Mavericks: Na divokej vlne

• Česko Na divoké vlně (viac)

Film natočený podle životního příběhu Jaye Moriartyho (Jonny Weston), neuvěřitelně talentovaného surfaře, jehož styl dodnes obdivují tisíce fanoušků divokých vln. Jeho snem bylo zdolat Mavericks - jednu z největších mořských vln na světě. Když je Jayovi 15 let, zjistí, že místo, kde se Mavericks objevuje, opravdu existuje a nachází se dokonce jen několik mil od jeho domova v Santa Cruz. Podaří se mu přesvědčit místní legendu Rickyho "Frosty" Hessona (Gerard Butler), bývalého záchranáře a reprezentanta v plavání, aby ho začal trénovat. Zkušený profesionál po prvních hodinách pochopí, že v mladém klukovi se skrývá nejen dokonalý cit pro moře, ale i neskutečně pevná vůle, která mu pomáhá zdolávat i ty nejtěžší překážky. Mezi Jayem a Rickym se postupně vytvoří jedinečné přátelství a tak je spojuje nejen touha po zdolání nezkrotné vlny. Aby Jay dokázal pokořit Mavericks musí nejdříve absolvovat tvrdou fyzickou i psychickou přípravu a pak se může i on stát legendou pro další generace surfařů. (oficiálny text distribútora)

papadoce

Zábery na vlny a surfujúcich týpkov boli fakt perfektné. Ale to som si mohol pozrieť aj nejaký dokument na Discovery. Inak to bola nuda, gýč, nuda a zase gýč. ()

Oudee33

Tak tohle je velký film, něco jako vlna co si dal Jay závěrem. Škoda jen, že velcí pokušitelé podobného formátu jdou často se svou slávou a "uměním" ruku v ruce se svou záhubou... 95%. ()

Scraffy

Nezaujímavý film, ktorý snáď ani nemusel vzniknúť. Nudný scenár a ničím oslnivá réžia. Obsadenie tiež nie je nejako prevratné. Jediné, čo stojí za pozdvihnutie je kamera Billa Popea, ktorá je naozaj parádna. ()

Shitonit

Ať si kdo chce co chce říká, ať si mamka kapesníkem slzy utírá, prkno patří na zadek. Sic mi opět odchází hlavní hrdina nakonec na pravdu boží, přesto se mi to jeví jako příběhově hodně fajný filmek. Takže zamáčknu beďara poctivě zmasenýho strachy o život Jayúf ( Jeyjůf? Jayeouv?..) otřu si zbytky rozlitýho mléka, dopláču nad ulomeným uchem a jdu chrupkat. Dobrou.. ()

wege

Nádherná ukázka toho, že nejkrásnější příběhy píše život sám. Moc krásný film, s moc krásným poselstvím, se skvěle provedenými záběry surfování, nádherné vlny. Člověk má chuť vzít prkno a jít to zkusit, jen pro to potěšení projet se na vlně. Btw. naprosto skvělý Gerald Butler. ()

george82

Kdo se nezajímá o tohle téma a žije konzumním stylem života, tak ať na to radši ani nechodí. Film je brilantní. Pro boha uvědomte si, že je to inspirováno skutečným příběhem a podle toho se ho taky snaží držet. Je to film o vůli, odhodlání a chuti žít naplno. Co jste čekali? Kapitána Ameriku nebo jinou pakárnu? Tohle je skutečné. A každému bych poradil, než tohle bude hodnotit, aby si zkusil alespoň jednu vlnu sjet. Budu držet palec. ()

Idris

Nejvydařenější surfařský snímek, který jsem viděl (pár jich bylo). Butler hrál to, co mu sedí víc než ti drsní zabijáci. I další postavy jsou dobře zahrané. Nebyla zde ani jedna, která by mi nějak výrazně vadila. To, že je to podle skutečnosti, u mě zásadně nerozhoduje, jestli film dostane vysoké hodnocení. Ale tento příběh mě nadchl, vypadá to, že Jay Moriarty byl machr, který si splnil to, co chtěl. Po tomto filmu jsem dostal chuť si zasurfovat, sice to neumím, a není ani kde, ale ta chuť tam pořád je.  Ukázka bláznů, kteří sjíždějí velké vlny, byla pro mě dostatečná k tomu, abych dal za tři. Když k tomu připočítám, že příběh byl skroucen do podoby, která mě neodpoutala od obrazovky, tak za čtyři. Na pět to nepůjde, i když je pravda, že konec se snažili udělat epický. ()

miki68cz

Pokolikáté už honěj hoši vlny? Ale vždyť je to jedno, hezké záběry, milý Jonny Weston, sympatický svalovec Butler, trocha romantiky, pěkná muzika, krásná panoramata. Co víc si přát na nedělní odpoledne. Dobrý, jednoduchý film, který doporučuji a ne abyste řekli, že už máte těch co dělaj vlny plný zuby;-) ()

