Emily (Rooney Mara) a Martin Taylorovi (Channing Tatum) jsou dokonalý a úspěšný mladý pár, který má vše, nač si vzpomene. Pak si však jde Martin sednout na čtyři roky do basy za zneužívání informací v obchodním styku a jeho život se promění v peklo. Stejně je na tom i Emily, která zůstává v relativním přepychu jejich manhattanského bytu, ale celou tu dobu se utápí v příšerných depresích. Když se nakonec pokusí o sebevraždu, nastupuje na scénu psychiatr Jonathan Banks (Jude Law). Protože se Emily zuby nehty brání zvažované hospitalizaci, dohodnou se na sérii terapeutických setkání a na užívání antidepresiv. Aniž to tuší, právě tohle rozhodnutí oběma zásadně změní život. Emilina léčba totiž nepokračuje, jak by podle lékařových plánů měla, a tak jí předepíše nové léky, jež by měly její psychické potíže minimalizovat. Tyhle pilulky však mají děsivé vedlejší účinky – mají moc zničit manželství, pověst do té doby respektovaného lékaře, mohou dokonce zabíjet – ale kdo za to bude zodpovědný? Zničený Banks, jehož kariéra se ocitla v troskách, se rozhodne najít odpověď na tuhle otázku za každou cenu. I když riskuje, že přijde i o to málo, co mu ještě v životě zbývá. (oficiálny text distribútora)

esmoke

Ze začátku jsem měl s filmem trochu problém, první polovina mě div neuspala. Ale potom mě Steven Soderbergh docela příjemně překvapil. Původní očekávaní nebyla příliš vysoká takže nakonec příjemné překvapení. ()

veverysiak

Nebolo to až také dlhé, aby sa nedalo detailnejšie dopracovať rozuzlenie, príbeh si to zaslúšil, najprv som si myslel, že s polovičnou pozornosťou dopozerám psychodrámu a o to bedlivejšie som si vychutnal druhú polovicu, samotný skelet príbehu nie je žiadna novinka, ale keďže ho už dávno nikto nepoužil, vyznel veľmi atraktívne, k tomu vydarené herecké výkony Mara-Law, takže 80%. ()

rigby

Další psychodrama... Jako by se v poslední době nic jiného netočilo, nebo je to mým výběrem filmů? A čím zamotanější, tím lepší. Přitom to zase takový zázrak nebyl. Vše je natočeno velmi syrově, ale v podstatě velmi koukatelně a standartně, nikde to nepřekračuje nějaké hranice. Bohužel zápletka se tváří až moc složitě a zdá se mi, že i autor se v tom ztratil. Konec proto nevyzní tak, jak by měl a divákovi zůstane kromě nezodpovězených otázek trpká pachuť nechuti se na něco podobného příště podívat. ()

Marchellonzo

Precizně natočené drámo s chytrým scénářem. Někdy chytrým až tak, že jsem se ve sledu informací a dialogů někdy trochu ztrácel, ale naštěstí se mi na konci všechno spojilo. Za pochvalu určitě stojí herecké výkony hlavních herců, kteří dovedli velmi přirozeně zahrát svou roli. V první hodině filmu jsem si myslel, že to bude jasná pětihvězdičková záležitost, ale následující chaotický průběh děje moje nadšení trochu utlumil. Rozuzlení celého příběhu ale bylo supr. ()

fafejt001

Téměř všichni víme , že Steven to umí . Říkal jsem si jak, to asi pojme v té farmacii . Pomalý rozjezd naznačoval , že to bude netradiční podívaná a nebude to nuda . Člověk má nyní obavy býti marod , aby mu něco doktoři hned něco nedali na psyché . N o , je třeba pláánovat , snad se tomu vyhneme . Takže pro mne dosti dobré . J en tak dál Steven . ()

wick

Těžkopádný thriller s prvky noir, který zajímavě začíná, zejména experiment s novou drogou, ale největším problémem je druhá polovina, kdy místo aby děj gradoval, unavuje pátráním psychiatra po minulosti a životě Emily. Ani závěrečné zvraty oživení nepřinesou. Jeden z filmů, který jsem spíše přetrpěl než si užil. ()

