Emily (Rooney Mara) a Martin Taylorovi (Channing Tatum) jsou dokonalý a úspěšný mladý pár, který má vše, nač si vzpomene. Pak si však jde Martin sednout na čtyři roky do basy za zneužívání informací v obchodním styku a jeho život se promění v peklo. Stejně je na tom i Emily, která zůstává v relativním přepychu jejich manhattanského bytu, ale celou tu dobu se utápí v příšerných depresích. Když se nakonec pokusí o sebevraždu, nastupuje na scénu psychiatr Jonathan Banks (Jude Law). Protože se Emily zuby nehty brání zvažované hospitalizaci, dohodnou se na sérii terapeutických setkání a na užívání antidepresiv. Aniž to tuší, právě tohle rozhodnutí oběma zásadně změní život. Emilina léčba totiž nepokračuje, jak by podle lékařových plánů měla, a tak jí předepíše nové léky, jež by měly její psychické potíže minimalizovat. Tyhle pilulky však mají děsivé vedlejší účinky – mají moc zničit manželství, pověst do té doby respektovaného lékaře, mohou dokonce zabíjet – ale kdo za to bude zodpovědný? Zničený Banks, jehož kariéra se ocitla v troskách, se rozhodne najít odpověď na tuhle otázku za každou cenu. I když riskuje, že přijde i o to málo, co mu ještě v životě zbývá. (oficiálny text distribútora)

boul

Side Effects mají dopad na spoustu lidí a hlavně v Americe.. Thriller, který líčí psychiku člověka, po nějakém trauma nebo velké dávce stresu, nezvládne to a léčí se chemickýma sračkama, kde to nakonec skončí úplně jinak, jen aby on sám z toho vyvázl nejlépe, s co největším dopadem na ostatní. Převrat, který jsem viděl tady, jsem dlouho nezažil, naposled u oldcholl filmu jako Usual Suspects nebo i v novějším The Life of David Gale.. Hvězdné obsazení Mara, Law, Zeta-Jones a Tatum popoháněli filmu lepší tempo a každý měl ve filmu svou část a důležitý článek, bez kterého si divák skládačku nesloží. Celkově sečteno, po dlouhé době dobrý krimi-thriller s velkou dávkou otázek a otazníků. 85% ()

Rokle

Nejdříve to vypadá jako pokračování Nákazy, aby se to následně změnilo v nefalšovaný thriller. Chci to rozhodně zkusit ještě jednou, abych naplno dokázal ocenit hraní některých postav, které se ukázaly být něčím jiným než se zdálo. Už dlouho si hlavní postava neužila takovou satisfakci jako tady :) ()

JirkaLexa

Velmi zajímavý film na první pohled pojednávají o psychiatrii, léčivech a jejich vedlejších účincích, které však nehrají ve finále velkou roli. Zajímavá hudba, která slušně podložila děj. Herecké výkony ohromující, některé byly ale horší. Role herce Jude Lawa byla velmi impozantní a stejně tak i jeho herecký počin, naopak například Channing Tatum se mi příliš nelíbil. Příběh středně propletený a řekl bych dost rozsáhlý. Každopádně jsem byl příjemně potěšen a zaujat po většinu metráže a film do puntíku splnil všechna tři žánrová označení, a k tomu všemu ještě navodil onu, pro USA, typickou atmosféru psychiatrických léčeben a ordinací psychiatrů s koženými křesly a "děsně léčebnými" rozmluvami... 80% ()

Rockerman

Jak hodnotit film, který vás vtáhne do děje a nepustí, až se závěrečnými titulky? Jednoduše: Za pět hvězd! Rooney Mara se proměnila z "ošklivky" Lisbeth v pohlednou, ale také prohnanou ženu. Záhrála ji výborně. Neméně skvěle si vedl Jude Law. Celkově velmi dobře vystavěný příběh, který v závěru trochu zbytečně spěchá, má všechno, co má dobrý film mít. Jsem spokojen. ()

GOREGASM

Soderbergh a psychologické drama a opět vysoce funkční symbióza. Řešit formální kvality u tohoto režisérského držáka nemá smysl, ale nelze si nevšimnout, že tentokrát zvolil na svůj vkus vizuálně přímočařejší a méně efektní formu, přičemž důraz je kladen na herce (jako vždy precizní Jude Law a fantastická Rooney Mara) a komplikovanou story. Osobně jsem ze synopse čekal tvrdý útok na praktiky farmaceutických firem a tím více překvapí reálná vypravěčská struktura, která se o zmíněné téma otře, ale nakonec se ponoří jiným směrem a v poslední půlhodině možná zbytečně hektickým způsobem, což je moje jediná výtka k jinak opět plnokrevnému zážitku, který si zaslouží více než jednu projekci. 85% ()

matkoulko

Po dlhšej dobe som sa dostal k zaujímavému thrilleru, ktorý sa snažil byť aj trochu iný a inteligentný. Aj keď mi jeho hlavný predstavitelia neboli dva krát sympatický, musím priznať že ma herecky zaujali. Počas celého filmu má človek taký stiesnený pocit a nechá sa úplne zblbnúť. Film navyše otvára aj pár otázok, na ktoré odpovede nedáva... Inak vcelku realistické a mrazivé. ()

