Dívka

(TV film)
všetky plagáty

Toby Jones se v tomto provokativním filmu proměnil v Alfreda Hitchcocka a Sienna Miller si zahrála Tippi Hedren. Snímek díky rozsáhlým rozhovorům s Hedren a některými z přeživších členů Hitchcockova týmu vůbec poprvé odhaluje až obsedantní vztah legendárního režiséra k nechvalně známé herečce. V roce 1962 byl Hitchcock na vrcholu své slávy a kreativity. Právě tehdy se rozhodl obsadit do hlavní role svého nejvíce ambiciózního filmu, Ptáci, neznámou modelku. Jenže když z ní vytesal perfektní Hitchcockovu blondýnku podle svých představ, stal se posedlý představou, že by ho mohla milovat. Její srdce však nevyhrál a pravděpodobně tak zničil kariéry jich obou. (HBO Europe)

Lukyn007

No já nevim, mě se to teda líbilo :) Konečně jinej pohled na Hitchcocka. Je pravda, že z něho udělali až moc velkýho úchyla, ale to jim odpustim. Základní poselství filmu, že Hitchcock nebyl svatý, se mi zkrátka líbí. Toby Jones aka Hitchcock a Sienna Miller aka Hedren byli skvělí. 70% ()

mikulem

Natáčení filmu je dřina; bez posedlostí a osobních obětí se to pořádně dělat nedá. Přestože je tenhle příběh poněkud jednostranně vyprávěn (ústy blonďaté hrdinky, z níž zároveň dělá světici), neshledávám v něm nic urážlivého, nic, co by mohlo mé milované ikony srazit. I v téhle odvážné interpretaci prostě toho zakřiknutého mužíčka chápu. Pro mě je Dívka příjemný retro film, stejně jako Hopkinsův Hitchcock, a negativní kampaň kolem něj mi přijde dost přehnaná. ()

sedm.1

Filmy o skutečných hercích, či o průběhu natáčení reálných filmů, patří mezi mé nejlákavější podívané, neboť mě až téměř fascinuje poznávání pozadí vzniku konkrétních filmových projektů, jejich přímých aktérů, případně co vše za tím vším stálo, co se tam tehdy dělo, ale především, tyto snímky pak i vrhají zcela odlišný pohled na původní filmy, které následně vnímám úplně jinak. Každopádně, v tomto případě se jedná o samotného filmového velikána Alfréda Hitchcocka, nicméně v jeho případě jde již o druhý film o jeho nejednoduché osobě, ovšem zatímco snímek Hitchcock (2012) se zabýval natáčením filmu Psycho a jeho vztahem se svou ženou, Dívka pojednává o Ptácích a jeho rádoby vztahem s představitelkou hlavní role v tomto jeho dalším slavném snímku. Nemohu se tedy vyhnout jistému porovnání mezi těmito dvěma snímky a zde je Dívka bohužel tím prohrávajícím. Kdo na tom každopádně rozhodně nenese vinu, jsou představitelé ústředních rolí, neboť jak Toby Jones, tak Sienna Miller odvedli minimálně stejně výtečné a přesvědčivé výkony, jako Hopkins, Mirren a Johansson v jejich filmu, nicméně zatímco tvůrci Hitchcocka šli ve svém filmu do všeho daleko výrazněji, hlouběji a emočně vypjatěji, tak zde to vše působí bohužel jen tak povrchově, odtažitě, bez skutečně dramatických okamžiků. Navíc je zde vážně až příliš znát, že jde o vyloženě TV produkci, a to jak díky slabě zpracované atmosféře, tak slabší vizuální podobě, a v neposlední řadě Dívku znehodnocují i časté vážně nevýrazné pasáže, které narušují celkovou kontinuitu filmu. Tím vším ovšem v žádném případě ale nechci tvrdit, že se jedná o nekvalitní podívanou, naopak, a minimálně jsem si z ní odnesl další zajímavosti a fakta ze světa filmu, jen zkrátka její zpracování není až tolik poutavé a záživné, jako to bývá u podobných snímků zvykem. ()

prezdivaka

Scénář, který si v zájmu diváckého zájmu překroutí historii. Tohle není ani životopisný film, ani drama. Je to paskvil v líbivém obalu. Přečtěte si raději knihy Vždyť je to jen film nebo Rozhovory Hitchcock : Truffaut. ()

kamigava

Zajímavý film o životě Hitchcocka, který, nevím jestli po pravdě, odhaluje děj během natáčení jeho slavného filmu Ptáci. Tak nenudil jsem se, ale Hitchcock mi přišel docela nesympatický až hrůzu nahánějící. Takový přece mistr hororu musí být. ()

