Na hrane zajtrajška

• Česko Na hraně zítřka (viac)

Na hrane zajtrajška sa odohráva v blízkej budúcnosti, kedy mimozemská rasa tvrdým útokom zasiahne Zem a nevie ju poraziť žiadna zo svetových armád. Podplukovník William Cage (Tom Cruise), ktorý sa nikdy nezúčastnil ani jedinej bitky, je náhle degradovaný a následne bez prípravy a s mizernou výzbrojou nasadený do takmer samovražednej akcie. Zabijú ho behom niekoľkých minút. Akoby zázrakom však opäť ožíva na začiatku rovnakého dňa. Znova ho tak čaká boj a rýchla smrť. Znova a znova. Zakaždým je však skúsenejší a dokáže svoje rozvíjajúce sa schopnosti lepšie využívať. V boji mu po boku stojí príslušníčka Špeciálnych jednotiek Rita Vrataski (Emily Blunt). Každá opakujúca sa bitka proti mimozemšťanom je pre Cagea a Ritu príležitosťou dostať sa k porazeniu nepriateľa o krok bližšie. (TV Markíza)

Forsberg11

No pochcaný až za ušami z toho veru nie som. Tom Scientologist Cruise ako stošesťdesiatcentimetrový záchranca ľudstva sa každý deň po tom čo je zavraždený prebudí do toho istého rána a má šancu spraviť všetko odznova a lepšie. Po určitom čase ale začína táto šablóna nudiť a nastupuje syndróm vrtenia sa v kresle a čekovania koľko ešte ostáva do konca. Chvalabohu sa ale potom začína niečo diať a ľudsto je nakoniec zachránené. Ďakujeme Tommy. 86 %? Neneneeee. Za mňa 65 %!! ()

Maynard.

No, že bych byl v podobný extázi jako většina místních, to zas jako nee. Což pak o to, film je to dobrej. Kdo viděl NA hromnice o den více, tak si určo trošku pomyslel něco v tom smyslu, že tady někdo krade nápady, ale to se děje všude. Čekal bych, že bude děj krapet víc zamotanější a myšlenka filmu kousek hlubší. Další "čórka"? No přece mimikové... Dyť ty se podobali (a chovali) dost podobně jako ty potvory chapadlatý z Matrixu. Akční prvky skvělý, proti nim nemám vůbec nic. Nápad s vyloděním v Normandii se taky povedl, při tom šel mráz po zádech. Letos sem viděl už lepší kousky, takže nesouhlasím s tak vysokým hodnocením :o). Konec klasickej hepyend. To by mě zajímalo, jestli fakt rejžové dostávaj prachy za to, že to musí dobře skončit. Dyť tady by to mohlo bejt tak fajn, když by oba hlavní hrdinové umřeli :o) /3.skouknutí/ Už ani nevím kolikrát sem to od premiéry viděl, ale určo víc než dvakrát. Je to mazec! Dávám plnej počet, páč mě film fakt hodně baví. Asi sem musel dozrát :o) ()

Circumscriptor

Akási sci-fi odnož Groundhog day, kde však humor samozrejme ani nečakajte, ale za to sa dočkáte akcie, trefného vyobrazenia post-futuristickej doby a naozaj kvalitného a nadpriemerného scenára. Trochu ma mrzí, že do hlavnej úlohy obsadili Toma Cruisea, ktorý sa mi na danú úlohu až tak nehodí, ale to už by som asi chcel priveľa. ()

Melios

Počul som o tomto filme už veľa názorov. Jedným sa páči ,druhým moc nie ,ďalší ho berú za jednu z najlepších Manga adaptácii a niektorí zas radi pindajú ,že sa to Mangy nedrží vôbec. Tak pozor! 1. Nie je to podľa Mangy - je to podľa románu od Hirošiho Sakurazaki. 2. To ,čo vy považujete za Mangu je len ohlodanie originálneho Románu až na kosť ,z ktorého zostala ,iba kostra plná akcie ,brutality so síce fajn zápletkou ,no zato s totálne absurdným dejom. 3. Jak si sakra predstavujete ,že by Hollywood dokázal sfilmovať niečo tak bizarného ,ako príbeh originálu? Mňa osobne by fakt nebavilo pozerať sa na film o aziatovi a o jeho “pubertálnej otrokyni“. Zároveň sa mi vôbec nepáči dizajn originálnych Mimikov (prečo vyzerajú ako Cacodémoni mi rozum fakt neberie). A keby sa to aj naozaj takto sfilmovalo stále by sa vám páčil ten pustý svet ,ktorý priniesla Manga (hovorím Manga nie ten román) ? Ja si osobne myslím ,že Hollywood odviedol svoju prácu na výbornú. Vybral skvelých hercov. Upravil dej ( ,až by som povedal ,že ho miestami zlepšil). Upravil chémiu medzi hlavnými postavami ,ktorá teraz konečne funguje narozdiel od Mangy. Spravili realistický dizajn oblekov zbraní bojov a hlavne Mimikov (jejich dizajn pripomínajúci psov sa mi páči viac). A samozrejme nemôžem zabudnúť na to ,že tam pridali aj to ,čo manga v sebe nemá ,lepšie vysvetlili LORE a dokázali spraviť priestor aj na možné pokračovanie ,čo viac si želať? Je to perfektné! Len fanúšikovia tej okresanej Mangy to nikdy nepochopia (btw ten originálny román som čítal). Za obrovské prekvapenie ,ktoré som nečakal ani vo sne udeľujem u mňa už zľudovené hodnotenie - 90% :D ()

