Emily (Rooney Mara) a Martin Taylorovi (Channing Tatum) jsou dokonalý a úspěšný mladý pár, který má vše, nač si vzpomene. Pak si však jde Martin sednout na čtyři roky do basy za zneužívání informací v obchodním styku a jeho život se promění v peklo. Stejně je na tom i Emily, která zůstává v relativním přepychu jejich manhattanského bytu, ale celou tu dobu se utápí v příšerných depresích. Když se nakonec pokusí o sebevraždu, nastupuje na scénu psychiatr Jonathan Banks (Jude Law). Protože se Emily zuby nehty brání zvažované hospitalizaci, dohodnou se na sérii terapeutických setkání a na užívání antidepresiv. Aniž to tuší, právě tohle rozhodnutí oběma zásadně změní život. Emilina léčba totiž nepokračuje, jak by podle lékařových plánů měla, a tak jí předepíše nové léky, jež by měly její psychické potíže minimalizovat. Tyhle pilulky však mají děsivé vedlejší účinky – mají moc zničit manželství, pověst do té doby respektovaného lékaře, mohou dokonce zabíjet – ale kdo za to bude zodpovědný? Zničený Banks, jehož kariéra se ocitla v troskách, se rozhodne najít odpověď na tuhle otázku za každou cenu. I když riskuje, že přijde i o to málo, co mu ještě v životě zbývá. (oficiálny text distribútora)

NinonL

Z mého pohledu dost hrozné. Ve filmu se, snad kromě UFO, vyskytuje úplně všechno. Možný SPOILER! Psychické poruchy, farmaceutická lobby, lékařský business, lesbický sex, nelesbický sex, intriky, úkladné plány na vraždu, vražda, vězení, léčebna, hon kočky a myši ... První polovinu jsem doslova protrpěla v naději, že konec bude smysluplný. Nestalo se. Čím déle, tím více to postrádalo logiku i smysl. Na konci mi už jen ukápla slza nad promarněnou hodinou a 40 minutami. ()

agentmiky

Očekával jsem parádní podívanou, dostal jsem parádní podívanou. Soderbergh je prostě ve své branži již zkušeným borcem, a ví, co dokáže u diváků vyvolat kvalitní odezvu. Vedlejší účinky se vyvíjejí docela nevinně, prvních pár chvil je docela nudných, ale po smrti Tatuma se kolečka naplno rozjedou a už se nezastaví, mechanismus je již spuštěn. Rooney Mara zahrála fantasticky, na začátku to vypadá, že z ní je křehká a zlomená žena, ale během postupného rozkličování příběhu pochopíte, že pravda to tak moc není. Jude Law si zahrál psychiatra, což mu zajímavě sedlo. Zeta - Jones neměla tolik minut na scéně, ale každý moment, co se na plátně objevila, jsem věděl, že tady něco nehraje. Tatum byl spíše páté kolo u vozu, asi za to mohla i jeho předčasná smrt. Konec filmu s dechberoucí pointou, kde se z osoby považované za oběť vyklubala vražedkyně , která se spolčila s psychiatričkou za účelem odrovnání chudáka manžela Tatuma, mě skoro odrovnal. Soderbergh vytvořil skvělý mrazivý thriller, u kterého ale do poslední chvíle nevíte, kdo je viník a kdo je pouhopouhá oběť. I tak ale pět hvězd dát nemůžu, protože mi i tak některé scény přišly navíc. Za mě dávám 84 % ()

wikked

Kvalitně natočený krimithriller, který ze začátku trochu klame tělem a v druhé půli míchá jak s hlavními protagonisty, tak se samotnou pointou příběhu. // Febio 2013 ()

