Antoine Fuqua, režisér snímok Training Day, Ostreľovač a Pád Bieleho domu, prichádza tentokrát s kriminálnym trilerom Equalizer. Člen špeciálnej zásahovej jednotky Robert McCall (Denzel Washington) zinscenuje vlastnú smrť, aby mohol viesť nerušený život v Bostone. Pri záchrane malej Teri (Chloë Grace Moretz) je však späť v akcii a navyše skríži plány bezcitným ruským mafiánom. McCall berie spravodlivosť do vlastných rúk, aby ochránil tých, čo už stratili akúkoľvek nádej na záchranu. McCall je totiž Equalizer. (Itafilm)

LilyDeLarge

Nejsem sice typ, co hltá filmy s Washingtonem, ale jednou za čas mám období, kdy musím zhltnout nějaký akční thrillery. Sice Chloe Moretz nemusím, ale v tomhle (leč pár minutám) snímku jsem ohledně ní změnila názor. Nicméně jo, ono to zase nebylo tak úplně špatný. ()

himor

Boha ten Denzel je ale masakrálny zabijak. Ako takéhoto stretnúť na ulici, alebo v bare a nasrať ho, tak beriem nohy na plecia a už ma nikto neuvidí...celkom by som povedal, že som nemal nejaký dobrý pocit z toho že idem Equalizer pozerať, ale nakoniec to dopadlo parádne...všetkých vyhlušil, pomstil sa aj komu sa nedalo, používal krásne praktiky na hlušenie, napr. v sklade dôvtipne vymysleným spôsobom zavesí týpka ostnatým drôtom okolo krku, vytiahne pomocou nejakej kladky a vrecka cementu do 5 metrovej výšky a na regále sa naňho kuká ako skape, ako myslím že prekvapivo dobrá šleha. No len tak ďalej a bude z teba niečo DW! Prekvapivých 85%. ()

celticek

Denzel jako obvykle ve velmi dobré formě. Pomalejší rozjezd, ale pak to pěkně odsýpá. Bavilo mě to od začátku do konce, takový správný moderní Robin Hood. Mám rád nekompromisní hrdiny a tady to funguje super. ()

ANTYCHRYST

Denzel tak jak ho neznáme..jako likvidátor a ochránce práva z Baumaxu :) sice je tempo pomalejší..ale to vůbec nevadí..Denzel řádí jak tornádo..celou ruskou mafii zmastí..:) kolikrát i zajímavě.. vrtačka.. hák.. ultra rychlá práce s nožem..atd... Dobrá jízda..80% ()

Shitonit

John Wick v důchodu :-) Dědek je docela kliďas, tak si tak pije čajík, a čte patrně dějiny mučení. Když v tom se mu ne úplně trefí do života takový ty úplně špatný špatňáci, no a dědek, si tak jako nechce úplně rozhodit ten svůj klídek, no jo, ale co dělat, když divák v kině na to trochu čeká, páč divák viděl tu upoutávku, no tak dědek vylejzá ze svýho zaprděnýho kutlochu, a superdokonalounakládačkou vyřeší během chvilky všem těm mooooc špatnejm špatňákům všechny životní strasti. ()

chelsea63

"Akčňák" plný klišé jak z 90. let. Místama by teda člověk usnul. Ale DW mám rád, a navíc vyřídil nekompromisně všechny rusáky. Takže mhouřim obě oči! ()

Milda003

9 let jsem se tomu vyhejbal jako čert kříže, defakto jen pro to že tam hraje Denzel, nějak mi nevoněl i když jsem na to dostal několik doporučení, že bych tomu měl šanci dát.. No a včera jsem to spatřil v TV zcela náhodně a asi přehodnotím předsudky k některým hercům, protože tohle opravdu nevím proč jsem neviděl už dávno.. ()

mig21

Super vizuální stránka, schválně pomalý rozjezd, (tradičně) boží Denzel, výborný soundtrack. V OBI už to nikdy nebude jako dřív... 90% ()

soviczka

Nakupování v Hornbachu už nikdy nebude tak bezstarostné...:-) Film bych sice asi o kousek zkrátila, ale jinak to byla dobrá a nekomplikovaná zábava na sobotní večer. Dobro dalo zlu nehorázně na frak, aniž by se u toho zapotilo a mně se to líbilo. Asi stárnu...:-) ()

vieriX

Opět se tu sešli Denzel a Antoine na režiserké židličce a opět to vyšlo a náramně. Postupné budováni akce a seznameni s dějem se děje tak jak má nestane se to, že by prostě nebylo zřerelné o co jde. Denzel ujde cestu pro divaka z obyčejného prodavače až k tomu pro co byl vycvičen a co umí nejlépe a to díky tomu, že je ublíženo dívce s kterou se spřátelí. Je tu neřikam opět ale prostě tu je ruská mafie a ta ma svůj svět a v rukavičkách rozhodně nejedná. Akce tu je pěkně vyvážena a rozhodně nejde formou lehkou ale pořádně drsnou. Jen pro info je to R v kinech a otvírak 35 mega jen v americe tak ne že to nejde viz.PG-13 naprosté fiasko The Expendables 3. ()

kiros179

Představovali jste si někdy, jak by to vypadalo kdyby byl Jason Bourne černoch a jaký by měl život na stará kolena? Podívejte se na Equalizera :) 75% ()

