24 hodín: Dnes neumieraj

• Česko 24 hodin: Dnes neumírej (viac)
Akčný / Krimi / Dráma / Mysteriózny / Thriller
USA, 2014, 9 h (Minutáž: 45 min)

Hudba:

Sean Callery

Kiefer Sutherland, Mary Lynn Rajskub, Kim Raver, William Devane, Giles Matthey, Gbenga Akinnagbe, Benjamin Bratt, Yvonne Strahovski, Tate Donovan (viac)

Vysloužilý agent Jack Bauer se skrývá v Londýně. Už jsou to čtyři roky od té doby, kdy začal utíkat před spravedlností. Nyní musí opustit svůj úkryt a naposled riskovat život, aby odvrátil hrozící globální katastrofu... (TV Prima)

yatan

Mam pocit, akoby scenar pisali teenegeri a to sa prizivuje aj Billy Ray. Tak vysoke hodnotenia a tak primitivny scenar, az mi rozum stoji, kto do tohto projektu vrazil prachy. Nehovoriac o tom, ze ustredny hrdina (Sutherland) je tak velmi necharizmaticky, ze cloveku prejde chut na prehlatnie nezmyselnych wannabe klishe, a C-ckoveho herectva. ()

swinevenca

Žádná změna, úplně tuctový pokračování se vším dobrým i špatným, jedinou novinkou je 12 hodin krize místo 24 a možná tam je pro mě kámen úrazu. Protože těch veletočů a průserů, co se musí hasit je v tak krátký chvíli tak moc, že se to věří ještě hůř než v předchozích sériích. Vytažení skoro všech přeživších přátel i sviní z minulých dílů působí dojmem udělat tomu všemu spektáklu pořádnou tečku, i proto Jack stejně jako po čtvrté a osmé sérii zdánlivě mizí s přehnanou dávkou patosu. Ale třeba se z těch sraček ještě jednou vyhrabe do celovečeráku, aby si zarytí fanoušci jako já nastavili nějakou tu hodinku k těm dosovadním krvavým 204. A když ne, užívej si to v Moskvě, Jacku. ()

blondboss

Bravo, tlieskam, normálne tlieskam. Jack Bauer proste príde po deviaty krát a v podstate totálne "natrhne prdel" každému akčnému seriálu, aký sa objaví v súčasnosti na scéne. Neskutočne precízne spracovaná akčná lahôdka, v ktorej sa ani na sekundu nenudíte, stopáž skrátená o polovicu, nečakané zvraty aj obete a k tomu ako bonus nádherná agentka Morganová. Čo viac môžete čakať od skvelého seriálu. Aj napriek nevyhnutnému klišé som sa nostalgicky rozplýval, keď ubiehali sekundy a ja som vedel, že každá ďalšia scéna bude nárez. Jeden z najlepších akčných seriálov vôbec. Kiefer, verím, že ešte si neskončil. 95 % ()

only_serials

Navrat do stredoskolskych let kdy jsem dvcetctyrku zral jak blazen.. kazdopadne super pribeh, chvilema az extremne napinavy.. skoda ze vrchol prisel uz nekde mezi 4-7 epizodou, zbytek pusobil uz trochu navic. Nicmene super zazitek.. ()

misacvrk

Skvělé! Po 4 letech dlouhého čekání se oblíbený seriál vrátil na obrazovky a hned z ostra. Člověk si bude myslet, že tohle bude na stejné vlně, jako předešlých 8. sérií. Omyl, 9. série má něco do sebe. Jde vidět, že 4 roky pauzy dala panu režisérovi na promyšlenou, jak udělat tuto 9. sérii jinak, vyšlo mu to! Po premiérových třech dílech (shlédnuto ke dni 14.5.2014) dávám zasloužených 5 hvězd. Uvidíme, jaká nová překvapení se budou skrývat v následujících 8. dílech. (škoda, že FOX nevysílá každý den nový díl :D ) ()

witch.rch

Kiefer alias Jack nezklamal, dokonce projevil v posledních minutách i velice slušný příval emocí, přestože v prvních dílech této série hraje prakticky bez mimiky... A nová image Chloe (Mary Lynn) mě vyloženě nadchla. Konec je samozřejmě otevřený, přesto, že se radikální řešení utnou celou " 24 " nabízelo v poslední scéně úplně samo. Možná by nebylo od věci. Ale i tak - plný počet hvězd zaslouženě. ()

