Na hrane zajtrajška

• Česko Na hraně zítřka (viac)

Na hrane zajtrajška sa odohráva v blízkej budúcnosti, kedy mimozemská rasa tvrdým útokom zasiahne Zem a nevie ju poraziť žiadna zo svetových armád. Podplukovník William Cage (Tom Cruise), ktorý sa nikdy nezúčastnil ani jedinej bitky, je náhle degradovaný a následne bez prípravy a s mizernou výzbrojou nasadený do takmer samovražednej akcie. Zabijú ho behom niekoľkých minút. Akoby zázrakom však opäť ožíva na začiatku rovnakého dňa. Znova ho tak čaká boj a rýchla smrť. Znova a znova. Zakaždým je však skúsenejší a dokáže svoje rozvíjajúce sa schopnosti lepšie využívať. V boji mu po boku stojí príslušníčka Špeciálnych jednotiek Rita Vrataski (Emily Blunt). Každá opakujúca sa bitka proti mimozemšťanom je pre Cagea a Ritu príležitosťou dostať sa k porazeniu nepriateľa o krok bližšie. (TV Markíza)

Šakalík

Tak jako už tradičně se neshodnu s většinovým hodnocením. Edge of Tomorrow je sice výborně udělaná akční sci-fi, která ale IMHO vůbec ničím nevybočuje z průměru. Zpočátku film příjemně odsejpá, Cageovo seznamování se s novými schopnostmi provází celá řada vtipných odlehčení, ale jak se děj blíží k finále, začíná to lehce drhnout. Body filmu nepřidá ani pohublá Emily Blunt, která má sice své světlé momenty, ale celkově ve filmu spíše paběrkuje. Tom Cruise se jako obvykle může opřít o svůj přirozený šarm, nicméně v akčně lazeném sci-fi to není moc platné. Celkově mám z filmu takové smíšené pocity – jako nebylo to špatné, to určitě ne. Ale opravdu nechápu, kvůli čemu se dělá takový povyk. Daleko víc se mi líbil Cruisův předchozí film Oblivion. ()

KR4T4S

Asi jako sledovat někoho, jak hraje videohru (postup Cruise ve filmu velmi gamesovský). Což by nebylo úplně od věci, jen akční scény mohly být přehlednější, konec jsem úplně nepobral, pár logických direček taky bylo (ale nad těma se dá mávnout rukou). Z průměru to tahá hlavně finální část přistání až Louvre (tam ty vetřelcovsko-matrixovské potvory dělaly dojem největší), Cruisovo "lidské" chování a zacházení s nabytou schopností a moje oblíbená Emily. Na to, jak mě to nechávalo v produkci chladným, po premiéře pozitivními ohlasy natěšeným, jsem po zhlédnutí celkem znuděný a rozčarovaný. 65% Edit: Matty to napsal přesně. Nadšení mohou být jen ti, kteří v dnešní době nehrají nové hry. 3*stačí. ()

kenkaku

Musím přiznat, že předem jsem o filmu věděl jen že je to Sci-Fi a že tam hraje Cruise. Jinak vůbec nic. Proto asi nemusím zdůrazňovat jaké bylo pro mě překvápko, když se vojín Bill Cage podruhé probere s pouty na rukou. To byla asi také chvíle, kdy mě film začal ohromně bavit. Možná asi proto, že mi tento styl filmů sedí (pokud je dobře natočený) a tenhle je (co stálo film jednu hvězdičku byl jen ten závěr). Je tedy pravda, že s každou minutou jsem dostával pocit "již někdy viděného", ale vůbec jsem z toho neměl pocit zrady a už vůbec (ani jednou) mě nenapadlo obvinit autora z plagiátorství, nebo použít to stupidní slovo "klišé" (co po 100 letech existence filmu není?). Mnohem víc mě zarazilo zjištění, jak je možné, že opět vidím Toma Cruise ve Sci-Fi a dávám nadstandardní hodnocení... sakra tomu chlapovi ten žánr sedí. ()

Reanimated

Hodně našlapaná military sci-fi (snad nejlepší od Vetřelců) s nápaditým scénářem, který nezapře japonské kořeny (což rozhodně není na škodu). Ulítlý humor, skvěle vytěžené situace spojené s restartováním dne. Cruise vystřihl sympatický výkon a super přechod od marketingového hajzlíka k nabušené válečné mašině. Emily byla na povrchu Full Metal Bitch s jádrem sympaťandy. Chemie (civilní!) fungovala skvěle - úsměv na konci. Parádní zážitek v kině (díky skvělé společnosti), který se rozhodně nesčetněkrát roztočí v Blu-Ray mechanice: PLAY - WATCH - REPEAT ()

