Na hrane zajtrajška

• Česko Na hraně zítřka (viac)

Na hrane zajtrajška sa odohráva v blízkej budúcnosti, kedy mimozemská rasa tvrdým útokom zasiahne Zem a nevie ju poraziť žiadna zo svetových armád. Podplukovník William Cage (Tom Cruise), ktorý sa nikdy nezúčastnil ani jedinej bitky, je náhle degradovaný a následne bez prípravy a s mizernou výzbrojou nasadený do takmer samovražednej akcie. Zabijú ho behom niekoľkých minút. Akoby zázrakom však opäť ožíva na začiatku rovnakého dňa. Znova ho tak čaká boj a rýchla smrť. Znova a znova. Zakaždým je však skúsenejší a dokáže svoje rozvíjajúce sa schopnosti lepšie využívať. V boji mu po boku stojí príslušníčka Špeciálnych jednotiek Rita Vrataski (Emily Blunt). Každá opakujúca sa bitka proti mimozemšťanom je pre Cagea a Ritu príležitosťou dostať sa k porazeniu nepriateľa o krok bližšie. (TV Markíza)

robo_sykora

viac ako jednu hviezdu si to u mňa nezaslúži... dookola to isté bez hlbšieho zmyslu... a ten koniec. asi 12 minút som pretočil, pretože som na to už nemohol pozerať... ()

scarlet

Liman je prostě mistr akce. Není snadné natočit takovýhle film, kde hrdina prožívá ten samý den znovu a znovu. Jak rychle postupovat, kolik ukázat v každé scéně, co se dá přeskočit a jenom zmínit a kolikrát divák snese opakování toho, co bylo včera. Liman to zvládnul na jedničku. I když ta zápletka je trochu praštěná, no, je to holt sci-fi, ale je to perfektní akčňárna, nechybí ani humor na odlehčení. Svalnaté akční hrdinky tolik nemusím, ale Emily to fakt sedne a oba jsou super akční pár. ()

Dstar

No natočené to neni špatně a nadpruměrné herecké výkony...to jo...ale sci fi je to přecijenom trochu přetažené a nereálné....ale když toto pominu,tak je to dobré...nebo jinak: tento snímek bych ohodnotil jako nejlepší pohádku pro dospělé scifisty....krom tedy Avatara a možná i Aquamana ;) ()

PachoSK

Veľmi vydarené akčné sci-fi. Strhujúci dej od začiatku až do konca. Ani minútu som sa nenudil. PS: Emily Blunt zreje ako víno, a naozaj jej táto rola pristala ;) ()

MaxBodycount

Tento film som vrelo doporučoval svojej drahej, ktorá oslizlého Tomíka skrátka nemusí. Na jeho konci musela aj ona uznať, že dielko, ktoré si dovolí Cruisa toľkokrát zabiť skrátka nemôže byť úplná sračka. ()

Prepperka

Dnes zkouknuto. Znova. Už po několikáté. A změněno ze 4 na plný počet hvězdiček. Tomuhle filmu dle mého není co vytknout, a i když je to už téměř 6tiletý film, není to na něm ani trochu znát. Skvělý příběh (i když ne úplně originální), skvěle odvyprávěný, dynamika, napětí, pěkná ženská, pěkný chlap, logika i vtip. Každý si tam najde to své. ()

McGuffin

Na hraně zítřka, Edge of Tomorrow podle scénáristické trojice Christopher McQuarrie, Jez Butterworth a John-Henry Butterworth je film o práci vojáků. Který skončí porážkou nepřítele, samozřejmě. Velmi zajímavá je ale jedna jediná překážka, v tomto případě příležitost, která se vojákům a divákům stále znovu a znovu staví do cesty. A tou je možnost vrátit se v čase, zopakovat vojenskou akci a poučit se z ní z chyb nasekaných v předchozím provedení stejné akce. I když to nikdy nevidíme, protivník to prý dělá stejně tak. Přestože se film sestává z mnoha stále se opakujících situací ne zrovna úprkem postupujících vpřed, celý děj má plynulý vývoj a až na samotný závěr, kdy už kouzlo opakování nepůsobí a scénář už jen nasadí běžné triumfální a okoukané finále, je strhující. Vlastně je škoda, že nepřítelem byla neznámá vetřelčí děťátka a ne lidé z masa a kostí. Schopnost opakovat situace a poučit se z nich mohl přinést třeba Panoramixův kouzelný nápoj. Takže tak. https://www.macguffin.cz ()