adam9

Na první sci-fi s Emily Blunt jsem se těšil strašně, strašně moc. Očekávání tedy byla obrovská. Po prvních recenzích v zahraničí i u nás už jsem tušil, že zklamán určitě nebudu. A opravdu jsem nebyl, ba naopak. Edge of Tomorrow je prostě jedna velká jízda s pořádnými koulemi! S Tomem Cruisem jsem sice ještě neviděl všechna sci-fi, ale s přehledem mohu říct, že tohle bylo pro mě nejlepší. Byl jsem zvědavý na to, jak mě příběh, který je ve své podstatě ničím nijak originální, uchvátí. Výsledek? Jedna podtržená, a to z mnoha důvodů: 1) Cruise i Blunt tvoří jednoduše skvělé duo. 51letý veterán ve zcela nové roli velkého zbabělce, jenž se v průběhu filmu transformuje ve vraždící mašinu a lídra. Moje favoritka Emily Blunt pak ve své pořádně "badassacké" roli kraluje takřka všem scénám. Zkrátka "Full Metal Bitch" se vším všudy. Sakra, jak mě to pořád neskutečně štve, že musela odmítnout roli Black Widow...2) Doug Liman nám nedá skoro žádný čas se pořádně nadechnout. Akcí, jejichž vizuální stránka je mimochodem perfektní, je jak naseto. 3) Humoru jak by smet. V neposlední řadě pak musím zmínit bujnou fantazii neustálého prožívání dne. Skoro každý den je ukončen hodně vtipným způsobem, a to u mě tvořilo jádro humorné stránky. Vytknout snad jen mohu hudbu, kterou jsem příliš nevnímal. Potřebuji ještě druhé zhlédnutí, abych posoudil, jestli na mě působila neepickým dojmem, nebo jsem byl prostě tak uchvácen tím, co se děje na plátně a neustále zaměstnán, že jsem ani nebyl schopen ji nějak vnímat. Co se týká konce, tak já s ním moc problémů nemám, ačkoliv bych si ho upravil podle svého. :) Nicméně celkové nadšení se po skončení dostavilo tak či onak a jsem za to nesmírně rád. PS: Výrazně doporučuji hráčům Mass Effectu, místy jsem si připadal jako kdybych se díval na multiplayerovou bitvu. ()

los.negros

WOW! Málokterý film mě dokáže udržet v napětí celou svojí stopáž, ale "Edge of Tomorrow" to dokázal. Já bych snad neměl ani co vytknout. Jinak scéna se "sudama" pod náklaďák neměla chybu, brečel jsem smíchy asi 2 minuty :D ()

Lukoboss

Tak za prvé se trošku divím zdejšímu hodně vysokýmu hodnocení, protože mě to pořád nutí přemýšlet, z čeho tam ty hvězdy lidem naskákaly. Viděl jsem to ve 3D, který bylo prakticky zbytečný snad kromě dvou scén, hledal bych tím pádem klady jinde. Efekty... no OK, na dnešní dobu vcelku normál nebo možná mírnej nadprůměr, ale nic, co by vás posadilo na prdel. T. Cruise hraje v podstatě jen na začátku, v průběhu už to pak není moc potřeba, protože ve zběsilé akci se herecký umění vytratí, i kdyby tam bylo. To souvisí i s vtípkama, který se objevujou spíš v první části a postupně vyprchávají. Stopáž kolem dvou hodin je u blockbusteru tohohle ražení přehnaná, nicméně vydržet se to dá samozřejmě. Nedá se říct, že by to byl propadák, i když to víceméně kritizuju, ale spíš se jedná o film, kterej mnou projel a za chvilku ho zase zapomenu, zapadne do průměru. ()

