O dvanástich mesiačikoch

(TV film)
  • Česko Dvanáct měsíčků (viac)
TV spot

Kľudnú dedinku pod horami, v podvečer Vianoc, naruší návrat rodáka - mladého muža Karola z cudziny, kde sa mu zjavne darilo. Karol sa stane lákavou partiou pre všetky dedinské dievčatá na vydávanie až do tej miery, že zaútočia na jeho chalupu. Ženeniu sa ale Karol chce vyhnúť a tak jeho brata napadne, aby vydajachtivým dievčatám rozdal nesplniteľné úlohy. Vydávať sa chce aj Maruškina sestra Kvetka. Macocha donúti Marušku, aby plnila ťažké úlohy namiesto Kvety. Čo má Maruška robiť? Kto jej zoženie v zime fialky, či jahody? Ako privedie k životu starú jabloň? (STV)

tomasfuck

Viděno po několikáté a pokaždé moc dobré. Žilková naprosto skvělá, atmosféra dokonalá, měsíčci roztomilí. Zařadil bych mezi nejlepší novodobé české pohádky. ()

adaben

Dobré. Povedli se měsíčkové, trošku méně možná dění na vsi, Žilková se svoji dcerou mi možná až příliš připomínaly mé nemilované scény ze sovětských (ruských) pohádek, ale budiž. Líbili se určitě Majkusová a Komínek. ()

radek72

Pohádka, která ani neurazí ani nenadchne. Pohádka je tak trochu prefabrikovaná. Žilková neskutečně přehrává a výkony mladých a podstatně méně zkušených herců jsou o level lepší. Zřejmě hraji jen do výše svého platu. Ale jestli s jejím výkonem byl spokojený režisér a producenti, tak nic. Nevadilo mi se na pohádku podívat, ale znova vidět ji netoužím. Proto ji hodnotím jako mírně podprůměrnou. ()

pumlic

Při sledování letošních pohádek musí zpětně dát 3 hvězdičky. Jediné co mi trošku vadilo byl až moc afektovaný výkon Ivany Korolové. Myslím, že jdou natočit pohádky bez šišlání, ječení a křiku. Taky paruka Romana Vojtka k němu moc neseděla, mohli vybrat o trochu mladšího "mládence", jinak dobrý, ráda na ní koukám. ()

NikoKovac

Mně se to líbilo. Hlavně zajímavé herecké obsazení, takovej mix mezi mladší generací pro diváka ne příliš známých herců, a klasiky. A je to takové laskavé. Absolutně nepochopím, proč tohle má 55% a zrůdnost typu majora Zemana atakuje vysoká procenta, když žánrově a ideologicky to je humus na entou. My jsme falt divnej národ.... ()

andydufrsn

Tradiční téma v nijak zajímavém zpracování, snad by mohlo být zajímavé to, že tvůrci určitě ujíždí na Mrazíkovi, protože inspirace Sovětsktou klasikou z pohádky přímo tryská! ()

horskejvlk

Snowborďáci ve skanzenu, hudba hrůza, pojetí pohádky je hysterické pořád tam pobíhají po lese, Žilková postavu paroduje, Škoda psát více. ()

axelson

Mně osobně se pohádka moc líbila. Zejména herecký výkon Veroniky Žílkové byl excelentní. Asi se dá napsat, že si zahrála vlastně sama sebe-tedy starou štěknu ()

milos.bradik

Vojtek je příšerný jako vždy a to soupeření o ženicha z ciziny je trapné, stejně jako on. Ovšem hlavně je celá pohádka příliš Janákovitá. Nevzpomínám, že by se mi někdy nějaký film, který režíroval, líbil. Jsou to vždy trapárny, takže se ani moc netěším na letošní vánoční pohádku. ()

Zeuska

Mám tuhle pohádku ráda a vždycky se na ni s chutí mrknu. Baví mě macecha i Květulilinka, obě herečky jsou výborné. Maruška je půvabná a nehezkou paruku hezkého Vojtka přestanu po chvíli vnímat. Měsíčkové jsou zábavní a pohádce prostě není co vytknout. ()

Lukke32

Brutální Žilková! Příjemná hudba, fajn Maruška i parta měsíčků... a to je tak všechno. Jestli si ale nějak představuju macechu, tak tu v podání Žilkové! ()

GrooteLulu

..Popelka Maruška z podhor a 12 ogarů... Žilková a Korolová jsou skvělí a Majkusová je šikovné děvče až z toho oči přechází.. je to zkomolenina, ale v hezkém prostředí, všude sněhu po kolena a poslední role Brzobohatého.. 3,5* ()