widla

No tak já nevím, pocit nadšení se jaksi nedostavil, takže opravdu nevím na které straně přijímače nastala chyba. Film byl zdlouhavý, místy nudný... Jako možný nástin budoucnosti dobrý (stejně dnes většina lidí komunikuje prakticky jenom přes mobil, tak proč to v budoucnosti neposunout, že ano?), ale pro mě to byly 2 hodiny skoro-nudy. ()

Sdoom

Víc takových filmů, prosím. Současné a přitom vysoce nadčasové dílo, které se dotýká mnoha (nejen vztahových) problémů. Nesklouzává přitom ani na vteřinku do obvyklých klišé, navíc se vyvarovává nějakého zaujatého hodnocení. Vztah operačního systému a člověka - je otázkou, jestli je to tak úplně sci-fi. Možná, že tím chtěl autor poukázat, že lidé se v současné době "zamilovávají" do svých notebooků, tabletů a jiných zařízení, na kterých se stávají závislými, to vše na úkor reálných vztahů. Ale i tak to zde nevyznívá jako nějaká choroba lidstva, naopak, Spike Jonze poukazuje i na kladné stránky. Najdeme zde spoustu podnětných a zajímavých idejí, o kterých stojí za to přemýšlet. No k Joaquinu Phoenixovi asi netřeba se dlouze rozepisovat, protiže opět potvrdil, že patří mezi nejlepší herce současnosti. On prostě svou postavu nehraje, on se jí stává. A Scarlett Johansson je okouzlující, i když ji ani nevidíme. Do OP s takovym hlasem se snad ani nejde nezamilovat. :-) Potěšila i účast mé oblíbenkyně Amy Adams. A další film, který bych suverénně zařadil před 12 Years a Slave, co se týče Oscarů. (HD, orig.) ()

herr_carter

Nekompromisní totální hodnocení, aneb něco podobného mě totiž potkalo taky (ne, že bych si povídal s počítačem, potažmo počítačově-virtuální identitou, nicméně poznal jsem dívku,se kterou si díky okolnostem můžeme tak akorát volat,psát a platonicky po sobě toužit).............. :-) Joaquin = prvotřídní, Scarlett (potažmo pouze její hlas) = okouzlující, hudba = kolosální !!!! Ach jo, bylo to smutný a krásný zároveň .................moje hodnocení = 9,5 z 10. ()

Zemi11

Scarlett Johansson má stejně vychlastaný hlas jako Jennifer Lawrence. Ale proč ne. Zajímá mě, mimo jiné, kdo obsadí tento hlas OS v českém dabingu. Osobně si přivsadím na Lojzu Švehlíka :) ()

ondra.kymla

Teda fakt mě to odrovnalo. Bylo to fakt super, hrozně příjemný film, velmi nápaditý a občas jsem měl pocit že snad uroním i slzu. Škoda jen, že jsem to viděl s dabingem, takže jsem si nemohl naplno vychutnat hlas Scarlett, ale někde to seženu a sjedu si to znova, protože to bylo fakt dobrý. ()

Maynard.

Ty jo, tak to bych nevěřil, že mě dokáže na celou dobu upoutat takle romantickej kousek. Od filmu sem vůbec nic neočekával, jen se mi prostě nechtělo dívat na "chrám zkázy". No a jak to začlo, tak mě to od začátku chytlo a až do konce nepustilo. Jo, je to tím, že mám v oblibě filmy z budoucnosti, těch není nikdy dost. Tenhle v sobě sice nemá žádný hezký scenérie a vychytávky, ale jednu vychytávku přecijen ano - umělou inteligenci, která dokáže v podstatě plně nahradit člověka. Tím v podstatě myslím i sex, sice to je jen takový "oduševnělý", ale asi nám to v budoucnosti bude muset stačit :o)). Škoda toho konce, myslel sem si, že UI převezme kontrolu nad všemi lidmi a ovládne Svět, ale to už bych právě musel sledovat né romantickej, ale akční film z budoucnosti. Tak jako tak je tohle pro mě příjemným spestřením... ()

