Gretta a jej priatel Dave sú spolu už od vysokej školy a spoločne skladajú hudbu. Keď Dave podpíše zmluvu s jednou s najväčších nahrávacích spoločností, odsťahujú sa spolu do New Yorku, aby začali život, o ktorom vždy snívali. Davea však rýchla sláva zmení a Grettu čoskoro opustí. Tá si zarába vystupovaním v zapadnutom bare, kde sa zoznámi s bývalým hudobným producentom Danom, ktorý sa rozhodne staviť na jej talent všetko, čo mu ešte ostalo. (STV)

Marsik

Velmi interesantni film, který má své příjemné kouzlo a pokud navíc mate rádi pop-rockovou hudbu, je to snímek přímo pro vás. Hezky strávený čas. Ruffalo mi jen potvrdil, že je právem mezi mými TOP herci. 80% (with J.) ()

DEXTER099

Čekal jsem nějakou typickou romantiku,ale film ve mně zanechal dobrý dojem hlavně tím,že vám na tváři hned vykouzlí úsměv a je vhodný například když se nedaří atd.Je to snímek hlavně o hudbě.Zahraje si tu i frontman Maroon 5 .Co se týče dalších hereckých výkonu tak jsou naprosto přirozené a myslím,že vám pomohou si film o to víc vychutnat a říct si že život je někdy hodně fajn.Takže celkově pokud máte rádi hudbu hlavně starší pop a k tomu jednoho z hlavních představitelů tak určitě nešáhnete vedle.Za mě 75 % a čtyři hvězdy. ()

Tryskomyš

Nijak moc nevybočuje z průměru. Jsou zde ale celkem schopné písničky. Tady mi chybí k hodnocení mezihvězda. Za mně 70 %. Keira je zde neodolatelná. ()

mad_ness

Veľmi pekná kamera, celkom chytľavá hudba a keby v titulkoch neboli preložené texty, vychutnala by som si ju viac, pretože Keira spievala NÁD-HER-NE. A Adam sa mi viac páči ako spevák než herec, neviem sa dočkať soundtracku (tá pesnička v uličke v podaní Keiry bola skvost). Na druhú stranu, scenár a zápletky a osudy, 10000000000 krát to isté, ale bola som pripravená. Ruffalo je úžasný, stále mám chuť urobiť "ruffle" s jeho vlasmi. Za mňa taký príjemný oddychový priemer. ()

FFilipCZ

Příjemný, pohodový odpočinkový filmek s prvotřídním soundtrackem. Už dlouho se mi nestalo, že bych po filmu hned sháněl všechny jeho písničky a chtěl je poslouchat. ()

