Ethan (Alden Ehrenreich) je životný smoliar. Po predčasnej maminej smrti de facto prišiel aj o otca, pretože ten sa utápa v žiali a syn pre neho prestal existovať. Navyše žije v zapadákove menom Gatlin County, kde je jeden deň ako druhý a všetky nesmierne ubíjajúce. Miesto úplne vystihuje Ethanov komentár: "V Gatline človeka nečaká žiadne prekvapenie. Je to tá najhlúpejšia diera. Doteraz som si to aspoň myslel. Zdá sa však, že som sa poriadne sekol." K zásadnej zmene Ethanovho pohľadu dôjde vďaka novej spolužiačke, krásnej a tajomnej čiernovláske Lene Duchannesovej (Alice Englert). Ethana na nej najviac fascinuje asi to, že ju pozná, pretože sa mu opakovane zjavovala v snoch. Lena to v Gatline nebude mať ľahké, pretože na každého "cudzinca" sa miestni dívajú cez prsty. A pretože je Lena neter miestneho čudáka Macona Ravenwooda (Jeremy Irons), je nenávisť tunajších ľudí priam hmatateľná. Dievčina si z nevraživosti domácich nič nerobí, pretože má oveľa väčšie trápenie. Ona aj jej príbuzní sú Zaklínači, mocné bytosti s pozoruhodnými schopnosťami. Nad Lenou však visí temné prekliatie a jej ostáva už iba sedemdesiatpäť dní do chvíle, ktorá rozhodne o jej osude: Buď bude dostatočne silná a jej moc sa pridá na stranu dobra, alebo ju pohltia sily temnoty a ona sa stane kňažkou zla ako jej matka Sarafine (Emma Thompson). V zúfalej situácii nájde pomoc tam, kde by ju asi nečakala. U smrteľníka menom Ethan, ktorý je ochotný ju brániť, aj keby mal kvôli tomu položiť vlastný život. Môže sila lásky odolať mocnej mágii, ktorá nad nimi oboma krúži? (TV Markíza)

lobo87

Ďalší pokus nadviazať na twilight mániu. A mne sa páčil. Hlavným plusom bolo herecké obsadenie, kde pri ústrednej dvojici tvorcovia nevsadili na prvoplánovú krásu, ale vybrali dvoch talentovaných hercov. Ehrenreich ma zaujal už napríklad v snímke Tetro, Englert som videl prvý krát. A obaja sa mi páčili. Vedľajšie postavy sú nepomerne hviezdnejšie. Príbeh má svoje muchy, ktorým sa takýto snímok určený pre vyhranené publikum nemôže vyhnúť. Hlavne za prvú polovicu pridávam aj štvrtú hviezdu... 70% ()

dudo24

Páčilo sa mi to. Romantika funguje na plné obrátky. Veľmi sympatickí herci. Koniec tiež super. edit: Videné druhý krát. Okrem toho, že to je reznuté s fantazy sa mi ešte páči zakomponovanie kníh, poézie a kreslenia. Možno toto bude jeden z mojich najobľúbenejších romantických filmov. edit (17.5.2019): Nemôžem si pomôcť, aj napriek tomu, že určite má film priestor na zlepšenia, je jeden z mojich obľúbených vďaka skvelému balansu všetkých spomínaných elementov, ku ktorým mám blízko. ()

Dixieboy

Mladá generace se má od hereckých velikánů Emmy Thompson a Jeremy Ironse ještě hooodně co učit, ale hlavní mužská postava v podání Aldena Ehrenreicha má myslím velmi dobře našlápnuto. Film vezoucí se na přihlouplé mánii kolem patetické ságy Stmívání se od ní dokázal důstojně odprostit a tak je z Nádherných bytostí příjemná podívaná. ()

klichem odpad!

OMG s ocakavanim a mozno s stipkou zvedavosti som sa pustila do tohto neviem ako to mam nazvat - nechcem urazit ine filmy ,ak by som tuto neskutocnu zlataninu (umelosti, silenej romantiky a neskutocne neprijemnych postav) - nazvala filmom zrejme by som tak urobila... preto len zadavam hodnotenie, ktore urcite nie je neprimerane krute ale obejektivne a pisem vsetkym ktory si to chcu pozriet... NEPOZERATELNE! ()

Nadirah odpad!

Nemám ráda, když se film srovnává s knihou. Nikdy to nemůže být přesné a nikdy x set stránkovou knihu nenarvete do dvou hodin… Avšak tohle tvůrci opravdu s prominutím posrali…. Nádherné bytosti a vlastně celá série Kroniky zaklínačů mě přiměla mít ráda fantasy. V knize se objevuje mnoho mouder, velká láska, drama, zrada, lži, odhalování pravdy, důvěra… Prostě vše co má v kvalitní knize být. Film z naprosto nádherného příběhu udělal brak. Vynechal bytostně důležité věci a další překroutil. Udělal z toho plytký příběh pro náctileté. Chápu, že některým se to líbit může, ale přečtěte si tu knihu… Budete zvracet. ()

