Policajti z centra

• Česko Policajti z centra
všetky plagáty
TV spot 5
Česko / Slovensko, 2012, 12 h 40 min (Minutáž: 52–57 min)

Réžia:

Tibor Szilvási

Filip Blažek, Roman Zach, Richard Stanke, Alois Švehlík, David Matásek, Čestmír Řanda ml., Lucia Hurajová, Danica Jurčová, Dušan Jamrich, Alexander Bárta (viac)

Premiérový, čtrnáctidílný seriál Policajti z centra se odehrává v současnosti, v Praze a blízkém okolí, ale občas se jeho protagonisté ocitnou i na Slovensku. Hlavními hrdiny seriálu jsou detektivové jednoho oddělení z centra české metropole, které se specializuje na vraždy a závažnou kriminální činnost. Jejich šéfem je zkušený, ale životem už trochu unavený podplukovník Ježek, který občas přimhouří oko nad nestandardními vyšetřovacími metodami svých podřízených.
V každém dílu kriminalisté řeší a uzavřou jeden případ: útěk nebezpečného zločince, nájemnou vraždu, útěk zatčeného podnikatele, sériové vraždy devianta a nakonec snahu o krvavou pomstu na hlavním hrdinovi, inspektoru Vlčkovi. Postupně, po malých dávkách, se v každé části odhalují tajemství a otázky, které jsou nastoleny na samém začátku seriálu. (Česká televize)

artcha

Handicapem tohoto díla je už jeho název. Věřím tomu, že pokud by tvůrci sáhli po Pražské vyšetřovací, nebo Případy detektiva Blažka, stouplo by hodnocení minimálně o 5 %. K žehlení po večerech to ale koukatelné je... ()

Paokara

prvnímu dílu jsem nemohl přijít na chuť,ale nakonec jsem ho dal,bo to je základ tohoto seriálu...od dvojky se to začíná pěkně mazat a vždy se těším na další díl!seriál nějak nenadchne,ale zase do odpadu bych ho neházel..v rámci možností a financí z toho asi víc nikdo nedostane,proto 55procent je stav ideál.... ()

zekon

Tak ze začátku to vypadalo jakž takž, jenže ta kriminalistická práce je tu velmi mizerně zapracovaná. Krejčíře si myslím bylo všude dost a ta zkorumpovaná česká CIA působí taky trapně. Připomělo mi to: .... já jsem agent cíájéj sem nebezpečnej a sem zlej, sem zlej, sem véry zlej, bubu bubu bubu, budliky. Je to spíš tragická komedie než seriál na úrovni a začne to gradovat debilitou kriminalistů, anarchií v chování a zmatek a zmatek. Pak když přijde míření pistolí se zavřeným okem které je v rovině s muškou......konec :) Určitě ale příjemnější než mimózní Expozitura, ale o 3 třídy horší než Anděl. ()

TT1905

Zdá se mi, že zdejší hodnocení jsou zbytečně kritická. Na české poměry dle mého názoru solidní seriál, který má spoustu nedostatků, ale dokáže pobavit a zaujmout. Nedá se srovnávat s lepšími, jako jsou Případy 1. oddělení nebo Expozitura, ale méně jak 2 hvězdičky si určitě nezaslouží. Já vzhledem k mé slabosti pro slovenštinu a také díky Filipu Blažkovi v hlavní roli dávám 3 :) ()

Raggnar odpad!

Náhodou jsem viděl jeden díl a strnul jsem úžasem (myslím 11tý). Vladyka měl představovat zloděje, propagace stupidních ,,nevinných'' cikánů ve vile s mercedesama ve vile a nejhorší postava byl syn policisty, který sympatizoval s Dělnickou stranou. Jak takto debilně může televize mastit mozek lidem, to opravdu nechápu. ()

DanielDall

Zajímalo by mě jestli si tvůrci dokážou ke svému veledílu nakonec sednout a užít si ho. Čím dál víc se kloním k názoru, že problémem nejsou ani tak filmaři ale producent, který něco takového za svěřené peníze dovolí. ()

harry.callahan odpad!

Tak jsem se těšil na krimi seriál na ČT, ale to co jsem viděl nemělo snad s krimi seriálem nic společného. Chvilkama jsem měl pocit, že se dívám na VKV nebo Ordinaci v růž. zahradě. Herecké výkony mizerné, scénář a dialogy mimo realitu. To snad už nikdo neumí natočit pořádnou kriminálku ach jo. ()

Binkys

Těšil jsem se a byl jsem zvědav, co nám nabídnou v takovém velmi dobrém hereckém obsazení a o to víc jsem byl zklamán. Na začátku zápletka, která ovšem nebyla nijak zvláštně rozpletena, "inspektoři" k danému nic nezjistili. A druhý děj o podnikatelovi Švecovi - Krejčířovi...to už se scénáristovi a dramaturgovi opravdu nechtělo asi myslet. Žádné napětí, akce, vtažení do děje (kromě krásné nahé slečny tedy), prostě nic...bez toho se přeci kriminálka dělat nedá! ()