maddy

Begin Again – veľmi výstižný názov. John Carney totiž len zobral pôvodný koncept zo skvelého Once, neznámych hercov nahradil hviezdnejšími menami a „začal odznova“. Keď sa však dva krát snažíte o to isté len so slávnejšími tvárami nemusíte zákonite natočiť dva krát tak dobrý film. A to je presne ten problém Begin Again. Atmosféru z Once je síce v pozadí cítiť po celý čas, ale nikdy sa ju nepodarí plnohodnotne zaangažovať do diania. Begin Again sa totiž len na oko tvári nezávisle a prirodzene, ale taký úplne nie je. Jeho postavy sú priveľmi plytké a príbeh im po nohy hádže problémy len na oko. Chýba tu tak akýkoľvek vážnejší konflikt. Film sa hrdinov síce snaží prezentovať ako životom skúšané postavy, ale všetky ich problémy sa vyriešia akoby samé, takmer ako z rozprávky. Napriek tomu, že postavy neustále tvrdia, že sú bez peňazí, tak nemajú najmenší problém tráviť večery po baroch, spontánne sa v scénach vybrať na nákupy, zaplatiť hudobníkov atď. Celá tá produkcia „nezávislého“ albumu v uliciach New Yorku sa tým pádom zdá pomerne prvoplánová (navyše občas až nezmyselná, chápem nahrávanie piesne na streche, ale priamo v metre?! tam musí byť počuť akurát piskot koľajníc!). Presadenie sa neznámej hudobníčky je tak skôr ako uveriteľným príbehom jedným z naivných american dreams. Navyše aj línia s producentovou rodinou je z väčšej časti úplne nepodstatná, len aby tu bol nejaký konflikt. Rovnako ako silené narážky v scenári na iné filmy. Begin Again sa tak po väčšinou len hrá na nezávislosť. Odhliadnuc od tejto kritiky sa na film pozerá dobre vďaka jeho good-feeling atmosfére a príjemnému hudobnému doprovodu. Gitarové melódie zalahodia uchu na prvé počutie, Carneyho pôvod v hudbe sa nezaprie ani tento krát a aj herecky je to stávka na istotu. Keira Knightley bola vynikajúcou voľbou a prekvapí, že dokáže aj skutočne spievať; Mark Ruffalo by mohol snáď hrať akúkoľvek úlohu a nálepky sympaťáka sa nezbaví a prekvapil príjemný Adam Levine, ktorý vynikne hlavne počas záverečnej dojemnej A Lost Star. Akurát tento krát sa tu medzi sebou nehorázne bije ten pokus o nezávislú filmárčinu s klasickým mainstreamovým Hollywoodom. Natočiť to opäť v Írsku mohol Carneyho úmysel vyjsť znova (a vôbec by mi nevadilo, že koncept z Once sa prakticky vôbec nemení), no v rukách Hollywoodsku sa z toho stáva falošná hra na nezávislosť. Vo výsledku sa síce na Begin Again v podstate nedá hnevať, no problém je ten, že Carney už dokázal, že to vie aj lepšie. Toto je len taká uvoľnená jednohubka, ktorá chce priveľmi prvoplánovo zahriať u srdca. Nevravím, že sa jej to nedarí, avšak ... CELKOVO: 3* (6/10) ()

Alqarin

Wow. What the fuck just happened? Absolutní vítězství v disciplíně hudební film? YES! Begin Again vlastně ani není opravdovej film. Je to dokonale vystavená záminka pro audiovizuální realizaci skrytejch hudebních snů. Carney vyzrál na všechny, na masy i na věřitele a stvořil bezchybnou ódu na pravověrný "hudebnictví". A s úplně jednoduchým klíčem - prostinká hudba a prostinký příběh jako základ pro komerční potenciál a potom už jen nabalování osobitých detailů, jak čistě prozaických a intimních, tak hudebně zasvěcených a uvědomělých. Výčet začíná perfektně vyzevleným Markem Ruffalem alias americkým Matonohou, který se svým kukučem á la "zrovna před chvíli jsem se přeměnil z Hulka zpátky na člověka" nemá na tomhle poli konkurenci. Keira zas v civilu působí neskutečně svěže a sympaticky a její nedokonalej a nevyleštěnej zpěv generuje miliardy čistě lidských sympatií, až jí člověk odpustí i to, že neumí hrát na kytaru. A vedle téhle perfektní NEromantické dvojky plave v týhle polívce kupa naprosto zásadních tajnejch domácích ingrediencí jako fuckování Dylana, fuckování přesně těch rádiovejch sraček, co si vyfuckovaný bejt zasloužej, zasvěcený narážky na hudební průmysl a muziku zadarmo, čistě technický momenty á la řešení zvuku, rozhovor o kočce, zpívající děti, beforesunrisovitá sekvence se sluchátkovym rozbočovačem, rozbití milostných klišé, výsměch výmaz-hipsta vestičkový kultuře, venkovní recording, fucking Vivaldi, a jiné, mnou momentálně pozapomenuté. Begin Again je i není pro každýho, Carney to tak chytře zaobalil, že dokázal svůj film vyslat do světa i s propašovanou řádkou davy naprosto neocenitelných momentů a myšlenek. I hudebně nepostižení smrtelníci ale nutně musí pocítit aspoň trochu tý naprosto poctivý a hustý FEEL-GOOD náplně uvnitř. V každym případě osobně hlásím zatím rozhodně největší překvpáko roku a rovněž jasnýho adepta na nejvyšší příčky letošní kinonadílky. Ani ten směšnej českej název už teď tolik nepálí... WOW. P.S.: O hudbě ale tenhle film fakt neni. Jen o hudebnících. ()

