Osudové leto

• Česko Osudové léto (viac)

Život je pes. Anne Marie Chadwicková (Kate Bosworth) by vám o tom mohla rozprávať! Sotva skončila strednú školu, odsťahovala sa na Havaj - lenže nie všetko je také ideálne, ako by sa mohlo na prvý pohľad zdať. Už má totiž plné zuby upratovania izieb po tých najbohatších hosťoch. Najväčšou vášňou Anne Marie a jej dvoch priateliek Eden (Michelle Rodriguez) a Leny (Sanoe Lake) je surfing. Anne Marie by sa jedného dňa chcela presadiť aj v profesionálnej sfére. Rozhodne sa preto zúčastniť jednej z najnebezpečnejších a najagresívnejších súťaží v surfovaní s názvom Pipe Master. Tento cieľ mala kedysi takmer na dosah, lenže zlyhala - a neúspech ju straší ešte i dnes. S pomocou svojich priateliek súperí so svojimi rivalmi a s odvahou a vášňou napĺňa svoje sny. Potom ale stretne Matta Tollmana (Matthew Davis) - a jej vyrovnanosť je razom preč... (TV Markíza)

mira007

Takový romantický hloupý teenagerský film, kterému bych dal tak leda dvě hvězdy za docela pěkný holky a moře s plážema, ale taky se na to dá pohlížet jako na sportovní film o surfování a tady mne ty profi záběry tak uchvátili, že přidám další dvě za to. Nejlepší filmové záběry surfování , které jsem kdy v celovečerním filmu viděl. ()

Martin741

Za najlepsi film rezisera Johna Stockwella povazujem Turistas, a tato akasi pseudo letna pohodova komedia ma nebrala. Herecke vykony su mizerne, rezia je amaterska, Kate Bosworth je podla mna podpriemerna herecka a vlny na surfovanie su slabe a slabo natocene. ked uz surfersky pohodovy film, tak odporucam skor North Shore z roku 1987. 30 % ()

john.h

Přijemná oddychovka, u které jsem neusnul, i když jsem si ji zapnul po půlnoci, což je jedno z hlavních kritérií, když film považuju za kvalitní, zabávný a rozhodně nenudný. Každopádně film může být kvalitní, i když u něj člověk v pozdních hodinách usne (např. v mém případě Duna) a film může být kvalitní, přesto velice silně umělecký zážitek a žádná popkornová zábava jako v tomto případě a také u něj neusnete (např. v mém případě Sloní Muž). Každopádně, když u filmu neusnu, nebo neusínám pozdě večer a vydržím při vědomí až do závěrečných titulků, tak to pro mě je film celkem kvalitní a zábavný a rozhodně jak už jsem řekl, tak to pro mě je jedno z hlavních, ne-li to nejhlavnější kriterium. U tohoto filmu jsem dokonce uvažoval o čtyřech hvězdičkách, ale krom zábavy, přijemné podívané a chuti to skouknout najednou, i když byl pozdě večer ve filmu chybělo něco extra, co by ho posunulo trošku výš. Nějaká opravdu nezapomenutelná scéna, nebo hlášky. Ale i tak jsem se bavil velice přijemně a i když se mi tento film válí v počítači už víc jak půl roku, možná téměř rok, k jeho zkouknutí jsem se odhodlal konečně včera a byl jsem velice přijemně překvapet. Takže i tak to jsou tři lepší hvězdičky. A pořád váhám jestli by si to nezasloužilo i ty 4, když jsem u tohoto filmu po opravdu dlouhé době pozdě večer neusnul, nebo mě prostě nechal pozorného tak, že bych si zbytek filmu nenechal na druhý den a dal přednost spánku. Každopádně asi v půlce filmu jsem únavou zaváhal, jestli si ho mám nechat na druhý den, ale nakonec mě opravdu usnout nenechal, přesto zůstanu u těch třech lepších hvězdiček a dávám tak 65 procent. ()

wosho

Holky v bikinách. Holky ve šortkách. Holky makající v hotelu. Holky na surfu. Trošku moc monotoní film o přátelství, lásce a splněném snu. Dá se na to koukat. Mladá Kate Bosworth je sexy a celé je to docela profesionálně odvedené (kromě scénáře). Film na jedno skouknutí (kromě tedy fanoušku hlavní star). ()

Psema

Od Osudového léta jsem nic moc nečekal, takže ani nemohu být zklamaný. Příběh je jednoduchý a předvídatelný, i když aspoň ocením, že hlavní hrdinka celý surfing šampionát nevyhrála, protože to by bylo klišé největší, takhle jsem to prostě přijmul. Celé je to sice pojaté jak menší reklama na surfování a na předvedení těch děsně drsných týpků z pláže, ale i tak, když se člověk nudí vydrží hodně, k tomu se na hlavní představitelky dá koukat, i když o hraní kromě Kate Bosworth neslyšela rozhodně ani jedna. Mužský hrdina je sympáťák a hraje obstojně, takže neurazí nenadchne. Zkrátka film na jedno shlédnutí, pokud možno při velké nudě. ()

• Michelle Rodriguez točila všechny scény na surferu bez kaskadéra. (Chipsonator)