Posledných 12 mesiacov sú agent Národného úradu pre kontrolu obchodu s drogami Bobby Trench (Denzel Washington) a dôstojník námornej rozviedky Marcus Stigman (Mark Wahlberg) aj napriek vzájomnej antipatii odsúdení nepohnúť sa od seba ani na krok. Pracujú v utajení ako členovia drogového syndikátu a každý z nich svojmu partnerovi verí zhruba toľko ako zločincom, ktorých zadržaním boli obaja poverení. Keď ich pokus o preniknutie do mexického drogového kartelu a zabavenie miliónov dolárov zlyhá, sú Trench a Stigman svojimi nadriadenými ponechaní napospas osudu. Teraz, keď sa ich všetci snažia dostať za mreže alebo pochovať, sa môžu spoliehať iba jeden na druhého. Ich prenasledovatelia to ale nebudú mať jednoduché, pretože keď celé roky predstierate, že patríte medzi zločincov, nemôžete sa ubrániť tomu, aby ste sa od nich niečomu nepriučili. (TV Markíza)

TommyDiamond

Mark Wahlberg a Denzel Washington jsou dvě zbraně, dva padouši, dvě nastrčené figurky a především dva rebelové, kteří si věci dělají po svém…. Film mě překvapil hlavně humorem a nadhledem hlavních hrdinů. Po dějové stránce je to obyčejný akčňák. Notorické štěstí akčních hrdinů, kteří dovedou na 100 yardu s berettou v levé ruce trefit pírko povívající ve větru, mě už nechává chladným. A 2 zbraně v tomto ohledu nejsou vyjímkou. I přes všechna ale! a proč, jsem se bavil. Dám tři hvězdy. ()

hamir0

Příjemná akční jednohubka. Černoch, běloch, slepice, hezká děva, mexickej drogovej kartel, slepice, křivák, kam se podíváš, Denzel, Mark, býci, slepice, padnoucí muzika, sem tam nějaká hláška a slepice. Nemám co vytknout. ()

Bezda22

Čekal jsem že to bude víc vtipný. Ale nebylo a to nevadí. Jako akční skoro komedie je to super. K pěti hvězdám chybí jen ty vtipný dobře seknutý hlášky. Pár jich tam je, ale nejsou ničící. 75% ()

Oudee33

Tak tohle patří do kategorie "nablblá akční komedie/gangsterka"... Ústřední dvojka povětšinu času nenudí, ale vývoj samotný je spíše sestupného rázu a připomíná filmy typu Tenkrát v Mexiku, Machete či Divoši. Dokáže být jak nápaditý, hlavně v akčních scénách nebo záletce, tak i zcela mimo realitu... Stačilo by se držet trochu při zemi a zapojit všechny filmařské smysli, pak z toho mohlo být něco jako dosud nepřekonané Desperado. Tohle se bohužel v žebříčku ptákovin vyšvihlo na pouhých 59%. ()

beso74

Akčná buddy komédia, ktorá sa nesnaží uchvátiť trikmi ale svojimi postavami a dejom, veľmi pripomínajúca prvú Smrtonostnú zbraň. Mark Wahlberg a Denzel Washington sú dostatočne hustí, aby im človek uveril, že to čo robia, myslia vážne, navyše im Edward James Olmos a Bill Paxton v úlohách záporákov snaživo sekundujú. Film, ktorý nešetri guľkami, humorom a ani ľudskými životmi. Záverečná prestrelka je síce poriadne pritiahnutá za uši, ale to sa už nejako odpustiť dá, veď predsa nie som so CIA alebo nejakého mexického kartelu... ()

AndrewT

Hlavní je nikdy nevykrádat banku naproti nejlepší koblihárny ve třech státech. Jestli hledáte old school akci a tvrďácké hlášky s příměsí vtipu, tak zde je všeho dostatečně. Wahlberg a Washington můžou z počátku znít jako zvláštní dvojka, to se ovšem po pár minutách vyvrátí. ()

Godhaj

,,It’s a free market, Manny, not a free world.“ Dýchla na mě trochu nostalgická atmosféra devadesátkových akčňáků. Je zde k vidění slušná buddy movie plná fungujících hlášek, kupa přehledné akce bez kamerového třesu a klasická drsnost charakterů, jaké se v dnešních filmech příliš nenosí. Bohužel je to celé zabaleno do příliš komplikovaného příběhu, ve kterém každý zrazuje každého a nejlépe nadvakrát, což trochu ztěžuje orientaci v ději. Ten naštěstí odsýpá rychleji než přesýpací hodiny ve hře Aktivity a tak jsem neměl čas nad tím moc přemýšlet. Pěkně jsem se pobavil, trochu zasmál, ale víckrát to vidět nemusím. ()