Rian_witcher

Fanoušci předchozích sérií musí zajásat a já jásám s nimi. To nejlepší z Jacka pořád zůstalo, Chloe zdrsněla a pořád jí to sluší a Yvonne Strahovski už neměla chybu ani v seriálu Chuck. Staré známé zvraty, nikdy nevíš kdo je vlastně kdo a na jednu stranu zkrácení na 12 dílů prospělo, na druhou stranu bylo v seriálu ke konci dost nesrovnalostí a uspěchaností ve scénáři. Moc rozehraných linek na málo dílů se muselo ukončit ve spěchu. Nicméně hlavní finále ošizeno nebylo a jak řekl trefně můj dobrý kamarád. "BAVILO MĚ TO." ()

Scaevola

Krátké a o to údernější, neboť vypadly všechny zdržovací momenty rodinného a citového rámce (i Audrey je pro tentokrát snesitelná). Výbušné a přitom nečekaně aktuální, až by mne zajímalo, psali-li autoři příběh před, během či po "krisi" na východě Evropy... Inu návrat se povedl a sdrce fanoušků může jásat. ()

da-a

Před čtyřmi lety měla jeho tvář navždy zmizet z obrazovek i sledovacích monitorů a mýtus o Jacku Bauerovi nabýt rozměrů natolik obsažných, že jej mohl ukončit už jen on sám. Bohužel pro nás, Jack nikdy nebyl poslem dobrých zpráv... Jedna z pouček praví, že seriálové legendy se nevrací, aby pokračovaly. Některé bývají ze svých časů znovu probuzeny, aby podchytily nálady a vkus nové generace diváků a s novou krví v žilách si nazpět vybojovaly své místo v síni slávy, do které mohou znovu patřit. Ale nemohou si dovolit začínat tam, kde před lety přestaly a doufat, že čas bude znovu stát při nich. Že doba nevykročila kupředu natolik, aby je učinila ztracenými ve světě, který kdysi pomohly vytvořit. Že se nestanou - mezi potřebnými - zbytečnými. Naštěstí Jack Bauer vždy věděl o úskalí času své. Proto se naučil běhat maratón tam, kde ostatní teprve přecházeli z volné chůze na lehký sprint. Proto, když odezní tikot času vyměřený pro „Live Another Day“, divák nemá před sebou sérii unavenou svojí historií a běžící na volnoběh, ale seriál, který při zkušenostech nabytých ve 200 + epizodách nevyměnil sebevědomé vypravěčství za oddřenou rutinu a integritu svých pracně vystavěných charakterů za plochou nostalgii. Naopak, se svým brilantně využitým filmovým zázemím, jedinečným real-time formátem určujícím styl i témata vyprávění, schopností nekonečné variace dobře známých motivů svého žánru kombinovanou s ochotou včlenit nové prvky odpozorované z právě prožívané reality do strhujícího mixu fikce a skutečnosti, může působit anachronicky stejně směle a rozhodně jako stále poutavě i novátorsky, doložit důkaz o svých neměnných kvalitách a zároveň napínat změnami směrů děje, úhlů pohledu a pozic svých (anti)hrdinů. Ne, že by cokoliv menšího mělo v jejím případě mít právo na úspěch. Tím spíše se nic nevyrovná pocitu, když bývalý favorit přijde na hřiště zaběhnout si jedno vítězné kolečko navíc, a v soustředěném klusu zjistit, že diváci přišli a tleskají. Že neběží proti proudu času, ale stále s ním. ()