BMAJTZ

Hrozně se mi chce dát tomu filmu 5 hvězd, ne proto, že by byl až tak bezchybný ale proto, že po dlouhé době jde o zajímavé a chytré scifi. Těžko filmu vůbec něco vytknout snad jenom to, že celkový vrchol je vlastně ve středu filmu a čím blíže je konec tak film trochu ztrácí na tempu. Závěr nakonec spadne do vod klišé, ale výjimečně to nijak nevadí. Další plusy si film zaslouží za chemii ústředních hrdinů a skvěle zvládnuté komediální momenty. Mám raději vážnější scifi ale tady to je zkloubeno opravdu bravurně. ()

vitekpe

Z nudy obcas sleduju nejakej ten letsplay nebo gameplay, takze jsem s timhle odpocinkovym "hranym letsplayem" nemel vetsi problem. Cruise je docela dobrej. Jeho minule sci-fi (Oblivion) bylo ale mnohem lepsi. 3- ()

pavcas

První nemilé zklamání z filmu bylo,že Tom Cruise začíná vypadat na 40!!! Nevím proč jsem si myslela, že vizáží navždy zamrzne v éře Top Gunu. Vzápětí se mi ulevilo, když jsem si uvědomila, že už mu bylo 50, takže vlastně dobrý. Taky jsem si zřejmě celou dobu nalhávala, že jsem fanoušek scifi..bohužel asi nejsem, pokud se půlku filmu střílí, vybuchujou plechový vetřelci, že je nestíháte registrovat a závěrem celkem chcete, aby se Tomík už nikdy neprobudil. Teď ty pozitiva. Pokud jste chlap, můžete si k mýmu hodnocení rovnou jednu * bez obav přihodit, je mi jasný, že tyhle střílečky a zachraňování vesmíru jsou vaše parketa. Pokud jste ženská, tak na Tomíka se pořád dobře kouká, výraz strachy podělanýho blbečka nacvičil dokonale, výraz ninji bojovníka nemusel, to už měl nacvičený z minula a místama pokud zrovna něco nevybuchovalo, to bylo celkem dost vtipný. A co se týká Emily Blunt , ta mně baví už delší dobu a musím uznat, že spolu jim to dohromady ladilo. Takže suma sumárum jako oddychovka se sympatickejma hercema dobrý, herecký výkony v pohodě a celkem se i zasmějete, naštěstí tam, kde to režisér zamýšlel, což se nedá říct o všech filmech podobnýho žánru. A nápad samozřejmě super, ten se cení nejvíc, i když se v tom místama budete ztrácet! ()

sedm.1

No ty krávo! Vždycky mi bylo jasné, že propaganda má neuvěřitelnou sílu, a že i ve světě filmu má nemalý význam na chod celé té mašinérie, ale v případě Na hraně zítřka to zašlo tedy vážně už dost daleko. Není totiž absolutně možné, aby právě tento snímek měl „normální“ cestou tak mimořádný úspěch, a to prakticky u všech diváků po celém světě!??!? Cože??? Já na tom byl v kině a rovnou konstatuji, že na ničem slabším jsem ještě nikdy nebyl. A co mi na tom tak moc vadilo. Pomohu si zkrácenou citací z obsahu distributora. „… hlavní hrdina je zabit, ale vzápětí procitne do toho samého dne a je nucen ZNOVU bojovat a ZNOVU zemřít, ZNOVU bojovat a ZNOVU zemřít, ZNOVU bojovat a ZNOVU zemřít, ZNOVU boj…“ … už mě to sakra nebaví, prostě pořád dokola ZNOVU bojuje a ZNOVU umírá, pokaždé se to tedy dějově posune o nějaký ten nudný kousek, aby to ZNOVUbojování a ZNOVUumírání nebylo až tak moc pitomě okaté a banální, aby se nakonec tedy hlavní hrdina proZNOVUbojoval a proZNOVUumíral až k tak teatrálnímu finále, že mi z toho šla až hlava kolem. Ono finále je totiž takový megaguláš a naivní slepenec, propletenec, že nepamatuji větší filmové rozčarování a blamáž, než co se odehrálo zde. Takže celou zápletku nedokážu prostě označit za nic jiného, než fantasmagorické fiasko, bez hlavy a paty, totálně nesourodý a směšný výplach bez šťávy a především smysluplnosti. Navíc mě film naprosto zklamal i po stránce efektní a vizuální, k tomu nepřehledná akce, nudně a odfláknutě zpracovaní vetřelci, naprostá absence avizovaného humoru, atmosféra nulová, napětí mizivé, já tu nemám prostě co hodnotit pozitivně. Alespoň tedy že ten Cruise je pořád sympaťák, ale abych to zas tak nepřeháněl, Emily Blunt je hrůza hrůzoucí, a ani po ní slintající pánské publikum opravdu moc nechápu. Já jsem z tohoto filmu zkrátka totální mimoň, pro mě to je prakticky ve všech ohledech pořádnej průser, ovšem ta dějová linie s přehledem vede, jednoduše vůbec nechápu ty obrovské ovace a úspěch provázející tento blábol, protože já byl už v půlce filmu z toho tak unavenej, unuděnej a hlavně znechucenej, a to jsem ještě netušil, jak bídná je polovina druhá, že si ještě dlooooouho budu z této „monstrózní a spektakulární“ jízdy lízat rány a doufat, že se nebudu muset i já někdy ZNOVU probudit a protrápit se třeba zrovna právě ještě jednou tímto kočkopsím dortíkem. Na hraně zítřka je každopádně jedním z nejpřeceňovanějších filmů celé historie, a já na závěr důrazně prohlašuji: FUJ!FUJ!FUJ! P.S. a nebo jsem prostě jen úplnej debil a vlastně jsem to celé ani trochu nepochopil 8D. ()

