Na hrane zajtrajška

• Česko Na hraně zítřka (viac)

Na hrane zajtrajška sa odohráva v blízkej budúcnosti, kedy mimozemská rasa tvrdým útokom zasiahne Zem a nevie ju poraziť žiadna zo svetových armád. Podplukovník William Cage (Tom Cruise), ktorý sa nikdy nezúčastnil ani jedinej bitky, je náhle degradovaný a následne bez prípravy a s mizernou výzbrojou nasadený do takmer samovražednej akcie. Zabijú ho behom niekoľkých minút. Akoby zázrakom však opäť ožíva na začiatku rovnakého dňa. Znova ho tak čaká boj a rýchla smrť. Znova a znova. Zakaždým je však skúsenejší a dokáže svoje rozvíjajúce sa schopnosti lepšie využívať. V boji mu po boku stojí príslušníčka Špeciálnych jednotiek Rita Vrataski (Emily Blunt). Každá opakujúca sa bitka proti mimozemšťanom je pre Cagea a Ritu príležitosťou dostať sa k porazeniu nepriateľa o krok bližšie. (TV Markíza)

panWolf

Po dlouhé době sci-fi,které se odlišuje od nějakých transformerů a jim podobných. Zajímavá myšlenka s opakováním času.Tom C.-už dlouho jsem ho neviděl v podobně kvalitním filmu. Prostě spokojenost přeju si víc ,podobně nápaditých filmů ()

Hanys_

Těžká pecka a jeden z adeptů na film roku. Parádní sci-fi, které umně kombinuje akci s humorem a z charismatického Cruise ždíme maximum. Už teď akční klasika. 9.5/10 ()

Junglista

Source code si vystačil (ale účinně) s jednoduchým schématem po celou dobu. Edge of tomorrow začne podobně, následně zařadí vyšší rychlost a docela slušně využije možnosti danýho tématu. Ale ani tak na pátej převodovej stupeň nedojde. I když filmu nechybí nenásilnej humor, nebabrá se za každou cenu s přehnanou psychologií postav (velký plus) a scénáristi neudělali z Emily Blunt ekvivalent přemachrovaný macho krávy (ano, mluvím o tobě Michelle Rodriguez), tak k dokonalosti mi přecejen pár věcí chybělo. Celkově velmi slušnej popkorňák, ale žádnou přidanou hodnotu, že byste o filmu nadšeně mluvili eště za půl roku, v tom nehledejte. ()

F.W.Colqhoun

Filmový víkend 2014, sobota, 2:15 ráno. SPOILERY. Jestliže jsem u Budoucí minulosti prskal a u 22 Jump Street se dobře bavil, Edge Of Tomorrow dokázalo, že organizátoři sice nemají vždy šťastnou ruku ve výběru titulů [co takhle příště i něco úzkoprofilovějšího?], ale dramaturgii zvládají na jedničku. Ti, kteří vydrželi přes všechen alkohol, hodiny blockusterování a POMOva rozumování o úpadku nejvýdělečnějšího hollywoodského herce, si k ránu přišli na své. Jistě, pohled na vadnoucí chlapecký půvab Toma Cruise není veselý. Nejslavnějšímu scientologovi ale nejde upřít, že jako producent vyplodil jistý počet velmi kvalitních filmů. Přes jistá ale bude Edge Of Tomorrow patřit mezi ně. Cruise jako herec dělá co umí, není to málo a tím, že chcípá každou druhou minutu, zjevně s ironií myslí hlavně na diváky, kteří ho nejen pro konzumaci placenty nemohou vystát. Ve své roli je věrohodný, nestrhává na sebe všechnu pozornost, která náleží poprávu chytrému scénáři a distancované režii Douga Limana. Ten si vede v dramatizaci námětu, který nápadně připomíná frustrující level velmi obtížné počítačové hry, překvapivě zdatně, mění tempo vyprávění a opakuje scény tak, že nenudí, nýbrž baví, či reflektuje nutně absurdní pocity Cruisovy postavy. Všechno se zlomí k temné straně Hollywoodu až na konci, jímž kdosi zjevně zazdil vnucující se dystopický závěr - a jsem si jistý, že tam původně takový byl. Vlastně se velmi vyvedlo i to, vůči čemuž bývám velmi kritický - sci-fi vizuál. Bojiště nevypadá omalovánkově, nýbrž jako Omaha ve čtyřicátém druhém. Cizost zajímavě zpracovaných alienů podrtrhuje těkavá rychlost a silně znervózňující dynamika jejich pohybů. Výprava připomene geniální Children of Men a místy i dokonale hnusnou Cestu. Čtyři-a-půl. Brzká repríza. ()

