Na hrane zajtrajška

• Česko Na hraně zítřka (viac)

Na hrane zajtrajška sa odohráva v blízkej budúcnosti, kedy mimozemská rasa tvrdým útokom zasiahne Zem a nevie ju poraziť žiadna zo svetových armád. Podplukovník William Cage (Tom Cruise), ktorý sa nikdy nezúčastnil ani jedinej bitky, je náhle degradovaný a následne bez prípravy a s mizernou výzbrojou nasadený do takmer samovražednej akcie. Zabijú ho behom niekoľkých minút. Akoby zázrakom však opäť ožíva na začiatku rovnakého dňa. Znova ho tak čaká boj a rýchla smrť. Znova a znova. Zakaždým je však skúsenejší a dokáže svoje rozvíjajúce sa schopnosti lepšie využívať. V boji mu po boku stojí príslušníčka Špeciálnych jednotiek Rita Vrataski (Emily Blunt). Každá opakujúca sa bitka proti mimozemšťanom je pre Cagea a Ritu príležitosťou dostať sa k porazeniu nepriateľa o krok bližšie. (TV Markíza)

Xmilden

Určitě z toho nejsem tolik na větvi jako ostatní uživatelé. Hodnocení samozřejmě půjde směrem dolů. Opakovat opět a zase dokola že pan Tomino je sympaťák jak bič by bylo už nošením velkého množství dřeva do lesa. Nevím kde hledat problém, jestli trošku v podobnosti s Nevědomím, či to brát jen jako další vesmírnou invazi, kdy je potřeba ten šmejd odjinud zničit, abychom se sami zachránili. Těch filmů už je bohužel v poslední době trošku povícero, nicméně tenhle není určitě špatný. Myšlenka je vypůjčená ze Zdrojového kódu, tady ovšem slouží k mnohem většímu účelu. Doug Liman si určitě po Jumperovi zvednul renomé a je jisté, že dostane časem nabídku, která se neodmítá. Za mě hodně solidních 80%. S tím že si počkám na potvrzení do druhé projekce. PS: Druhá projekce snímku přisuzuje další body i díky tomu že lepší blockbuster snad letos ani nevznikl. 85% ()

Tom_Lachtan

A takhle nějak, milé děti, roboti ovládli lidstvo a uvrhli nás do matrixu... Nebo.. Počkat, tyhle chobotničky nejsou robotické, nýbrž poněkud mimozemské a celé to skončí trošku jinak, ale oboje je to kulervoucí nářez a to se klatě počítá. Marně hledám, co by tu nefungovalo, herci se skvostně doplňují s řemeslnou stránkou věci a obzvlášť některé dlouhé záběry (zhyňte rychlé střihy, zhyňte, zůstaňte u Baye a podobných hračkářů), například ty ze začátku vylodění v normandii, kdy se střetávají síly spojenců a Nacist.. Mimozemšťanů patří už teď mezi to vizualně nejlepší, co sem za poslední roky viděl (a vůbec bych se nedivil, že dokud se nám nenavrátí řád Jedi, že tomu tak zůstane). Ovšem nejsou to jenom vizuální orgie hraničící s obrazovým obžérstvím, co je tu skvělé, námět je skvěle využitý a je tu obrovské množství různých vtípků, sličná Emily Blunt s obřím sekáčkem et cetera, et cetera. Dej nám Krišno každý rok alespoň jedno military sci-fi, které bude alespoň z části tak kvalitní jako tohle a obětuju ve tvém jménu půl Mordoru i s Temnokníkem. ()

Arbiter

(obsahuje spoilery) Skvělá zábava, která si s jediným motivem vystačí po celý snímek. Každá rána, kterou Tom schytal, byla osvěžující. Celkově je fajn, že se popkorňáky (snad pod vlivem Marveláckých snímků?) přestávají brát přehnaně vážně a zároveň nerezignují na alespoň základní logickou soudržnost. Jak tu už poznamenala hirnlego, jde o vykradačku Jak utopit Dr. Mráčka. Já bych jen dodal, že jde hlavně o vykradačku jednoho dílu Xeny a budu rád, když mi někdo napíše, o jaký díl šlo. Na logické lapsy bych moc nenadával, jen budoucí diváky prosím, a teď už opravdu silně spoileruju: odejděte z kina 120 sekund před koncem. Fakt. Vážně. Nepochybuju, že ten okamžik poznáte. ()

