Zvuky temna

• Taliansko Sette note in nero (viac)

Žena inspirovaná svou jasnovideckou vizí rozbíjí ve svém domě stěnu, aby zjistila, že vize byla pravdivá a nachází za stěnou mrtvolu. Následně se se svým psychiatrem snaží objevit pravdu. Kdo je ta mrtvola zazděná u nich v domě a kdo ji tam dal? (Chatterer)

foundation

Fulciho netradičná giallo detektívka. Ale stále tomu žánru neviem prísť na chuť a nečakal som že sa ho dočkám aj od niekoho ako Lucio. Každopádne moje očakávania to nenaplnilo, možno aj preto že som čakal niečo úplne iné. Označenie horror je absolútne zavádzajúce. Technicky a herecky to je ale na Taliansko 80 tych rokov viac ako výborné. ()

Argondia

Horor ani náhodou, spíš taková průměrná, otravně strnulá detektivka s otřesným zvukem a spoustou nekonečně dlouhých, nicneříkajících záběrů. Hudba z doby, kdy film vznikl, je moje srdcovka, ale tady mi opakovaně drásala uši, skutečně to pro mě byly "zvuky temna", jak stojí v názvu. Většinou to bylo jako kdyby sebou opilý pianista praštil o klavír a v nepravidelných intervalech se převaloval, houslista dostal epileptický záchvat a do toho hrál Ross z Přátel na keyboard svoje kosmické skladby. Jediná výjimka byla z kraje filmu, kdy hlavní hrdinka vchází do domu s obětí, tady zase začne hrát hudba jak ze starého porna. Druhá půlka filmu se konečně trochu rozjela a konec mě docela překvapil, ale celkově to byla slabota. Po napětí, nebo strachu ani památky. Připomínalo mi to spíš jeden z milionu dílů "To je vražda napsala", už tam chyběla jen ta vykulená, vyšetřující babizna. ()

Dickator

Jediné, co bych tomuto skvělému thrilleru s hororovým nádechem vytkl je konec, stále jsem nedýchaje čekal, jak že to tedy skončí a tohle mi drásá nervy a nehorázně mě štve. Za mě 80% ()

Pokryvac

Fulcimu som zrejme krivdil a tak musím pridať jednu hviezdičku navyše. V minulosti ma film nezaujal, očakával som mysteriózny horor ako je uvedené v popise, avšak teraz som si toto GIALLO patrične vychutnal. Áno, presne takto si predstavujem dobrú talianskú kriminálku (s mysterióznym nádychom) a lá giallo a dnes už môžem potvrdiť, že Fulci v tomto subžánri skutočne vynikal. Pekne vykonštruované, bez zbytočných násilností (ak je dobrý scenár, nijak nechýbajú), atmosferické a s patričným "twistom", na ktorý som skočil napriek tomu, že som snímku v minulosti videl. Záverečná pointa silno inšpirovaná Poeovým Čiernym kocúrom, ktorého Fulci priamo zadaptoval o štyri roky neskôr, takže si musel byť tejto analógie dobre vedomý. ()

CrazymanM

Ale jo,nakonec to nebylo tak hrozný.Vidět tento film tak v roce 1977,asi bych byl posranej až za ušima,teď už je to trošku úsměvný,ale přesto napětí a atmosféra tam byly,takže dobrý. ()

djbarrel

Solidní mystery thriller se skvěle gradující atmosférou nejistoty a strachu. Dobrý a napínavý příběh, který skvěle vtáhne do děje. 75 % ()

Dr.Loomis

Příjemný horor s kriminálkou dohromady,Fulci mě nikdy nezklamal i když jeho některé díla byli slabší,tohle to mezi ně nepatří za mě 80%. ()

