Děj se odehrává na ostrově v tropech. Nezdařený pokus o odcizení nebezpečné chemikálie skončí nezdarem. Vojáci střílejí po muži nesoucím schránku s chemikálií. Kulky zasáhnou svůj cíl a neplánovaně i onu schránku. Postřelený, infikovaný muž se odpotácí do bezpečí, kde brzy zjistí začínající infekci. Vojáci pročesávají kraj a najdou infikovaného muže již mrtvého a jeho tělo spálí. Při kremaci se však kromě dýmu do ovzduší uvolnila i nebezpečná látka. Tento fakt způsobí masivní úbytek živých jedinců, ze kterých se stávají zombies. Člověk v boji proti tomuto nepříznivému stavu začíná vítězit. Je však v té chvíli ještě živý, nebo nemrtvý? (folklorman)

topi

Zombíky já rád. Zombíky já tuze rád. Brakovej trash mám taky rád, někdy ho však neskousnu. V tomhle případě jsem si zombíky užil. Ekologická rovina je spíše úsměvná, v té záplavě brakovosti tak trochu zbytečná. Béčkových scén si zato užijeme nadměrně dost. Střídání denních scén s nočními v rychlém sledu za sebou, nesmyslné a chybné situace v četných záběrech, armáda plná ignorantů, vědci, snažící se nalézt protilátku na virus způsobující chuť se pořádně zakousnout do čerstvého lidského masíčka, útočící zombi ptáci, rodící žena a její zombiátko lačnící po krvi, hlava, která vylétne z lednice a zakousne se borcovi do krku a tak dále a tak dále, je to občas dobrá sranda. Akce jede v podstatě hned od startu, masky jsou v pohodě, gore víceméně taky a hudba tvoří ucelený soundtrack, který sice v určitých pasážích vykrádá Bavovy Démony, ale na škodu to není. Pod filmem je podepsaný mistr Fulci, avšak během natáčení prodělal mozkovou mrtvici a na jeho místo byli povoláni další pánové brakové filmařiny, Bruno Mattei a Claudio Fragasso. Zda to bylo na škodu je těžko říci, přesto by mě zajímalo jak by dopadla verze, kterou Fulcimu sestříhali a zbytek za něj dotočili. Je totiž poznat, že akční sekvence jsou naráz přerušeny zbytečným tlacháním a tempo děje tak kolísá. Každopádně fanouškům tohoto trashe mohu jen a jen doporučit. ()

Dexter1

Zombi 3 je zábavným trashom, ktorý neurazí, no nijako zvlášť ani nenadchne. Fulciho absenciu je mnohokrát cítiť (mne osobne chýbalo nejaké to vypichnutie oka). Mattei sa s načatou robotou popasoval po svojom a výsledok je podľa mňa až prekvapivo dobrý. Viem, že Fulci na túto kvalitatívnu krivdu nikdy nezabudol, no fanúšik žánru si rozhodne príde na svoje. Napriek všetkým nedostatkom ide o kvalitný, miestami krvavý, no hlavne poctivý euro-trash. ()

Martin741

Raz darmo, z talianskej kinematografie su u mna ako hororovi tvorcovia stale najvyssie Lamberto Bava, Mario Bava a Dario Argento so svojou Suspiriou. Takze par slov k tomuto : herecke vykony ziadne, rezia mizerna /dokonca tusim Fulci iba cosi dotacal na tomto filme - nevermind, to nie je az tak dolezite/, masky dementne, dej mizerny, nezachrani to ani krasa toho ostrova. 10 % ()

Jimmi

Z tohto filmu filmu plynie jedno ponaucenie a to: "Ak vas nahanaju zombici a pokusate sa vyskocit z vasho kabrioletu dbajte na to ,aby ste si nezlomili NOHU"(to sa potom dost tazko uteka) Inac myslim ze hodnotenie Tsunamiho_x plne vystihuje tento film a preto tu uz dalsie "mudrosti" pisat nebudem... ()

