Júl 2010, Montreal, Kanada. Dvadsaťpäťročná nezamestnaná módna návrhárka Sophie Malaterreová trávi leto v meste a hľadá si prácu. Nemá žiadne plány, blízkych ani priateľov. Vďaka svojej známej Claire Marasovej sa ale dozvie o internetovej stránke switch.com, prostredníctvom ktorej si ľudia môžu na prázdniny vymeniť dom alebo byt s niekým hoci aj z druhého konca sveta. Sophie nutne potrebuje zmenu, a keďže nemá čo stratiť, rozhodne sa inzertnú službu vyskúšať. V ponuke z Francúzska nájde nádherný parížsky duplex s výhľadom na Eiffelovku a jeho majiteľka Bénédicte Serteauxová s výmenou súhlasí. Po prílete do Paríža je prvý deň v novom byte absolútne idylický, ale druhé ráno ju čaká kruté prebudenie. Polícia vylomí dvere a Sophie sa dozvie, že býva s bezhlavou mŕtvolou, ktorá leží vo vedľajšej miestnosti. Detektívovi Damienovi Forgeatovi nevie nijako dokázať, že nie je majiteľkou bytu Bénédicte Serteauxovou. Jej odtlačky prstov sú na vražednej zbrani a v pase majiteľky je Sophiina fotka. Zrejme si nevymenila len byt, ale aj identitu, a tým aj svoj životný osud! (TV JOJ)

mirkath1

Nechápu tohle nízké hodnocení a blbečky, kteří hledají v těchto filmech nějakou logiku.Já si okusovala celou dobu kůžičku na prstech a nervy k prasknutí. Francouzi prostě umí. Honičky luxusní.Logiku a vysvětlení vzal čert. To se koukněte na Purpurový vrch,to bylo taky nelogické pošušňáníčko :) ()

Mamlas

Taková překombinovaná slabší detektivka o ženské, která pobíhá po Paříži a snaží se policii dokázat, že je tím kým je. Tak tam furt někde lítá a skáče a utíká, pořád dokola. Hodně nezajímavé, zmatené, monotónní. Rozuzlení na konci bylo odbyté a přízemní a odpovídalo kvalitě celého snímku. (11%) ()

PamelaJJK

Mě se tahle akční kriminálka líbila. Poslední dobou mě francouzská produkce ve většině případů vždy zklame, ale tohle je vyjímka, která mi dala zapomenout na všechna ta zklamání z minula. Psychologický krimi thriller jako z učebnice. Taková ta stará škola. Bývalý skvělý fotbalista Eric Cantona si střihnul roli komisaře a nebyl špatný. Zápletka byla skvělá a dost psycho a film utíkal v ďábelském tempu jako hlavní hrdinka v honičkách po městských ulicích. Zde mě velice pobavilo, jak při těch honičkách probíhali různými byty, kde nic netušící rodinky sledovaly TV a zamilované dvojice se oddávaly chvilkám rozkoše. Závěr trochu uspěchaný, ale film jinak naprosto OK. ()

duffi1

Pan rebel-futbalista Cantona mi do filmu celkom sadol a filmu urcite viac pomohol ako ublizil. Klasicka francuzska zalezitost s atmosferou ktoru mam velmi rad. Chcem viac takych filmov! ()

Ondrew

Pardon, ale toto nie. Rozbieha sa to celkom slusne, clovek ma nasledne patricne ocakavania od toho, ako sa to neskor cele rozbehne. Lenze... ono sa to sice rozbieha, ale pre mna dost nezazivnym sposobom. Su tu pouzite typicke klise, na ake sme uz z filmov zvyknuti. Nic, co by dokazalo vyslovene zaujat alebo este lepsie -- chytit a nepustit. Nie, nie, nic take. Spociatku sa na to pozera dobre, ale neskor ide skor o nudne pozorovanie veci, ktore sa skratka musia odohrat. Skoda. Tato snimka rozhodne mala potencial, no niekto (scenarista, mozno reziser?) ho jednoducho nevyuzil. Pre mna osobne je to za 45%. ()

sexyknez

Tolik nelogičnosti nacpat do hoďky a půl, to chce kumšt. Není moc komu fandit, když si hlavní hrdinka de facto odrovná i svou mámu... ()

jopal

Velmi prijemne prekvapenie, aj ked sa postavy niekedy spravali ako dementne, ale spad to malo, aj ake take rozuzlenie, akurat policajti si strasne dlho sedeli na kabli, ale vsak zase o com by bol film... ()