HiddenDragon

Hodne slusna a inteligentni sci-fi, ktera vas opravdu vtahne a budete casto zirat s otevrenou pusou, jak se hrdinove poperou s tou a tou prekazkou, samozrejme nejak jinak, lip, hezky po restartu. O tom to cele je, stale se opakuje jeden den, kdy dustojnik Cage (Cruise) ziskal po kontaktu doslova tvari v tvar schopnost mimozemskeho protivnika - vracet cas. Kdyby se nad tim clovek hodne zamyslel, urcite najde v konceptu plno nesrovnalosti, coz vzdycky hratky s casem proste delaji. Ale dulezite je, ze tady me to pri koukani temer nenapadlo. Vraceni casu nazpet tu pusobeni velmi prirozene a elegantne. Jedine s cim jsem mel problem, byl zacatek a konec. Ta pocatecni premisa, kdy celkem vysoce sarzovaneho amer. dustojnika degraduji v uplne cizi britske jednotce na vojina behem par minut - to jsem proste nezral a pusobilo to na me velmi neprirozene. S tim souviselo i jednani nadrizenych vojaku v celem filmu - prislo mi to proste nelogicke, ze i kdyz se jim snazil Cruise vsemi moznymi silami vysvetlit, v jake casove smycce se octnul, pokazde skoncil bud v poutech nebo na uteku. Nikdo mu z nadrizenych neveril, a to mi prislo strasne jednostranne - az jsem zacal tusit jakousi konspiraci z vyssich mist, ze v te cele invazi bude neco "vic". A ted bacha spoilery! :).........ne, neni. Opravdu v tom neni zadna specialni vychytavka. Vpodstate se jedna o serioznejsi Verhoevenovu "Hvezdnou pechotu" (1997), i s temi zpravodajsko-reportaznimi videi na zacatku, s rekruty a vlastne i hl. emzackym "mozkem". Proste to same. Teda ne uplne - totalne "kids-friendly". Uz mne to zacina docela vadit, ze posledni dobou (pokud nepocitam horory) neni na platne skoro zadna krev. Chapal bych to jeste u komiksu jako je "Thor", ale tady bych neco brutalnejsiho fakt uvital. Ne - herci tu chcipnou milionkrat, ale jedina cervena barva je az ke konci, kde krvaci Cruisovi ruka. Vice temnejsi a drsnejsi pojeti by tomuto snimku fakt neskodilo. Pritom jinak jsem koukal s otevrenou pusou (nastesti jsem predtim nevidel "Source code" [2011]), a opravdu me bavilo, jak si scenariste s casem vyhrali. I kdyz se nektere situace stale opakuji, je to zpracovano tak decentne a sikovne, ze to divaka neotravuje. Dokonce to i pusobi vsechno velmi logicky. Asi az na ten zaver. I kdyz ma tu hezkou romantickou tecku, vpodstate nedava smysl. Cruise opet ziska emzackou schopnopst a vrati cas. Ale jen sam sebe, kdezto vitezstvi nad neprateli zustane netknuto - i na pomery sci-fi to cloveku hodne vrta hlavou. Kdyz k tomu prictu, ze jsem po zhlednuti nemel takovy ten pocit, ze jsem videl neco prelomoveho (jako u "Matrixu", "Terminatora 2" apod.), nedam plny pocet. Ale stale je to solidni nadstandard. ()

DavidS.

Symbolika Verdunu i spojeneckého vylodění v Normandii...Skrz naskrz průměrný Doug Liman přečetl chytrou novelu, oblékl mariňáky podle Gear of War, něco popůjčoval z Hvězdné pěchoty, Matrixu a všude, kde se dalo, opřel se o spolehlivého Cruise a vybičoval se k vrcholu své kariéry a nejlepší sci-fi řežbě posledních let, která zpětně ukazuje, jak moc se nepovedl třeba Battle Los Angeles... ()

joora1

Na hromnice o pár desítek dní více. Hodně podařené, akcí a dějem napěchované scifi. Výborný nápad, skvělá předloha a pak vznikne zábavná scifi podívaná, u které se člověk ani na vteřinu nenudí. Zasmějeme se i u scén, kde bychom to nečekali, protože v jiném filmu by to bylo spíš parodicky smutné. Tom Cruise přesně zapadl do role nejdřív zmateného, pak poučeného a nakonec neohroženého podplukovníka, který měl zajímavou schopnost restartovat den. Ta schopnost byla rozvíjena opravdu mistrovsky. Tvůrci na nás nabalují pořád nové a nové informace, vtipné scénky, fakta, akci, ale ani jeden "reset" není stejný. Musím říct, že jsem se s každou další scénou těšil, jak to bude vypadat dál. Jak říkám, takové podařené scifi tu hodně dlouho nebylo. Tak určitě. ()

