Surfařský král Steve Addington (Matthew McConaughey) se právě vrátil ze surfování na těch nejúžasnějších plážích světa. Doma v Malibu ale zjištuje, že staré časy jsou ty tam. Jeho společník Jack Mayweather (Woody Harrelson) je v dluzích až po uši, obchodní partneři se náhle vypařili a Steve se tak ocitá zcela bez prostředků. Toho chce využít televizní producent Eddie Zarno (Jeffrey Nordling), který Addingtona přemlouvá k účasti ve své reality show "Free Surfer" a používá k přesvědčování ne zrovna nejčistší metody. Addington však bezprecedentnímu nátlaku dlouho odmítá podlehnout. (dopitak)

inutihar

Nejdřív jsem si myslel, že jsem viděl nějakou vystříhanou verzi, protože jsem nechtěl věřit, že v tom filmu něco nechybí. Pak jsem bohužel zjistil, že to opravdu bylo tak krátké a prázdné. Surfer, Dude selhává jako komedie i jako film o surfování a nejblíže má asi k huličským exhibicím Cheecha a Chonga. Pseudofilozofování o soul surfers to nezachrání. Pokud máte rádi surfování, pusťte si raději něco od Kaie Nevilla, Taylora Steela anebo prostě vyražte někam k oceánu. Hvězdička za to, že bylo natočeno na 16 mm film. ()

Arronax14

Pro mě je Surfer, Dude dílko čistě o atmosféře. Není to film s kdovíjakým přesahem, hlubokou myšlenkou ani propracovaným dějem, ale ta pohoda hlavních představitelů je prostě beznadějně nakažlivá. Žádné stresy, žádné potíže, jediné na čem záleží jsou vlny, dá se říct, že člověk by protagonistům někdy i lehce záviděl :). ()

Skleni

Zbožňujem odviazané filmy. Filmy, v ktorých sa moc toho akčného nedej. Kde sa tliachajú pakoviny a to všetko je zaobalené do nejakej uchýlky. Tu je to surfovanie. A pravdu povediac film ma zaujal najmä tým, že i keď je to celé o surfingu surfuje sa tam možno 5 minút. Avšak to by som očakával dobrý scenár. toho som sa nedočkal. film je miestami nudný a doslova prázdny. Nemá žiadnu výpovednú hodnotu, rovnako ako ani umeleckú. Aj v dramatickej rovine ma trochu sklamal. Ale pri pár hláškach som nato všetko zabudol. Najviac filmu pomáha Matthew a pár hviezd. Napr. Woody Harrelson, Scott Glenn apod. Ale matthew i napriek jeho nie moc velkému hereckému nadaniu tu ukázal dačo. Možno to až tak ťažké nebolo, ale hrať opitého, nahúleného týpka na plátne hodinu a pól dá zabrať každému. 64% ()

Shit

Taková pohodička s naprosto vymletým a pohodovým Matthewem McConaugheym, kterej tak v 98% filmu vůbec netuší která bije a kažýdmu řiká dude a hodinu ze stopáže čeká na vlny a odmítá podepsat smlouvu, což je taky asi největší problém filmu, na to aby to byl dobrej film příběhově, tak tomu schází pořádnej příběh a aby to byla surfařská letní pohodovka, tak tam neni téměř žádný surfování, takže je to akorát taková McConaugheyho předváděčka opálení a vypracovanýho těla, což mě moc nebralo, ovšem lepší to bylo, když tam pobíhalo asi tak 100 holek nahoře bez, to už sem se, prosim pěkně, bavil daleko víc ()

ZkuKol

Nikdy jsem nesurfoval, ale po tomhle filmu mám chuť popadnout žehlící prkno, co stojí v komoře, a vlítnout na první vlnu kterou potkám! A o tomhle tento film je především, dějová linie je řídká až zbytečná (navíc snadno odhadnutelná). Hlavní je slunce, kočky, tráva a VLNY!!! Věřím, že surfaři sekají tomuhle filmu jedno perfektní hodnocení za druhým. Matthewovi je to očividně psané na tělo a vyloženě si to užívá, kočky sundavají plavky dřív než skončí úvodní titulky a dialogy smrdí trávou až se centrála DEA otřásá v základech. Dude, wind is goin on! ... 70% ()

• Willie Nelson přijal roli, aniž by přečetl scénář. (žvanimírek)
  • Woody Harrelson nazval práci na tomhle snímku "nejlepší (ne)prací, kterou kdy dělal". (žvanimírek)