička pohodový filmecek Martina Friče s výtečnými herci a hlavně Ferenc Futurista v roli majordoma nemá chybu. ()

sharka.68

Tetička.. a její životní platonická láska  a příbuzní - potencionální dědicové a skvělý sluha a momentálně zaostalá služebná D.Hajská s falešným notářem. A pan doktor, který zase celý život miluje Tetičku Naskovou, byť ví,že její srdce patří Pištěkovi..vyvolávání ducha zesnulé a nakonec dům plný dětí...jak se na to znovu ráda dívám, ten film má v sobě poselství.... ()

PTuranyi

Príjemná veselohra o problémoch s dedičstvom a naplnení života. Film akoby mal dve roviny. Nudnú mravoučnú, v ktorej dominuje Růžena Nasková ako tetička. Tu sa takmer nič nedeje. Ide iba o jej vzťahy a vedú sa iba rečičky o živote. Komickú rovinu zaobstaráva tetičkino služobníctvo a rodiny brúsiace si zuby na dedičstvo. Dej je priehľadný a od prvej minúty viete čo sa bude diať. Prekvapí až záver, v ktorom tetička skvele vyrieši dedičský problém a sklbi obe roviny filmu dohromady. 70% ()

alimraj1

Ač je to pouhá komedie, trochu vede k zamyšlení. Za majetkem se honí spousta lidí i dnes a (nejen) na babičky nezbývá čas. Ano, zde to vše bylo trochu přetáhlé a viditelně zvýrazněné, ale přeci jen na tom něco bude. Co se týče filmu samotného, nemám žádné výhrady. Skvělá Růžena Nasková exceluje v hlavní roli, v rolích vedlejších si užívám hereckých výkonů např. Jaroslava Marvana, Růženy Šlemrové či Zdenky Baldové. Z filmu navíc čiší i trochu strachu, a to při bouřce, která nastane s příjezdem potencionálních dědiců... 5* ()

jan152

Za duchařinu Ference Futuristy jsem přidal hvězdičku. Jinak mi to přijde strašlivě schématické, ploché, i postavy jsou černobílé (buď anděl, nebo chamtivec). Pravda je, že herci jsou špičkoví a hrají vynikajícně, jenže jak chcete přesvědčivě zahrát, že ženská dvacet let každý večer nyje za chlapem, se kterým nikdy nic neměla a který odjel do světa - to mi prostě mozek nebere. ()