Svojho času bol Joey Jones (Jason Statham) jedným z najlepších vojakov špeciálnych jednotiek no potom dezertoval, aby sa vyhol šokujúcej obžalobe pre vojenským súdom! Odvtedy je na úteku - a skôr živorí ako žije v stoke... Snaží sa splynúť s davom a zbytočne na seba príliš neupozorňovať. Lenže keď ho riadne zmangľuje partia brutálnych bitkárov a jeho priateľku Isabel (Victoria Bewick) natoľko vydesili, že ho opustila, utiahne sa Joey do opusteného luxusného apartmánu, ktorý sa počas leta stane jeho útočiskom a pokúsi sa začať nový život -zmení si identitu a vezme vcelku dobre platený džob u čínskej mafie. Keď však jeho milovanú Isabel nájdu mŕtvu, zdrvený Joey, ktorý už viac nemá dôvod držať sa v ústraní, stratí aj posledné zvyšky ostražitosti i zábrany a pustí sa do pátrania po jej vrahovi, aby ju pomstil... (TV Markíza)

Toki_ nek

Statham byl boží. . Jak můžete říct, že tam bylo méně akce na úkor serióznosti a podobně. Akce bylo přesně tolik, kolik potřeba. Žádné nudné detaily, které jsou v takových typech filmů teď moderní a akorát kazí dynamiku . Nic extrémně nesmyslného, žádný WarHero, žádný ježíšek s velkejma pěstma. Prostě zkrvavenej a zjizvenej Statham, tak jak má bejt, se ujme příležitosti, aby začal trochu žít. Tak dělá co umí a jedno s druhým se sejde a vznikde pomalejší dynamický příběh o veteránovi co měl prostě kliku. Je to idylicky / realisticky parádně vyvážené, tak že to není story co bych viděl z okna, ale ani story kvůli kterýho bych si ukázováčkem vydloubal díru do spánku. 4/5 * - ale jelikož mě to tak mile překvapilo .. zůstanu u 5ti :) ()

Zizou_

Ten film neví co chce. Buď budu mít akční film skloubený s trochou té romantiky a nějaké pořádné akční finále, nebo romantický film s trochou té akce. Tohle se drží tak nějak mezi a výsledek není nijak přesvědčivý. Oceňuji, že se Jason snažil udělat něco trošku jiného než žánr "Statham" a dokonce se pokusil i hrát :) (neberte to špatně, Stathama mám rád, ale co se týče výrazů obličeje, tak jich většinou není mnoho). Vcelku ale pěkný příběh, dlouho dobu jsem přemýšlel o 4*. ()

pepca72

Dávám 4* a zasloužené. Stethema mám rád i jeho filmy, je to charismatický týpek a umí ve filmu prodat svůj ksicht a kvalkitní souboje muže proti muži. Každý jeho film je jaksi stejný ale pořád je to koulkatelné a zábavné a to je to hlavní. V tomto snímku se posouvá dále, začíná hrát i jiný rozměr svých postav. Opravdu nemám co bych vytknul, vše bylo tak akorát, ničeho moc a ani málo. Dle mého názoru velice vyrovnaný snímek, ve všech ohledech. Určitě ještě shlédnu s dabingem.. ()

TOPmoovie

vyborne. putavy dej, je vidiet taka zmes viacerych miest a udalosti, dobre prepletene vsetko. dokonca by sa dala urobit este lepsia dvojka, pokracovanie. bolo by o com. hudba film velmi dobre doplnala, a robila z neho hlbsiu vec. skoro 5 hviezd !!!! ()

Pickardino

Statham v relativne charakterni roli? Inu, kdyz Buh dopusti, i motyka spusti.. A kdyby nemel scenarista ke konci nutkani vysvetlit proc musi hlavni hrdina jakoze chlastat, mozna by to bylo i na plnych pet. ()

Epco

Stathamov minimalizmus sa stáva v tomto filme plusom. Z najväčšou pravdepodobnosťou mu úloha bola písaná na mieru. Film opäť ukazuje Londým z tej odvrátenej strany kde aj človek ako Jason má čo robiť aby prežil. Hlavne ak je sám sebe najväčším nepriateľom a démoni minulosti nie a nie zmiznúť. ()

bergeron

Je smutné ako názvy HummingBird ( kolibrík ) a Redemption ( vykúpenie ) oficiálne preložili ako Crazy Joe ? ( wtf ? ). K filmu, nie je to klasická akčná nadupaná vec s Jasonom, ale taká pomaľšia, lásky plnejšia vec, kde príbeh vítazí nad akciou, a spoločne s humorom, a hudbou je to taký klídek pre Jasona a jeho aktivitu. Stále nechápem ako sa angličtina prekladá do angličtiny. ( due date to Deadline , a vela je ich takých ). Ale tu preložiť hlavný názov, jak 1ý či 2hý do crazy joe, absolútne mení hodnotu názvu. Totálne. ()

doogiemus

Čo som sa naučil z tohto filmu: 1) sebaospraveldňovanie má rôzne formy a podoby; 2) strešné okná sú slabinou drahých bytov; 3) na sebaobranu mi stačí aj lyžica; 4) už viem, čo treba povedať ako prvé slečne, ktorá sa pekne oblečie; 5) aj kresťania sú ľudia plní slabostí a túžob; 6) brutalitou sa dá zarobiť pekný balík; 7) pozor na bohatých ľudí s jazvami, ale aj na bývalých bezdomovcov. ()

Allein4

Statham v o něco vážnější roli. Ok, zase se mlátí, zabíjí a drsně kecá, ale možná bych se spíš přiklonil ke dramatu. To nic němění na tom, že to bylo vcelku dobré pokoukání. ()

flouny8

Melodrama o vztahu bývalého vojáka/bezdomovce a jeptišky a k tomu špetka akce, jako vzpomínka na Stathamovi zlaté časy. Chudák už asi bere všechno. ()

fabregas1

I tvrďák Statham umí plakat, možná proto je tento kousek tím zajímavým navíc. Je to klasická ''Stathamovka'' + jedna dějova linka navíc ( Jasonův vztah k poběhlici, ee k jeptišce). ()

Dobstaf10

Jáson statšunka coby válečný zločinec si chodil pro bramboračku k matce Tereze, kterou samozřejmě časem přebrousí..no myslel jsem si že má lepší vkus. V noci si hraje na gangstera a ve dne krmi homelesy. Nevím kde vzal takový hodnocení, ale ode mne lepší neuvidí.. ()

zeromen

Starý dobrý Kurýr opět válí. Slušný film se slušným klasickým dějem který nikdy neomrzí s výborným akčním hercem v hlavní roli. Bylo by to na plných 5* ale té akce je tam míň a ten uplakaný konec, jinak nemá chybu. ()

Tom Hardy a napínavých 90 minut

Tom Hardy a napínavých 90 minut

12.02.2013

Koncem roku završil mimořádně náročné natáčení Mad Max: Fury Road v žhavých afrických pouštích, a hned jde do dalšího filmu. Britský thriller Locke se může pochlubit scénářem Stevena Knighta … (viac)