zdeny99

Dívka je životopisný televizní film o Alfredovi Hitchcockovi či spíše o jeho posedlosti k Tippi Hedren, herečce z filmů PTÁCI a MARNIE. Vznikla ve stejném roce jako další životopisný film o tomto režisérovi HITCHCOCK a musím říct, že tento film s tím druhým jasně prohrává. Na to, že se jedná o televizní počin, je to dobrá podívaná, která ovšem místy velice drhne. A to především obsazením Tobyho Jonese a především Sienny Miller v hlavních rolích. Toby Jones se Hitchockovi moc nepodobá a rozhodně jej nezahrál tak dobře jako Anthony Hopkins. Sienna Miller se Tippi Hedren podobá ještě méně. Upřímně jí není vůbec podobná. Možná tak jen v některých záběrech, kdy točili Ptáky. Navíc ještě tahle herečka jasně přehrává. Dodívat se na to přesto dá, a to především ze zvědavosti o tom, jaký byl Hitchcock a jak se vyvíjela jeho posedlost k Tippi. [633. hodnocení, 45. komentář, 55%] ()

kersten

Fúúú, tento film mi zmaril moje ideály o Hitchcockovi. Vykreslili ho ako nechutné, bezcitné a nadržané prasa, ktoré pre dobrý záber vo filme dokáže zamordovať človeka. Bola som naozaj znechutená. Neviem ani aké mám dať hodnotenie. Ako film to nebolo zlé, ale ako životopisný..... tak na tom sa asi podpisuje hodnotenie u každého. ()

geek.ondra

Toby Jones je jako Hitchcock naprosto skvělý a Sienna Miller mu celkem obstojně sekunduje (Zasloužené zářezy na Zlatých Glóbech) ale bohužel to nemá žádnou atmosféru a už vůbec to dostatečně nepřipomíná reálný pocit z placu při natáčení s mistrem hororu. Naštěstí to stálo dost peněz a tak je to aspoň příjemná dobová jednohubka. 6/10 ()

D.Sleeper

Špatně natočený film a těžká dehonestace již zesnulého mistra hororu. To je spíš na pěst, než na hvězdy. Nevylučuji však, že by někdo z dehonestitelů nemohl spatřit hvězdy po mé ráně pěstí :) ()

caba

TV film ,který má slabší hodnoceni,ukazuje Alfreda Hitchcocka z té horší stránky.Ale i takový je život.!Toby Jones zahrál velkého režizéra tak,že to stojí určitě za podívání.Pro mne velký zážitek. ()

mira.l

Stáh jsem to omylem, původně jsem chtěl film stejného názvu s Abbie Cornish. No co už, mám to stažený, tak jsem se na to podíval. O mistru hororu nevím takřka nic, tak mi to zpočátku připadalo jako úplná pitomost. Postupně se to nějak slepilo dohromady, nevím jaký obrázek si z toho o Hitchcockovi mám udělat, ale musím říct, že Sienna Miller se mi tu moc líbila, jednak je to krásná žena a druhak tu roli zvládla docela dobře, takže za ni, podařené kostýmy a ten zbytek to nakonec na tři * bude, ale jednou mi to stačilo. ()

Armin82

Bitva o tenisky, Duel, Gia nebo třeba Houdini. To jsou všechno TV filmy, který měly obrovskou kvalitu a tento film není vyjímkou. Sienna Miller je moc krásná herečka a svou roli zvládla. A Toby Jones? Na tom vlastně stojí celej film. Sudičky mu dopřály opravdu hnusnej xicht, ale o to lepší je to herec. Úchylného Hitche zahrál parádně. Za mě slušných 80%. Průměrných 55% zde nějak nechápu. Zřejmě hodnotící, kteří to ani neviděli. ()

Enzo555

Hitchcock je macher, keď o zlomkoch jeho života vznikajú celovečerné filmy! :) Televízny film The Girl sa mi páčil omnoho viac ako "konkurenčný" s Hopkinsom, lebo ten priveľa atmosféry, či a sily, až na pár sekúnd s masovým vrahom Geinom a nosovohltanové švitorenie bujnej Scarlett Johansson. Hopkinsonov Hitch bol Hopkins v maske, Jonesov Hitch mal ľudskosť, vzbudil sympatie a za moment odpor- a naspäť. Z Hopkinsovho filmu si najviac pamätám "špičkovanie sa" medzi režisérom a jeho ženou- Helen Mirren na seba stiahla väčšinu pozornosti. The Girl je zaujímavým pohľadom na postavenie ženy v /vtedy/ silne maskulínnom svete filmu. Na jej otázky nikto nereaguje.. Pasáž filmu, kde ju Hitch(skrytý za sieťou) vystaví útokom vtákov a scénu necháva, napriek zraneniam a šokom, opakovať 45x, bola ukážkovým bojom o moc. AH, v tom čase zrejme najsilnejší režisér Hollywoodu, ponúkol amatérke, neznámej modelke s priemerne peknou tvárou- všetko- obrovskú nepredstaviteľnú šancu. Otázka je- prečo? Čo za to chcel? :o))))) Dušu? Srdce? Pohlavie (anglicky sex)? Šiesta hviezda hodnotenia je za Siennu Miller, obľúbená a fantastická herečka- gestá, chôdza, to, ako si vyzliekala rukavice.. oooch :o) Chameleón! Miestami mi pripomínala Naomi Watts, ale najviac Grace Kelly, škoda, že v pripravovanom filme Grace stvárňuje prestarnutá plastová Nicole Kidman.. ()

zigy

Téma natáčení Ptáků a vztah Hitche a Tippi je velmi atraktivní, zpracování se drží při zdi a je průměrné, škoda.... ()