-bad-mad-wolf-

Omaha Beach byla betaverze - a navíc tam neměli Toma Cruise. Zase jednou blockbuster, který si nepřihřívá polívčičku velkolepou moralistickou nadstavbou. A funguje to, protože sice kope jen na vlastním hříšti, ale využívá podstatnou většinu jeho plochy. Jinak příkladná invaze videoherních prvků na plátno - hlavní hrdina opakovaně hledá postup vpřed, opakovaně umírá, opakovaně mění způsob boje a občas vypouští duši způsobem vskutku... mrzutým (frustrovaní hráči included). Počítačovou hru připomíná i krásná femme fatale na pozici největšího drsňáka/učitele v robustním exoskeletonu - z Emily Blunt se stává ideální herečka osudových holek ve sci-fi příbězích (toliko skvělá byla posledně ve Správcích osudu nebo v Looperovi). Jako bonus krásný kontrast ústřední dvojky a jejího vývoje (supervojačka -> unavená frustrovaná žena, bezradný dezertér -> supervoják) + chemie super! Efektožrouti budou brblat nad absencí opravdu velkých wow momentů, další i nad chybějící originalitou a skutečnou progresí (neboť se tu neděje nic, co se nedělo už dříve někde jinde) a finální pasáž je v kontextu se zbytkem filmu už "jen obyčejná", každopádně jsem rád, že občas můžeme zakopnout o svěží, nápaditou a přiměřeně efektní věc. Btw, design mimiků je boží - chci do sbírky fosforekující sošku Alfy! ()

sepp

*SPOILER ALERT*SPOILER ALERT* "Na hromnice o den více" v sci-fi prostředí? Kdyby mi to někdo řekl dopředu, asi bych si ušetřil skoro dvě hodiny života... Ale jo, je to jakože originální, nicméně celkově dost průměrná bída, nechápu ty některé oslavné ódy zde. ()

darkrobyk

Hvězdná pěchota, Matrix, Vetřelec, Vetřelci, Zdrojový kód, Zítra vstanu a opařím se čajem, Déjà Vu, Donnie Darko, Zachraňte vojína Ryana.... asi nekonečný seznam filmů, které si tak nějak zahrávají s časem nebo bombastickými válečnými scénami. A přesto jsem se bavil, nechal se vtáhnout do plážového masakru, vybavoval si ty podobné filmy a užíval si jízdu v hnusném 3D (panebože, kdy ho zakážou!). A přes všechnu tu krev a stovky, tisíce rozervaných vojáků na cucky se našly i chvíle vyhrazené humoru, který plynul ze zdánlivě nekonečného časového restartu. Jediný můj povzdech byl - kdy se najde nový Giger a stvoří vesmírnou potvoru, jakou jsme ještě neviděli? Hlavonožci z Matrixu byli sice efektní, ale originální ne. Výživná kinojízda! ()

Ampi

Film viděn v den 70. výročí vylodění v Normandii. Takže mi to připadalo jako kdyby Zachraňte vojína Ryana potkalo Na hromnice o den více. Jen se tu zachraňoval exmajor vojín Bill Cage(Tom Cruise) za asistence Rity Vrataski (Emily Blunt). Objevil se tu v roli seržanta Farrela i slavný Bill Paxton. Po zabití terminátorem, vetřelci a predátorem si připsal i zabití mimiky a to hned několikrát. ()

