Emily (Rooney Mara) a Martin Taylorovi (Channing Tatum) jsou dokonalý a úspěšný mladý pár, který má vše, nač si vzpomene. Pak si však jde Martin sednout na čtyři roky do basy za zneužívání informací v obchodním styku a jeho život se promění v peklo. Stejně je na tom i Emily, která zůstává v relativním přepychu jejich manhattanského bytu, ale celou tu dobu se utápí v příšerných depresích. Když se nakonec pokusí o sebevraždu, nastupuje na scénu psychiatr Jonathan Banks (Jude Law). Protože se Emily zuby nehty brání zvažované hospitalizaci, dohodnou se na sérii terapeutických setkání a na užívání antidepresiv. Aniž to tuší, právě tohle rozhodnutí oběma zásadně změní život. Emilina léčba totiž nepokračuje, jak by podle lékařových plánů měla, a tak jí předepíše nové léky, jež by měly její psychické potíže minimalizovat. Tyhle pilulky však mají děsivé vedlejší účinky – mají moc zničit manželství, pověst do té doby respektovaného lékaře, mohou dokonce zabíjet – ale kdo za to bude zodpovědný? Zničený Banks, jehož kariéra se ocitla v troskách, se rozhodne najít odpověď na tuhle otázku za každou cenu. I když riskuje, že přijde i o to málo, co mu ještě v životě zbývá. (oficiálny text distribútora)

cmuchalprvni

Rooney Mara je skvělá, nechápu, proč má hatery!! Film mi do třičtvrtě stopáže přišel celkem uvěřitelný, ale poté už se mi to zdálo scénaristicky fantasmagorické a přehnané! ()

Anty94

Vo svojej podstate to asi pôsobí o trochu komplikovanejšie, ako to naozaj je, ale ak sa nedáte odradiť pomalším tempom a zatrhavajúcim sa dialógom z prvej polhodinky, príbeh naberie rýchly spád a nenecháva pri tom veľa nevypovedaného. Škoda, však, že sa takýto menší počin neubral ku koncu vlastnou cestou a je iba variáciou na podobné psychologické drámy. 75% ()

rekkky

Steven Soderbergh was not afraid to produce movie with few layers on top of each other and even though they might be sometimes hard to swallow - the whole piece does make sense. Side Effects offer something what other psychological thrillers are missing - the proper insight into the criminal head. At the same time the role in society does play huge part and that is big advantage after all. Jude Law was very lucky to get such a rich role to play. Take a pill or not take a pill? That's the question of this modern age? ()

Rathalos

Tak najsilnejsou strankou tejto krimi dramy je zapletka,genialne vymyslene,to som fakt necakal,no a na konci budete prekvapeni,urcite hodnotim plnym poctom...:-) ()

kkarx

No tak do těch prášků se mohli opřít klidně mnohem víc. Zase to dělalo dojem, že jsou v podstatě neškodné a kromě případného sucha v ústech a nespavosti nic nehrozí. Ale stačí si přečíst leták a už se tam objevuje cirhóza jater, zástava srdce, křeče, poškozeni žil, atd., ale to je vždy bagatelizováno a zatajováno u jakýchkoliv prášků a když se na to zeptáte, dozvíte se akorát, že to je nesmysl a píší tu u každého prášku a ať to nečtete. Farmamiliardáři se tím chrání, aby na ně nepřišlo x žalob za poškození zdraví. Doktor má toto jako 100% ochranu též a když pak nastanou komplikace, které dle svých předchozích slov "v životě neviděl", tak se odkáže na příbalový leták, který vám doporučil nečíst a ve kterém takové komplikace samozřejmě popsány jsou. V případě psychologie/psychiatrie strašně rádi předepisují prášky. Ono je mnohem jednodušší nacpat někomu prášek, než řešit obtíže. Ten psychiatr by byl ve skutečnosti vysmátý, nic by mu nehrozilo a nikdo by o něm ani nešpetl, zvlášť ne když mu ještě dotyčná podepsala, že souhlasí s testováním. Film je tak založen na úplně mylném nerealistickém základu vytvářející jakýsi dojem, že doktoři mají ve skutečnosti nějakou odpovědnost, což je nesmysl, protože jak všichni ví - nemají. ()