sedm.1

Obrovské, milé překvapení a pro mě osobně jeden z nejzajímavějších a především nejoriginálnějších romantických filmů vůbec. Já jsem tedy konkrétně tomuto filmu vůbec nevěřil, a to kvůli jménu Spike Jonze, jehož spolupráce s podivínským scénáristou Charliem Kaufmanem mě vždy děsila, ovšem tohle je úplně jiná káva. Jonze si tu totiž scénář napsal zcela sám a jeto jednoduše pecka. Neotřelý, nápaditý, velice vkusný, ale hlavně neskutečně lidský, emočně opravdu silný, má to celé hloubku, filozofický náboj tu není vůbec rušivým elementem, spíš naopak a já v celém tom filmu vidím pravdu a poselství, které je dnes možná aktuálnější, než si kdo dokážeme vůbec připustit. Velký podíl na mém velmi pozitivním dojmu má pak každopádně ale samozřejmě i nadstandartní casting, kdy zde především Joaquin Phoenix podává naprosto exkluzivní, strhující výkon a opět dokázal, že patří mezi skutečně tu absolutní hereckou špičku. A ještě musím podotknout jednu poznámku ohledně dabingu, což jsem snad ještě nikdy neudělal, ale hlas Mariky Procházkové dabující Scarlett Johansson jako hlas operačního systému byl doslova úžasný, nehorázně uklidňující, příjemný a tak milý, že na každé spojení s ní jsem se těšil stejně jako hlavní hrdina :-). Já jsem z HER zkrátka opravdu unešený, a ikdyž to tedy není určitě podívaná pro „masy“, tak přes svou neoddiskutovatelnou intelektuálnost si jsem jistý, že by měl potěšit každého vnímavějšího diváka. ()

Forsberg11

Jeden z najdojemnejších filmov aké som kedy videl. Skvelý Joaquin Phoenix tu predvádza doslova herecký koncert. Už dávno mi dve hodiny takto neutiekli. A to na romantiku nie som vôbec.... no v tomto prípade, v konstraste s depresiou a osamelosťou, je toto jedna pútavo dávkovaná tragédia jedného človeka. A naviac veľmi zručne nakrútená. V neposlednom rade je "Her" potom každopádne nadčasovou záležitosťou, ktorej kvality ešte len budú docenené v budúcnosti. 80 %!! ()

Spike23

Tak nějak jsem neměl nejmenší představu o tom, co by mohlo vzejít z filmu, ve kterém jméno režiséra mám spojené především s Jackass a Joaquina si snad už pamatuju jenom z I'm Still Here a interview s Lettermanem. Rok 2013 mi připadal na filmy nejslabší za hodně dlouhou dobu, co ale mohu s jistotou říci, Her bezpodmínečně patří společně s Rush, Prisoners a Stoker k tomu nejlepšímu (a dost možná taky k jedinému), co mohl nabídnout. Akorát by mě docela zajímalo, jak se na Phoenixovu roli bude tvářit Johnny Galecki a vůbec všichni, kteří mají Big Bang na starosti :-D. ()

Devadesát Dva

Blízká budoucnost. A Jonzeho velice intimní vize, která jde dost uvěřitelnou cestou zlomených mezilidských vztahů, osamělosti a virtuální technologie (víceméně Japonsko už na tom takhle je). Líbilo se mi pomalé tempo, ten film narozdíl od ostatních, co chtějí zachránit Svět za zvuků rotačáků a explozí nikam nespěchá v tom, co chce říct. Všechno probíhá v klidu, tak jak bych já chtěl žít a prožít svůj život. Theodore je archetyp, ale jeho prožitky, dialogy, emoce, každý je máme, známe, vedeme. 'Her' nadhazuje otázky, co budou v budoucnu čím dál aktuálnější. OST je parádní, jak je už u jména Jonze zvykem. Ale na pět to u mě vážně nebylo, chyběla mi nějaká zapamatování hodná sekvence, celou dobu mi to přišlo jen jako roztáhnutá verze traileru. Ale myslím, že v budoucnu se na to určitě znovu podívám. "I don't know what I want... ever. I'm just always confused." ()

