Emily (Rooney Mara) a Martin Taylorovi (Channing Tatum) jsou dokonalý a úspěšný mladý pár, který má vše, nač si vzpomene. Pak si však jde Martin sednout na čtyři roky do basy za zneužívání informací v obchodním styku a jeho život se promění v peklo. Stejně je na tom i Emily, která zůstává v relativním přepychu jejich manhattanského bytu, ale celou tu dobu se utápí v příšerných depresích. Když se nakonec pokusí o sebevraždu, nastupuje na scénu psychiatr Jonathan Banks (Jude Law). Protože se Emily zuby nehty brání zvažované hospitalizaci, dohodnou se na sérii terapeutických setkání a na užívání antidepresiv. Aniž to tuší, právě tohle rozhodnutí oběma zásadně změní život. Emilina léčba totiž nepokračuje, jak by podle lékařových plánů měla, a tak jí předepíše nové léky, jež by měly její psychické potíže minimalizovat. Tyhle pilulky však mají děsivé vedlejší účinky – mají moc zničit manželství, pověst do té doby respektovaného lékaře, mohou dokonce zabíjet – ale kdo za to bude zodpovědný? Zničený Banks, jehož kariéra se ocitla v troskách, se rozhodne najít odpověď na tuhle otázku za každou cenu. I když riskuje, že přijde i o to málo, co mu ještě v životě zbývá. (oficiálny text distribútora)

Ruadek

Steven Soderbergh předvádí špičkové řemeslo a předkládá propracovaný thriller na aktuální téma. Hodně slušná podívaná, která si hraje jak s psychiatrem, tak s diváky. Jsme v době prášků, vyrábějících náladu na počkání. Některé jsou potřeba k léčbě, jiné se předepisují díky smlouvám s velkými lékařskými výrobci a distribucí. Ačkoli tahle chytrá hlavička to měla vymyšlené velmi dobře, nakonec neunikla ani ona Thorazinu. Vedlejší efekt toho, když se vám zhroutí ideály a v hlavě se to přepne tím špatným směrem. // Výborní herci, perfektní kamera, skvělá režie. Co více chtít. Jo a Rooney Mara mě opět dostává, předpovídám jí velkou filmovou budoucnost (ačkoli už teď točí s největšími jmény filmového průmyslu). **** ()

mandella

Klobouk dolů před hereckým výkonem Rooney Mary, táhne celý film docela jistě a dlouhou dobu nečitelně. Zdatně jí sekunduje Jude Law, další dvě hvězdy z plakátu (Tatum a Zeta-Jones), už nejsou tolik vidět. A teď k filmu samotném: sorry, Stevene, ale nuda. Jediná scéna, která stála za to, byla SPOILER ta s nožem. KONEC SPOILERU Film je plochý, nedokázal mě utáhnout na hru s divákem, konec je šíleně překombinovaný a celkově je to pro mě matný zážitek. Jedna hvězda za Rooney, druhá za Juda a třetí za kameru, která se mi líbila. ()

ludovit14

FILM:Vedľajšie účinky ma až po hodine začal baviť,kedže 1 hodina bola uspávačka-zbytočne množstvo scénok a dialógov bolo naťahovaných(veľmi pomalé TEMPO,ktoré doslova nudilo).Potom to nabralo slušný spád-a bolo to priam strhujúce,presne ako to mám rád.Ale,celkovo to bol len mierne nadpriemerný psychologický thriller,kedže spomínaná dobrá polovička filmu stála za hov*o! Čo je na veľkú škodu!HOD:65%.K hereckým výkonom nemám námietky-boli dostačujúce.PS:zlá správa je,že Catherine Zeta-Jones už nie je taká atraktívna,kedže vyzerá veľmi zničene!-kedže hereckým umením moc neoslňuje! ()

kura68

Takové filmy zbožňuju, když netušíte jak se budou vyvíjet a u konce si jenom skládáte pointové kousky mozaiky. Film se velice líbil hlavně s Judem Lawem. ()

