13. komnata

• angličtina The 13th Chamber
všetky plagáty
TV spot
Česko, (2006–2024), 264 h 5 min (Minutáž: 25–35 min)

Tvorcovia:

Martin Komárek

Réžia:

Yvonne Vavrová, Petr Slavík, Simona Oktábcová, Zuzana Burešová, Zdeněk Tyc, Václav Žmolík (viac)

Scenár:

Jan Mudra, Milan Fridrich, Jindra Horská, Jana Ciglerová, Tereza Brdečková (viac)

Zuzana Burešová, Jana Klusáková, Petr Šmolka, Miroslav Kalousek, Vladimír Mlynář, Jiří Blažek, Patricie Strouhalová, Jan Železný, Jeroným Klimeš, Ivo Pavlík, Robert Reichel, Přemysl Rabas (viac)

Recenzie používateľa Deimos k tomuto seriálu (32)

13. komnata Michala Viewegha (2009) (S04E37)

TV/// Obsazení 6/10 Děj 7/10 Hudba 5/10 Efekty 6/10/// +zajímavé téma: boj proti bulváru -neměl náhodou tenhle pořad nabídnout i něco jiného?/// Viewegha nečtu, jeho tvorbu však znám a převedení jeho knih na plátno je nám všem známé. Tato 13.komnata vyprávý o jeho boji proti bulváru a o tom jak je bulvár hnusný a lživý. Toto téma mě zaujalo a oslovilo, ale přesto si myslím, že tento pořad měl nabídnout víc./// Celkem 62%/// ()

13. komnata Jany Synkové (2009) (S04E38)

TV/// Obsazení 5/10 Děj 6/10 Hudba 4/10 Efekty 5/10/// +má zajímavý hlas, z některých rolí si ji pamatuji -jinak ji moc neznám/// Standartní 13. komnata, která není špatná, ale nijak nevybočuje ze svého schématu a opět platí to co už bylo řečeno. Vždy záleží na tom, jak tu kterou osobu znáte a jak moc ji máte v oblibě. U Jany Synkové se musím příznat, že mě dokázala upoutat./// Celkem 52%/// ()

13. komnata Svatopluka Karáska (2009) (S04E40)

TV/// Obsazení 2/10 Děj 3/10 Hudba 6/10 Efekty 4/10/// +zdá se být dobrým člověkem -pro mě však je tento člověk naprosto vzdálený/// I podle počtu hodnocení je vidět, jak je tento zpěvák a básník známej. Tedy já ho neznám a ani jsem o něm neslyšel. Až do teď. I proto mě tato 13tá komnata moc nezaujala. Zpracována je standartně, ale zde nejvíc platí, že hodnotit to budu podle osobnosti, která se v pořadu objeví./// Celkem 36%/// ()

13. komnata Kristiána Kodeta (2009) (S05E01)

TV/// Obsazení 5/10 Děj 6/10 Hudba 5/10 Efekty 6/10/// +dojemné, historicky zajímavé -tohoto umělce neznám/// Aspoň, že to bylo zajímavé a opět dobře zpracované. Trošku jsem si rozšířil obzory./// Celkem 56%/// ()

13. komnata Richarda Tesaříka (2009) (S05E03)

TV/// Obsazení 6/10 Děj 5/10 Hudba 5/10 Téma 5/10/// +tak něco bylo zajímavé -škoda, že tam nebylo více o jeho hudbě, textech a kapele/// Normální, ničím výrazná část. Richard Tesařík je ok, téma tentokrát skoro žádné. Jeho otec mi trošku připomíná toho mého, tím mám namysli zaměstnání a trošku vojenská výchova, nic jiného./// Celkem 52%/// ()

13. komnata Kamily Magálové (2009) (S05E06)

TV/// Obsazení 8/10 Děj 8/10 Hudba 6/10 Téma 7/10/// +dobrá vypravěčka (průvodkyně pořadu), Kamila Magálová je velmi příjemná, téma je dobře podané -možná škoda, že ji jako herečku moc neznám/// Teď jsem měl možnost ji víc poznat jako člověka a musím přiznat, že si mě získala. Najdou se v tomto pořadu i jiná témata, které jsou však mnohem méně zajímavá, v tomto případě bylo na co koukat./// Celkem 74%/// ()

13. komnata Tomáše Zelenky (2009) (S05E07)

