13. komnata

• angličtina The 13th Chamber
všetky plagáty
TV spot
Česko, (2006–2024), 264 h 5 min (Minutáž: 25–35 min)

Tvorcovia:

Martin Komárek

Réžia:

Yvonne Vavrová, Petr Slavík, Simona Oktábcová, Zuzana Burešová, Zdeněk Tyc, Václav Žmolík (viac)

Scenár:

Jan Mudra, Milan Fridrich, Jindra Horská, Jana Ciglerová, Tereza Brdečková (viac)

Zuzana Burešová, Jana Klusáková, Petr Šmolka, Miroslav Kalousek, Vladimír Mlynář, Jiří Blažek, Patricie Strouhalová, Jan Železný, Jeroným Klimeš, Ivo Pavlík, Robert Reichel, Přemysl Rabas (viac)

Recenzie používateľa NinonL k tomuto seriálu (30)

13. komnata Martina Kociána (2006) (S01E06)

Pěkný dokument o tom, jak mladého muže smetl business a dostal ho až k závislosti na tvrdých drogách. Později se snad z nejhoršího dostal, odjel do Irska, kde začal nový život. Snad bez drog. ()

13. komnata Mirky Čejkové (2006) (S01E07)

Nesympatická a nevyrovnaná žena a její životní historie plná zlých a zákeřných mužů. Ten poslední v dokumentu ještě zlý a zákeřný není, zatím sedí jen v kriminále. ()

13. komnata Michala Horáčka (2006) (S01E13)

Michala Horáčka svým způsobem obdivuji, protože dokázal dost a nikdy se necpal na mediální výsluní. Tento díl ale moc neodhalí. Jen plané řeči o době před Listopadem, ještě hůř pak po Listopadu. Pan Horáček se mi tu nelíbí ani není sympatický. ()

13. komnata Yvetty Kornové (2006) (S01E25)

Díl o Yvettě Kornové se mi líbil. Nesmírně talentovaná, přesto celý život pronásledovaná démony. To se týká mnoha lidí, proto jsem ráda za tuhle otevřenou zpověď. ()

13. komnata Aleny Mihulové (2006) (S02E03)

Celkem zajímavý díl o obětování mladé ženy stárnoucímu a umírajícímu muži. Obětovat lásce alkoholovou závislost a vlastně celý život se mi zdá příliš vysoká cena. ()

13. komnata Romana Skamene (2006) (S02E07)

Moc jsem panu Skamene jeho příběhy nevěřila. Ani jeho předrevoluční, kdy byl maskotem veksláků ani porevoluční, kdy ho mafie držela za nohy v Xtém patře budovy. Nepříliš povedený díl. ()

13. komnata Petra Jandy (2006) (S02E09)

Ani ti nejslavnější a nejúspěšnější nebývají vždycky šťastni. ()

13. komnata Jany Kopecké (2006) (S02E12)

Paní Kopeckou jsem vždycky obdivovala. Její lásku k Mistrovi, její toleranci k jeho nevěrám i její trpělivost, jak se o něho starala v době ataků jeho nemoci. ()

13. komnata Michaely Kudláčkové (2007) (S02E21)

Stejně jak byla kdysi intenzivní a talentovaná ve svých rolích, byla v dospělosti zřejmě intenzivní v užívání drog a alkoholu. I děti dělala spíše z instinktu než z rozumu. Snad se jim všem daří dobře aspoň teď. ()

13. komnata Yvonne Přenosilové (2007) (S02E28)

Cyklus jako celek hodnotím průměrem. Yvonne Přenosilovou díky jejímu mírně vulgárnímu projevu a, řekněme, humpoláctví, od jisté doby nemusím. ()

13. komnata Jana Musila (2007) (S02E31)

Honza Musil je mi hodně sympatický v pořadech na TV Barrandov (Nebezpečné vztahy, Jak to dopadlo). Proto jsem chtěla znát i jeho osud. Dokument se mi líbil, všechno v něm proběhlo docela přirozeně a nenásilně. Držím panu Musilovi pěsti a přeji hodně zdraví. ()

13. komnata Mileny Dvorské (2008) (S03E23)

Kdo ví, jaká je a byla pravda a skutečnost. Příběh Mileny Dvorské a její dcery byl ve své době velmi populární. Sekta, která poznamenala život slavné herečky, podivný spasitel, který odlákal jedinou dceru, rodina, která se rozpadla. Dnes, 7 let po smrti paní Dvorské, situace mediálně utichla, a je to dobře. ()

13. komnata Zity Kabátové (2009) (S04E20)

Moje nejmilejší česká herečka v úžasné zpovědi. Přes vysoký věk tehdy plná optimismu a stále krásná. ()

13. komnata Richarda Tesaříka (2009) (S05E03)

Richard Tesařík si zaslouží jistý obdiv, protože jeho život nebyl snadný. Výchova přísným otcem - vojákem, který jezdil domů jen občas a vždy stihl řádně vynadat synům byl jen začátek. S bratrem Vladimírem byli na sebe hodně fixovaní a jeho smrt musela tvrdě zasáhnout celou rodinu. Přesto Richard vydržel, pokračuje v koncertech a neutopil se v drogách ani alkoholu. ()

13. komnata Věry Bílé (2009) (S05E09)

Peklo gamblerství, které u nás už léta zažívá zlaté časy a je podporováno všemi vládami, v přímém přenosu. ()

13. komnata Consuely Morávkové (2010) (S06E13)

Nepříliš sympatický díl, ve kterém převládá hořekování nad starými časy, kdy komunisté rodinu připravili o zlatnický krámek a dílnu. Paní Morávková mi, navrátivše se z Ameriky, nepřišla moudřejší, ale spíše jako plačka s občasnými prvky zastydlé puberty. Místo skotačení a kvičení před kamerou měla raději zůstat u své jógy. ()

13. komnata Kláry Samkové (2011) (S06E26)

Mediálně známá advokátka a aktivistka s italskými předky, po kterých vypadá jako cikánka. Tak určitě. ()