Rudinsky

Plnotučné akčné sci-fi, ktoré suverénne demoluje všetky žánrové pokusy za posledných 5 rokov a vo veľkom štýle na plnú hubu bojuje proti gýčovým klišé. A to som Limana považoval za priemerného režiséra! Cruise je - napriek svojmu súkromnému backgroundu - naozaj veľký pán a film utiahol s prehľadom. K tomu bonusový Paxton, ktorý si posledné filmy neskutočne užíva a je evidentne už len otázkou času, kedy nafasuje sólo (už teraz sa na to teším). Perfektná, rozumne a intenzívne dávkovaná akcia, Emiline oči, natunené sentinely, humor a vyvážený, dramaturgicky skvelo spracovaný scenár (ktorý síce tematicky kombinuje takmer všetko, čo sme za posledných dvadsať rokov videli, no nič z toho bezbreho nevykráda). Keby si odpustili ten povinný happy end, film by dostal omnoho hutnejšie emocionálne vyvrcholenie a jednoznačne by putoval do (nielen) mojej top 5. Takto to ostalo "iba" v rovine najlepšieho tohtoročného blockbusteru, za ktorý sa oplatí dať aj dvojnásobné vstupné. ()

Michelle75

Viděno v kině a prostě joooo, v tomhle žánru fakt bomba,konečně po dlouhé době něco co není až tak překombinované a složité,pokud si lámete hlavu s koncem,tak si ho nelamte,čím méně o něm budete přemýšlet,tím lépe ho pochopíte. Emily mňam a Cruise se drží,je to pádesátník s dobrým potenciálem a čerrt vem tu jeho fejvrit církev. ()

Torimmer

Výtečně chutnající popcorn, a možná nejlépe za poslední roky. Je tam dost akce, vyvážený humor, zábavné, inteligentní a epicky rychlé. K tomu se tu překvapivě vyhnulo žánrovým klišé a je jich fakt minimum. ()

serger

Pěkná podívaná, ale posledních 15 minut pro mě bylo dost velké zklamání =/ Celkově ale jeden z lepších filmů, které jsem v poslední době viděl. ()

KoRner

Skvelé vojnové sci-fi. Nemôžem prísť momentálne na nejakú chybu, lebo všetko bolo perfektné a dej, na ktorý tu dosť ľudí pindá sa mi zdal špičkový. Vôbec som netušil ako to všetko môžu až do poslednej chvíle zastaviť. Dej sa menil rovnako ako hlavný hrdina, ktorý sa z rozmaznaného tupca vypracuje až na Robo-Ramba. Bolo to akčné, romantické, ale aj miestami srandovné, ale všetko dávkované tak akurát, že neviem prečo by som mal mať námietky. ()

honzii

Po piči skvělej film! Tohle je fakáč všem invazím, dnům nezávislosti a já nevím čemu ještě. Scénář měl hlavu a patu, děj poutavej, logickej, popcornu plno, alieni krutopřísně rychlí, Cruise stále válí a s Emily Blunt bych klidně trávil ten samej den až do nečekaný transfúze. Blockbusterová zábava se dá dělat pořádně a ne že ne. Nazdar. Na takový film jsem čekal několik let. ()

Chegi

V Edge of Tomorrow všechno klape na jedničku. Máme tu krvežíznivé mimozemšťany, cestování časem, spoustu akce, která ale není bezmyšlenkovitá a samozřejmě (jak jinak) překrásnou Emily Blunt, která by mě mohla zabíjet pořád dokola a dokola a vůbec by mi to nevadilo. Skoro to vypadá na nejlepší film roku. ()

Tom Cruise se vrací k Warnerům

Tom Cruise se vrací k Warnerům

10.01.2024

Star Wars: Rogue Squadron našlo scenáristu

Star Wars: Rogue Squadron našlo scenáristu

27.06.2021

Prvním novým Star Wars filmem po skončení ságy o rodině Skywalkerů by se měl stát Star Wars: Rogue Squadron, který chystá režisérka Patty Jenkins (Wonder Woman). O ději se zatím příliš neví, jen že… (viac)

Na hraně zítřka 2 má nového scenáristu

Na hraně zítřka 2 má nového scenáristu

01.03.2019

Po nedávném oznámení plánu natočit hned dva nové díly do série Mission: Impossible současně to zdánlivě vypadalo, že veškeré ostatní rozdělané projekty Toma Cruise půjdou k ledu. Server Heat Vision… (viac)