javak810i

Pohodový romantický snímek naplněn pozitivní energií, krásnými písněmi a dobře fungující chemií mezi ústřední dvojicí. Jen škoda, že konec možná nebyl takový, jaký by většina lidí čekala. Na druhou stranu se tím film vyhnul jednomu z největších klišé žánru a zároveň tím tak trochu naplnil význam svého originálního názvu. 4* ()

kaylin

Trochu jsem čekal, že by mě to vzhledem k hereckému obsazení mohlo zaujmout, ale nevěřil jsem tomu, že mě nějaká romantika dostane. Dostala, možná i proto, že o tu romantiku ani tak nejde, jako jde spíše o hubu a o krásu z jejího tvoření. Ruffalo je prostě skvělý herec, ale tady mu skvěle sekundují všichni. ()

Tony.cs

Od muzikantů pro muzikanty. Od lidí, pro lidi. Hudba není jen seskupení tónů, hudba je tepem života. Perfektní film. P.S.: Keira je božská. ()

ABLABLABLA

Popravdě řečeno mě to zas tolik nevzalo. Není to špatný film, ale ani mě nějak extrémně nebavil. Keiru mám ráda, Ruffalo je taky fajn a i na svůj věk ještě pohledný, písničky pohodové, ale na 100 minutový film to není dostačující. Líbily se mi některé nápady... např. ten začátek, který jsme viděli třikrát, dokud nám nebylo jasné, co se předtím dělo ten den s ním a co měsíc s ní. Taky to natáčení a shánění muzikantů bylo fajn. Nebo rande, kdy celou dobu posloucháte písničky, procházíte se a přitom si tančíte, bych si klidně taky někdy dala, protože na dva lidi, co si při chůzi tančí, se kolemjdoucí podívají "jéé to je milé", ale když to dělám sama, tak si říkají "co to je za pošuka". Ale jinak to bylo vcelku celé o ničem, sorry - 3*. ()

..Lucas..

Keira a Mark jsou povedená dvojka a velcí sympaťáci, kteří naštěstí dokáží utáhnout celý film. Výborný soundtrack a pohodová atmosféra přispěly k příjemnému zážitku. ()

Kaluž

Je to takové divné. Hudba je fajn, herci taky a i ten sluníčkový genius loci ujde, ale celé dohromady je to jaksi nepřirozené, umělé. Problém nevidím v banální zápletce s partnerských rozchodem a následnou seberealizací formou indie písničkářství, ale postrádám tam nějaký živelný šmrnc, který by to odpíchl od toho celkově přízemního pojetí. Šikovnější filmař by se takhle jednoduchou báchorku snažil ukočírovat s větším nadhledem, zkoušel by od její jednoduchosti odvést pozornost vtipně sepsanými dialogy nebo poetičtější formou vyprávění. Carney však zbytečně přitlačil na pilu a vyšla z toho plastická hudební komedie bez srdíčka. Není to žádná katastrofa, ale na opakované zkouknutí to nevidím. ()