Route.66

Muj nejoblibenejsi serial.. musite videt predchozi sezony, jinak toho zrejme spoustu nepochopite a samotna by tahle serie asi uplne nenadchla. V cem je ale 24 tak skvela je to, jak tvurci dokazi vyborne spojit udalosti z minulosti s pritomnosti, vytahnout postavy z drivejsich serii a doplnit je vybornymi novacky... ale hlavne se stale dari drzet "momenty zvratu a prekvapeni" aniz byste je dopredu odhadli. I kdyz priznavam ze milovnikum celeho serialu uz mohou byt urcite sceny a vyvoj lehce "povedome"...V tenhle serii se take musime smirit s SPOILER !!! mozna nejhorsim tichym tikanim hodin za celou historii serialu... Posledni sezona? Doufam, ze ne! Ale jedine s Jackem! ()

hony23

Žijeme v hrozné době, kdy kdejakou světovou mocnost dokáže položit na lopatky zfanatizovaný hacker a za pomoci jejích jaderných zbraní páchat teroristické činy či rozpoutat válku. Pak může spasit svět už jen agent Jack Bauer a je to nadupaná akční jízda, která diváka pohltí a už nepustí. Vstoupil jsem do toho, aniž bych viděl předchozí série a nebyl to vůbec žádný problém, byť některé postavy evidentně měly společnou minulost. 12 dílů jsem dal za 2 večery, a nezažil jsem jediný okamžik, kdy by mě to začalo nudit - byť možná 3 závěrečné díly byly trochu navíc a mohlo to skončit dopadením teroristické buňky. ()

elizha

bezkonkurecne najlepsi serial, dokonca aj seria, proste, tie zapletky prekvapive zvraty hlavne postavy.......skoda 12 casti je malo.... ()

Djflash

Na úplném začátku mého komentáře by bylo vhodné říci, že jsem skalní fanoušek tohoto seriálu. A jako každý správný fanda jsem byl samozřejmě potěšen, že se Jack Bauer po pár letech skrývání opět vrací do akce, zároveň jsem byl i trochu na pochybách. Ze zkušenosti vím, že ani comeback velkého seriálového hitu minulosti nemá předem na růžích ustlánoa pokud se nevydaří, může si tak nadobro podepsat svůj ortel smrti na televizních obrazovkách. Byl jsem tedy moc zvědav, jak to autoři celé vyřeší, kam zasadí děj, a jestli budou chtít propojit příběh třeba lehce z minulostí hlavního hrdiny a jestli se jim to vůbec povede. Moje pochybnosti vzaly za své už po pilotním díle. Seriálu prospěl celkový facelift, tedy změna prostředí, Nové herecké tváře a především snížení celkového počtu hodin z původních 24 na polovinu. To ale neznamená, že by se tvůrci nějak odchýlili od názvu nebo dokonce od základního konceptu tohoto seriálu. Vše je velmi dobře vymyšleno a propracováno. Londýn, jako město, které se znenadání octne pod hrozbou teroristického útoku je tu velmi vítaná změna, a to už je z toho důvodu, že v USA bylo těchto situací už docela dost. Nová důležitá postava na scéně je agentka Katie Morganova v podání australské herečky Yvonne Strahovski. Nejen, že ji to před kamerou velice sluší, ale vytvoří s Kiefrem velmi dobře se doplňující hereckou dvojici. Samozřejmě nesmím zapomenout i na pár starých, známých obličejů (Kim Raver, Mary Lynn Rajskub). Všichni herci tu své charaktery hrají s vervou sobě vlastní, k čemuž jim hodně napomáhá jak scénář, tak i dobře napsané dialogy. Když už jsem se zmínil o scénáři, musím jedním dechem dodat, že osekání děje na pouhých dvanáct dílů byl velmi chytrý tah. Seriál totiž získal zcela jiný ráz , a to především ohledně celkového spádu. Jeho tempo je najednou živější, rychlejší dramatičtější, což zákonitě přidává na jeho zajímavosti, a to je ku prospěchu jeho samotného jen a jen dobře. Série si přitom zachovala to co je jí vlastní, řemeslně výborně zvládnutou akci a nějaké ty zvraty či překvapení na závěr. Na to už jsou fanoušci 24 zvyklý, a nepříjdou o to ani v tomto případě. Příběh na nic nečeká a rychle odsýpá, a proto se v každém z dvanácti dílů vždy něco zajímavého děje. Rejpalové mohou namítnout, že je to pořád o tom samém, Jack Bauer = zachránce celého světa. Já bych však pro tentokrát doporučil seriál i těm, kteří s hlavním hrdinou zrovna moc nesympatizují. Stačí shlédnout třeba už jen zmíněný pilotní díl, a sami zjistíte, že to není až tak úplně pravda. Pro mě osobně 24 Live Another Day je příjemné překvapení. Byl jsem nadmíru spokojen s průběhem celé série, a nebál bych se jí označit jako za jednu z nejlepších. S případnou desátou řadou bych byl přeci jen trochu zdrženlivější, závěr se mi totiž zdál jako vcelku povedený, takže by mi vůbec nevadilo, kdyby se tímto s námi Jack rozloučil. Odejit se má vždy přeci v tom nejlepším, Co říct na závěr restart seriálu 24 se vyvedl nad očekávání, pro fanoušky je to neodmyslitelná samozřejmost. No a pro ty ostatní je to velmi dobrá příležitost, seznámit s jedním z těch lepších akčních seriálů z produkce USA. () (menej) (viac)