Giggs

Remeselne dobre zvladnuty, zabavny, superkomercny popkorn. Vsetko co tu už bolo milionkrat v roznych podobach je tu zbuchane dokopy do jednej velkej, chaotickej gule. Na ovce to ale zda sa zabralo. Na mna nie, na mna zabera len Emily. Niekedy je menej viac. ()

B4TM4N

Videohra, která nedokáže plnokrevně přenést frustraci z repetice na obrazovku (já vím, kdo by pak na to koukal). Scénář si dost výrazně pomáhá vytvořením vlastního, nikdy ne uspokojivě vysvětleného časoprostoru, takže kolečka skřípou celkem často, ale tváří se u toho dostatečně šik. A vy se u toho veskrze bavíte a polopaticky spějete ke konci, který se bolestivě posledních devadesát minut (b)análně nabízí. Natož, aby Tomíkova cesta byla někdy špikována ohrožením neustále se restartujícího geroje či zahalena v otázkách o konstantní válce. ()

dopita

První půlka filmu má šmrnc a ohromný grády. Jako by to snad ani nenatočil Doug Liman. Zápletka je samozřejmě líbivá a přitažlivá, a tak jsou divákova očekávání naplněna měrou vrchovatou. Bohužel druhá půlka filmu je už Dougem Limanem cejtit na sto honů, takže se extrémně zábavnej biják pozvolna překlopí v tradiční hollywoodskou rutinu. Z herců za zmínku stojí Tom Cruise, kterej, jak všichni víme je sice divnej člověk, ale jeho herecká práce je kvalitní a v pohodě utáhne celej film. Moje oblíbená Emily Bluntová mi v roli horlivé vojandy nějak nesedla, ale Brendan Gleeson za zmínku rozhodně stojí. Technický věci OK. Nějak se nemůžu zbavit pocitu nasrání z toho, že z atraktivní předlohy vznikl pouze průměrnej film. ()

farfalla

´Groundhog Day´ (1993) + ´Independence Day´ (1996) = ´Edge of Tomorrow´ (2014) Časová smyčka, která je využíváná na vylepšení strategie a provedení, dává také šanci na pochopení situace a postupné rozhodování, jak ji využít. Taková situace přináší nejdřív zmatek a vztek, pak rezignaci a nakonec vnímání vlastních citů a soustředění se na cíl. Cage (Tom Cruise) a Rita (Emily Blunt) pochopí, že je nutné zničit centrum společného vědomí vetřelců. Opakování těch samých situací je zajímavě stříháno, aby nenudili, ale aby ukázali posun ve vývoji a povedlo se do nich vpašovat i trochu humoru. Celý děj je založený na spoustě akce a triků. Jen někdy je těch Omeg a Alf trochu moc. ()

ZdenoLo

No že by to bolo originálne to nie, menšia vykrádačka Zdrojového kódu z Jakeom Gyllenhaalom a prvkami Nextu z Nicolasom Cageom. Ale cez to všetko to bola perfektná zábava. Aj keby som si vedel predstaviť v hlavnej úlohe iného herca tak Tom Cruise mi tam nijako nevadil. Efekty a vizuálna stránka filmu bola dokonalá a hlavne tie vtipné strihy. Skúsim aj 3D blu-ray či to náhodou ten zážitok nepotiahne na ešte vyššiu úroveň. ()

Stružák

Špičková podívaná... Obecně tenhle žánr moc nevyhledávám, ale to, co tady režisér předvedl prakticky nemělo chybu. Má to hlavu i patu a to tempo je naprosto strhující. Dvě hodiny utečou jak prd ve větru – kdyby měl film ještě hodinku navíc, věřím, že by mi to nevadilo. ()

Scevola

Jeden z mala blockbusterov, ktory sa da naozaj aj pozerat. Scenar je napadity najma kvoli vyuzitiu loop motivu. Tom Cruise to jednoducho stale vie :) 8/10 ()

Mazlik4

Velký film, neuvěřitelně chytlavý a koukatelný! Bohužel s jednou obrovskou chybou ve scénáři. Tom Cruise má schopnost "restartovat" den - to je v pořádku (známe to z jiných filmů, např.: Groundhog Day). Scénáristé si trošku pomohli tím, že nechají Billa probouzet vždy s dvoudenním zpožděním. Né to ráno, kdy začíná invaze, ale den předtím - takže má nekonečno času na trénink. ()

bloodline

Blockbuster roku 2014 v kategórii absolútny blockbuster. A jeden z najlepších vôbec (za poslednú dekádu určite). V kine videné z čírej letnej nudy, ale to devastačné nadšenie potom... Odpisovaný Cruise ma zase navnadil na vedecko-fiktívnu cirkulárku, ktorú mi praštil do ksichtu aj s výkladnou skriňou, v ktorej útrobách sa vlnila Emily Blunt. Tá oplýva esteticko-hereckou stávkou na istotu a to mi verte, že táto dievčina by nesklamala ani v remakoch G.I. Joe či Runaway Bride. Všetko zapadlo dokonalou súhrou poskladanej Rubikovej kocky do 5 sekúnd a mne osobne do gusta nedosolili mimozemské príšery, ale vzhľadom na atraktivitu humanitnej vetvy príbehu, nech im je po druhom pokuse odpustené. Hustotou akcie kinematografický klon legendárnej hernej mäsiarčiny Gears of War. Sweeeeet! ()