Lavinia

Wahlbergovi to sluší, když je vážným akčním vojákem. Když je hláškujícím šaško-lumpem, jen nudí a prudí. Příběh o dvou undercover agentech, co se vzájemně navážejí do zločinu, pak jsou podvedení vlastními lidmi a pak se zase navážejí do opravdových zločinců a CIA, je tak groteskní, že by mohl být i pravdivý. Ovšem ono laškovné hláškování do nekonečna je úmorné, film posouvá jen akce a té mi nepřišlo dost nebo spíš ne zrovna dobře postavená. ()

lenzi

Návrat k Smrtonosným pasciam alebo zbraniam sa nekoná. To by scenárista nesmel šňupať toľko toho mexického koksu a musel by zapojiť viac mozgových závitov. Takto z toho vypálilo to, že niekoľko mačov z rôznych ilegálnych a legálnych organizácií typu mexická narkomafia, DEA, ONI, CIA a pod. ukazovalo, kto má väčšie svaly, búchačky a ktoviečo ešte. Humoru poskromne a WTF momentov priveľa... ()

DaveSmith

Konečně zase slušnej akčňák alá devadesátky, ve kterým se hodně střílí a ještě víc hláškuje. Obsazení je povedený, i když u Denzela bych takovouhle roli nečekal, ale rozhodně nezaostává. Celkově to ústřední dvojici hodně klape a Bill Paxton se jako záporák taky neztratí. ()

Shitonit

Na začátku filmu se mě lehce dotkla taková zvláštní nálada..něco jako když jsem se před třicetilety usalašil v kině, a těšil se že něco, Něco přijde. Tenkrát se do našich biografů dostávali převážně povedený díla.. No, tak jsem se z nevím jakýho důvodu těšil. A jak se tak těším, těším, udělalo to šup jak na klouzačce a Denzl s Markem rozjeli hodně hustej koncert ve stylu poctivý starý akční super podívaný. Neváhám a doporučuju. A hned to jdu sjet v klidu ještě jednou.. ()

gicous

Baltasar Kormákur se po Kontrabandu znovu osvědčil jako výborný akční režisér. Při sledování 2 zbraní jsem se nemohl zbavit pocitu, že je všechno zmáknuté jistou rukou profesionála, který přesně ví, kam má jeho film cílit či směřovat. Dobré akční momenty se střídají s přesně vychytanými verbalními výměnami mezi oběma hlavními hrdiny. Washington i Wahlberg si sedli jako ulití a role jsou jim šité přesně na míru. Příběh má dobré tempo, nepostrádá sem tam nějaké to překvapení, ale zároveň není moc překombinovaný. Snad jen ten konec vyšuměl tak nějak doprázdna a negradoval jak by měl. I tak jsou 2 zbraně dobrá akční zábava a důkaz toho, že pokud dáte v podstatě zašlému žánru buddy movies nový moderní háv, slušný příběh a zručného režiséra pořád dokáže plně zaujmout a rozjitřit srdce akčního fandy. 8/10 ()

RoninNiro

Wahlberg je zárukou, že sa pri filme s ním nebudem nudiť a zaroveň to nebude snímka, ktorá by sa snažila trápiť moje modzgove závity po úspešnom prežití pracovného týždňa. Preto je film 2guns ako oddychovka na piatok priam ako stvorený. Chvílami som mal pocit, že pozerám upútavku na GTA V, ale prečo nie. ()

Solverino

Spíše podprůměrné. Tyhle filmy mě kdysi bavily, ale začíná to být už nudné... Naivní a průhledné, místo vtipu hodně křečovité, kýčovité a nudné. Stále stejní lidé (Wahlberg) s IQ tykve. Škoda peněz. ()

kiros179

Solidní buddy akční komedie. Wahlberg jednoznačně nejlepší hlásič dneška, s Denzlem jim to opravdu sedí. Ano někdy to šlo až přes čáru, ale ve výsledku je to pořád velice dobrá zábava, 109 min uteklo jako voda. Svěží oddechovka, která si nic nehraje. 70% ()

Zemřel herec Fred Ward

Zemřel herec Fred Ward

13.05.2022

Dnešní květnový pátek třináctého bohužel přináší jednu smutnou zprávu pro svět filmu, ve věku devětasedmdesáti let totiž odešel americký herec Fred Ward, známý z filmů jako Chvění, Sedm neohrožených… (viac)

Epický Warcraft našel své hrdiny

Epický Warcraft našel své hrdiny

06.12.2013

Chvíli se uvažovalo o Colinu Farrellovi (dokonce se vyjádřil, že četl scénář a moc se mu líbil), ale nakonec bude hlavní hvězdou podle všeho Ben Foster. Jeden z nejlepších a zároveň nejméně… (viac)

Bruce definitivně po záruce?

Bruce definitivně po záruce?

17.05.2013

Ale kdepak. I když už se frekvencí výskytu ve filmech různých kvalit snaží dohnat Nicolase Cage, daří se mu nesrovnatelně lépe. Jeho poslední tři filmy (Looper, dvojka G.I. Joe a pátá Past) byly… (viac)

Denzel opět akční, Equalizer našel režiséra

Denzel opět akční, Equalizer našel režiséra

22.02.2013

V Letu nám připomněl, že suverénně zvládá i ty nejnáročnější herecké polohy a zaslouženě získal nominaci na Oscara. Teď se ale vrátí k tomu, co mu jde v posledních letech nejlépe – drsné akci. Na… (viac)