Sdoom

Myslím, že v popisku filmu chybí /komedie. Nastává však otázka, zda je snaha nacpat do akčního sci-fi co nejvíc humoru je pro film dobře nebo špatně. Těžko totiž pak brát všechna ta trable a moj s mimikama seriózně, když je to vlastně jedna velká sranda. Prostě je to celkem zábavná jednohubka, jejíž takto vysoké hodnocení upřímně opravdu nechápu. (kino Cinestar, orig.) ()

netahlo

Maximalne vymazlena podivana! Tesil jsem se dlouho a malinko se toho ve finale obaval. Nebudu nakonec zklaman, jako obvykle? Ani hovno! Zacatek sice malinko skobrtal, ale jak se do toho ustredni dvojice opre naplno, neni co resit. Chemie mezi Emily (bozskou Emily!) a Tomem (cim starsi, tim lepsi) funguje znamenite. Dlouho jsem nevidel tak presvedcive vykony v hlavnich rolich, byly jim napsany primo na telo a nikoho jineho si v nich nedokazu predstavit. Posmakl jsem si! ()

fruitbueno

Průměrný film žádá průměrné hodnocení. Je mi líto, protože potenciál byl víc než větší, nápad a celková myšlenka se mi líbila až moc. Ale to provedení spíš nic než moc. Ale Tom Cruise příjemně překvapil. ()

ondra.kymla

Super nápad! Celkový obraz a nálada filmu byla skvělá. Sice měl Tom Cruise občas výraz vyvorané myši, ale Emily Blunt to naštěstí vyvážila :-) . Klasický happyend jak už je u amerických filmů zvykem byl taky a navíc byl okořeněn lehoulinkým prostorem na domyšlení. Opravdu dobrý film. ()

Firebug

Videohra naroubována na klasický mustr hollywoodského akčního béčka. Po vzoru militantních stříleček tu máme bezmála dementní příběh ("Je tu šmejd z vesmíru bažante, tak popadni pušku a krop všechno co se hejbe!!!"), ve kterém nesmí chybět levelující nesmrtelný hrdina a princezna v nesnázích mající protentokrát vzhled sexy drsňačky (páč na tom v současnosti my, videoherní geekové, ujíždíme). Z akčního popcorňáku si to zase bere roztřesenou a rychle střiženou akci, no a nesmí pochopitelně chybět pořádná naháněčka v autě, hromada pitomých náhod a parta anonymních týpků obětujících se pro vyšší dobro. Prvních a posledních 20 minut je jeden monstrózní WTF moment! Mezi tím jsem se nicméně slušně bavil zejména zásluhou černého humoru, relativně neokoukaného námětu (avšak nic nového pod sluncem) a s tím související prací s divákem. Snímek je silný v několika scénách, ale jako celek jde o patřičně vylízanou zábavu. Lepší 3*. ________ poznámky pod čarou: Chybí tam krev (invaze nepůsobí jako masakr)! Závěrečná píseň je enormní shit. Zajímavý příspěvek k tématu hry vs film. Matty napsal super koment :-) ()

vanderbart

Like, i když na 5* to pro mne prostě není.. "Repetetivnost" sice není až tak originální, ale prostě pořád baví.. a Emily ta role fakt sedla :) ()

Zemi11

Zacatek klasicka scifi ptakovina, kterou tahne do zahrobi Tom Cruise z prvni linie. Nastesti jest posleze zabalovana do komicky opakovavaneho havu. Nu, skoda posledni nepochopitelne scenky. Hm, ani vlastne nevim, proc me ten Cruise tolik stve. Asi je prilis hezky. A zavist je mocna. ()

Tom Cruise se vrací k Warnerům

Tom Cruise se vrací k Warnerům

10.01.2024

Star Wars: Rogue Squadron našlo scenáristu

Star Wars: Rogue Squadron našlo scenáristu

27.06.2021

Prvním novým Star Wars filmem po skončení ságy o rodině Skywalkerů by se měl stát Star Wars: Rogue Squadron, který chystá režisérka Patty Jenkins (Wonder Woman). O ději se zatím příliš neví, jen že… (viac)

Na hraně zítřka 2 má nového scenáristu

Na hraně zítřka 2 má nového scenáristu

01.03.2019

Po nedávném oznámení plánu natočit hned dva nové díly do série Mission: Impossible současně to zdánlivě vypadalo, že veškeré ostatní rozdělané projekty Toma Cruise půjdou k ledu. Server Heat Vision… (viac)