Na hrane zajtrajška

• Česko Na hraně zítřka (viac)

Na hrane zajtrajška sa odohráva v blízkej budúcnosti, kedy mimozemská rasa tvrdým útokom zasiahne Zem a nevie ju poraziť žiadna zo svetových armád. Podplukovník William Cage (Tom Cruise), ktorý sa nikdy nezúčastnil ani jedinej bitky, je náhle degradovaný a následne bez prípravy a s mizernou výzbrojou nasadený do takmer samovražednej akcie. Zabijú ho behom niekoľkých minút. Akoby zázrakom však opäť ožíva na začiatku rovnakého dňa. Znova ho tak čaká boj a rýchla smrť. Znova a znova. Zakaždým je však skúsenejší a dokáže svoje rozvíjajúce sa schopnosti lepšie využívať. V boji mu po boku stojí príslušníčka Špeciálnych jednotiek Rita Vrataski (Emily Blunt). Každá opakujúca sa bitka proti mimozemšťanom je pre Cagea a Ritu príležitosťou dostať sa k porazeniu nepriateľa o krok bližšie. (TV Markíza)

MZ91.EOLB83

Film, díky kterému jsem "objevil" Emily Blunt. Na hraně zítřka diváka provede škálou emocí - od apokalyptického sci-fi, přes military akční podívanou s množstvím komediálních prvků až k lovesotry, která bude bavit i vaše prarodiče. Film funguje ve všech těchto rovinách a bez problémů přechází od rozmáchlé akční podívané ke komorní a inteligentní konverzaci mezi dvěma postavami (nádherný protiklad Bayových Transformers - technologického dema bez duše.) Vykreslení charakterů a vztahů mezi nimi je totiž v tomto filmu Alfou a Omegou (na vzdory obřímu rozpočtu a množství CGI efektů). Nejlepší film roku 2014, který se ve svém žánru stane klaskou. - Is there something on my face? ()

Denzen

Zo začiatku nezáživné nudné sci-fi s vydesene sa prizerajúcim Tomom. Ale keď začne vracanie času a Cruise sa vypracuje na poriadneho vojaka, zábava hneď začne. Postupne sa začne všetko ešte viac zamotávať pomocou zvratov v príbehu až nabehne úderné finále. Všetko to tvorí jeden perfektný film, kde hlavná dvojica kosí zlé mimozemské príšery vo veľkom štýle. A všetko spracované podľa jedného japonského komiksu. Rozhodne stojí za prečítanie. ()

TomKey

Na Hromnice o den více v podání Toma Cruise, sličné Emily a emzáků, kteří sem zabloudili zřejmě přímo z Matrixu. Není to-dle hollywoodských pravidel pro tyhle filmy-o hereckých výkonech, nebo o herectví jako takovém. Jde spíš o takové to pobíhání a povídání, z výrazů tváře stačí "nechápavý" a "vyděšený". Vše táhne oddělení speciálních efektů a triků. Ale jinak to slušně odsejpá, nejsou tam hluchá místa, a objeví se dokonce i dva vtipné momenty. I když ten s čínským displejem a ovládáním u stroje který se přitom vyrábí na základně v Anglii, je trochu šroubovaný, ale budiž. Konec dobrý, všechno dobré. Ocenil jsem absenci hromadného potlesku hlavnímu hrdinovi. Přestože vlastně o finální bitvě "tleskači" nevěděli a tudíž nebylo komu tleskat :-) ()

Mezerník

Hm, po hodnocení na ČSFD jsem od toho čekal trochu víc, ale pět hvězdiček nakonec dávám i já. Bohužel je to film na jedno použití, ale nějaký dojem na víc než pár hodin ve mne přece jenom zanechal. SPOILER: Mimikové jsou silní, rychle dobyli Evropu, tak proč se pak zastavili před Británií? Mimikové jsou chytří, tak proč si hned nevšimnou řvoucích motorů, pohybujících se lidí? A jak Rita vlastně zjistila, že po fransfúzi krve přišla o schopnost restartovat den? A konec je zklamáním - hlavně proto, že se dlouhé minuty odehrávají ve tmě. ()

Marty568

Letní mega blockbuster, který je svižný, chytrý, vtipný s dobrými žerty a narážkami. Mimozemská invaze, skvělé zpracování CGI a příběhu + kvalitní scénář. Cruise a Blunt tvoří dobrou herecku dvojku na kterou je radost se dívat. ()

eRGeBe

Tento film je fakt pecka! Ani si nepamatuji kdy mě takto nějaký film potěšil. Žánr Sci-Fi mám sice velmi rád a Toma Cruise rovněž, ale i kdyby tomu tak nebylo, tak bych nemohl dát méně než 4*. Co se týče děje v kostce: blíží se bitva, která rozhodne o tom zda lidstvo bude vyhubeno mimozemšťany či přežije. Tom Cruise je se do boje dostane pro něj nešťastným sledem okolností a v boji zabije tzv. alfu. V tomto boji také přijde o život. Nevadí. Zabil alfu, den se opakuje. A to je na tom filmu nejlepší. Díky tomu vidíme Toma moc krát umřít a občas je to i velmi vtipné. Každopádně děj se po čase začne komplikovat, ale velice chytře. Efekty jsou další plus. Všechno vypadá hodně skutečně. No já nevím jak tomu někdo může dát hodnocení "odpad". Každopádně za mě 100%... No radši 95%. Něco málo by se asi ještě vylepšit dalo :-) ()

