Emily (Rooney Mara) a Martin Taylorovi (Channing Tatum) jsou dokonalý a úspěšný mladý pár, který má vše, nač si vzpomene. Pak si však jde Martin sednout na čtyři roky do basy za zneužívání informací v obchodním styku a jeho život se promění v peklo. Stejně je na tom i Emily, která zůstává v relativním přepychu jejich manhattanského bytu, ale celou tu dobu se utápí v příšerných depresích. Když se nakonec pokusí o sebevraždu, nastupuje na scénu psychiatr Jonathan Banks (Jude Law). Protože se Emily zuby nehty brání zvažované hospitalizaci, dohodnou se na sérii terapeutických setkání a na užívání antidepresiv. Aniž to tuší, právě tohle rozhodnutí oběma zásadně změní život. Emilina léčba totiž nepokračuje, jak by podle lékařových plánů měla, a tak jí předepíše nové léky, jež by měly její psychické potíže minimalizovat. Tyhle pilulky však mají děsivé vedlejší účinky – mají moc zničit manželství, pověst do té doby respektovaného lékaře, mohou dokonce zabíjet – ale kdo za to bude zodpovědný? Zničený Banks, jehož kariéra se ocitla v troskách, se rozhodne najít odpověď na tuhle otázku za každou cenu. I když riskuje, že přijde i o to málo, co mu ještě v životě zbývá. (oficiálny text distribútora)

Zagros

Slušně zahrané komorní detektivní drama, které stojí především na dobrém scénáři a kvalitních hereckých výkonech. Především Rooney Mara, která předvedla herectví na druhou a dokonale oblbla nejen diváky, ale i všechny ostatní postavy ve filmu. Je fajn, že to i přes kritiku farmaceutického průmyslu nesklouzlo ke klišé. Tvůrci se drželi spíše hlavní linky a téměř detektivního pátrání hlavního hrdiny, což je dobře. Trochu mě na podobných filmech zaráží, že hlavní hrdina je vždy až moc ponížen a zničen. Proč mu vždycky jeho žena (obecně partner, přátelé) přestane věřit po jednom nastrčeném důkazu. Žijí spolu spoustu let, ale jedna obálka, pár facek, žádné vysvětlení a rozchod? Že jej odvolá farmaceutická firma z lukrativního výzkumu fajn, že ho vykopnou z práce dobře, ale v podobných scénářích by s ním měla žena (rodina) držet. A pokud ne, určitě by to nemělo končit happy endem se šťastnou rodinkou. ()

F.W.Colqhoun

SPOILERY. Vedlejší účinky jsou smutný film hlavně tím, že jej Soderberg uvádí jako svůj poslední. Doufám, že jde jen o taktiku, jak vymámit z producentů vyšší honoráře. Nebo zajímavější příležitosti? Možná by ale pro Soderbergha bylo kvalitních námětů škoda. To, jak to posledním přírůstkem do filmografie dokazuje, je příznačné. Pokud jde totiž o scénář, jeho základ je přinejlepším průměrný. Zápletka točící se [jakoby] kolem problému happy pills, depresí & spol. je mínus slzu aktuálnosti klasickou hitchcokárnou. Kdyby ji nedostal do spárů virtuóz / estét / cílevědomý ironik [se svým bločkem plným telefonních čísel na herecká resp. obecně filmařská esa a smyslem pro druhý plán], o událost by se asi nejednalo. Na papíře má děj zkrátka hodnotu snímku na nedělní odpoledne. Steven Soderbergh činí z průměrné látky s twistem až neslušně nejen formálně vytříbenou záležitost. Dalo by se sice namítat, že se svými žlutavými filtry a kameramanskými vychytávkami dostává kamsi do škatulky manýra, ale výsledek je v porovnání s tím, čím by na základě filmové pravděpodobnosti, počítající se všemi proměnnými vyjma režiséra, MĚL BÝT, nepatřičně lahodný. [Nejen] "překvapivé" vyústění celé detektívky v lecčems připomene předloňskou Nákazu, jíž si autor pohrává s diváckými očekáváními naplňování konspiračních teorií, a která v mých očích zůstává nepřekonána. Účinky omrdávají diváckou hlavu ne úplně stejně, ale podobně, když k obrovskému překvapení odhalují pravdu v té nejjednodušší možnosti. A nechávají prostor úvahám, proč to divákovi nedošlo. Soderbergha by byla obrovská škoda. ()