Hrabka

Hodně přepálený hodnocení... Tohle má být nejlepší sci-fi za poslední roky? Já teda viděl několik lepších a i předchozí Cruisova scifárna byla povedenější než tohle. Neříkám, že je to špatný film, ale to hodnocení vážně nechápu. Scénář je celkem v pohodě a svým způsobem originální, ale rozhodně není tak boží, že by se musel vynášet do nebes, jako to někteří dělají. Máme tu také mou oblíbenou časovou smyčka, fajn, ale místy to působilo až otravně. Efekty pochopitelně solidní, nicméně vesmírná havěť mě moc nezaujala. Ale největší problém vidím v tom, že mě to jako diváka nechytlo, nedokázal jsem jsem jim fandit, postavy mě nijak zvlášť neoslovily, jde sotva fandit hlavním hrdinům natož těm vedlejším. Hrozně to pádí kupředu, samá akce, akce, akce, sem tam nějaký (bláznivý) vysvětlení, ale žádná výraznější propracovanost děje a postav. To mi tam vážně chybělo. Sice jsem se bavil celkem slušně (pár vtipných momentů stojí za to), ale nějaká hloubka tomu filmu podle mě schází. Film jsem neviděl v kině, takže na mě nezapůsobil ten efekt jako asi na mnohé ostatní tady, nicméně u mě film zaboduje spíše dějem a ten mě v tomto případě příliš nenadchl. 70% ()

cheyene

Ke sci-fi snímkům většinou přistupuji poněkud s nedůvěrou, protože řada filmů tohoto žánru mi již nesedla, takže o to víc mě potěší každý zdařilý počin. A Tom Cruise mě zaujal jak v Oblivion, tak i zde. Neustálé vracení času a opětovné prožití dne s tím, že se hlavní hrdina - hrdinové učí z chyb a docházejí k různým zjištěním, mě bavilo již ve Zdrojovém kódu a nebylo tomu jinak ani tentokrát. Tom Cruise navíc role podobné této umí na jedničku a Emily Blunt potvrzuje své herecké kvality. Hudba odpovídá modernímu snímku akčního sci-fi žánru, kamera potěší, digitální triky je třeba ocenit a příběh je opravdu velmi dobrý. Při celkovém sčítání mě nenapadá žádná výtka, takže těch 5* je zasloužených. ()

Jamal

Narocne ale Tom a sci-fi nikdy nezklame. Doporucuju i dvakrat za sebou at jste trosku v kuzi porucika Cage, ja druhy vecer po sobe v kine a stale je to super. ()

paascha

Smějte se mi, že jsem blázen, ale já se bavil slušně. Kolem půlnoci, po litru a půl skvělého burčáku, sám ve společnosti Tomíka a Emilky a bandy tupounů a negrů z Her Majesty Armrdy...počkat, nebo His Majesty? Jak to, že tuhle zásadní informaci nikdo neřeší??? Divný, divný. Takže Já, Tomík a Emilka a neverending kolotoč, který sice nemá půvab ani vtip Hromnic, zato vizuálně je to poutavé, napínavé a celkem se dá pominout i jasná inspirace vizuálem Matrixu. A nebýt toho burčáku, snad by ani ten závěr nemusel být tak sračkovitý ()

juta

Jsem nadšený. Chválím za další skvělou sci-fárnu s mimozemšťany. Skvělý děj, který je chvílema i vtipný a tak nějak zvyšuje chuť neodtrhnout oči od obrazovky. Připomíná ty nekonečné chvíle strávené u her, kde se vám nedaří splnit misi a umíráte tak dlouho, dokud se vám to konečně jednou povede. ()

nunka

Veľké plátno, pohoda, nohy na stole a filmová zábava ako sa patrí. Konečne šikovný blockbuster s nápadom, ktorý bez jediného zaváhania funguje. Herci sú oku lahodiaci, absolutne na svojom mieste, dej je dynamický, zahrávajúci sa s divákom. Proste všetko, čo od akčnej oddychovky možno očakávať. Aj keď to bolo skoro dokonalé, nejak mi tam nejde plný počet...taký film musí mať extra špeciálnu nuansu a príchuť, tento sa mi "len" dosť páčil. ()

