V dome

• Česko V domě (viac)

Šestnáctiletý chlapec dochází do domu svého spolužáka a vše, čeho je tam svědkem, pak popisuje ve svých slohových pracích učiteli francouzštiny. Toho začne díky tomuto talentovanému žákovi vyučování zase bavit, ale vzniklá situace spustí celou řadu nekontrolovatelných událostí... (Festival francouzského filmu)

Ben Nevis

Film, který začíná jako jednoduchý příběh z prostředí střední školy a končí... podle hodně diváků špatným koncem. Máme tu plno linií, ale všemi se prolíná osamělost Clauda. Jeho šmírování dokonalé rodiny (protože on takovou nemá) učitele nejprve pohoršuje, ale nakonec je návykové. Jenže pak Claude začne dělat to, k čemu ho ponouká učitel - udělá z pokusné rodiny románové postavy a divák už neví, co je realita a co fikce. Ať už je konec jakýkoli, pro svoji postavu chce Claude happyend za každou cenu. ()

Wallis3

Tak si tak čekáte, co po slibném začátku přijde, kdy ten studentík začne nosit panu učiteli svoje "příběhy", chvilku čekáte řádný prasárny, chvilku krvavý vraždy... no a dostanete HOVNO. ()

Dan

Jaký je vztah mezi skutečností, kterou žiji - a příběhem, který vyprávím? Jsem schopen psát o něčem, co jsem neprožil? Jaký vliv má mnou vyřčený příběh na můj skutečný život? Má vůbec smysl snažit se držet hranici mezi realitami? François Ozon nenabízí jednoduché odpovědi, ale věrný francouzské tradici pokračuje v kladení otázek v míře, která nemusí být každému příjemná. Ví však, že přehlížením tyto otázky nezmizí... ()

štíple

Film uvedla na Festivalu francouzského filmu Mirka Spáčilová, která film do soutěže vybrala. Byla vtipná a kvality filmu vystihla dokonale. Hlavní cenu na FF v San Sebastiánu nedostal film jen tak pro nic za nic. F.Ozon je můj oblíbený režisér a tímto filmem dokázal, že zraje jako víno. Vřele doporučuji. ()

PeterJon

Má to prvky Ozonoviny, ale intímnosť nie je až taká silná...dobre to naberá grády a vtiahne, ku koncu už aj creepy ale celkovo slabý nadpriemer ()

80s Martin

Germain, učitel francouzštiny na střední škole, dostává na začátku školního roku novou třídu. Brzy poznává, že jeden z jeho žáků, Claude, má literární talent a chce mu pomoct v jeho rozvíjení. Germain se tak stává posluchačem zajímavého, avšak zároveň též znepokojivého příběhu, který mu jeho žák vypráví prostřednictvím svých slohových prací. Claudeův příběh jsem si užíval stejně jako jeho učitel. Dovedu si až moc dobře představit, že bych dělal podobně věci. A že občas to byl poměrně silnej materiál.. ()

Leník

Student proniká do domácnosti svého kamaráda a své zážitky popisuje ve slohové práci. Jeho učitel francouzštiny, kterému jsou práce určeny, se tak proti své vůli stává voyeuerem, ovšem v této roli se mu záhy zalíbí. Celkem zajímavý film o zdánlivě nevinném zasahování do života druhých, o manipulaci a voyeurství... jen ten konec byl poněkud rozplizlý, což je celkem paradoxní, neboť ve filmu zaznívá: "Každý spisovatel musí najít svůj konec, takový, aby si čtenář řekl, něco takového jsem nečekal, ale přesně tak se to muselo stát." Scénárista svůj konec tedy nenašel, což je škoda, něco působivějšího na závěr by tomu slušelo. Viděno v Bruselu v říjnu 2012. ()

Brunsvik

zúrivý a miestami neľútostný (k súčasnému umenie a k francúzskej strednej vrstve), miestami ľahko humorný, dobre obsadený a impozantne hudobne podfarbený boj fabuly a sujetu, esej o voyerizme, ponor do etických princípov tvorivého procesu, hra na skutočnosť a fikciu, ľahko oidipom zaťažená komédia o slepých uličkách umenia; ()

girasollle

Hra s románem na pokračování, která je v rukách dospívajícího chlapce. Co jsou jeho představy a co je skutečnost? Ozonovský průměr. ()

SuzieS

No, nevim. Na francouzsky film docela podprumer. Hezky vykreslene postavy, cloveka to i prinuti trosku zapremyslet, ale nemam rada takove filmy, ktere jsou...nijake... ()

zigy

Originální. Voyerský pohled do jedné zdánlivě obyčejné domácnosti, kdy nevíme co náš student - spisovatel - vypravěč opravdu prožívá a co už si vymýšlí. Podporován svým učitelem oba provádějí experiment, na který mohou oba šeredně dojet. Ten chlapec, nějaký Umhauer, fakt talent, ten jeho pohled je již raném věku uhrančivý.. ()

Dawe2

Zvláštní, zajímavé, výborné. Skvělá hudba, výborně zahrané, perfektně vybraní herci k postavám příběhu. A příběh sám naprosto originální a jedinečný. Na obsah zde na ČSFD moc nedejte, děje se tam toho mnohem víc. Tady by se měli přiučit všichni ti, co neví o čem by už psali a točili, takhle vypadá nápad a jeho bravůrné zrealizování. Scénář a režie excelentní. Vynikající snímek, děkuji a náročnějším doporučuji. ()

kolodej1

Hodně zvláštní film. Opravdu zajímavý, originální nápad, jak posouvat děj filmu a funguje to. Nicméně v mém případě ne po celou dobu filmu a v druhé polovině snímku už jsem se chvílemi i docela nudil a dokoukával jsem to spíš ze zvědavosti, jak to celé skončí než proto, že bych byl filmem tak osloven. ()

Gregor_Samsa

Starší Ozon, zamotaný příběh jednoho kluka s kukučem outsidera, který ale outsiderem úplně není. Možná se k tomudlectomu ještě někdy vrátím. [60%; někdy 2015 Home sweet home] ()