Haviar Dařbuján trie biedu s mnohodetnou rodinou. Zo zúfalstva nad chudobou prijme za kmotra pre svoje  práve narodené dieťa samotného "Smrťáka". S jeho pomocou sa stane z Dařbujána zázračný doktor... (TV Markíza)

Rodin

No jo, no. Vcelku slušné, ale nebýt Hrušínského a Hlinomaze, asi bych se na to už nebyl schopen nikdy podívat. Drda byl velký rudoch, ale tohle ani on do své pohádky nenacpal. ()

PavelH

Prostě pecka, týpek vyleze ze smrtelný postele a hned jde prochlastat životní úspory svojí ženy. Pivo v potoce, všichni neustále na mol a sranda výborná. Není to sice zrovna výchovný, ale já se bavím... ()

Knor

Moje nejoblíbenější pohádka, jitrnice na sosnách, pivo teče potokem, Hrušínský jako chamtivec a nenažranec nenapodobitelnej. Tohle nemá chybu. ()

rottik-cb

Tato pohádka se mi líbila, stejně jako Princezna se zlatou hvězdou na čele od stejného režiséra, ale to je asi věc vkusu… Nejsilnější prvky: jitrnice na stromech a Smrťák v podání Václava Lohniského. ()

topi80

I když je z pohádky cítit až přílišná budovatelská rozjuchanost typická pro československou filmovou tvorbu v 50. letech (doplněna i o příslušnou hudbu), jde o oblíbenou pohádku s neotřelým motivem (tentokrát žádné úkoly a žádné princezny). Příběh táhne správňácký havíř Jiří Sovák, který dokáže ohromit svou poctivostí a přátelskostí a současně dojmout svou bezprostředností. Ono s úsměvem trochu podvést smrťáka a ještě jej ožrat ve sklepě, to není úkol jen tak pro někoho. A Hrušínského Pandrhola vás nenechá ani chvilku na pochybách, že tady se to zápornými vlastnostmi hemží tak, že v pekle musejí sudy nedočkavostí bublat a bobtnat. Dal bych 70 %. ()

studiobadguy

Typický příklad toho, že starý neznamená špatný. Dařbuján a Pandrhola je film starý víc jak 50 let a i tak je lepší a vtipnější než většina dnešních rádoby vtipných komedií. Film je na tu dobu skvěle natočený, úžasný výběr herců a celkové je film velmi dobře udělaný. Dřbuján a Pandrhola je klasická česká komedie a stojí za to se na tuto klasiku podívat. ()

Clark_Kent

Jak Pandrhola chamtivě zasel, tak taky hezky sklidil. Je dobrý se kouknout, když chcete vidět, že vlastně ta dobrota nakonec stejně zvítězí. ()

Havala

Skvělá pohádka, jak za mého mládí, i teď se rád na ni podívám. Má takový ten nefalšovaný phádkovský nádech, Hujer hraje excelentně, jiří Sovák mu výborně sekunduje. Milka Bálek - brodská je ovšem extra třída. Není moc vidět, ale svým obličejem toho nahraje skutečně hodně. Záporák Hrušinský tomu nasazuje korunu, zkrátka miluju tento pojhádkový svět, uměli bystesi bez něj představit vanoce? 88% ()

kikulin

Proc ne? A taky Krkonosske pohadky. Oboji se soudruhum libilo. Zly bohac (kapitalista), hodny chudak (proletar). Herecke obsazeni a vykony u me prekonaly nechut a naopak vyvolaly chut k jidlu a piti. 50% ()

vitac.

Horník rube rudu, kapitalista třese měšcem... Pohádka pro celou rodinu, na své si přijdou děti, ale i dospělí - protože některé repliky jsou tam jen pro ně;) Nad celým dílem silně vyčnívá Rudolf Hrušínksý st., ovšem další aktéři zdatně sekundují. Kladné body zaslouží i rozumná stopáž. Takže celkem vzato moc hezká pohádka, na kterou se jednou za pár let s chutí dívám. ()

Další smutná zpráva z českého filmového světa

Další smutná zpráva z českého filmového světa