RasputincZ

Pokud Soderbergh tímto filmem skutečně skončil s režií hraných filmů, těžko si dokážu představit lepší film, kterým by svoji kariéru mohl zakončit. Multižánrová pecka, která si s divákem hraje v tom nejlepším slova smyslu. Vkusně zakomponované zvraty v příběhové lince tak téměř znemožnují divákovi jakoukoliv dávku sympatie nebo dokonce identifikace s hlavní postavou. Právě hlavní postava se v průběhu filmu mění a divák hned několikrát přehodnocuje své názory na postavy i hlavní téma filmu. Opět typicky chladná soderberghovská atmosféra, ale já od něj od Traffic nadvláda gangů nic tak dobrého neviděl. Lahůdka! ()

Hannibal92

I když to je opravdu zajímavý a poutavý film, tak to nebylo úplně to, co jsem čekal. Od několika lidí jsem slyšel jak je film úžasný, ale mě to připadalo spíš až moc zamotaný a až tak urputně se snaží o nějaký neuvěřitelný zvrat, že film téměř křicí že se ten zvrat blíží. Jinak příběh i herecké obsazení parádní. [Cinestar Anděl - 4.4.2013] ()

MartinezZ

Tak tohle se Sodenberghovi povedlo :) Výborně natočené, odrežírované i vypadající thrillerové krimi, vyprávěné tak akorát pomalu se táhnoucím tempem, které postupně graduje. Pravda je, že lehce přehnaná překombinovanost ubírá na uvěřitelnosti, ale tohle dokážete filmu odpustit díky hereckým výkonům. Hlavně Rooney tady zaválela, Jude byl taky moc dobrý, ačkoliv mi místy příliš připomínal Watsona :), u Catherine je také milé, když se ještě někde objeví, a Channing na plátně moc dlouho nevydrží, což vede k jeho kladnému přispění do filmu :) ~~~ Ze začátku to na mě působilo trochu ospale a říkal jsem si, jestli u toho nebudu usínat, ale kdepák. Rooney to zahrála skvěle, nápad se povedlo dovést k životu na výbornou, [SPOILER] jen ten happy-end (?!) a neuvěřitelnost promyšlenosti plánu dvěma "kozami" byl trochu moc.[/SPOILER] ~~~ Určitě dám po čase zase znovu, obzvlášť, když už vím, jak je to s těmi vedlejšími účinky. ~~~ PS: Skvělý hudební atmosféru navozující motiv na začátku a ke konci filmu a i to "ethno" sedlo. ()

kareen

Tak takto povedený thriler už jsem dlouho neviděla. Zaujme, napíná a ještě vás přinutí k zamyšlení nejen nad fungováním farmaceutického průmyslu, ale je i podrobnou sondou do depresivních stavů člověka a vlastně psychiatrie jako takové. A co je vůbec nejlepší - stále překvapuje, takže když už jsem si byla jistá, že vím která bije, přišel další zvrat, který to ještě více zkomplikoval. Z hereckých výkonů mě kromě Rooney Mary zaujal především Jude Law, jehož postavě jsem fandila do posledního záběru, což se nedá říci o postavě Catherine Zeta Jones. Ta měla jen menší roli, ale fakt, že jsem její psychiatričce měla chuť jednu fláknout, svědčí o skutečnosti, že tu mrchu zahrála na jedničku. Chaning Tatum tu byl jen za kulisu, takže naštěstí neměl příležitost něco zkazit, což je jen další plus k dobru této povedené záležitosti. ()

Ozo

No do háje. Mazec, který se mi nedaří vydejchat. Druhou půlku filmu jsem si pro jistotu musel pustit ještě jednou, abych se přesvědčil, že to, co vidim, vážně vidim =) P.S. O tomhle filmu je opravdu lepší nic nevědět. Potom si ho můžete vychutnat naplno. ()

