13. komnata

• angličtina The 13th Chamber
všetky plagáty
TV spot
Česko, (2006–2024), 264 h 31 min (Minutáž: 25–35 min)

Tvorcovia:

Martin Komárek

Réžia:

Yvonne Vavrová, Petr Slavík, Simona Oktábcová, Zuzana Burešová, Zdeněk Tyc, Václav Žmolík (viac)

Scenár:

Jan Mudra, Milan Fridrich, Jindra Horská, Jana Ciglerová, Tereza Brdečková (viac)

Zuzana Burešová, Jana Klusáková, Petr Šmolka, Miroslav Kalousek, Vladimír Mlynář, Jiří Blažek, Patricie Strouhalová, Jan Železný, Jeroným Klimeš, Ivo Pavlík, Robert Reichel, Přemysl Rabas (viac)

Recenzie používateľa NinonL k tomuto seriálu (30)

13. komnata Marie Havlenové Saudkové (2011) (S07E02)

Celkem sympatický dokument o holce, která to v životě neměla lehké. Přestože pocházela ze slavné rodiny, neměla zázemí ani oporu. Snad se z drogové závislosti dostala definitivně a věnuje se svým dětem a malování. ()

13. komnata Šárky Rezkové-Brabcové (2011) (S07E10)

Docela smutný příběh velké a vášnivé lásky, kterou ale doprovázela spousta nedorozumění a nevyřešených věcí. Včetně samotného konce. ()

13. komnata Heleny Vondráčkové (2012) (S08E07)

Klasická 13. komnata, která ani extra nepotěší ani příliš nezklame. Paní Helena Vondráčková mi vždycky byla sympatická a také rozumím jejím špatným rodinným vztahům. Přeji jí, aby všechno dobře dopadlo. ()

13. komnata Karla Schwarzenberga (2013) (S08E24)

Špatně načasované, bohužel. Vysílat díl začátkem ledna, určitě by pan Schwarzenberg dojal většinu občanů a vyhrál prezidentské volby i bez "efektní" číroplacky. A vůbec, jděte s ním už do háje zeleného. ()

13. komnata Hany Brejchové (2014) (S09E18)

Smutný příběh ženy, jejíž život negativně ovlivnila nečekaná sláva. Také vyrovnat se starší, slavnější sestře se Haně Brejchové nepovedlo. Zklamání a nenaplněné touhy jsou cítit z celého filmu. ()

13. komnata Jana Šibíka (2014) (S09E27)

Na medailon pana Šibíka jsem byla moc zvědavá. 20 let se pohyboval mezi lidmi v krajních životních situacích, které dokumentoval. Zajímalo mě, jak se asi člověku, který zblízka poznal smrt, utrpení, neštěstí a křivdy bezbranných, žije v našem povrchním světě. Jaké hodnoty uznává a co v životě považuje za důležité. Nevím, zda bych se na jeho místě dokázala "vrátit" do naší doby. Dokument tu propast zobrazuje celkem dobře. Co mi přišlo necitlivé, byl rozbor situace různými odborníky, kteří ho veřejně pitvali jako nějaké pokusné zvíře. Panu Šibíkovi moc přeji, aby si nové místo i nový smysl života našel. Za jeho práci jsem ho vždycky obdivovala. ()

13. komnata Veroniky Žilkové (2016) (S12E05)

Paní Žilkové už nikdy nikdo nesmaže tvrzení, že sexuální agresoři, kteří napadají evropské ženy, jsou pod vlivem přirozených pudů. Pravděpodobně nikdy neslyšela, že sexuální agrese není o sexu, ale o moci, nadvládě nad obětí. Proto taky moje nízké hodnocení dokumentu. ()

13. komnata Venduly Svobodové Pizingerové (2016) (S12E09)

Zajímavý dokument skoro padesátileté ženy, která se svým o generaci mladším manželem bivakuje v horách. On popíjí energo drinky, ona se řehtá jeho fórkům jako kůň. ()

13. komnata Elišky Bučkové (2017) (S13E23)

Celkem zajímavý díl o osudech naivní vesnické dívky, která se dostala do světla velkoměsta a zaplatila za to hlavně zdravím. Snad je její současný život šťastnější, než byl ten bezprostředně po vítězství Miss. ()

13. komnata Zory Ully Keslerové (2017) (S13E25)

Pěkný díl o možná nejkrásnější české herečce 80. let minulého století. Pohnutý život, tři osudoví muži a nakonec usmíření i sama se sebou. ()