24 hodín: Dnes neumieraj

• Česko 24 hodin: Dnes neumírej (viac)
Akčný / Krimi / Dráma / Mysteriózny / Thriller
USA, 2014, 9 h (Minutáž: 45 min)

Hudba:

Sean Callery

Kiefer Sutherland, Mary Lynn Rajskub, Kim Raver, William Devane, Giles Matthey, Gbenga Akinnagbe, Benjamin Bratt, Yvonne Strahovski, Tate Donovan (viac)

Vysloužilý agent Jack Bauer se skrývá v Londýně. Už jsou to čtyři roky od té doby, kdy začal utíkat před spravedlností. Nyní musí opustit svůj úkryt a naposled riskovat život, aby odvrátil hrozící globální katastrofu... (TV Prima)

baribal

Jak na mě působí poslední série 24? Tvůrci si dali pár let voraz, protože jim došlo, že točit dokola to samé už ani nejoddanější diváky nebaví. Tak teda těch pár let přemýšleli a vymysleli velký prd.. místo toho objevili HOMOLAND. A tak si řekli, že tam hoděj nějaký drony a trochu toho arabskýho světa a budou zase na koni. A co má znamenat ta zaporná postava v podání "Catelyn Tully"? Ta její bezcitnost a krutost hraničila s těžkou demencí. Suma sumárum sračka to neni, je to jen slabý odvar mnohem lepšího seriálu. ()

Wysch

Tak jak bylo po úvodním dvojdíle, tak bylo nakonec i po posledním díle. Spokojenost. V průběhu to mělo koule a spád a drajv a dokonce riskovalo (předpokládaně) s životy všech, ale nakonec silent clock byly jen jedny. Zamrzí šablonovitost, tolikrát propraná v každé sérii, a zamrzí, že velké finále se nekoná, protože Jackovi na stará kolena začalo píchat v plicích. Celkově přesto sezóna lepší než šestá či sedmá, ale na nejlepší duo na vrcholu zdaleka neměla. Bylo to tak nakonec příjemné připomenutí, že Jack Bauer je skorobůh a že Čtyřiadvacítka na obrazovce by byla pěkná záležitost (ale jen s JB). Ale dokud se tvůrci nenaučí zariskovat v příběhu a jeho vyprávění, sklouzne nakonec i nadšení z návratu velkého seriálu do stereotypního scénáře Čtyřiadvacítky, a příliš tak nenadchne. Uspokojí, to ano. Ale že budu chodit a říkat, že Live Another Day je totální bomba, jako jsem chodil po čtvrté nebo páté řadě 24ky, to rozhodně ne. Možná je tak dobře, že se Jack už vrátit nemusí, ačkoliv každý jeho fanoušek by mu už přál klid a dožití a happy ending. ()

Praxis

Jack je zpátky a zase je strašně übercool. 24 hodin už vlastně není 24, ale jen 12, ale toto zkrácení celému konceptu vůbec neublížilo, ba naopak. Série se tak zakčnila, mnohem více zintenzivněla, ale rozhodně nepostrádá nic, na co jsme byli zvyklí. Šokující zvraty a Catelyn Stark jako totální záporačku. Jo a můj oblíbenec William Devane je strašnej sympaťák, který táhne druhou půlku celé deváté řady 24tky. 90% ()

erased

Dlouho vyhlížený návrat Jacka a zároveň labutí píseň jeho televizní legendě. Tuto větu jsem měl nachystanou od oznámení pokračování 24 a nepopsatelně mě štve, že ji teď nemůžu myslet vážně. Autoři se totiž ani po těch pár letech nedokázali ponaučit z nedostatků, kterými trpěly bez výjimky všechny předchozí řady a tak je i ten půldenní formát v novém prostředí zbytečně vyplněný nudně podanými pasážemi ze "CTU" a "Bílého domu", nelogickým chováním a nepovedenými zvraty. Zdaleka největším zklamáním je však otřesný makeup Chloe a především samotný závěr který místo té kýžené poslední rozlučky hlavní postavu jen dostal znovu do stejného bodu v jakém se ocitla právě na skvělém konci osmé řady, a co hůř, ani z této situace se přes vyloženě křečovitou snahu nepodařilo vymačkat ty samé emoce. Ale asi zním moc negativně. I přes všechny zmíněné výtky, které mě v průběhu deváté řady nemálo trápily, je celá série zatraceně zábavná a od začátku do konce napěchovaná dosud nejdynamičtějším dějem v Jackově kariéře. Jen ty její mouchy jsou kvůli tomu o to otravnější. Damn it. ()