3497299

Škoda, že má ten film tak nedbale vymyšlený scénář plný nelogičností a děr. Chce působit chytře, ale ve skutečnosti je stejně hloupý, jak je u tzv. letních blockbusterů obvyklé. Pořád čekám, kdy vznikne hollywoodský sci-fi spektákl, jehož ambice budou vysoké a jejich naplnění vyrovnané ve všech ohledech. Edge of Tomorrow sice vypadá slibně, ale o to víc pak zklame. Diváci pak mají tendenci každý trochu povedenější snímek nadsazovat. Přitom pokud srovnáme to nejlepší z hollywoodské produkce v této oblasti s tím nejlepším, co vychází v beletrizované podobě či kupříkladu v seriálovém anime kontextu, pak nelze než přiznat, že filmy jako je Edge of Tomorrow jsou v podstatě pořád dost bída. A to vůbec nemuvím o konci - to už je naprostá scénáristická křeč způsobená zbytečným požadavkem dostát všem slibům. V zásadě jde o to veškeré narativní možnosti narvat do jedné a té samé opakující se šablony - co přečnívá, to se ustřihne, a kde kus chybí, tam se prostě kus látky nastaví a je to... ()

Fiftis

Najnovší film neohrozeného hrdinu Toma Cruisa je pre mňa veľmi kvalitnou porciou akcie. Kvality, ktoré sú chválené na každom kroku, rozhodne má a v kontexte americkej komerčnej tvorby posledných rokov vytŕča v pozitívnom duchu. Režisér Doug Liman a spolok scenáristov odviedli naozaj dobrú prácu. Snímka je precízne vystavaná i nakrútená. Dokonca v mnohých situáciách aj vtipná. Žiadne veľké nápady, myšlienky, či témy v ňom nehľadajte. Je to taká jednoduchá snímka, ktorá stavia výlučne na akcii a jednoduchej zábave. Takže je to veľmi fajn film. ()

Hunt

Filmy, které si hrají s časovou smyčkou či cestováním s časem mám rád. Tvůrcům se tentokrát podařilo udržet logiku, vtip a přehled i přes značné restarty. Cruise hraje výborně a i jeho obsazení trochu evokuje jeho dřívější "Válku světů". I když zde je o poněkuď odhledčenější pohled, kvituji ztvárnění mimozemských útočníků, kteří zde působí mnohem lépe a realističtěji, nežli ve Spielbergově spektráku. ()

Shakers

Military sci-fi môžem a toto herecké obsadenie tiež. Príbeh mi tiež veľmi sadol a výprava, akcie, efekty taktiež vyzerajú dosť dobre a pokiaľ sa Tom Crusie stále vracal v čase bola to dosť dobrá zábava, lenže všetko čo ma začiatok ma aj svoj koniec. A bohužiaľ koniec je najväčšie mínus celého filmu. Trištvrte filmu vás tvorcovia neustále niečím prekvapovali a boli o krok pred vami, no bohužiaľ vo finále ste o krok pre nimi vy. Škoda, že sa záver nevytiahol s niečim originálnejším, alebo nečakanejším. Taktiež mi tam chýbali aj emócie, či dobrá hudba. Každopádne tak či tak je tento film jeden s najlepších letných filmov. 89% - 4* ()

Tom Cruise se vrací k Warnerům

Tom Cruise se vrací k Warnerům

10.01.2024

Star Wars: Rogue Squadron našlo scenáristu

Star Wars: Rogue Squadron našlo scenáristu

27.06.2021

Prvním novým Star Wars filmem po skončení ságy o rodině Skywalkerů by se měl stát Star Wars: Rogue Squadron, který chystá režisérka Patty Jenkins (Wonder Woman). O ději se zatím příliš neví, jen že… (viac)

Na hraně zítřka 2 má nového scenáristu

Na hraně zítřka 2 má nového scenáristu

01.03.2019

Po nedávném oznámení plánu natočit hned dva nové díly do série Mission: Impossible současně to zdánlivě vypadalo, že veškeré ostatní rozdělané projekty Toma Cruise půjdou k ledu. Server Heat Vision… (viac)