tomino28

Po Magic Mikeovi docela zklamání v podání Soderbergha. Jasně, téma lékař vs. pacient je velmi citlivé a hrozí velké nebezpečí zneužití pravomocí na straně doktora nebo lhaní a předstírání na straně pacienta, ale tady to bylo uchopeno poněkud nešťastně. Jenom to, že je nadužívání léků aktuálním a vážným problémem v současné moderní (zejména americké) společnosti, k dobrému snímku samo o sobě nestačí. Konkrétně u Vedlejších účinků mi chyběl výraznější moment překvapení, závěrečný "zvrat" do této kategorie nepočítám. ()

Elassar

Jak bylo řečeno, strhující finální půlhodinka má menší problémy navázat na poklidnou hodinku před tím, každopádně konec je geniální. Zkrátka, tak to dopadá, když se někdo snaží (nepřímo) pos*at život nesprávnému psychiatrovi. Jude, dobře ty. ()

Grim

Na toto defilé udalostí ani moja mozgová kapacita nestačila, ale verím, že tí vnímavejší a inteligentnejší si to užili. Ja som si hlavne užil krásu pre mňa doteraz neznámej herečky Rooney Mara. ()

Paserak

Asi to bude znít hloupě, ale moc jsem ocenil kvalitu scénáře. Ten totiž nemá hluchá místa a různá tradiční nelogická místa na které si pomalu zvykáme díky vyčerpávání témat a zápletek. ()

meteleskum

Rozhodně oceňuji scénář, tomu dávám 90%. Jinak celkově mám ráda filmy, které se snaží zpochybnit dosavadní mínění o antidepresivních pilulkách. Herecké výkony super, avšak je podmíněno subjektivní platonickou láskou k Jude Law :) ()

Ironhead

Hmmm thriller tak nejak lepsi prumer, ale nic vic ani nic min... Trosku pomalejsi az uspavaci tempo a bohuzel pomerne predvidatelne "prekvapive" zvraty v zapletce... celkem potesil az konec, kdy se hlavni hrdina tak nejak vzmuzil :_) ()

bonovox

Vynikajúco gradujúci snímok, ktorý Vás určite v záverečnej polhodine viackrát prekvapí. Mara je excelentná a od Judea Lawa by som si nechcel dať predpísať ani vitamínové cukríky. ()

Atten

Pokud vaše obrazovka přežije první půlhodinu, aniž byste jí vzteky rozstřelili ovladačem v marném pokusu trefit tu zasranou hysterickou feťačku do hlavy, aby už konečně držela hubu, čeká vás skvělý psychologický thriller, kde se akce i napětí stupňuje minutu od minuty. Už delší dobu se mi nestalo, abych hlavnímu hrdinovi doopravdy fandil. ()

Luciasek.

Tak já teda nevim. Nejdřív se to tvářilo jako kritika celého farmaceutického bysnysu, pak jako etické drámo a nakonec z toho vylezla poměrně klišoidní detektivka. Rooney Mara mi byla krajně nesympatická a nakonec mi došlo proč. Ale ty obrázky! Ty byly. Mistrně zachycená labilita a nevyrovnanost hlavní postavy. ()

angeline

Tohle je velmi špatný film, a to z mnoha důvodů. Je plný klišé, démonizuje psychiatrii i medikaci a motivace a chování postav, stejně jako jejich charakterizace, jsou jen těžko uvěřitelné. Čekala jsem mrazivou kritiku farmaceutického průmyslu, dostala jsem klišéovitou nafouklou bublinu, která jen stereotypizuje. ()

Tatum rodičem na plný úvazek

Tatum rodičem na plný úvazek

01.06.2015

Channing Tatum se hodně drží akčních filmů a komedií, ve Vedlejších účincích nebo Honu na lišku ale předvedl, že zvládne i dramatickou roli. Kde se bude o oscarovou nominaci rvát příště? Jeho zájem… (viac)

Nej filmy roku 2013 dle ČSFD.cz

Nej filmy roku 2013 dle ČSFD.cz