Emily (Rooney Mara) a Martin Taylorovi (Channing Tatum) jsou dokonalý a úspěšný mladý pár, který má vše, nač si vzpomene. Pak si však jde Martin sednout na čtyři roky do basy za zneužívání informací v obchodním styku a jeho život se promění v peklo. Stejně je na tom i Emily, která zůstává v relativním přepychu jejich manhattanského bytu, ale celou tu dobu se utápí v příšerných depresích. Když se nakonec pokusí o sebevraždu, nastupuje na scénu psychiatr Jonathan Banks (Jude Law). Protože se Emily zuby nehty brání zvažované hospitalizaci, dohodnou se na sérii terapeutických setkání a na užívání antidepresiv. Aniž to tuší, právě tohle rozhodnutí oběma zásadně změní život. Emilina léčba totiž nepokračuje, jak by podle lékařových plánů měla, a tak jí předepíše nové léky, jež by měly její psychické potíže minimalizovat. Tyhle pilulky však mají děsivé vedlejší účinky – mají moc zničit manželství, pověst do té doby respektovaného lékaře, mohou dokonce zabíjet – ale kdo za to bude zodpovědný? Zničený Banks, jehož kariéra se ocitla v troskách, se rozhodne najít odpověď na tuhle otázku za každou cenu. I když riskuje, že přijde i o to málo, co mu ještě v životě zbývá. (oficiálny text distribútora)

WillDormer

4* za věčnou, ženskou vychcanost; za epickou scénu, ve které se v jeden okamžik všechny zhmotněné sny a iluze vypaří jako pára nad hrncem; za geniálně ponurý Newmanův soundtrack a za nevyzpytatelnou MILFku Zetu-Jones. ()

TynTynka

Mám ráda filmy, kde se odehrává příběh a člověk si myslí, že to je pravda. Ale postupně se začnou objevovat nejasnosti a příběh tak dostává úplně jiný spád. A konec filmu dopadne jinak, než si člověk na začátku myslí. A přesně takový je tento film. Super ()

premeny

Ak chcete len zábavu máte ju mať. Ja si radšej dvakrát krát pozriem - Fanny a Alexander . Aspoň viem , že som podaromnici nezabíjal čas. ()

Tereza11

Jako jedovatá mlha která se převalcuje mojí myslí a já jsem paralyzována... Neobyčejné psycho krimi...Soderberg to možná jinak ani neumí, zaplať pánbůh.. ()

Verdolin

tak tohle bylo fakt skvělý. Naprosto nepředvídatelná a dost promyšlená zápletka. Ze začátku mi to nebavilo a nutila jsem se vydržet, ale teď po konci jsem nadšená. Naprosto překvapivý vyústění a Jude Law pěkný výkon. Trochu mi bylo líto Tatuma, ale zase vyniká v jiných filmech, tohle pro něj byla oddechovka. Přirovnala bych to k advokátovi, trochu mi to připomíná Obhájce s Matthew McConaugheyem nebo Okamžik zlomu s Ryan Goslingem. ()

typa

U tohoto snímku mě zaujalo téma, které je uchopené originálně a nečekaně. V dnešní době lidé zobou antidepresiva jako na běžícím páse a od toho se film odpichuje. Děj táhne výkon Jude Lawa coby psychiatra Bankse. Jedná se o kvalitní thriller. ()

kika.cs

V tomto filme rozhodne zaujme hlavná postava (Rooney Mara), ktorá rolu samovrahyne a ženy, ktorá je zdeprimovaná a nič ju neteší, hrá dokonale. Od začiatku filmu sa vám na nej niečo nezdá, no neviete čo to je. Potom príde na scénu Jude Law pátrajúci po pravde a vy viete, že toto bude mať ešte zaujímavú dohru. Triler je žáner, v ktorom je veľmi ťažké "pretekať sa", či šokovať niečím novým, ale dej tohto filmu vás nechá ešte po dopozeraní v istom tranze a poviete si: "Páni, som fakt rád/a, že som to videl/a." Prostredie a temná atmosféra, ako i farba filtra a práca s kamerou sú skvelé. Nie je to síce najprelomovejší triler, ale rozhodne je to film o ktorom by ľudia mali vedieť. Počas filmu sa cítite viackrát tak, akoby rozuzlenie čakalo iba kúsok od vás, no potom sa vám akosi vzďaluje až do úplného konca. Nevýhoda filmu: myslím, že nahradiť Channinga Tatuma v tomto filme by mu iba prospelo. Síce bolo zaujímavé vidieť ho v inom žánri ako v romantike, ale nesadol si s postavou. Film by som hodnotila ako slabšie 4*. ()

Salsecnew

Senzační snímek, kdo má rád mysteriózní drama, které se pak napínavě řeší před soudem, doporučuji tyto snímky: Prvotní strach (Richard Gere), Znásilnění (Jodie Fosterová), Život Davida Galea (Kevin Spacey, Kate Winsletová), Čas zabíjet (Sandra Bullocková, Samuel L. Jackson, Kevin Spacey, Donald Sutherland, Kiefer Sutherland) a Výměna (Angelina Jolie). Upozorňuji, že všechny uvedené snímky nemají šťastný konec, některé z nich ho však mají. ()

Sejkorka

Steven Soderbergh a jeho další nadprůměrný film. I když člověk začne poměrně brzy tušit, že Emily svoje deprese předstírá, ještě se mnohé stane, než to definitivně praskne. A protože nemůže jít do vězení za vraždu, přichystá jí doktor Banks mnohem přísnější trest, než sedět někde v cele. Chceš mít deprese ? Tak tady je máš. Jedna z lepších rolí od Jude Lawa, velmi dobrá Rooney Mara a ve 43 stále pohledná Catherine Zeta-Jones. 75% ()

peproch

Já osobně jsem nadšená i ze závěru. Lesbická padesátka (CZJ) je opravdu zmanipulovatelná dívčinou podanou RM. Přemýšlím o povaze vedlejších účinků, jakých ana koho a kdy. ()

andy60

Přiznám se, že jsem úplně nepochopil, na co se vlastně koukám. Tím chci říct, že pro mě trochu překombinované, ale je docela možné, že po druhém shlédnutí změním názor. ()

Tatum rodičem na plný úvazek

Tatum rodičem na plný úvazek

01.06.2015

Channing Tatum se hodně drží akčních filmů a komedií, ve Vedlejších účincích nebo Honu na lišku ale předvedl, že zvládne i dramatickou roli. Kde se bude o oscarovou nominaci rvát příště? Jeho zájem… (viac)

Nej filmy roku 2013 dle ČSFD.cz

Nej filmy roku 2013 dle ČSFD.cz