MaaaR@

Propracovaný a mrazivý thriller, který končí překvapivě, ačkoliv to působí trochu zbrkle, neboť 3/4 filmu je pečlivě budováno pomalými, chladnými scénami, které udržují napětí do posledního okamžiku. ()

Corpsegrinder

Myslim že to neni o nic víc nepředvídatelný než každej druhej thriller s podobnou zápletkou KDO A PROČ TO UDĚLAL a vzhledem k počtu postav (a obalu filmu) sice do konce filmu nevíte, ale tušíte. ()

Hanys_

Soderberghův nejlepší snímek od...Traffic. Perfektně napsané a úžasně zahrané. Rooney Mara je tady opět boží! a pomalu se z ní stává absolutní star, kterou bude chtít mít každý režisér ve svém dalším snímku. A vážně se vyplatí vůbec nic si o filmu nezjišťovat. 8.5/10 ()

MareT.

Prvni polovina vas svede na falesnou stopu aby vam mohla v druhe pulce vyrazit dech a ukazat, ze Soderbergh umi a bavi ho to! Ja mu na to skocil a jsem za to rad! Proto se nenechte odradit prvni "nudnejsi" pulkou. ()

bloodline

Účinná psychológia s predpisom delikátneho herectva, odpálkuje čajík, zázvor a ležanie v posteli liekom na zabitie filmového zážitku v podobe nezvládnutého resp. málo účinného záveru ako vedľajšieho účinku. Ale asi potrebujem doužívať celé balenie Side Effects, aby zostali neuróny na po(o)pravenie reputácie, lebo miestami som mal výpadky videnia z vedľajšieho účinku :) Snáď sa raz dočkám aj serióznej filmárčiny o "dobrotách" čo kokteily farebných lentiliek spôsobujú... ()

Tessie

Fantastické psycho, kde v podstatě od půlky tušíte jak s vámi režisér zametá, ale i tak jste plni očekávání a s napětím sledujete až do konce. Příběh wow a herecké obsazení fenomenální! Jude a Catherine jsou oba mi oblíbení herci a vidět je v jednom snímku pro mne bylo o hvězdu silnějším zážitkem. ()

Pat.Ko

Film Side Effects (2013) je napínavý psychologický thriller, ktorý sa vyznačuje výbornými hereckými výkonmi Rooney Mary a Jude Lawa. Jedným z najväčších plusov filmu je spracovanie prekvapivého záveru. Režisér Steven Soderbergh sa v tomto filme opäť ukazuje ako majster napätia a zvratov. Práve tieto zvraty a nečakané udalosti sú tým, čo robí tento film Side Effects takým zaujímavým a pútavým. Hudba je tiež veľkým prínosom pre film. Skladby vybrané na podkladovú hudbu vytvárajú atmosféru napätia a zároveň podporujú dramatickosť a vykresľujú emócie postáv. Scenár filmu je premyslený a dobre vykonštruovaný. Napriek tomu, že sa jedná o psychologický thriller, film nezabúda na detaily a postupne odkrýva viaceré vrstvy príbehu. Toto pomáha divákovi sústrediť sa na každý detail. Vizuálna stránka filmu je tiež veľmi dobre spracovaná. Farby, osvetlenie a kamera sú využité na vytvorenie atmosféry a zobrazenie psychologickej napätosti. Tieto prvky prispievajú k celkovému vizuálnemu dojmu a posilňujú emócie a napätie filmu. Avšak, ak si uvedomíme, že ide o psychologický thriller, ktorý stavia na napätí a postupnom odkrývaní príbehu, tak tempo filmu má svoje opodstatnenie. 8/10. ()

VonoXX

Film založený na vynikajícím scénáři, který dělá 80 % filmu. K tomu doplněný skvělým Judem Law a Rooney Mara. O šokující scény není nouze a nebýt určitých nedokonalostí v příběhů jednalo by se o jeden z nejlépších plnokrevných thrilerů poslední doby [88%] ()

Milodar

Tak mě dostali! Děj je sofistikovaný a nepředpokládatelný jako pohádky od Hayao Miyazakiho. Herecké výkony absolutně přesvědčivé (Rooney Mara, Jude Law). Atmosféra hustá, že by se dala nakrájet a rozkrást. Dokonce i scény, ve kterých se nic neděje, tlačí na psychiku a postupně vytváří psychologický efekt vedlejších účinků drog. ()