DonBraso

Není všechno zlato co třpytí.Fulciho filmografii nemám úplně ještě v merku,ale on dokáže natočit nejspíš fakt všechno.Na giallo product tu erotično a hlavně atmosférické dusno na mě nepadlo,jen tedy ta mysterická detektivka v plné síle jela od začátku do konce,což je na druhou stranu fajn,ale já se vcelku nudil.Opět se tu setkávám s časovýma rovinama ve filmu,poslední dobou už toho mám nějak dost.Ano,opět to do mozaiky skvěle sedne,opět je tu dvorní Frizzi,který vytáhnul jednu skvělou skladbu,má to detektivní podtext,kameru made in Italy,ale co naplat.Vyšetřovací linka mě bohužel nebavila,záblesk tu byl hlavně ke konci,kdy se mělo přijít na vraha,což bylo dobré a konec s hodinkama přímo skvělý,ale tak trochu popíral mozkové závity toho psychiatra,který to přeci už musel vědět od začátku co vešel na konci filmu do domu,když mu to Virginia řekla a sám jí potrvdil,že vidí do budoucna i přesto,že by to mohl být jen přelud.Měl to být napínavý příběh s atmosférou a tu jsem já bohužel naprosto minul,tak mi z toho vzešla jen dobrá detektivka se zajímavým námětem. ()

Elessar.

Ale áno, mám rada, keď sa vo filme nachádza takáto mystéria, vždy ma to nejakým spôsobom lákalo. O to viac v takýchto giallovských filmoch, pretože to prináša mnohé obohatenie. Páčila sa mi aj výprava a ako tradične hudba, ktorá je tiež podarená a výrazná. Má to svoj Fulciovský charakter, čomu vďačíme za rôzne detaily na oči a podobného. ()

necrosrandist

Muhahaha... Fulci mistrem rychlých nájezdů na detail očí. Ale nakonec jsem přecijen přestal počítat a užil si to :) Melodie z hodinek je super, až jsem si z toho vzpomněl na Suspirii. ()

sibskyn

Fulciho nejlepší film a také nejlepší giallo co mohlo být natočeno(nejsem si s cela jistý jestli by se to dalo nazývat giallo, ale kašlat na to, budeme to tak nazývat). Tohle mě vyrazilo dech. Flm má snad jen jednu gore scénu a zbytek staví na atmosféře, na příběhu, na kameře a hlavně na hudbě(titulní píseň je naprosto úžasná). Jestli máte Fulciho zaškatulkového, jen jako mistra hnusu a gore, tak se musíte podívat na tenhle film, ten vás totiž přesvědčí o opaku. Bravo Fulci. ()

JesterKruger

Fulciho filmy jsou většinou sledovány kvůli nadměrnému množství gore. Já takový nejsem. Abych se přiznal, moc gore nemusím. Ale takovéto atmosférické horory s dobrým dějem? To chci! Zvuky temna sice nebudou tím nejlepším hororem který jsem viděl, ale mou pozornost si zaslouží. Je to výborný horor, a když nad tím přemýšlím, tak je to vlastně Fulciho nejlepší film hned po filmu Aenigma. A také je to můj nejoblíbenější italský horor. Bravo Fulci! ()

Henk

Přiznám se,že neznám definici pojmu "giallo", ale jako thriller se mi tento snímek z Fulciho dílny zdál poměrně zdařilý. Dle mého názoru film hodně držely velmi dobré herecké výkony v čele s charismatickou Jennifer O'Neill,která mne o svém herectví přesvědčila už v thrilleru z psychiatrické léčebny "Osudná smlouva". Plný počet nedávám snad jen proto,že se mi zdálo jako by film v několika místech ztrácel tempo a atmosféru. Ale jinak všem co neviděli-doporučuji. ()

Baroque

sem-tam sa mihne antilogično, čo nie je vôbec prekvapením pri horroroch, nieto ešte talianskych, ale inak dosť príjemné prekvapenie, ktoré slušne graduje a je dokonca napínavé. ja som bol spokojný. 7/10 ()

kriplozoik

Ne příliš náročný film, vhodný na "doražení" před telkou pozdě večer. Zazdít se bohužel podařilo víc než mrtvolu. Nabízelo se několik příležitostí, o které mohl být relativně přímý příběh zkomplikován, stejně jako momentů zvratů a leknutí. Střih mohl být dynamičtější, stylistické skladební prvky byly zřejmě voleny jak režiséra zrovna napadlo, flashbacky hlavní hrdinky z konce filmu, které byly v jeho průběhu už ukázány několikrát, bych jak 'pro blbé' už neopakoval. Kameraman asi poprvé dostal zoomovací objektiv a chtěl si ho na tomhle filmu vyzkoušet. Nebo to v 70. letech byla novinka a 'móda'. I přes to všechno film dokáže pobavit. ()