Tomatec

"jejich šéfem je zkušený, ale životem už trochu unavený podplukovník Ježek" ...no tak unavenej je tady hlavně celej děj, velkej amaterismus. Doufal jsem alespoň v "kriminálku anděl", ale dostal jsem inscenaci ve stylu ordinace v růžové zahradě, bez koření, nemastnou neslanou. ()

trollfjord

Nemám ve zvyku hodnotit seriál po prvním dílu ale udělám vyjímku a možná pak budu doplňovat. Čekal jsem detektvívku. Alespoň takto byl tento seriál prezentován. Mám ale pocit, že se jedná o jakousi nastavovanou Expozituru. Opět velice oblibené téma, Korupce a úplatky a mafiáni. Už to trošku nudí. Navíc, klišé hlavního hrdiny, policajta děvkaře, jehož manželku utěšuje kolega z práce... proboha kolikrát už jsme to viděli. Herecké výkony? Pan Švehlík, standartně velmi dobrý výkon. Filip Blažek, standartně rozpačitý výkon, David Matásek, ten se snad ještě vybarví. Po létech bylo příjemné vidět Dušana Jamricha a Jan Přeučil coby doktor na pitevně je zajímavý nápad. Nicméně první díl opravdu velice nezáživný. A závěrem mám něco pro debila s nickem Zemi 11. Na tomto prostoru by se měli scházet a vyjadřovat lidé, kteří mají rádi filmy a televizi a vše kolem. Primitivové, kteří jako ty, tu nemají co dělat. Nevím jak funguje administrace ale řekl bych, že tvůj nenávistný komentář vůči Slovákům by měl být co nejrychleji odstraněný. Jsi ostuda všech filmových fanoušků. ()

tomuleee

Tak vážení, sem rád že jsem v dobré společnosti ale komentáře které tu teda píšete to je hnus. Dokážete odsoudit seriál hned po prvním díle a přitom všichni víme že 1 díl seriál nedělá. já sem za jakýkoli původní český seriál velmi rád. Moc mě potěšila spolupráce české a slovenské produkce, protože vidět nepředabované slovenské herce je pro mě pohlazení po duši. Já tomuto seriálu dávám šanci. Ano je to a pravděpodobně bude i něco ve stylu Kriminálka anděl či Expozitura. Já osobně to nevzdám a těším se na další díly. 70% ()

vilicek77

Na rozdíl od většiny...když porovnám se seriály v našich tv ( nemyslím všechny ty staré detektivní), nezdá se mi to zase tak odsouzeníhodné....žehlit se u toho dá, není to dlouhé, herecký výkony taky nejsou z nejhorších, resp. občas to zachraňují, takže já ty tři dám.....(při "odpad" - ** si vždycky vzpomenu na "základku" a "ententýky" ,pouta a růžovky a jiné zbytečnosti) ()

Guga1974

Bohužel musím konstatovat,že velmi slabé dodívám se do konce mám rád české věci,ale tohle je takové ve všech směrech nedotažené....zlatá Krimi Anděl.... ()

p8ja

Pro mě docela dobrá oddechovka, semtam trocha napětí, Blažkův výkon mi přijde uvěřitelný, zajímavá jeproměna Petry Jungmanové byť ji mám radši v "ženštějších" rolích, třeba ve Stříbrné paruce. Neumím posoudit reálnost děje, ale pochybuju, že policajti (tajný?) budou honit a mlátit kluky s ukradeným notebookem, napadá mě, že by je chvíli sledovali a pak by jim ho normálně ukradli, ne? A hlavně by takový věci nenechávali v autě .... ()

Songo

čekám a čekám... Už devět dílů jsem zvládl a stále nechápu proč to bylo natočené a co tím chtěli říct... Úžasný skok mezi 7 a 8 dílem kdy jedné postavě narostou za dva dny dlouhé vlasy je neskutečný. Je jasné, že je to díky pauze, která vznikla při natáčením, ale to si nemohli tvůrci pohlídat ani tuto maličkost¨??? Nebaví mě to, ale zatím si odpad nechám v záloze... :-) ()

obregon odpad!

Pusťe si jakoukoliv epizodu z Homeland, Bordwalk Empire, Breaking Bad etc....a pak si pusťe tohle - jediné, co Vám přide na mysl je jedno velké WTF. A rozhodně nejde o prachy. ()

bratr_jezek

Nejspíš úspěch konkurenční televize se seriálem Expozitura osvítila ČT a vytasila se s podobně laděným dílkem. Jen křehkou a naivní Vágnerovou nahradil trochu drsnější, ale asi stejně čestný Blažek. Toho nejvíc žere smrt kamaráda, který byl asi zapleten do kauzi útěku podnikatele z vily plné policie. Připomíná vám to někoho? Ano, scénář psal sám život a příběh odkrývání "zlých" poldů mohl začít tvořit spojovací linku jiných, "běžných" případů. Bohužel ty běžné případy vyznívají dost amatérsky a nechce se mi nějak věřit, že takto pracuje česká (tady občas i slovenská) policie. Motiv prohnilých poldů také vyšumí už v devátém díle, takže další díly se jen bezradně potácí od ničeho k ničemu a totálním trapasem vyznívá poslední díl, kdy bylo potřeba odstranit Blažka (asi bylo scénáristicky příliš složité řešit, že ho bývalá žena stále miluje, i když on se stále tahá s holkami na jednu noc, jeho ženu momentálně opatruje jeho konkurent a kolega v podání Romana Zacha, navíc Blažka miluje i jediná čestná "agentka" s tváří Jurčové, ale on se jí vyhýbá). Motiv jeho "konce" nevyznívá tragicky, ale trapně, znechuceně nás nechává čučet na titulky a v hodnocení sráží dílo do beznadějného podprůměru. ()