Shredo

Perfektne koncipovaná a spracovaná rola psychiatrického doktora(vyšetrenie, liečba, charizma). Už tým, akým perfekcionizmom na mňa od úvodu snímok pôsobil, som strpel prvú polhodinu deja, ktorý sa celkom pomaly tiahol a zaoberal sa nepodstatnými vecami. Trpezlivosť ruže prináša, a teda, že som sa naozaj nemýlil. Sympatický hlavný hrdina, s ktorým držíte po celú dobu filmu a hovoríte si, že rozmýšľate rovnako ako on a chcete tomu prísť na kloub, respektíve vám na prvý pohľad jasnom prípade niečo nesedí. Psychiater sa vďaka spoločnosti a okolnostiam dostáva behom chvíle na jej okraj. Posledná polhodina to jak vždy všetko rozuzlí a tak nejak vykompenzuje pre niekoho slabší úvod a odmení ho za trpezlivosť. Skvelý námet, herecké obsadenie a prepracovanie. ()

UniqueNett

Geniálně vybrané herecké obsazení, skvělý námět a dokonalá hudba, která perfektně podtrhuje děj. Ze začátku by se mohlo zdát, že se budete nudit. No nenechte se zmást! Strhující a napínavý kolotoč událostí vás vyvede z omylu. Navštívila jsem kino po více než roce (ne, nestydím se) a jsem ráda, že jsem z něj vycházela s nadšením. Navíc pomalu začínám nabývat dojmu, že každý film, ve kterém hraje Jude Law, je prostě brilantní! Role psychiatra mu neskutečně sedla. Za mě rozhodně 5*! ()

KOOHA

Čekal jsem víc. Tak nějak mi to nezapadalo. Ten finanční motiv a poslední deset minut se odehrálo velmi rychle a člověk ani neví jak to ve finále s některými postavami dopadlo. ()

Gabretta

Film s velmi zdařilým hereckým obsazením, příjemnou stopáží a zajímavým příběhem. Děj se od začátku zamotává a v až "přeuzlovaném" závěru je najednou všechno jinak než se zprvu zdálo. Hlavní postavy jsou perfektně zahrané, především Rooney Mara a Jude Law se vytáhli! Zkrátka správná filmová volba na večer. ()

Charlie84

Zpočátku se to zajímavě zamotává...pak se to začne rozplétat, stále zajímavě. A v určitém momentu, ani nevím přesně kdy, se to neustálým "já jsem kočka ty jsi myš", "neeeee hahahaha JÁ jsem kočka a TY jsi myš" přetahováním překlopí do značně sebeparodického tónu, který bohužel vydrží až do konce. Bavil mě Jude Law, nebavil mě kameraman, který byl nejspíš po tahu a většinu pracovní doby prospal. Úvodní táhlý záběr (pomalu klesající hlava kameramana) je cool, ale pak už je to v duchu rutinní tv inscenace s Jiřinou Bohdalovou. Ano, taková přirovnávání mě samovolně napadají. Což asi o něčem svědčí...svého času mě podobně nepřesvědčil Lincoln Lawyer. Tohle je chytlavější, ale debilní úsměv, který mi po skončení od ucha k uchu zůstal, by čistokrevné thrillery vyvolávat neměly... ()

Torgal

Film dvoch rozdielnych polovíc. Prvá, v ktorej film pôsobí ako obžaloba farmaceutologického priemyslu, je v mojich očiach dosť rozvláčna a relatívne nezaujímavá, ale to sa len rozostavujú figúrky pre pre druhú časť, kde sa film láme do špičkového psychologického thrilleru s neustále sa stupňujúcim tempom i napätím. Scenár je fakt špičkový a našťastie nemá umelecké ambície, ale slúži žánru a rešpektuje jeho pravidlá. Rovnako musím vyzdvihnúť aj hercov a hudobný doprovod, Soderbergh tiež nič nekazí :-) 8+/10 ()