Agent24

Jacka jsem už viděl minulý rok v angličtině a nějak jsem na to zapoměl napsat komentář. No a nakonec bum a přišla Prima a 24 vyfoukla Nově a tak konečně píši komentář. Samozřejmě originál je originál, ale dabing Ivana Trojana je taky super takže seriál můžu vidět na oba způsoby. Jinak jak píší ostatní tak zkrácení na polovinu (12 epizod) opravdu prospělo a Jack je tentokrát hodně akční a opravdu nějaká hluchá místa tam pro mě nebyli. Samozřejmě nejvíc jsem byl paf z prvního dílu jak chytli Jacka a začala znělka tak jsem málem radostí sežral televizi. Po těch 4 letech Jack pořádně zdrsněl a je radost se dívat na jeho metody, které každý fanda 24 zná podrobně. Chloe mě nevadila a účes jí taky celkem zdrsněl takže to byla pořádná jízda. Kiefer se pro tuto roli narodil a nezbývá než vyhlížet 10 sezonu a klidně at má zase 12 epizod, ale hlavně at je Jack zpátky. Taková záchrana Jacka v Rusku bych viděl asi na Tonyho, Chloe, Kate no a třeba Chase. To by byla super rozlučka, kterou si seriál zaslouží. Já dávám jednoznačně 100%. PS: Lituji lidi co viděli jen českou verzi, protože dabing v pohodě, ale takových vystříhaných scén to snad ani není možný. Tohle Prima hodně podělala :-( ()

Tvůrci zvažují oživení seriálu 24 hodin

Tvůrci zvažují oživení seriálu 24 hodin

09.09.2021

Tento týden se objevily zprávy, že producenti, televize Fox a zřejmě i Kiefer Sutherland jednají o možnosti oživení dnes již kultovního akčního seriálu 24 hodin. Veškerá jednání jsou údajně teprve v… (viac)

Jack Bauer konečně ve filmu?

Jack Bauer konečně ve filmu?

02.09.2014

O filmovém pokračování seriálu 24 hodin se mluví řadu let. Hodně se o něm spekulovalo především po osmé sérii, která v roce 2010 seriál zakončila, nakonec se ale nikdy nedostal z plánovacích fází.… (viac)

Stihne Jack Bauer celý den za 12 hodin?

Stihne Jack Bauer celý den za 12 hodin?

15.05.2013

Zní to jako velký návrat. Akčně-špionážní seriál 24 hodin, pracující s konceptem „reálného času", vydržel na obrazovkách úctyhodných osm sezón a jeho poslední část měla premiéru přesně před třemi… (viac)

Filmový Jack Bauer ještě drsnější?

Filmový Jack Bauer ještě drsnější?

30.01.2012

Kiefer Sutherland se minulý týden úspěšně vrátil na televizní obrazovky v pilotu Touch, mysteriózního dramatu, ve kterém hraje otce chlapce se schopnosti předpovídat budoucnost. Přesto se podle… (viac)