Scanerior

Nádherné bytosti mají výborný a vtipný začátek, ale zatímco jsem čekal, že příběh bude pokračovat po většinu děje podobným směrem, což bych i uvítal, tak se celkem brzy dostáváme do dějové linky se zaklínači, která je zprvu zajímavá, ale postupně začíná být nudnější a film na tom zbytečně zamrzne. Celkově se na film dá ale dobře koukat a nebýt zbytečného natahování zaklínačské dějové linky a raději přidat více komediální stránky, tak bych byl nadšenější. ()

Swish

Naprosto strašný a příšerný, z hereckých výkonů obou hlavních postav jsem chtěl pozvracet výrostky sedící přede mnou... Jedna hvězdička za soundtrack ()

BarkaS

začátek zábavný a vtipný, škoda, že to tak nezůstalo. Z kina odcházeli stejně tak malý holčičky a puberťáci jako dospělí. Takzě asi tak. ()

lukas11the

Velmi tuctový romantický film, ve kterém hraje roli magie, láska a temnota nebo světlo. Prostě to co už jsme viděli v tisíce podobách. Rozhodoval sem se mezi 2-3 hvězdičkami, nakonec sem dal tři, protože sem se párkrát upřímně zasmál a také tomu pomohl Jeremy Irons, který podal opět kvalitní výkon. Ale pokud nejste velký romantik nebo náctiletá holčička, tak bych se spíše tomuto dílu vyhýbal. Zanedlouho ho určitě bude dávat někdo jako HBO, dvakrát denně. ()

Movieaddict

Povedená pohádka zasazená do současnosti, přirovnání k Twilightu není vůbec od věci (ačkoliv mě to málem odradilo od návštěvy kina), ale narozdíl od něj je film znatelně vyzrálejší, dialogy jsou na úrovni, herci jsou prakticky bez výjimky charismatičtí (na prvním místě samozřejmě dokonalý Jeremy irons). Celkově pěkná podívaná, kterou jsem (narozdíl od výše zmíněného Odpadu s velkým O, jehož jméno už nechci ani vyslovit), dokázal ocenit ()

Khare

Omlouvám se, jestli jsem k Nádherným bytostem nespravedlivá, ale pro mě osobně tak nudné a nezajímavé (a jako bonus s dokonale předvídatelným koncem), že jsem u toho usnula... ()

wick

Fantasy, kde musíte překousnou celým filmem se táhnoucí moralizujícími dialogy o dobru, zlu a lidstvu v očekávání velkého a gradujícího finále, které nepřijde. ()

djcremo

Oproti knihe neskutočné sklamanie. Pri čítaní som sa nevedel od toho odpútať ale tento film pôsobiaci na mňa dosť lacno a amatérsky s lepšími efektami som nemohol ani dopozerať. ()

lolokolo

Tak na tenhle film jsem se dost těšila, protože trailer sliboval vyjimečnou fantasy podívanou. Dokonce jsem si přečetla knížku, která se mi dost líbila, a tím víc jsem se na snímek těšila. Bohužel mě ale čekalo jen zklamání. Začátek byl sice slibný, ale ten zbytek už ne. Dlouho jsem čekala, kdy konečně hlavní pár bude komunikovat mezi sebou pomocí myšlenek jako v knížce, avšak nic takového se nekonalo a já jsem nakonec nad filmem zlomila hůl a dodívala se jen ze setrvačnosti. Jediné, co stálo za to, byly herecké výkony hlavních postav - Jeremyho Ironse, Aldena Ehrenreicha a Alice Englert . Suma sumárum 50%. Spíše doporučuji přečíst knihu. ()

mima33

Ak mám byť úprimná... čakala som viac. Prišlo mi to ako premárnená šanca na dokonalý film. Námet skvelý, herci skvelí, scenár skvelý... ale niečo tomu chýbalo. Nevyvolalo to u mňa tie správne pocity a myslím, že si tento film tak skoro znova nepustím, no dávam 4* lebo to predsa len v sebe niečo malo. ()

oiuoiu

Moc příjemně překvapilo. Nápad za nápadem až do finále, dobře zahrané, efektů tak akorát, otevřený konec nechává prostor pro přemítání o kletbách... Žánr není přesně můj šálek thé a občas se film trochu táhne, tak jenom 4 hvězdy. ()

Jack_F. odpad!

Romantika už bez magie nesmí na filmová plátna. Protože to by potom nikdo nemohl prznit fantasy. Už čekám jenom na romantickou porno výpravu Bilbo Pytlíka. ()

Po Divergent přijde Insurgent

Po Divergent přijde Insurgent

13.02.2014

Stmívání odstartovalo fenomén knižních adaptací pro mladistvé, které se pokouší nasbírat divačky přes odvážnou hlavní hrdinku a nadpřirozený koncept. Ve šlépějích Twilight ságy se snažily kráčet… (viac)

Dorostenci zachraňují lidstvo a ničí dobrý vkus

Dorostenci zachraňují lidstvo a ničí dobrý vkus

14.09.2012

Jednoho dne budeme ještě s láskou vzpomínat nejen na Harryho Pottera, ale možná i na Twilight ságu. Skutečnou odpalovací rampou pro nové šílenství v Hollywoodu jsou ale až Hunger Games, se kterými… (viac)