TheMraca

Velmi dobře zpracované kriminální drama. Které se zpočátku tváří jako sociální drama o testování nových léčiv. Má to přesně to co mám rád, intriky, manipulaci a luxusní závěr. 90% ()

PEZ

Velmi smakova zalezitost. Soderbergh je rozporuplny reziser. Dokaze natocit paradne filmy, ale aj totalne hluposti. Tu sa mu podarilo takmer dokonale dielo. V znacnej miere mu v tom pomohol scenar, ktorym sa vysvihol Scott Z. Burns (mal prsty aj v The Bourne Ultimatum). K tomu velmi dobre herecke vykony, najma Jude Law a Rooney Mara. Co ma najviac bavilo bola neistota kam nas film nasmeruje. V prvej polke som bol presvedceny, ze uz poznam hlavnu myslienku filmu ("ach tie zle farmaceuticke firmy"), aby som chvilu na to dostal kopanec do hlavy a vsetko sa zacalo od znova. :) Zatial najlepsi scenar tohto roku a nebyt trosku zbrkleho a polopatistickeho zaveru, bolo by to veldielo. 9/10 ()

goni

Celkom zaujimavy thriller o psychiatrovi, ktory sa vsemozne snazi dopatrat pravdy a ziskat spat svoju posramotenu povest. Atmosfera je dost ponura a film ma chvilami trochu nudil. V zavere to vsak nabera na obratkach a samotny koniec prinasa prekvapivy zvrat. Napriek tomu, pre mna len priemer [60/2013]. ()

Tomo

Pro mě zatím bezkonkurenčně nejlepší film letošního roku, takhle nějak podle mě má vypadat filmařina. Pomalu rozjíždějící se příběh postupně graduje za doprovodu hudby, kterou sice téměř nevnímáte, ale jakmile ji zaznamenáte, už vás nepustí. Jude Law je stejně jako Rooney Mara a C. Zeta-Jones úžasný a vy se nebudete nudit od začátku až do konce.. ()

redwik

Neviem prečo, ale vždy som si myslel, že je to komédia. S tým istým zamýšľaním som sa do toho aj pustil a po prvej polhodinke som bol veľmi prekvapený. Keď som ale prehltol, že hold to komédia nie je, tak ma to celkom bavilo. Vždy, keď je nejaký takýto príbeh, tak sa snažím sám prísť na to ako to v skutočnosti je a tento film je jeden z mála kde som to dlhú dobu vôbec netušil. Zásluhu na tom mala Rooney Mara a jej herecký výkon. Záver bol tak isto dobrý - ako to na nás odrazu Soderbergh všetko zvalil, po tej prvej hodinke, kde sa pomaly nič nestalo, sa odrazu stalo všetko. ()

Kadas97

Tento film mi v mnohom pripomínal knižku Parazit od Newmanovej. Obrovsky ma prekvapil film v dvoch scénach. Inak je to dobre premyslený psychologický film so sľubným obsadením. 5 z 10 ()

snoodles

Od půlky to bylo celkem jasný, zbytek filmu jsem se jen těšila, až se potvrdí můj závěr. Když se potvrdil, byla jsem potěšena, a tak jsou to slabý 4 hvězdy. ()

Ondr@932

Konečně! První film od Steven Soderbergha, který se mi velmi líbí. Sice jsem ještě od něho moc filmu neviděl, ale ty co jsem viděl mě skoro vůbec nebaví ... A to například a především série Dannyho Parťáci! Tento film je opravdu parádní ! Má skvělé herecké výkony, temnou pomaličce vzestupující atmosféru a samozřejmě výborný příběh! Tak co víc dodat ? Prostě skvělý psychologický thriller na vysoké úrovni. 80% ()

Tatum rodičem na plný úvazek

Tatum rodičem na plný úvazek

01.06.2015

Channing Tatum se hodně drží akčních filmů a komedií, ve Vedlejších účincích nebo Honu na lišku ale předvedl, že zvládne i dramatickou roli. Kde se bude o oscarovou nominaci rvát příště? Jeho zájem… (viac)

Nej filmy roku 2013 dle ČSFD.cz

Nej filmy roku 2013 dle ČSFD.cz