SNCIS

Obsahuje spoilery: "Neviděl jste něco zvláštního?" - "Děláte si ze mě prdel?" Tom Cruise v časové smyčce, která mu umožní stát se lepším vojákem i člověkem. Jeho postava se zdokonaluje, sbírá schopnosti a zkušenosti, poučuje se vlastní smrtí a může jí pro příště předejít, posouvá se dál, a když vše skončí, může hra začít znovu a lze ji projít lépe. Od Na hraně zítřka neočekávejte nic zásadního, přelomového nebo akční náhul, protože ničím takovým film prostě a jednoduše není. Na hraně zítřka je poctivé akční sci-fi, které boduje kvalitním scénářem, ač v komunikaci vojáků chybí hrubší mluva, válečná jatka jsou bez krve a násilným smrtím Toma kamera decentně uhýbá. Jinak příběh o snaze porazit mimozemšťany. - 60%. ()

iarda

Dávám poctivé tři hvězdy za slušného akčního Frankensteina. Seberete několik filmů, uříznete to nejlepší z nich,sešijete dohromady, dáte pořádný šok a voilá, ono to žije! (tedy funguje). Nemůžu si pomoct, tohle všechno tady prostě už bylo. Dost jasně v tom vidím Matrix trilogii. Ještě přidat bullet time a bude to jasný plagiát. Další filmy, které jsem tam viděl (a neopisoval od jiných recenzentů):Na Hromnice o den více, Vetřelec, G.I.Joe, Válka světů, Minority report, Den nezávislosti. Ale abych nebyl pouze kritický - i tak tento film doporučuji. Je to ukázková protiváha filmů jednoho českého režiséra, který také bere různé pohádky, sešívá je dohromady, ale výsledek je...ehm, žalostný. ()

Sejkorka

Asi by to chtělo vidět v kině, to by byla pecka. Zvláště se když rozhodující scéna odehrává ve tmě, tak to na malé obrazovce vůbec nevynikne. K tomu ještě nejsem příliš fandou tohodle žánru, kde se to myslí hlava nehlava, scifi nescifi. Ale je to velmi dobré, ve škole dvojka, 80% přesně. Člověk má radost, že mimika je v našem pojetí něco jiného, než vesmírná příšera. PODRUHÉ 3-10-23 špatná volba, večer, padající víka, nesoustředění se. A k tomu znovu ta závěrečná scéna ve tmě. No, hodnocení měnit nebudu, cca za tři roku napotřetí to určitě bude lepší. POzn. - seznam zdařilých filmů Douga Limana : 2005 Mr. & Mrs. Smith  2002 Agent bez minulosti (Borne identity) 1999 Go  1996 Proutníci ()

krysarr

Pěkná podívaná, dobrý nápad, Tom snesitelny, dokonce v te roli skvělý, Emily mňam, scifi nářez, kterému bych snad dal i pět, nebýt toho... spoiler alert: konce. Tam jsem měl dojem, že došly prachy, nápady, čas nebo chuť, případně mix čehokoliv ze zmíněného, škoda. Takže shrnuto, na dnešní dobu výborná scifi, na můj vkus sice trochu prestrihana, která nepůsobí trapně jako evendzrs atp. Za mě dobrý :) ()

bonsetti

Viděno podruhé s odstupem několika let, a hodnocení nechávám stále na 5* :-). I přes nelogičnosti a chyby to je prostě za 5*. Film má spád, gradaci a žádnou zbytečnou velkou romantiku. Nejlepší část bylo první nové probuzení. ()