MUNRO

Frédéric Schoendoerffer je rozhodně velmi talentovaný režisér.Gangsteři byli skvělí a drsní,Switch je skvělý a gradující.Začátek totiž vypadá jako desítky podobných thrillerů o záměně identity.Jenže Switch je jiný v tom,že každou uplynulou minutou přibývá na dramatičnosti a to i přes klasický klišovitý závěr.Jediné dvě vady na kráse se týkají Erica Cantony.Jednu vyčítám Frédéricu Schoendoerfferovi za to,že Cantonu do tak důležité role vůbec obsadil.Což o to,fotbalista to byl výborný,ale odehrát film s tím,že si ve všech situacích vystačí s jednou grimasou,to se měl raději dát po skončení kariéry na trenéřinu.Ať už Cantona totiž stojí u mrtvoly,s někým se dohaduje,nebo se na plátně zrovna odehrává dramatičtější scéna,on se tváří stále stejně-nijak.Druhou vadou na kráse je mnou stále dokola omlývaný český dabing.Nevím,jací inteligenti přidělují jednotlivým hercům hlasy,ale když chlapa jako horu,s drsnou vizáží(Cantona)dabuje střízlík se změkčelým hlasem,pan Ondřej Brousek mladší,no to už bych opravdu zvracel.On to narozdíl od vřískavice Lucie Vondráčkové je slušný dabér,ale při jeho obsazování by to chtělo používat mozek a dát si tu práci zjistit si,koho bude opravdu namlouvat a zdali se daný hlas k danému herci aspoń trošku hodí. ()

Eddemi

Dost nelogicky film... Velmi vela veci tam do seba vobec ale vobec nezapada... Otazne je, ci tvorcovia o tom vedeli a len sa nato vydlabli, alebo boli ozaj taki slepi:-O ()

musolini

Francouzi se zase ukázali,že umí natočit dobré akční filmy,když chtějí a dost se jim povedlo,za posledních pár let.Tenhle film nemá chybu.Je tam vše,co má být a hlavně to má napětí,akci a děj.Ze začátku to bylo takové nemastné,ale stačilo pár desítek minut a změnilo se to v dobrou akci.Ukradená identita je sice stará zápletka,ale tady to bylo poddané ve velkém stylu,jen ten konec byl trošku "nedodělaný" ale 85% si to zaslouží.Cantona není skoro poznat,je vidět,že má přece jen svůj věk,ale na fotbalistu dobrej přednes... ()

StanGoodspeed

Eric Cantona mě jako herec nezklamal, byl detektiv jaksepatří :-) Jinak celkem průměrný krimithriler který mi v rovině smazání něší identity a zločinu domluveném na internetu připomínal Net se Sandrou Bullock a v otázce genetického motivu velmi výrazně Purpurové řeky. ()

Kecman

Nemůžu si pomoci,ale Francouzi to prostě umí.Možná drobátko překombinované,ale to napětí tam je.Poslední dobou dávám samé pětky,buď jsou ty filmy fakt na úrovni,nebo měknu? ()

BruceTichac

Za mě čtyři hvězdy. Kdyby jednu z hlavních rolí hrál herec a ne fotbalista, bylo by to pravděpodobně i pět. Parádní svižná kriminálka, které frantíci prostě umí. ()

Upswing

Námet nijak originálny, ale film sa vydaril a pri jeho sledovaní sa nudiť nebudete. Má trocha slabší rozbeh, ale potom to dostane prekvapivo celkom slušné grády. A naháňačka vo vilovej štvrti bola super ... ()