Bláža

Spíš vtipné, než hororové. Ale scénář si zasluhuje pozornost - zombie se objevují odnikud, čistě pouze podle potřeby a to i na místech, kde by logicky vůbec neměly být (třeba nevysvětlená zombie-hlava v lednici). Ani se nedivým, že se k tomuto filmu Fulci nechce moc hlásit. ()

drackula

Toto už nieje Lucio Fulci. Zásahy zo strany Bruna Matteia sú evidentné a posúvajú tento film do vôd talianskeho horrorového trashu. Do istej miery sa ani nedivím, že Fulci žiadal vyškrtnúť svoje meno z titulkov. Ale hold, biznis je biznis a Fulci bol osvedčená horrorová značka. Slovné spojenie "zábavný trash" je v tomto filme splnené do bodky. Toľko "profesionálnych" súbojov, rôznorodých zombie /niektorý behali, iný zase rozprávali, ďalší skákali, používali nástroje, niektorý ledva chodili/, naivných replík a dejových nelogickostí, ktoré na druhú stranu úžasne zabávajú, sa len tak ľahko nevidí. 60% ()

folklorman

Máme tu další film od největší hororové legendy Lucia Fulciho. Fulci je osobnost, kterou musí každý bezpodmínečně znát. A právě fanouška tohoto tvůrce a jeho tvorby překvapí neobvyklé odklonění od režisérského rukopisu. Je to film popírající dosavadní Fulciho styl. Příčinou byly neustálé připomínky producentů a zásahy do scénáře. Naštvaný Fulci nakonec od natáčení odstoupil. Často se tato událost připisuje špatnému zdravotnímu stavu, ale většina se přiklání k první možnosti. Po jeho odchodu nastoupil na režisérskou židli trasher a proslavený amatér Bruno Mattei (Virus, Krysy), kterému při režii pomáhal jeho přítel a kolega Claudio Fragasso (After Death). Jejich styl stál silně v opozici od prvního režiséra. Následek celé této situace můžeme pozorovat přímo na filmu, kde se až drasticky mění tempo akce, zombies a jiných dalších prvků, které teorii tří režisérů jen potvrzují. Lucio Fulci po zhlédnutí celého filmu chtěl, aby ho nadobro odstranili z titulků, ale kvůli zaručené reklamě jeho jména zůstal uváděn jako hlavní režisér. Až do své smrti prohlašoval, že se nejedná o jeho film a vůbec se k němu nechtěl znát. Očividně nebyl s výsledkem kolegů spokojen. Vzhledem k uvedeným důvodům se film odvíjí v nepravidelném tempu a je přeplněn naprosto nelogickými situacemi. Zombie střídají tempo od lehce pomalých až po sprintery. Postavy se chovají zmateně a nelogicky. Neustále sledujeme nové a nové záběry plné Matteiho trash situací, které mezi sebou dělají jen zmatek. Samotná počáteční zápletka celé problematiky je okopírovaná z filmu Return of the living dead (1985). Gore efekty a masky jsou sice na snesitelné úrovni, ale svému předchůdci (Zombi 2) nemohou konkurovat. Hudba, která už bohužel není od Frizziho se neustále opakuje a není ničím zajímavá. V celém filmu najdeme pár děsivých i komických chvilek, které se určitě zaryjí v paměti. Mezi moje oblíbené patří scéna s porodem a hlavou v ledničce. Většina lidí z hereckého obsazení se nějak zvláště ničím neproslavila. Je těžké si představit jak by film vypadal, kdyby ho celý režíroval Fulci. Takto je to směska průměrné (místy podprůměrné) hrůzy, hnusu a srandy. ()

Šakalík

Tak stejně jako jsem o Zombi 2 psal, že to je jeden z Fulciho nejlepších filmů, tak Zombi 3 je bez pochyb jeho film daleko nejhorší. Tahle slátanina propadá snad ve všech aspektech, od zoufale prázdného scénáře, přes katastrofální herecké výkony, až po technické zpracování veškerého gore, což je s podivem, pač právě v tom byla Fulciho největší síla. Samotní zombící jakoby nevěděli, jestli mají být rychlí, nebo pomalí, pač chvílemi se šourají krok sum krok, aby následně sprintovali a skákali. Děj filmu je tak nemožně STUPIDNÍ, že i levná akční béčka osmdesátých let působí oproti tomu jako učiněná studnice nápadů. Tu a tam se sice vynoří alespoň náznak dobré scény, ale jinak to je vskutku prvotřídní krávovina, kterou si Fulci za rámeček určitě nedal. Přestože se na filmu nepodílel jako režisér sám, v titulcích je uveden jako jediný autor, což mělo zřejmě přitáhnout diváky. Výsledek je ale opravdu tristní. ()