SaNcHeZ_cz

Trápí vás deprese? Psychické problémy? Na prášky s vámi. Ano, žijeme v době spolkni-prášek. Soderbergh si je toho moc dobře vědom a tak přichází s dalším režijním počinem, který se na zdraví a zdravotnický průmysl dívá trochu jiným pohledem, než jeho nedávná Nákaza. A výsledek? Překvapivě silné osobní drama, které se přelévá do zdravotnického thrilleru, který vám místy až přinese mráz v zádech. Působivá atmosféra, dokonalá vizuální stránka, silné herecké výkony a podmanivý hudební doprovod. Vedlejší účinky jsou tak ukázkou skvělého snímku, kterému nedokáže podlomit nohy i poněkud nadsazené finále. [80%] ()

Wysch

What the hell ve chvíli, kdy krájí papriku. První polovina je tak neskutečná, ústí v sympatickou druhou polovinu a jediné, co kazí hodnocení, je to finále. Které je dobré, ne že ne, ale tak nějak si dělá z dobře promyšleného filmu dobrý den. Hm. Ale i tak what the hell paprika. ()

javak810i

Tak tohle jsem nečekal! Zpočátku nenápadné drama z lékařského prostředí, ze kterého se vyklubal napínavý krimi thriller s několika překvapivými dějovými zvraty a celkem originální zápletkou. K dokonalosti přispívají také skvělé herecké výkony, za zmínku stojí především Jude Law a Rooney Mara. Velmi zajímavý snímek, hodný k zamyšlení. 5* ()

Praxis

Cosi špatného hnije v současném světě plného komerce, zrůdných farmaceutických společností, co chtějí z lidí udělat chodící zombíky, a taky pár ziskuchtivých lesbiček, co si chtějí přivydělat díky smrti milečina manžela. Soderbergh je nejuniverzálnější režisér současného Hollywoodu. Technicky i herecky není filmu skoro nic vytýkat. U sexy Zety-Jones bych se z fleku nechal vyšetřit a ještě se mrknul, co ukuchtí s holkoklukem Rooney Marou za jazykovou show. Tatum se filmem bohužel jen mihnul, ale hlavní prim tady hraje výtečný Jude Law, který si jde tvrdě po hereckém nebi. Jinak celkově mírný nadprůměr. Na hodinku a půl to dokázalo zabavit, ale nečekejte nic jiného než skoro klasickou kriminálku New York s psychedelickým podkresem. 70% ()

Sidonka

"Čím déle se pacient léčí, tím je na tom hůř. " I taková absurdní varianta (nesprávně) naordinované léčby může nastat. Jsem vděčná za ironicky a zároveň i vážně načrtnutý problém v tomto filmovém kousku. Škoda, že zajímavé téma o zájmech farmac.společností, bezmocných pacientech a doktorech, kteří vždy zaručeně " ví co činí" a pacient je proto musí bezmezně poslouchat, není více rozvedené. Chápu, že psychologické drama se obtížněji píše a z diváckého hlediska je krimiblbinka přístupnější, proto to dopadlo tak jak se hodilo producentům. Takže další lehce nadprůměrný, pro někoho i místy předvídatelný thriller film. Zaujalo mě pár detailů-třeba maličkost a bezbrannost člověka zobrazená pohledem zezdola na mnohapatrovou budovu (na jejíž konec nejde ani dohlédnout), stejně jako nevidíte na motivaci nebo schopnosti lékaře, který vám nabízí určitý lék. Rozladilo mě, že jako většina filmů i tento má logické díry, o tématu nevypovídá objektivně a plno postav by se v reálu nechovala tak jako se chová. Problém depresí a s tím spojených sebevražd je také mnohem složitější. - Ale budiž. Do multikina pro vysmáté lidi s popcornem, kteří nemají páru o tom co je to skutečná depka , ještě docela dobrý. ()

O.Peta

Tak tentokrát je Soderbergh pěkně mrazivej a servíruje zatím nejlepší drama za posledních několik měsíců určitě. Rooney Mara je už teď jasnou adeptkou na jeden z nejlepších ženských hereckých výkonů v letošním roce. Zkrátka se sešly všechny důležité faktory, které zaručí kvalitní podívanou, herci, scénář, režie a závěrečná půlhodinka, kterou jsem celou sledoval s napůl otevřenou hubou. 80% ()