Quint

Jack Bauer se (po čtyřleté pauze) přesunul na pár hodin do Londýna, ale ani to příliš nezabránilo stále narůstající jednotvárnosti, kterou 24ka v posledních sériích začínala trochu nudit. Po pár nakoukaných sériích dokážete předvídat většinu zvratů, které se stále opakují podle zavedeného vzorce, ale díky svižnému tempu to stále skvěle šlape. Místo 24 hodin tentokrát s Bauerem strávíme pouze 12 hodin. Tempo tím ještě zrychlilo, ale jako by v tom velkém spěchu už nebyl čas na psychologii. Osobní linie jsou zredukované na minimum a veškeré vztahy mezi postavami jsou jen načrtnuté (sám Bauer tu překvapivě nemá moc prostoru), takže výsledkem je mírně sterilní akční jízda. Pro hardcore fandy 24ky (jako jsem já) povinnost. Ostatním to asi nic moc neřekne. ()

MATADOR

Live Another Day # Jack Bauer se vrátil po své dovolené, během které rozhodně nezahálel, i přesto že se z něj stal lovený číslo jedna. Po dlouhé době se tak vrací jeden z mých nejoblíbenějších filmových hrdinů a i když v menší porci, než na kterou jsem byl jako fanoušek zvyklý. Není to rozhodně od škody, Jack dostává více prostoru na zhutnění akce a je i dostatek pro ostatní postavy, včetně těch nových. Trošku mě v počátcích sice odrazovalo několik epizod, které nebyl dle mého gusta, ale druhá půlka je natolik nabitá, že jsem nakonec za návrat svého seriálového hrdiny byl rád. Přesto nejdu na maximální hodnocení, jako v případě předešlých sérií a volím mírnější hodnocení. Důvod je jasný, téma terorismu se mi v tomhle případě už trošku ohrálo a chybí mi tam svěží vítr. Dost dobře přitom vím, že potenciál Jack Bauer má obrovský. Pevně věřím, že se s ním ještě setkám v nějakém celovečerním filmu, případné další sérii, kde by byl vynikající jako velitel CTU nebo sloužil jako dvojitý agent. Možností je tolik a doufám, že jeho čas ještě přijde. Každopádně díky, Jacku! ()

Thomassi

Jack Bauer je zpět!!! Seriál 24 hodin jsem neviděl strašně dlouho. Vlastě si teď vybavuji, že jsem dokoukal snad jen první dvě série. Další díly šly mimo mě. Dnešní svět je ale takový jaký je a 24 se vrátila se současným problémem č. 1: terorismem na území Evropy, konkrétně v Londýně. Nemůžu si pomoct, ale 24 byla vždy realistická, Dnes neumírej je ale o level ještě výš. Spousta akce, promyšlené sekvence a sympatické postavy. Jen bych si dovolil zmínit se o jediném šrámu jinak precizní práce. Vygradovalo to nějakým osmým dílem a tím trošku pokleslo napěti, zbylé čtyři díly rozhodně nebyly špatné, ale připadlo mi, že se už moc tlačí na pilu. 85%. ()

Derek

prve dve epizody slusne, jack is back a stale rovnaky. jedina vec co ma zatial stve je konstantne hrajuca hudba, co dava kazdej casti urcity beckovy feel... ()

Colonist

Stará dobrá 24. Určitě lepší než 6., 7. a 8. série. Scénář není tak mizerný. Je to sice plné klišé, ale ta klišé překvapivě fungují. A dokáže to stále překvapit, některé zvraty jsem nečekal. Možná je to tou čtyřletou pauzou, ale tenhle návrat Jacka Bauera působil jako nový svěží vítr. Nové postavy jsou výborné (Kate, Navarro, manžel Audrey, záporáci) a návrat těch starých (Audrey, Heller a jeden nejmenovaný padouch) potěšil. Akorát s tou Chloe trochu přestřelili. Každopádně takhle má revival vypadat. 24: Legacy si mělo vzít z Live Another Day příklad, alespoň co se týče výběru kvalitních postav. ()

ilemas

Jak jinak? Všechny řady 100%. Dlouho očekaváný návrat mého nejlepšího filmového hrdiny Jacka Bauera se vydařil. Bauer nikdy nezklame. Jen škoda, že tato řada je zkrácena do 12 hodin. ()

mahler

Slušná zápletka, zajímavé postavy (Kate, Simone, Cross, Navarro), velmi dobrý primární i sekundární záporák, pár starých známých, sám Jack Bauer už se s nikým moc nesere a zpacifikované lumpy už rovnou hází z oken nebo jim seká hlavy (on to sice v menší míře dělal už dřív, ale kdo uvidí pochopí). Dvanáct dílů rozhodně prospělo a 24:LAD má krutý spád, ale bohužel ve všech dvanácti dílech není jediná scéna která by trumfla ty nejhustší záseky z předcházejících řad. Nicméně závěrečná scéna z letiště je jedna z nejdojemnějších . ()