Pankozabijak

Skvelé scify len jedna vec. Najväčší posránek dostane niečo za čo by celá tá státisícova základňa a vlastne celé ľudstvo zabijalo nehovoriac o tom že ten posránek nemôže zomrieť o čo mu v podstate ide a aj tak pri prvej príležitosti sa spýta s nadšením : existuje na to liek?! Čo? Ako? Prečo? Čo za Debila? Pochopím keby hľadal liek po nejakom roku dvoch ale on hneď! Bože ako ma toto serie pri týchto hero usa filmoch! Straaaaašne! Oni takú zodpovednosť neunesú etc :-))) boooože tak si neobliekaj žiadny hero oblek a len tak si sem tam zalietaj, alebo pomôž rodine k peniazom alebo to predaj niekomu inému tú schopnosť a potom s otvorenou hubou pozeraj čoho si sa vzdal a buď obyčajný. Snáď toto niekto niekedy znesie do nejakej paródie na superhrdinov :-))) Howk. ()

KyoroChan

Tom Cruise nikdy nepatřil k hercům, kvůli kterým bych si pouštěl daný film. Tady mě spíš táhla Bluntka a žánr Sci-fi. K mému překvapení Tom ve filmu neskutečně válí a změnil jsem na něj názor i díky filmu Oblivion! Spolupráce s Emily funguje znamenitě. Dychtivě jsem očekával každý jeho návrat a setkání s Emily :) Supr námět a po opravdu dlouhé době povedený Sci-fi film! Mám ho zařazený mezi oblíbenýma, jako například Pasažéry :) ()

teekanee

Film, který jsem viděl několikrát a nikdy mě nezklamal. Poprvé si mi konec moc nepozdával, ale i jemu jsem přišel na chuť. Časový smyčky mám rád a když to zkombinujete s Cruisem a akčním Sci-fi, tak vám z toho vyjde opravdu výborná podívaná. 90% ()

cyglos

Tak jsem právě spadl z Měsíce. Tento žánr je vždy sázkou do loterie. Pro mne, který pamatuje Robota Emila, :-), Miloše Kopeckého v Muži z prvního století, :-), Ikarii XB-1, :-) , toho bylo jako z kamiónu. Jsou dva tábory, jedni - SUPER, druzí . . . ROZPAKY. Netvrdím, že jsem neviděl žádne sci-fi, ale tady jsem filmem prokulhal. T. Cruise dělal co šlo, všude bum, bác, ohýnky, vyceněné chrupy a hejbající se hadice. V prvopočátku jsem se ztrácel v těch návratech, pak jsem to skousnul. Oceňuji stavbu, exteriery, pohledy z hora na bojiště, a tady končím. Nehraji PC hry, dětem jsem kupovával auta, co se rozložila a byl to stejnej divoch, jako T.C. v tom prásk-prásk vohozu. . . .  V Marťanovi, jsem se dokázal vžít do děje. Jak knížka, tak film mne oslovil. Jen budu doufat, že až se na nás mimozemšťan vydá, tak nepřiletí na "koštěti", nebo velikánským kontejneru, plném kulometů, děl, laserů, oken a blikátek. A také bez hadic. Čekal jsem, co vytryskne na závěr. Slzu jsem zatlačil. Tři hvězdy, ale ještě bych z té třetí uřízl. ()

doom.cz

Třiáčková jízda, jak má být. Chtyrá zápletka, odsýpající děj, minimum logických chyb... tohle se dá vidět dokola a dokola. ()

Tom Cruise se vrací k Warnerům

Tom Cruise se vrací k Warnerům

10.01.2024

Star Wars: Rogue Squadron našlo scenáristu

Star Wars: Rogue Squadron našlo scenáristu

27.06.2021

Prvním novým Star Wars filmem po skončení ságy o rodině Skywalkerů by se měl stát Star Wars: Rogue Squadron, který chystá režisérka Patty Jenkins (Wonder Woman). O ději se zatím příliš neví, jen že… (viac)

Na hraně zítřka 2 má nového scenáristu

Na hraně zítřka 2 má nového scenáristu

01.03.2019

Po nedávném oznámení plánu natočit hned dva nové díly do série Mission: Impossible současně to zdánlivě vypadalo, že veškeré ostatní rozdělané projekty Toma Cruise půjdou k ledu. Server Heat Vision… (viac)