Raz2

Co říct k tomuhle filmu? Že jsem si ho vychutnal od začátku až skoro do konce. Jude Law i Rooney Mara podaly skvělé výkony. Navíc bylo co hrát, obě role byly skvěle napsané. Samotnou zápletku jsem sice rozmotal o něco dříve, než byla odhalena, ale to nevadí. Škoda jen, že ke konci to tempo vyprávění vzalo takový spád. To je snad jediný důvod, proč jsem nedal plné hodnocení. Zkrátka a dobře jedná se o dobře napsaný i zahraný film a určitě neuděláte chybu, když na něj kouknete. Na závěr budu trochu spoilovat, tak bacha. Zajímavé bylo, že i když karty byly už dávno na stole a pravda byla odhalena, pořád jsem držel Rooney Mara palce. Jasně že Jude Law měl pravdu, jasně že to byla prolhaná vražedkyně, ale já v ní prostě pořád viděl tu křehkou dívenku, kterou byla na začátku. Stačil jeden pohled do těch jejích očí a byl jsem ochoten jí vše odpustit. Ty ženský holt ví, co na nás chlapy platí. ()

tucnakova

z ketrin zety mám osypky - ale i když hrozně přehrávala ( někdo jí třeba řek, že je dobrá a ona uvěřila ? ), dala to jakžtakž .... bavily dvě třetiny - žádná velká událost to ale rozhodně nebyla ... ( a legračně americky typický, jak málo stačí, aby se z ideálního manželství přeplo na rychlou ztrátu důvěry a nekompromisní odchod - a pak zase stejným fofrem zpět ) ()

Piccollo22

Velmi zajímavý námět na film. Hodnocení mezi 3 - 4* něco mi tam chybělo, ale jinak Emily hrála deprese skvěle, opravdu jsem si myslela, že to neudělala a že tím film skončí. ()

mouzi

Slusny thriller s ponekud zbytecne doslovnym vyustenim, brutalnim nedostatkem hudebniho doprovodu a obcasnymi uspavajicimi scenami. ()

oiuoiu

Antidepresiva, cvokaři, zneužívání obojího - a vedlejší účinky tohoto. Chytrý scénář, natočený poněkud chladně, nicméně jsem se bavila a závěr mne překvapil. Dala bych čtyři hvězdičky. Vadil mi pastelový cvokařův hepíííend, tak jenom tři. ()

nat.

Klasický dobrý thriller. Bolo tam všetko, zápletka, dej, výkony hercov ( aj keď mňa Channing Tatum dosť irituje a nechápem jeho rastúcej popularite ), ale niečo mi tam chýbalo. Ten záver ma trochu sklamal a pravdupovediac som čakala vyvrcholenie spojené so zápletkou o psychofarmakách. V podstate zkazil celkový dojem filmu. Napriek tomu dávam dobré hodnotenie,lebo v poslednej dobe je to jeden z mála filmov-noviniek, ktorý sa mi páčil. ()

CAR0DEJ

“Brutálne“ (doslova) dobrý film, od ktorého som veľa neočakával. Z traileru som vedel ako to bude prebiehať. Čo bude nasledovať. Avšak nastal moment, kedy ma doslova narovnalo v sedačke a takmer mi vypadli čipsy z ruky. Vtedy sa pre mňa osobne naozaj začal film. Musím povedať, že nie zlý, lebo oproti poslednej snímke, ktorú som videl od Soderbergha (Nákaza), ktorá mala tiež veľmi dobré obsadenie (aj tam hral tiež Jude Law), ma tento film potešil a zaujal oveľa viac. Veľmi solídne natočené, dobré výkony, ale tých 5 hviezdičiek je určite za to ako spravili náväznosť traileru na film, čo ma nenechalo chladným. ()

david666

První půlhodina vůbec neslibovala, kam se film bude vyvíjet. Rooney oopět skvěle zahrála. Celkově solidní drama s pomalu odrývajícími se kartami. ()

jaqubko

Najlepšie Soderberghovo dielo. Všetko čo mám na ňom rád je vo Vedľajších účinkoch vyšperkované do dokonalosti. Inteligentný a svižný scenár, ktorý sa s divákom hrá (v tom dobrom slova zmysle) a zároveň jemne kritizuje spoločnosť. No nie natoľko aby si diváke nervy pustil z vodítka. ()

Tatum rodičem na plný úvazek

Tatum rodičem na plný úvazek

01.06.2015

Channing Tatum se hodně drží akčních filmů a komedií, ve Vedlejších účincích nebo Honu na lišku ale předvedl, že zvládne i dramatickou roli. Kde se bude o oscarovou nominaci rvát příště? Jeho zájem… (viac)

Nej filmy roku 2013 dle ČSFD.cz

Nej filmy roku 2013 dle ČSFD.cz