TomQ

Film byl pro mě velmi příjemným překvapením – očekával jsem nenápaditou akční průměrnost s tuctovým cestováním v čase, ale dostal jsem dobře řemeslně zvládnutý film se zajímavým a pro mě osobně inovátorským přístupem k hrátkám s tokem času. Díky neustálým bojům lidí proti přesile mimozemských tvorů to vypadá trochu jako Hvězdná pěchota rozšířená o docela klasický prvek „poslali mě tu omylem, nepatřím tu" – rozuměj ve skutečnosti „to nebylo omylem, ale za trest". Jakmile však začne Tom Cruise po každé smrti znovu ožívat na začátku téhož dne, dostává film opravdu zajímavé obrátky. Tohle je základní motiv filmu, takže to neberu jako spoiler – po každé smrti znovu ožije, ale vše si pamatuje. Takže může v dalším „pokusu" či „životě" zkusit něco jinak, lépe (ve stylu Na Hromnice o den více, či také tak trochu 50x a stále poprvé - v Edge of Tomorrow je to však mnohem intenzivnější a především použito v akci). Asi každý hráč starších náročných počítačových her toto moc dobře zná díky metodě save & load a memorování nebezpečných situací. V závěru filmu pak graduje příběh a cestování časem ustupuje do pozadí. Celkově se jedná o velmi zdařilé sci-fi s vynikajícími speciálními efekty, zajímavým příběhem a dobrými hereckými výkony. ()

megacik

Skvelý film. Škoda len, že miestami chýba logika. Napríklad aj vtedy, keď Rita vysvetľuje, že keď bojovala naposledy, tak ju trafili, krvácala, a musela dostať transfúziu krvi. Prebudila sa v nemocnici, dostala 1,5 litra cudzej krvi a to bol vraj koniec, pretože tú schopnosť stratila. Ale ako na to prišla, že stratila schopnosť reštartovať deň, keď stále žije? ()

PowPow

Takhle by měly vypadat filmy podle her :D Je to o tisíc procent lepší, než třeba Válka světů nebo Světová invaze, ale že by to bylo nějak extra důmyslné, že bych si z toho sedl na prdel, to se taky říct nedá. Na jedno zhlédnutí vydařená zábava, ale podruhé bych do toho šel snad jen kvůli Emily... :) ()

mina_harker

Neuvěřitelná konina. Dodívala jsem se do konce jen díky tomu, že to bylo nechtěně vtipné. Pro milovníky rychlých akcí dobré. Emily Blunt předvedla perfektní kondici, na Cruisově postavě se mi líbilo, že se vyvíjela od zbabělce k hrdinovi. ()

PRASÁK

Velmi povedený sci-fi, plný akčních scén, v nichž se děj filmu několikrát vopakuje. Ale všechno, co se vopakuje, jak sami v tomhle snímku uvidíte, má svůj smysl. Nemá cenu zbytečně předbíhat nebo napovídat. V hlavní roli se zde představí americkej herec Tom Cruise, kterej má na svým kontě spousty filmů, jako například: Večerka, Ztracenci, Riskantní podnik, Legenda, Top Gun, Barva peněz, Rain Man, Mladé pušky, Koktejl, Narozen 4. července, Bouřlivé dny, Pár správných chlapů, Navždy a daleko, Firma, Interview s upírem, Mission: Impossible, Jerry Maguire, Magnolia, Spalující touha, Mission: Impossible II, Vanilkové nebe, Minority Report, Poslední samuraj, Collateral, Válka světů, Mission: Impossible III, Hrdinové a zbabělci, Valkýra, Tropická bouře, Zatím spolu, zatím živi, Mission: Impossible - Ghost Protocol, Jack Reacher: Poslední výstřel, Nevědomí, Mission Impossible – Národ grázlů atd. Snímek „Na hraně zítřka” natočil americkej režisér Doug Liman, kterej má na svědomí filmy jako: Proutníci, Go, Agent bez minulosti, Mr. & Mrs. Smith, Jumper, Fair Game nebo Jumper 2. A ještě dodávám, že film „Na hraně zítřka” vznikl podle románu „All You Need Is Kill,” kterej v roce 2004 napsal japonskej spisovatel Hiroshi Sakurazaka. Česky tato kniha zatím nevyšla. Snímek „Na hraně zítřka” přišel studio Warner Bros. na 178 miliónů americkejch dolarů a vydělal skoro 370 miliónů. ()

vadox

Je to v poslednej dobe jeden z tych naozaj najlepsich sci-fi (?). Casova slucka v podani tohoto filmu - vyborne. Herecke postavy v podani Toma Cruise a Emily Blunt su naozaj perfektne. Od zaciatku az do konca je dej stupnujuci sa, stale graduje, neopakuje sa. Zaver je vynikajuci, aj ked trochu predvidatelny. Ked som tento film videl prvy krat, nedokazal som ist na zachod, aj ked moj mocovy mechur dost protestoval. ()

xulux

Film dobrý, příběh měl smysl z 99%, až na ten konec, kdy musel Tomík zázračně přežít, ač tím zbořil celou logiku filmu. Prostě měl hrdinně umřít, už tak tam umíral dost často a bylo by 5 hvězdiček ;) ()

Tom Cruise se vrací k Warnerům

Tom Cruise se vrací k Warnerům

10.01.2024

Star Wars: Rogue Squadron našlo scenáristu

Star Wars: Rogue Squadron našlo scenáristu

27.06.2021

Prvním novým Star Wars filmem po skončení ságy o rodině Skywalkerů by se měl stát Star Wars: Rogue Squadron, který chystá režisérka Patty Jenkins (Wonder Woman). O ději se zatím příliš neví, jen že… (viac)

Na hraně zítřka 2 má nového scenáristu

Na hraně zítřka 2 má nového scenáristu

01.03.2019

Po nedávném oznámení plánu natočit hned dva nové díly do série Mission: Impossible současně to zdánlivě vypadalo, že veškeré ostatní rozdělané projekty Toma Cruise půjdou k ledu. Server Heat Vision… (viac)