klukluka

Obtížně se mi to hodnotí, musel jsem o tom opravdu hodně přemýšlet, než jsem vynesl nějaký verdikt. Film byl udělanej moc dobře, nebo spíš perfektně. Režie, kamera, hudba, herci...všechno prima. Budoucnost tady byla čistá, až sterilní, na což nevěřím, ale budiž, to je celkem malichernost. Stejně jako ty "future" hadry á la šedesátky. Pak tu ale byl příběh, který mě vysloveně nebavil. Milostný vztah chlapa s počítačem mě fakt nezaujal a nedojal. Bylo mi úplně jedno, jak jim to dopadne. Bylo mi jedno, co spolu "zažijí". Teď se dopustím zdánlivého protimluvu, ale současně mě to iritovalo. Jsem už patrně stará škola, takže až mi jednou někdo bude vykládat, že dostal kopačky od svého komplu, tak se mu maximálně vysměju, místo abych ho politoval. Ale šíleně mě štve, že ten film pojmenoval a přifoukl situaci, která tady už je a bude se dál prohlubovat. Lidí, kteří dávají moderním technologiím přednost před ostatními lidmi, jsou tady už dnes milióny. A s tím, jak se technologie zdokonalují, to bude jen a jen horší. O tom jsem přesvědčený, ne že si to jen myslím. K tomu směřujeme. A bude to o to horší, že se umělá inteligence žádné zrady na "zamilovaném" člověku nedopustí. Takže takto "zamilovaný" člověk nebude mít důvod na umělou inteligenci zanevřít. I tady odvedli filmaři dobrou práci. Jejich film je vizionářský a bude se podle mě často zmiňovat. Byť mě jako diváka nenadchl a nepobavil. Opravdu zvláštní souběh... ()

Seti

Pro mě velmi zvláštní film a velmi příjemný filmový zážitek. Spike Jonze se snaží ve své sci-fi romanci prozkoumat možný potenciál umělé inteligence blízké budoucnosti a v tomto směru se zamýšlí, zda by s nástupem takové inteligence bylo možné ještě odlišit uměle vytvořené od skutečného (a co je vůbec skutečné?). V neposlední řadě pak zkoumá hranice lidských citů (tedy pokud nějaké mají) a otázku lidské duše a nutnosti jejího ukotvení ve fyzickém světě. Svůj příběh vypráví skrze postavu citově křehkého hlavního hrdiny a jeho vztahu s umělou inteligencí v podobě vysoce adaptabilního operačního systému, kdy se snaží nastínit, s jakými reálnými problémy by se takovýto vztah mohl potýkat. Pokud člověk akceptuje režisérovu zvláštní základní premisu možného vztahu mezi člověkem a "uměle stvořenou duší bez těla" (myslím, že to je v budoucnu velmi reálná představa), pak se mu dostane skutečně skvělého a netradičního filmového zážitku, který se opírá o křehkou a emocionálně silnou poetiku a dýchá na člověka melancholickou atmosférou. Skvělý námět, skvělý scénář, skvělá režie, skvělí herci = skvělý film. ()

charlie_ando

Tohle bylo divné, ale v tom nejlepším slova smyslu. Příběh se líně vleče vpřed avšak do každého dialogu a výrazu tváře byla vložená všeobjímající urputnost. Tempo vyprávění mi připomínalo pomalé otáčení stránek knížky, když je člověk opravdu položen do zajímavého textu a hluboce vnímá každé slovo. Přes specifické plynutí děje jsem se nenudil a naopak se filmu dařilo navozovat niternou atmosféru. Na druhou stranu to určitě není film pro každého a člověk na něj musí být správně naladěn. Smekám před režisérem Spikem Jonzem, který napsal poutavý a originální příběh z ne až tak vzdálené budoucnosti o nepříliš sympatickém muži živícím se psaním romantických dopisů za jiné lidi, který se zamiluje do svého počítače, oprava do Operačního Systému s umělou inteligencí, jenž si sám pro sebe zvolí jméno Samantha. Joaquin Phoenix jako podivínský a do sebe uzavřený Theodor podal civilní a uvěřitelný výkon a rovněž Scarlett Johansson svým lehce nakřáplý hlasem “zahrála“ velmi dobře. Nedovedu si představit, že by OS1 namluvil někdo jiný. Nevtíravé kulisy zítřka pomáhají navodit pocit, proč by se tohle nemuselo někdy v budoucnosti stát. Působivé drama o odcizení, ale hlavně o lásce a její prchlivosti a křehkosti. ()

crass.48

Zajímavý nápad, i zajímavé myšlenky mi přicházely do mysli při sledování. Ve skutečnosti ale strašně hollywoodské, jdoucí více po horizontu než do hloubky, vodící diváčka za ručičku. ()

Filmy roku dle TOP uživatelů ČSFD.cz

10.07.2014

Oscary - výsledky

Oscary - výsledky

03.03.2014

Výsledky 86. udílení cen Akademie filmového umění a věd vesměs potěšily a v něčem i překvapily. Špinavý trik, snímek s deseti pro nás nepochopitelnými nominacemi, neproměnil ani jednu. Naopak… (viac)