Popluh

Obsahuje spoilery. Parádní Soderberghova režie, bohužel Burns jako scenárista buď začal brát prášky až v půlce scenáře nebo je v tu dobu vysadil. Jinak si ten banální lesbický komplot do háje posílající zajímavě rozehrané drama o současné psychologické praxi a vlivu farmaceutik na něj těžko vysvětlit. Áčkově natočené béčko, u kterého zabolí, že si na něco víc jen nehrálo, ale že minimálně do poloviny mělo v ruce všechny triumfy zajímavého a chytrého filmu, od druhé poloviny banálně utopeného v zápletce, kterou by neunesli ani Dannyho parťáci. Soderbergh má ale digitál v ruce a oku možná ještě víc než Fincher. ()

erased

Že dokáže Soderbergh překvapit už se asi přesvědčil každý, ale napodobení Hitchcocka se mu povedlo nevídané. Stejně jako on tak na začátku zadá atraktivní a zdánlivě přímočarou zápletku. S přibývajícími minutami ale chytá diváky stále pevněji za nos a nakonec se jenom směje sborovým úžasům, zatímco je za něj každým krokem vede dál a dál od očekávaného vývoje. A to k tomu ani nepotřebuje tolik oblíbené nervy drásající scény ani šokující zvraty. Film si prostě jede ve svém, občas nijak zvlášť zábavném tempu a pokud nezaujme výborným vedením herců ani tím líbivým tématem, snad může i nudit. Na druhou stranu ale nabízí málem interaktivní krimi příběh, který je vždy o krok před divákem. Líbí se mi, jak se mi nelíbí pocit, že mě zase jednou někdo přechytračil. ()

buldock

Až na to finále je to vynikající oldschoolově natočený krimi thriller s excelentním ústředním hereckým duem Rooney Mara - Jude Law. Hodně se mi líbí jakým způsobem režisér poukazuje na problémy týkající se psychiatrie a farmacie. Nebýt toho konce, tak dávám plný počet hvězd. Film: 85% ()

Freemind

Ze začátku jsem se bál, že to bude hloupá agitka proti farmaceutickým korporacím (něco jako protipól "Nákazy"), ale nakonec se z toho vyklubal poměrně slušný paranoidní thriller. Mara, Law a Zeta-Jones podávají výborné výkony, audiovizuál je samozřejmě na jedničku. Jen ten scénář místy vrzal, takže nakonec to skončilo slušnou trojkou. Soderbergh je v dobré kondici. ()

Lum3n

Režijně na vysoké úrovni (jak už je u Soderbergha ostatně zvykem), ale se závěrem mám velký problém. Dejme tomu, že by se dalo přistoupit na obsah a logiku závěrečného rozuzlení (podle mě tedy jen s oběma očima pevně zavřenýma), tak tu pořád zůstává fakt, že po hodině pomalého tempa najednou Soderbergh urychlil vyprávění o tisíc procent a začal sypat z rukávu jeden twist za druhým a to bez jakéhokoli dodatečného kontextu. Kromě toho, že takováhle změna tempa působí dost rušivě a nepatřičně, tak vyvolává pocit, že závěr byl značně vychtěný a že takhle by se to asi nestalo. Škoda, náběh na parádní film byl nakoce lehce pohřben. 70%. ()

Tatum rodičem na plný úvazek

Tatum rodičem na plný úvazek

01.06.2015

Channing Tatum se hodně drží akčních filmů a komedií, ve Vedlejších účincích nebo Honu na lišku ale předvedl, že zvládne i dramatickou roli. Kde se bude o oscarovou nominaci rvát příště? Jeho zájem… (viac)

Nej filmy roku 2013 dle ČSFD.cz

Nej filmy roku 2013 dle ČSFD.cz