Adámo

Povedená oddechovka v Denzelově stylu. Absence jakkoliv zapamatovatelného příběhu (omezuje se na to, co prozrazuje už název filmu) je kompenzována skvělou prací s kamerou, světlem a zvukem... Některé záběry byly propracované do maxima. Marton Csokas je jeden z nejlepších záporáků za poslední dobu. Má styl. | 10/2014 ()

Hawaj

Námět leda tak do televize, ale natočenej v plnokrevný filmový produkci se vším všudy. Režie, casting, výprava, kamera, střih, zvuk i hudba jsou perfektní. Denzel s klidem Stevena Seagala vyřeší všechny problémy, zatímco lumpové si ukládaj svý kontaky do telefonu zásadně pod pravým jménem, zřejmě aby následně zbytečně nezdržovali vyšetřování. Všechny skrytý kamery zásadně svítěj červenou diodou, aby technicky zaostalý důchodkyně náhodou nepromeškali souvislosti. Kickasserka Chloé odvádí na svůj věk 17 let skvělej hereckej výkon, Denzelovi scénář víc než hereckej standard nedovolí a hlavní záporák je velmi dobře vybranej. Americký hrdosti je myslím učiněno za dost, ale nezapomenutelný to bohužel není. // Natočeno kamerou Arri Alexa na krásná anamorfická skla. ()

gicous

The Equalizer - ten, který uvádí věci zpět do rovnováhy. Díky svým schopnostem může a musí pomáhat tam, kde to je potřeba. Muž na odpočinku, který chvílku váhal, zda-li se má vrátit ke svému minulému životu, ale sám život to rozhodnul za něho. Konečně může v klidu usnout, neboť má znovu svůj cíl a všichni, kdo ubližují nevinným, ať se mají na pozoru.....Akční pecka s dokonalým scénařem, který odsouvá všechny klišoidní žánrové překážky na boční koleje a soustředí se pouze na hlavní téma, a tím je souboj jednoho proti všem. Při poměrně dlouhé stopáži ani na minutku nenudí. Akce je nesmírně dravá a dynamická. Snad až v závěru se nechává režisér mírně unést a zapojuje do filmu na můj vkus příliš mnoho slow-motion záběrů. Samozřejmě, akční film bez správně charismatického hlavního představitele nemůže fungovat. Takže tady nezbývá než poděkovat za Denzela Washingtona, protože je to právě on, který dodává filmu ten správný feštovní šmrnc. Celkově se jedná o velice vyvážený snímek, kterým se Fuqua dostává pod můj drobnohled. Myslím, že od něj na poli akčního žánru můžeme v budoucnu čekat ještě velké věci. 9/10 ()

lucky.loo

Jsem rozpolcen a nevím jestli dát 3 nebo 4 hvězdy. Je fakt, že tady déle chyběla takováta klasická akční one man show na kterou jsme v minulosti byli zvyklí. Nicméně akční sekvence se mi líbily a měli onu potřebnou dynamiku, Denzelovi jsem to věřil, protože dle mého názoru ten téměř nestárne. Hodnocení: 3,5 hězdy, 77% ()

WolfIssen

2 a 1/4 hodiny jsou na akční drama kapku více, možná proto, že tady máme 2 scény, které vybočují z hlavního děje , ale jsou důležité, pokud se jedná o seriál z roku 1985. Je to scéna, kdy Denzel pomůže kamarádu tlouštíkovi a scéna s vypůjčeným kladívkem :-) Obsadit 17-letou holku-dítě do role ruské prostitutky byl špatný nápad :-D Ale protože se objeví jen na začátku a konci filmu, zase tolik nevadí. I přes malé nedostatky film skvěle už od začátku odsýpá a Denzel Washington nás opět utvrdil ve svých hereckých kvalitách výborně zahranou rolí. ()

Denzel Washington chystá třetího Equalizera

Denzel Washington chystá třetího Equalizera

13.01.2022

67letý oscarový herec a režisér Denzel Washington (Let, Americký gangster) oznámil, že se chystá na natáčení třetího Equalizera. Prozradil to při rozhovoru o svém nejnovějším snímku The Tragedy of… (viac)

Aquamanův smrtonosný srub

Aquamanův smrtonosný srub

05.09.2015

Když se Jason Momoa stal novým Conanem, moc lidí nejásalo. Pak si ale spravil reputaci ve Hře o trůny a v akčňáku Jedna mezi oči předvedl, že se zvládne postavit i samotnému Stallonovi. Co Momou čeká… (viac)

Gerard Butler po Bílém domě zachrání Londýn

Gerard Butler po Bílém domě zachrání Londýn

31.10.2013

Na začátku roku vypadal souboj dvou letošních „Smrtonosných pastí v Bílém domě“ jako rozhodnutá záležitost. Emmerichův White House Down měl vyšší rozpočet, komerčního tahouna Tatuma v hlavní roli a… (viac)