dzberry

Pokud bych si odmyslel všechno to brutálně vlezlé a stereotypní a neoriginální, a taky zapomněl na většinu dost hodně přiblblých dialogů, tak bych si pošušňal na docela prima patnáctiminutovém kraťasu, kterému bych s radostí dal třeba i čtyři hvězdy... Takhle fakt jen za dvě přesolené. Plus jednu, dvě vlnky k tomu za pěkné vlnky. Uznávám, že Butlerův herecký projev ve spojení s jeho vlhnoucím pohledem jsou obvykle zárukou roztetelenosti i pro nás heterouše, tady bych jej ale za ty jeho mentorské pindy a chlapácké pohledy nejraději praštil surfařským prknem po jeho zvětšujícím se pupíku. ()

Kubi21

Velice povedený filmeček o cestě za snem. Film je klasicky vystavěn s klasickými postavami, které jsou ale parádně a přesně zahrány. Dokonce i ten Gerard není toporný, ale velice uvěřitelný a jeho Frosty je chlap z masa a kostí. Scény ze surfování jsou opravdu pěkné a kamera dělá co může. Bohužel je to podle skutečné události a tudíž tam nemohl chybět srdceryvný a dojemný dovětek. Zkrátka Jay žil naplno a naplno taky skončil. Za krásnou cestu k chycení Mavericka dávám téměř pět, ale za ten konec nějaké body stahuji. Bohatě stačila scéna, kdy Jayiova manželka přijde k Frostymu. To loučení bylo navíc. Proto ne ta plná palba. ()

Blazis34

Hezké, místy i smutné drama se mi líbilo. Ve filmu dle životního příběhu Jaya se prolíná krása, odvaha, nadšení s krutostí a smutkem hlavních postav. Jak pojednává známé latinské přísloví Per aspera ad astra, Přes překážky ke hvězdám, je i případ mladého talentovaného surfaře. Vztah, který si vytvořil ke svému učiteli Frostymu byl až dojemný a jeden druhému dokázal pomoc při těžkých chvílích osobního života. V tomto díle musím vyzvdvihnout hlavně kameru, která byla vždy tam, kde měla být a nabídla divákům nevšední záběry. I prostředí natáčení vyzvihovalo skutečnou atmosféru a celkově na mě film působil velice dobře a dávám mu zasloužené čtyři hvězdy - 80%. ()

a0001

Postavy nevýrazné, dej plytký ktorému nepomohli ani vysoké vlny, ani záplava emócii, ktoré na koniec priplávali na pomoc už dávno utopenému filmu. Potencionál mohol zvládnuť kľudne moju spokojnosť do 70%.. celkovo hodnotím max 40% (nemôžem uraziť lepšie, kvalitnejšie filmy) a toho cukru bolo toľko, že pri coca~cole má človek pocit, že pije iba slanú morskú vodu :D Ak je divák diabetik mal by pred týmto filmom užiť 3x viac inzulínu. ()

Vasyl

Záběry na velký vlny jsem měl vždycky rád. Tady jich bylo hodně, takže dobrý. Příběh byl "tak akorát" surfařsky jednoduchej. Snad jenom ty eseje, co člověk musí sesmolit ke sjetí velké vlny, si mohli autoři odpustit. Hledání toho "v sobě" je blbý už od dob Karate Kida. ()

jancin4

Oddychový, ale za to za srdce chytajúci film, v ktorom nejde len o to či vie niekto úžasne ovládať dosku na vode, ale veľmi efektívne sa odhaľujú vzťahy medzi jednotlivými postavami a hlavným ťažiskom je vzťah medzi chlapcom a mužom v ktorom našiel svojho otca. Herci to podali dôveryhodne takže sa na to veľmi dobre pozerá a s ponúknutou dávkou morských, fascinujúcich efektov to stálo za to. ()

DonBraso

Tak pro mě lepší než film Surfařka,kde šlo víceméně o to stejné.Někdy jsem si říkal,že na tu vodu je už tolik záběrů,až to zbytečně krátí dramatickou část filmu,kde bych klidně i přidal více,ale nakonec v kontextu celýho filmu to mělo svoje opodstatnění.Prostě film je hlavně pro ty,co to ani jeden den nevydrží na či ve vodě,natož na žehlicícm prkně v koupelně .Místama film byl až docela takový pořádný doják,kdy tři scény nejspíš nějaká osoba měla až slzy na krajíčku,ale v podstatě film pěkně zmapoval život Jay a herecký a pěkný scénérie tomu jenom pomohli,kdy dvě hodiny utekli jako voda ()

Zemřel režisér Michael Apted

Zemřel režisér Michael Apted

09.01.2021

Ve věku 79 let zemřel britský režisér a producent Michael Apted. Rodák z hrabství Buckinghamshire započal svou kariéru v televizi, brzy se však proslavil sérií časosběrných dokumentárních filmů „Up“… (viac)