M.i.k.e

nikdy jsem nebyl Jackův fanda a asi není úplně optimální začínat sledování seriálu devátou řadou,ale vem to čert.Pro mě jakožto nováčka je to zatím slušná oldschoolová akčňárna,na kterou se hezky divá i bez znalosti předchozích 8 řad...80% ()

O´Neill

Jack je zpět a s ním i pětihvězdičkové hodnocení...Není to taková extrémnost jako vygradování osmé série, ale jedná se o více než slušný start, který se jistě změní ve zběsilou jízdu. Těším se na to! ()

Andre3000

Bomba, výborné. Napínavé, se spoustou emocí zvratů a promyšlených tahů. Prostě Jack jak ho známe. Možná jedna z nejlepší řad vůbec. Už jen kvůli Londýnu a díky emocím spojenými s jednotlivými postavami. ()

blitzer

Jack's back! Můj oblíbený seriál se vrací po čtyřleté pauze ve své deváté sérii a stále má, co říct. Pravda, mnohé scény jako bych už někde viděl :-), ale co na tom, když se královsky bavím. Hodně se mi líbila lokace - přesunout seriál z USA do reálných ulic Londýna byl skvělý nápad. Druhým kladem byla Jackova nová parťačka - trochu takový Jack v ženském provedení. Jinak se vyplatí vidět předchozí série, zejména k bližšímu pochopení vtahu Jack - Audrey. Závěr - ač hra na WW3 mi přišla už trochu přes čáru - byl docela emotivní. Další (polo-)řadou bych nepohrdnul :-) ()

sir-dave

Ani to nejde popsat, jak rád slyším po čtyřech letech ten typický tikot hodin :-) A titulky opět v režii duu megawir&Morpheus88. Je to stále stejný Jack Bauer jako v 8 sezónách předtím. Fanoušek dostane přesně to co čeká. Akce, napětí, herecké výkony a damn it! Bez přátel, jako vyvrhel se musí poprat s osudem. Nové postavy prozatím správně lišácké. Škoda toho černošského herce, jen připomíná Curtise Manninga. Yvonne konečně další dobrá role. Co se týče dosavadního hodnocení, nepřijde mi nadhodnocené. Je takové, jaké se dá očekávat od lidí, kteří 24 sledujou a dostali co si přáli. Konec seriálu opět lehce otevřený a můžeme si jen domýšlet. (hodnocení po 12 dílech - konec) ()

ing.Frosty

Jako nepoznamenanému ani jednou předchozí sérií, mi nepochybně uniklo dost souvislostí a odkazů, ale i tak jsem jen zíral s otevřenými ústy. Stručně řečeno: Naporosto neuvěřitelně našponovaný, vygradovaný, vyhrocený, akční, špionážní thriller, který sktrká veškerou filmovou konkurenci do kapsy. ()

pnboss

Jack B. je konečně zpátky a po třech dílech musím říct, že čekání se rozhodně vyplatilo!!! Tohle je srdcová záležitost. Sleduji seriál od jeho vzniku. ()

Honzíno

Jedině dobře, že vše zůstalo při starém! Pěkné 4 hvězdy po zatím 3 dílech a ten třetí byl opravdu vydařený, jen tak dál hoši a já zase zapětkuju._Poslední třetina je takovej mazec, co opět patří k tomu nejlepšímu z celého univerza 24, že nemohu jinak a opět zvedám na pět. ()

Tvůrci zvažují oživení seriálu 24 hodin

Tvůrci zvažují oživení seriálu 24 hodin

09.09.2021

Tento týden se objevily zprávy, že producenti, televize Fox a zřejmě i Kiefer Sutherland jednají o možnosti oživení dnes již kultovního akčního seriálu 24 hodin. Veškerá jednání jsou údajně teprve v… (viac)

Jack Bauer konečně ve filmu?

Jack Bauer konečně ve filmu?

02.09.2014

O filmovém pokračování seriálu 24 hodin se mluví řadu let. Hodně se o něm spekulovalo především po osmé sérii, která v roce 2010 seriál zakončila, nakonec se ale nikdy nedostal z plánovacích fází.… (viac)

Stihne Jack Bauer celý den za 12 hodin?

Stihne Jack Bauer celý den za 12 hodin?

15.05.2013

Zní to jako velký návrat. Akčně-špionážní seriál 24 hodin, pracující s konceptem „reálného času", vydržel na obrazovkách úctyhodných osm sezón a jeho poslední část měla premiéru přesně před třemi… (viac)

Filmový Jack Bauer ještě drsnější?

Filmový Jack Bauer ještě drsnější?

30.01.2012

Kiefer Sutherland se minulý týden úspěšně vrátil na televizní obrazovky v pilotu Touch, mysteriózního dramatu, ve kterém hraje otce chlapce se schopnosti předpovídat budoucnost. Přesto se podle… (viac)