Slimak

Ve skutečnosti jen těžko budete hledat krávovinu takového kalibru jako je tento film...ovšem některé věci ze kterých je člověku vyloženě do smíchu tomu zajišťují alespoň nějaké hodnocení...a moje tři hvězdy z důvodu dostatku mé dobré vůle a pěkného pobavení během sledování snímku....a mimo to mám Fulciho flákance prostě rád...co naplat... ()

TERRORDROME

Celkom slušne rozohrané, Chlapík chce ukradnú oživovací sajrajt a sám sa ním nakazí, nakoniec ho armáda spáli a dym z komína nakazí kŕdel vtákov ktorý sa potom vrhajú na ľudí a z tých sú potom ďalší zombíci. Armáda celú oblasť uzavrie a zabijú každého kdo sa v nej nachádza. Ďalej je to už len rutinná naháňačka s mŕtvolami čo sa raz nemotorne šuchtajú, inokedy zasa behajú ako zajace, skáču zo striech či vysia dolu hlavou a jeden zombík s mačetou predvádza nefalšované Kung-Fu. Hrdinovia utekajú, strieľajú a bijú sa zo zombíckou presilou. Pár krát sa film vytiahne s nejakým tým zábavným detailom ako napr. zombícka hlava čo vyletí z chladničky či scéna s rodiacou ženou a rozorvaným ksichtom. Typická talianska zombie chobotovina made in Bruno Mattei, rozhodne sa to dá pozrieť. ()

Paldiny

Zvláštna kapitola tejto zvláštnej trilógie, aká začína číslovkou 2. Tá bola kryštalicky čistá a Fulciho, tento diel patrí dvom autorom, čo nemuselo byť na škodu, keby držal pohromade. Atmosféra moc pekná všade tam, kde sa to hemží hmlovým oparom, nechutné momenty sa tiež nájdu, masívny festival ale nehrozí. Čo pohrozilo a celkom zaujalo je šíriaca sa nákaza neotrelým spôsobom. A tak sledujeme chlapíka, čo sa poreže na črepe od pohára, vtáctvo dýchajúce popol spáleného tela, infikovanú vodu s tajomným i keď nevysvetleným prameňom, už len ten skazený sex so zvodnou hnilobou chýbal. A to vojaci po opušťáku mali k nemu sakra blízko. Čo mi neladilo boli samotní mrtváci. Tí sa raz vliekli, inokedy pôsobili ako z divých vajec, raz kúsali, podaktorí sa bili ako ľudia, nehovoriac o tom, že sa im rozviazal jazyk. Odpustiť si mohli kopírovanie nápadov z Hmly (reggae Jamajčan v rozhlase) a Dňa mŕtvych (military vs. veda). ()

tenebrae86

Tuto italskou zombie slátaninu z části opravdu režíroval sám mistr Fulci, který byl ale z důvodu vážné nemoci nucen projekt během natáčení opustit. Na starost si poté film přebrali Claudio Fragasso a Bruno Mattei, kteří přepsali scénář, dotočili a přetočili většinu scén. Za Fulciho film to vlastně ani nepovažuji, jelikož z celku není vůbec cítit jeho vliv. Jasně, pár jeho nápadů zůstalo, ale stylem je to prostě Fragasso a Mattei - ultralevný tupý trash. Filmy těchto dvou svérázů patří přinejlepším až do "céčkové" kategorie, nicméně žánrového fanouška pobaví a v žádné brakové sbírce se neztratí. ()

arcticsky

Pro fandy zombie filmů je to taková prehistorická lahůdka - včetně různých klišé a to hlavně toho nejblbějšího. Totiž, že smrt si drtivá většina sežraných zaviňuje sama, protože prostě a jednoduše místo šnekovitého ustupování před mátožnými zombíky neuteče a naopak se s nimi pouští do rvaček "na pěsti." ()

