Haviar Dařbuján trie biedu s mnohodetnou rodinou. Zo zúfalstva nad chudobou prijme za kmotra pre svoje  práve narodené dieťa samotného "Smrťáka". S jeho pomocou sa stane z Dařbujána zázračný doktor... (TV Markíza)

Paity

Přece jen mi v Dařbujánovi a Pndrholovi vadí dost tlak na třídní rozdíly a ukázat, jak ten bohatý je nemorální a vlastně okrádá toho chudého, co si nadělal deset dětí a ani neví, jak je uživí. ()

farfalla

Je to taková poučná pohádka ve stylu našich 50. let. Díky Martinu Fričovi a výborným hercům má i přidanou hodnotu pro dnešek. ()

HArna

Společně s pohádkou S čerty nejsou žerty je tohle moje nejlepší česká pohádka - 95% Sovák, Hrušínský co k tomu dodat. Současné pohádky nedokáží ani s desetiny zaujmout. ()

Sayko

Pěkná československá pohádka, na kterou člověk může koukat pořád dokola a nikdy mu nepřijde stará. Taky zde můžeme vidět, že film nemusí mít v popředí geniální efekty a záleží na hercích, kteří v tomto snímku nádherně vystihovali postavy, které hráli. PS: Zdá se mi, že jsme narozdíl od ostatních států taková "továrna na nádherné pohádky", jelikož neznám zemi, která by jich měla více a stejně dobré i po tolika letech. Glo glo glo glo Gloriaaa! ()

J*A*M*A*L

Jedna z nejkrásnějších pohádek vůbec.Nikdy si to zkrátka nenechám o vánocích ujít.Tohle je zkrátka nádhera popravdě české pohádky patří snad mezi nejlepší a bez nich by asi česká kinematografie nestála za nic právě tyto filmy jsou pro mě z české kinematografie jedny z nejbližších.Zkrátka nádhera ani po těch letech mě to zkrátka nikdy neomrzí.Ještě k tomu skvělé obsazení a nádherný typický příběh z českých pohádek kdyby vážně teklo pivo v potoce a jitrnice rostli na stromech tak asi během týdne by jsme byli všichni alkoholici a nejtlustší národ světa vyjímky vegetariáni a většinou věřící a nebo ty kterým pivo zkrátka nechutná.Ale vážně toto byla nádhera a tímto filmem se má náš národ chlubit.97% ()

ondrula

Nelze než souhlasit se slovy analýzy aktivisty D-Fens: Kdo byl největší svině? Nepochybně Dařbuján. Schopnost využít svoje nově získané schopnosti ve prospěch celku od něj asi nikdo nemohl čekat. Byl však tak blbej, že nebyl schopen ani jednat ve prospěch vlastní a namísto toho se vyžíval v šikaně, ničení užitných statků (klobásy na stromech, pivo v potoce) a populistických gestech (tur v uniformách). Jeho morální defekt vyplave na povrch v okamžiku, kdy se rozhodne zneužít Pandrholovy tíživé situace a nakonec nemocnému Pandrholovi, kterému evidentně nemůže pomoci, ordinuje cpát se mlátem, protože ohledně mláta se kdysi předtím na počátku příběhu nepohodli. Všechny své pacienty podváděl, protože jim za jejich peníze neposkytl efektivní léčbu. Dále se ve snaze získat krátkodobý profit rozhodne podtrhnout jeho partnera Smrťáka, kterému by jinak měl být vděčen. Souhrn: mstivý, nesoudný, nedůvěryhodný a hloupý člověk. ()

Chajimwitz

Mírně levičáckej nádech to sice má,na druhou stranu je to pěkná pohádka s výbornými herci,celej film fandím Pandrholovi.Dařbuján si nemusel nasekat fakanů jak smetí a potom škemrat o mláto,aby tu svoloč nakrmil.Na Dařbujánovi se mi nejvíc líbilo,jak pěkně poslal pánbíčka do hajzlu,to musely všem flanďákům vstávat vlasy na hlavě. ()

Cement73

Klasika aká má byť... plejáda výborných hercov a skvelý príbeh robí s tejto rozprávky to najlepšie čo kedy bolo natočené... ()

Yardie

Vydařená pohádka. Není tam příliš vtipu, ale jen jemných náznaků a také bych řekl, že je to spíše pohádka pro dospělejší než pro děti. Ale je natočena tak chytře, nenuceně a chytlavě, že se na ni rád podívám znovu. Prostě se to povedlo. Je to jiný typ, než např. s Čerty nejsou žerty, kde je více humoru, ale celkovou kvalitou je to na stejné úrovni. Velmi povedené, jemně předané ponaučení a poselství a kouzelné zpracování. Howgh! ()

Další smutná zpráva z českého filmového světa

Další smutná zpráva z českého filmového světa