DannyBoy80

Cinestar Ostrava 21.4.2013: Scénář je výborný. Celkově myšlenka filmu stojí za to. Nicméně začátek je přecijen trochu rozvláčný a pomalý. V druhé polovině se to ovšem rozjede na plné obrátky a je to kulervoucí. Místy nevíte komu fandit a koho litovat. Film o propojení farmacie a finančnictví. Ozvrácenosti celého finančního systému. Herecky velmi dobré, Mara ve své nejlepší roli. ()

Teabag

Krásně vystavěný thrillerový/kriminální nářez! Rooney Mara a (jinak pro mě vcelku nesympatický) Jude Law mě naprosto dostali. Side Effects je technicky a příběhově vynikající kousek. Silné 4*. ()

FARGO

Výborné! Soderberg natočil fantastický triller, kde se hraje na kočku a myš a takovým způsobem, že by klasici z let devadesátých jen záviděli. Burns napsal chytlavý scénář, který je chytrý, hravý a do posledních chvil tajnůstkářský se skvělými postavami (hlavně C. Zeta-Jones je naprosto skvělá). ()

Ještěřák

Perlička od seňora Ještěřáka: to už teď budeme krom háj-end, jako psí kulky se lesknoucích noťasů s logem slovutné psorky, v emerických bijácích nuceni koukat také na ostentativní srkance z Redbulu? Příště neočekávám nic menšího, než drobné cameo Šebestiána Vettela, vylepující plakáty se Stevem Jobsem! _____ 3,5* a škoda, že se filmu (a šmejdského ťuku v něm po kýblech zobaného) nedožil Elvis the King, naprostý průkopník "medicíny"! ()

Itar

Kvalitní myšlenka, herecké výkony (Rooney Mara bez problémů vede), hudba i režie... a přesto mi celý snímek přišel takový podivně prázdný. Zatímco v Contagion ten chladnější přístup díky komplexnosti scénáře zvýrazňoval a dotvářel atmosféru, tady se díky mnohem osobnějšímu scénáři vyloženě plete pod nohy a úspěšně je Soderberghovi podráží. Tohle chtělo jiného režiséra... ()

Schuldiner

Možná trochu moc zamotaný. Ale zas to člověka udržuje v očekávání. Možná chvílema trochu nelogický a nedůvěryhodný. Ale dejme tomu, docela to jako drama funguje. Pro jednou dobře zabavilo... PS: Než se začalo trochu rozkrývat pozadí příběhu, bylo to z psychologickýho hlediska moc dobrý a působilo to neuvěřitelně depresivně! ()

vander19

Je zaujímavých fenoménom, že keď sa mi do kina nehce a nakoniec sa presvedčím tam ísť narazím na veľmi zaujímavý a kvalitný kúsok. Už zo začiatku filmu som mal z neho dobrý pocit. Krásne pohlady na NY, ale ne tie otrepané z mrakodrapmi, ale nežne skryté pred týmito betónovými kolosmi. Dôvodom mojej návštevy bola aj Rooney Mara a Soderberg. Mara sa postupne prepracováva do veľmi dobrej hereckej spoločnosti. Ale hlavnou hviezdou je príbeh, tak krásne dramaticko-thrillerovsky spracovaný, že Vám nedá ani chvílu na rozptýlenie. Samozrejme Jude Law je tajnou zbraňou tohto projektu a jeho vystupovanie je na výške. Cvokára zahral parádne a práve z neho som mal krásny pocit kvalitne urobenej práce. Dej filmu nás donúti zo začiatku lutovať chúďatko Emily, ale je tomu vážne tak? Niečo Vás núti nahlodávať tú jej nevinnosť. Aj v tom je dôkaz dobrého herca. Ale posledných 30 minút bolo naprosto parádnych. Hlavne vďaka Lawovy. Ten to roluje jak Andrej Ševčenko v starých čias v drese AC Miláno. Aby sme zistili, že všetci a všetko sa dá obetovať kvôli ľudskej chamtivosti, aj morálka. ()

Tatum rodičem na plný úvazek

Tatum rodičem na plný úvazek

01.06.2015

Channing Tatum se hodně drží akčních filmů a komedií, ve Vedlejších účincích nebo Honu na lišku ale předvedl, že zvládne i dramatickou roli. Kde se bude o oscarovou nominaci rvát příště? Jeho zájem… (viac)

Nej filmy roku 2013 dle ČSFD.cz

Nej filmy roku 2013 dle ČSFD.cz