drankeryth

Milujem zombie filmy, ale zrovna tento mi nesadol pre moje chutove bunky:) Akoze scen vo filme , kde sa vyskytuju zombie nebolo malo, ale skor docela dost pocas celeho hracieho casu vo filme. Kamenom urazu boli samotni zombici a ich vyzor a o ich akciach ani nehovorim. Najviac v oblube mali skakanie z domov na zivych ludi a to mi pripadalo smiesne. Boli kurevsky ohybny, hlavne typek s macetou v ruke, ten akoby ani nemal stuhnute svalstvo v tele. Jednu vec som nepochopil pri tych skakajucich zombikov. Pri dopade sa len pomalicky vliekli a ich adrenalinove nasadenie uz vyprsalo. Mozno nasledkom skoku sa im porusili svalstva, ktore im branili v rychlejsom pohybe? Vobec neviem :) Jedina vec, ktora je najviac pozitivna z filmu je, ze som sa pri nom vobec nenudil. ()

kkarx

Od Zombi 3 se Fulci nakonec distancoval a na letmý pohled je vidět proč. Hororové scény nejsou nijak napínavé a děj už není ani tak brakovitý jako trashovitý. Herci hrozní, ale možná to bylo úmyslem. Ono by se do tak osmdesátkově trapného děje nějaké vážněji pojaté herectví asi ani nehodilo. Fulci od Rozparovače z New Yorku nic moc extra nenatočil, ale myslím, že i ty jeho špatné pokusy byly o chlup lepší než Zombi 3. Hlavní režisér byl Mattei a je to hodně znát. ()

Mastersn odpad!

Nesmyslná, hloupá, stupidní, nechutná srágora ze které se mi chtělo opravdu zvracet. Triky předpotopní, výkony herců děsivé, nesmyslnost následuje další nesmyslnost - např. by mě zajímalo jak se zombíci dostanou na místa kam by se nedostal ani živý, proč jednoho zabije jedna střela do hrudi a druhého nezastaví ani mačetou propíchnutý krk, všichni se zde chovají jako totální idioti, proč, proč, proč,......Pokud máte rádi Zombie filmy, vyhněte se tomuhle veledílu proti kterému jsou i Babovřesky nebo Kameňák inteligentní filmy. Je zde víc WTF scén než v čemkoliv jiném. Koukatelné je to snad jen s určitou hladinou alkoholu v krvi kdy se tomu může člověk aspoň smát. Takhle zkažený večer už jsem dlouho neměl. ()

masekjc

O level dva horší než první (druhý) díl ale i tak celkem koukatelné. Demence neherců a ještě dementnější dialogy působily opravdu hodně směšně :D ()

Tormentor665

Je to sice fakticky odpad nad odpady, ale zase neuvěřitelná prdel. Pro Itálii v této době je typické, že slovo “autocenzura” se ztratilo v překladu. Scénář tohohle “klenotu” je stokrát vražednější než jakýkolik virus. “Take it easy! Take it easy...push, push, hader, harder”:-D ()

Valenta28

Tomuto filmu jsem dal jako jednomu z mála pouhé tři hvězdičky. Proč? Jedna hvězdička je za makeup zombie, který se velmi povedl. Druhá je za trikové scény např. jak vyletí oživlá hlava zombie z mrazáku a zakousne se do jednoho mladého muže. Nebo pěkně zdařilý moment, kdy má zombie propíchnutou celou hlavu velikým nožem a krvácí. Perfektní. No a třetí hvězdička je za obyčejnou, ale tím pádem obyčejně krásnou hudbu tohoto filmu, která dodává onen italský elán. Dvě hvězdičky chybí. Čtvrtá kvůli ději, který mě opravdu, ale opravdu nudil. A to doslova. Nevím, proč se musel tak zkazit. Skoro vše ostatní bylo perfektní a chvályhodné. A pátá za atmosféru, která byla nejlépe řečeno až přehnaně sirová. S tímhle charakteristickým prvkem těchto filmů se musí nakládat s mírou. A tady ta míra nebyla. Jinak je to poměrně zdařilý kousek, ale opravdu, ten děj a atmosféra to zkazily nesmírně. ()