salalala

Veskrze příjemný film, který má silný náboj a pozitivní energii, což je na něm vlastně to nejlepší. Carney vše pojal dost civilně a pokusil se o jakousi dokumentárnost a to se mu poměrně vyplatilo a docela i povedlo. Je pravda, že příběh není vůbec originální a do značné míry předvídatelný, o nic jiného ale snad ani tvůrcům nešlo, takže to vlastně nelze vytýkat. Základem podobných filmů je vždycky hudba, která se v tomto případě dost povedla a všechny songy jsou chytlavé, nevtíravé a mají hitový potenciál, takže divák může být spokojen. Carney si to navíc celé výborně obsadil a titulní pár v podání čím dál lepšího Ruffala a výborné Knightley (ta své odpůrce ale znovu nepřesvědčí o tom, že je dobrá herečka) je sympatický, navíc je doplňují mimo jiné spolehlivé Steinfeld a Keener, za zmínku ale stojí i zpěváci, kteří tu hrají velmi dobře. Taktéž většina scén je výborně vymyšlená (vešekeré hudební produkce na ulici jsou zrealizovány výtečně a autenticky) a celé to odsýpá svižně vpřed. Na plný počet to není právě kvůli předvídatelnosti a někdy přílišné "sladkosti" a hollywoodským klišé a možná i z toho důvodu, že by to mohlo být o pár minut kratší. Jinak ale jde o velmi dobrou žánrovku, která je naprosto ideálním filmem (nejen) na první rande. 70% ()

kajas

Ano, i já patřím do kategorie "musím vidět Adama Levina v kině", toho chlapa už několik let vážně žeru (samozřejmě hlavně kvůli jeho pěveckému talentu, i když teda chlap je to opravdu nádherný ;)). Film mě ovšem potěšil i z jiných důvodů. Soundtrack okouzlí každou romantickou duši, Keira je film od filmu krásnější, z Ruffala taky vyrostl veliký sympaťák. Konec mě nejdříve trochu rozmrzel, ale později se mi rozležel v hlavě. Žádná prvoplánová slaďárna, ale příběh, který pohladí :). ()

Dont

Jedno z největších překvapení roku, ale na vině je i distributorem ohyzdně překroucený „český“ název i fakt, že trailer mě příliš nenavnadil. Lepší hudební romantickou komedii dlouho nepamatuju. Líbily se mi skoro všechny písničky, líbila se mi Keira Knightley, Mark Ruffalo odvedl tradičně skvělou práci, snad poprvé mě herecky zaujal James Corden a paradoxně se mi víc zamlouvalo, jak Adam Levine hrál, než jak zpíval (děsně bečí). Begin Again se veze na vlně nevtíravého „good feelingu“ a zdárně tak eliminuje některé kýčovité scény. Že bude film po pěti stech hodnocení skoro atakovat hranici 80 %, bych nikdy nečekal, ale proč ne, odpovídá to i mému hodnocení. ()

LaRhette

Hloupě se u toho usmívám, pak pobrekávám jako malá holka. Je to typ filmu, který vyváženě kombinuje jemnou hořkost života s magickými okamžiky zprostředkovanými hudbou. Velkým plusem je jak prostředí New Yorku, jakožto místa všeho dění, tak v tomto případě i herecké obsazení. Daří se jim balancovat a pouhými houpavými náznaky dovézt diváka až k samému konci, aniž by si předem mohl říct: to bylo od začátku jasný. Keira může sice působit jako "tomboy", ale navozuje pocit reálnosti, místo toho aby naplňovala představu o nějaké postavě. Napětí a nepatrné jiskry mezi hlavními hrdiny (správné dávkování) dodávají přidanou hodnotu holému označení romantický hudební film. Velmi příjemná upřímná záležitost. Na závěr: Oceňuji upozornění na reálný problém s honoráři nejen hudebníků, ale umělců celkově. Poměr 1:9 zní jako šílenost. ()

Oscary 2015 - výsledky

Oscary 2015 - výsledky

23.02.2015

Oscarová plichta. Víceméně. Americká akademie umění a věd vybrala nejlepší film minulého roku a je jím Birdman mexického režiséra Alejandra Gonzáleze Iñárritu. Birdman získal celkem čtyři sošky,… (viac)

Oscarové nominace 2015

Oscarové nominace 2015

15.01.2015

Oscarové nominace jsou na světě. Letošní 87. ročník bude především duelem Grandhotelu Budapešť a Birdmana, jež čeká zápolení o devět sošek. Osm si jich může odnést Kód Enigmy, šest Chlapectví nebo… (viac)