Ripley

Spojení Cruise-akční sci-fi-současná triková technologie a velmi dobré hodnocení zde,to vše mi dávalo jistotu,že půjde o stoprocentní podívanou.Bohužel se tak nestalo.V první řadě musím napsat,že jde rozhodně o nadstandartní film a že se mi celkem líbil,ale čekal jsem mnohem víc.Teď trochu kritiky.Film bohužel postrádá originalitu.Tři scénáristé sesmolili scénář podobně jako pejsek s kočičkou vařili dort.Nacpali tam vše co už jsme v jiných filmech viděli.Časová smyčka(Zdrojový kód),mechanické obleky(Matrix Revolutions,Elysium),mimozemský šmejd chce zničit Zemi(napadá mě nejméně deset filmů),zničení mimozemských šmejdů tím,že se zlikviduje ten hlavní(opět několik filmů),bitva na pláži(Hvězdná pěchota,Zachraňte vojína Ryana :-)).Takže scénář je relativně inteligentní nikoliv však originální.Vzhled emzáků mě neuchvátil.Trochu jako sentinely z Matrixu a brouci z Hvězdné pěchoty.Jejich pochyb byl tak rychlý,že jsem nestíhal.Bylo to také příliš rychlým střihem.Poslední čtvrthodinka odehrávající se v noci byla katastrofálně natočena.Vůbec jsem si ji neužil.Spojení velmi velmi tmavých scén,velmi velmi rychlého střihu a velmi velmi rychlého pohybu emzáků bylo nešťastným rozhodnutím jak "vygradovat" finále.Finále je zkrátka průšvih.Cruise nezklamal,ale Emily Blunt ač ji mám rád,jako drsňačka vojanda...no nevím.Věřím tomu,že napodruhé to bude lepší. ()

Mafiapau

Po tom co jsem četl předlohu, mangu "All You Need is Kill", musím říct že tenhle film je absolutní Hollywoodská sračka která vůbec nedává smysl. Snižuji hodnocení ze 4* na pouhé 2*, jednu za Herecké výkony a kameru a druhou za Soundtrack. JUST EYE-CANDY, THERE NO GORE.... "Máš díru v hrudníku! Fakt?" nope.. ()

Janega

Po veľmi priemernej Vojne svetov, mal tentoraz Tom šťastnejšiu ruku pri výbere filmu o mimozemskej invázii. Príbeh je nápaditý, plný dejových zvratov a po prvom prebudení dosť pútavý. ()

SpaceOdyseus

Temer dokonala akcni jizda napustena spravnou davkou 'sci-fi time travel shenanigans'. Skvely Cruise, jeste lepsi Blunt a ja se tesim az si to pustim znovu. ()

Milodar

Povedený remake Na hromnice o den více, zabalený do postapokalyptického pyžamka. Zlí miminkové útočí, osud lidstva je v rukou zbabělého podplukovníka (SPOILER: zbabělý je jen zpočátku!) a Kovové Mrchy. Ve finále mohla Emily Blunt kromě několikrát zopakovaného lachtana taky vytáhnout sysla, místo toho se však koná honička za Betou, Gamou a Ypsílonem. ()

Tom Cruise se vrací k Warnerům

Tom Cruise se vrací k Warnerům

10.01.2024

Star Wars: Rogue Squadron našlo scenáristu

Star Wars: Rogue Squadron našlo scenáristu

27.06.2021

Prvním novým Star Wars filmem po skončení ságy o rodině Skywalkerů by se měl stát Star Wars: Rogue Squadron, který chystá režisérka Patty Jenkins (Wonder Woman). O ději se zatím příliš neví, jen že… (viac)

Na hraně zítřka 2 má nového scenáristu

Na hraně zítřka 2 má nového scenáristu

01.03.2019

Po nedávném oznámení plánu natočit hned dva nové díly do série Mission: Impossible současně to zdánlivě vypadalo, že veškeré ostatní rozdělané projekty Toma Cruise půjdou k ledu. Server Heat Vision… (viac)