Lyžař

Chtěl jsem jenom napsat "Bez komentáře", ale ono mi to prostě nedá. Side effects. Super věcička. Navíc v dnešní době toliko reálná. Děj je uvěřitelný, ač všichni žijeme s tím, že se nic podobného nikdy nestane. V dnešním světě, kdy všichni využívají všeho, jenom aby měli vlastní profit, je možné opravdu všechno. A tento film právě o tomhle vypravuje. No a herci taky super. Říkal jsem si, ta hlavní "hrdinka" je opravdu dobrá. Až poté jsem zjistil, že ji znám už z Mužů, kteří nenávidí ženy. Nepřestává mě překvapovat, holčina jedna. ()

Wolvie

Bez nadsázky jeden z nejskvostnějších filmových zážitků poslední pětiletky. Fenomenální obsazení, do puntíku promyšlený a vrstevnatý scénář, sofistikované režijní pojetí, které Soderbergha definitivně etabluje jako režijního chameleona, který se zvládne dokonale vtělit absolutně do jakéhokoliv žánru. A v neposlední řadě snad nejlepší herecký výkon Jude Lawa v celé jeho kariéře. Lahoda. ()

strikeman

Poměrně slušný a napínavý thriller s převážně solidními hereckými výkony - díky tomu, že Tatum nedostane příliš prostoru:-) 75% ()

Ben Nevis

Na první pohled to vypadá jako varování před psychofarmaky. Jenže Amíci si na svůj byznys s prášky nedají šáhnout, takže si Soderbergh vzal svoji dávku dvou Prozaců a natočil překombinovanou reklamu na to, že naprat se oblbovákama je naprosto normální a bezpečné. Nic netušícího diváka se mu podařilo oblbnout dokonale. Herecké výkony stojí na Rooney Mara, která naštěstí film utáhne, i když většinu stopáže leze na nervy. Zato Catherině Zeta-Jones jsem její psychiatričku nevěřila ani minutu. Měla by se pokorně vrátit na druhou stranu barikády. ()

M.Myers

Nemám uplně Soderbergha v lásce, od něj jsem byl spokojen snad jen u Traffic. Herecké obsazení mě taky zrovna netáhlo, ačkoliv Jude Law je výborný herec. O to víc dokáže potěšit, když se pak jedná o perfektní krimi thriller a hlavně skvělý filmový zážitek. A ten již zmiňovaný Jude Law je tady opět excelentní. Takový to typ filmů bych mohl sledovat pořád. Pro mě jednoznačně plný počet pěti hvězd. ()

fixaman

Naprosto geniálně vystavěný thriler, na jehož konci zjistíte, že nejvíc za nos celou dobu vodili vás. Když už máte pocit, že všemu rozumíte a víte přesně, jak to všechno dopadne, celé se to obrátí na ruby a vy jste příjemně zaskočení. Rooney Mara je naprosto geniální herečka, leč bohužel tu hraje znovu spíše Lizbeth z Milénia, jakkoliv méně nápadnou ;-) Jedno z velmi příjemných filmových překvapení roku 2013 - spolu s Tísňovou linkou dva filmy, které vaši pozornost nepustí ani na vteřinu. 100% ()

Anduril

Fu, riadne hustý film. Po ťažkopádnom začiatku, veľmi rýchle finále. Herci odviedli skvelú prácu, charaktery postáv sú tiež naozaj premakané, a zvraty za poslednú polhodinu robia tento film naozaj skvelým. TROCHU SPOILER. Nepáčil sa mi však koniec. "Chudák" obeť zoberie spravodlivosť do vlastných rúk a zahrá sa na obžalobu, sudcu i porotu a rozhodne o osude človeka. KONIEC SPOILERU. A taktiež tie sexuálne scény robia film pozeratelný až od 18 +. Mladších by to teda asi aj tak nebavilo. Ale odhliadnuc od týchto dvoch výčitiek, kvalitný film. Preto 3*. ()

BOURQUE

Predtým, než pozriete tento film, nezabudnite si prečítať „bezspoilerový“ list o možných vedľajších účinkoch!!!! PS. Herecké výkony nadpriemerné a R. Mara je tak krásna, že to sa už nedá ani popísať. Osobné hodnotenie: 83% (****) ()

skeptic

Veľmi, veľmi nepredvídateľné a to je dobre. Najprv sa zdá že vina padne na psychiatra a lieky samozrejme, ale potom keď už skoro sám psychiater sa dostal do stavu že by sám potreboval psychiatra tak si poskladá (veľmi múdro) svoj vlastný pohľad na vec a dôjde mu že tu niečo nehrá a začne klamať podobne ako klamala Emily, no a nakoniec sa klamstvami "všetko vyrieši". :) 85 - 90% ()

Qeo

Trochu sterilní jak nemocniční prostředí. Nevyvolal výraznější emoce, protože takřka všichni zúčastnění herci jsou krajně nepříjemní a nedokáží vás vtáhnout do toho svého světa. Čekal jsem něco víc... ()

Evander

Napínavý thriller s poměrně nepředvídatelnou zápletkou. Místy lepší, místy horší, nicméně celkově určitě nadprůměrný. Zdejší hodnocení přesně odpovídá i mému dojmu. 75% ()

Tatum rodičem na plný úvazek

Tatum rodičem na plný úvazek

01.06.2015

Channing Tatum se hodně drží akčních filmů a komedií, ve Vedlejších účincích nebo Honu na lišku ale předvedl, že zvládne i dramatickou roli. Kde se bude o oscarovou nominaci rvát příště? Jeho zájem… (viac)

Nej filmy roku 2013 dle ČSFD.cz

Nej filmy roku 2013 dle ČSFD.cz