TV/// Obsazení 8/10 Děj 10/10 Hudba 5/10 Téma 9/10/// +chytne a zasáhne diváka, dobře zvolené téma, silné emoce -chtělo to ještě víc hudebního pozadí/// Po dlouhé době můžu říct: "tohle byla možná nejlepší 13tá komanta" Když divák občas nějaký sport sleduje a znenadání uvidí nějaký tvrdý zákrok, který končí špatně, zas tak moc se ho to nedotkne a i kdyby, tak málo kdy zná následky a další osudy onoho sportovce. Tato 13tá komnata nám připomněla jednu tuto událost. Díky ní si člověk uvědomí (může uvědomit) co má a jak dobře na tom je. Alespoň tohle jsem si já z tohoto dílu odnesl, tedy včetně toho, že Tomáš Zelenka je Machr./// Celkem 85%/// ()

13. komnata Věry Bílé (2009) (S05E09)

TV/// Obsazení 7/10 Děj 8/10 Hudba 9/10 Téma 8/10/// +její zpěv, hlas a nátura, jednoznačně -nemám moc možností ji slyšet/// Řekněme, že ji obdivuji./// Celkem 80%/// ()

13. komnata Dalibora Jandy (2009) (S05E10)

TV/// Obsazení 7/10 Děj 8/10 Hudba 8/10 Téma 7/10/// +hudba Dalibora Jandy -nic zásadního mi nevadilo/// Docela dobrá 13tá komnata. O Daliboru Jandovi už jsem dlouho neslyšel a tak bylo dobré si připomenou jeho písničky i jeho celkem pohodový život až do jedné nešťastné události. Nejvíc asi opravdu zamrzí nepřejícnost kolegů z branže./// Celkem 75%/// ()

13. komnata Zdenky Procházkové (2009) (S05E11)

TV/// Obsazení 9/10 Děj 9/10 Hudba 9/10 Téma 9/10/// +podbarvené krásnou hudbou, poutavé vyprávění, 13tá komnata jak má být -je opravdu škoda, že se u nás nedočkala takové slávy jakou by si jistě zasloužila./// Tentokrát jsem se ani nedíval pořádně o kom tato část bude. Možná jsem jméno zaznamenal, ale moc mi to neřeklo (další důkaz toho, že jako osobnost je u nás méně známá a není v takovém širokém podvědomí veřejnosti jako jiné herečky). Když jsem ji ovšem zahlédl, jen jsem si řekl "jůůů" hned jsem věděl o koho se jedná. Je samozřejmě nesmysl Zdenku Procházkovou přirovnávat k Lubě Skořepové nebo k Zitě Kabátové. Přesto o moc víc možných hereček mě nenapadá. Zároveň mají něco společného (herectví, lásku k divadlu, svoji vitálnost v tak vysokém věku). Člověk neví co z toho dřív a více obdivovat. Možná je to tím, že mám úctu ke stáří, sám přesně nevím, ale tyto 13té komnaty se mi líbí ze všech nejvíce./// Celkem 90%/// ()

13. komnata Romana Šebrleho (2010) (S05E34)

TV/// Obsazení 7/10 Děj 7/10 Hudba 5/10 Prostředí 5/10/// +povídání, vyprávění, občas zajímavé -opravdu jen pro toho koho tato osobnost zajímá/// Tak jsem se po delší době mrknul na tento pořad a začínám si čím dál tím víc říkat, že by se měl hodnotit pořad jako celek a nikoliv podle dané osobnosti. Protože toto hodnocení bude vždy subjektivní a bude záležet na oblíbenosti dané osoby. Pokud vás zajímá, budete mu "žrát" první poslední. V opačném případě se budete nudit nebo přepnete na jiný program. Pro mě je Roman Šebrle zajímavá osobnost, proto jsem si ho rád poslechl./// Celkem 62%/// ()

13. komnata Michaely Maurerové (2010) (S06E06)

TV/// Obsazení 9/10 Děj 7/10 Hudba 6/10 Prostředí 6/10/// +Michaela Maurerová -zajímavé podle toho jak vás ta osoba o které to je zajímá/// Míša je mi velmi sympatická. Mám ji rád jako herečku a díky tomuto pořadu jsem více zjistil o jejím životě a o tom jaká ve skutečnosti je. A zjištění to bylo příjemné. Rovněž doufám, že se vrátí k filmům a k seriálové tvorbě./// Celkem 70%/// ()