Metro

Rusko, 2013, 132 min

Neuvážená výstavba v centre mesta poškodí jeden z tunelov moskovského metra a do jeho útrob začína presakovať voda. Napokon sa prepadne a do podzemia začne prúdiť obrovské množstvo vody z rieky. V zaplavenom metre sú prví mŕtvi a katastrofa začína nadobúdať obrovské rozmery. Medzi ľuďmi, uväznenými v podzemí, sa nachádza aj doktor Andrej Garin a jeho manželka s milencom. Ich osobné problémy však musia ísť bokom, keďže ich čaká boj o život. (STV)

Adramelech

Pěkný katastrofický film, který ocení zvláště diváci trpící klaustrofobií. Aby to nebylo jenom o zaplaveném metru, zakomponovali filmoví tvůrci do děje ještě milostný trojúhelník. To byl dobrý nápad i z důvodu přehlednosti. Některé ženy mají totiž sklon vytvářet milostné víceúhelníky až mnohoúhelníky. Kdyby se v tom manželé takových žen chtěli vyznat, museli by schémata milostných aktivit svých drahých poloviček vymodelovat na počítači. ()

Ještěřák

Musím zkonstatovat, že tohle byl kejček jako bejček a velehumogenózní soudružský patůsek s hroznou Marfušou v jedné z ústředních rolí, která se snad rozváděla hlavně kvůli slevě na balík šamponů, neboco, nejsem si jist, bo titule jsou online jen anglické a ještě k tomu stojí za hovno. Jsou tam sice nějaké mezilidské pasáže, co mě braly, zmatkování, rabování a různé oportunistické zmrďárny, ale většinou film investuje do bullet-tajmu, vejbuchů, autohavárek a průletů hlav tvrzeným sklem. Marně soudruh na poli hororu nahání Hispánce (LA CARA OCULTA), resp. Imperialistu (SINISTER), žádný z Kremlu mráz se vyloženě nekoná, spíš je to takový nevinný váneček od jarní Volhy (50%). ()

mosnak

Moskva je hnusné město a rusáci jsou hrozná herci. Pár dobrých efektů tento film nezachrání! Už od začátku mi bylo jasné,že se zde nebude řešit jen, jak se dostat z podzemí ven. Ale milenecký trojůhelník (bohatý blbeček co má oblek od Bosse, pohledná rusina co se chová jako největší svině na světě, no a pak její manžel - takovej typickej doktorskej chudáček,kterému byste měli fandit). Bohužel to příliš nezafungovalo. Rusině bych dal po čuni a nechal všechny v tom metru utopit. Jediní komu se dalo,alespoň trochu fandit byl mladý pár,který opravdu bojoval o holý život. Jinak jde o zbytečně dlouhý film ve kterém jde vidět jak jsou rusové stále minimálně 50 let za námi (což je smutné - pro ně!). Takže po docela kladných recenzích ostatních uživatelů,byl pro mě tento filmový "zážitek" spíše utrpením :-( 18% ()

qxkamo

Pravdupovediac, aj ked mam americkych **aciek az cez hlavu, stale ich styl mam kedsi v podvedomi a vytvara mi akysi vychodiskovy bod, standard. Preto sa mi tazko zvykalo na rusky film, ktory sa urcite nestrati medzi americkymi kolegami. Herci, kamera, dejova linia mi od zaciatku pripadali take ine, zvlastne, ale uz viem, ze to bolo tym, co som pisal predchvilou. Urcite stoji za to si tento film pozriet a porovnat rozne styly kinematografie. Fantasticka piesen na konci! POZOR SPOILER!!! ta sexualna scena na zaciatku je dolezita! ()

Wancohoff

minuly rok tu bol vyborny Lo Imposible , tento rok tu je perfektne metro.kamera,hudba,herci,efekty....treba vidiet! (akurat plagat je dost odveci) ()

arcticsky

V Rusku se podařilo natočit katastrofák podle hollywoodského mustru se zapojením některých místních specifik a patosu snad ještě nabubřelejšího než se daří některým výtečníkům v USA. Ale výsledek není špatný - takový trochu lepší průměr. Jistě je to lepší film, než některé žánrově podobné TV filmy kanadské nebo německé provenience. Scéna havárie vagónů metra v tunelu je dobrá, "tsunami" v metru srandovní, herecké výkony nic moc. A role krásné Světlany Chodčenkovy je špatně napsaná. Filmu by nesmírně pomohlo ubrání aspoň 15 - 20 minut. ()

LukyNike

Strašně krásný, dojemný film, natočený od srdíčka. Přiznávám, že jsem od něho nic nečekal, takže asi proto jsem nadmíru spokojen. ()

lukano

Tenhle film je příkladem, jak lze z mnoha udělat hodně málo. Hlavně mi vadily nesmyslné dialogy, především, kdy oběti se baví nudně o ničem, nebo přihlouplé řešení problémů, při kterém snad nikdo nepoužívá mozek. A vůbec celý film je plný chaosu, kdy divák neví, co kdo kde řeší a odkud, kam atd. Ještě že jsem tohle dílo koupil za poloviční cenu, ono to za to nestojí. ()

warrenur

Prijemny katastrofak z ruskeho hollywoodu je poznat, a nie len podla jazyka. Napriek tomu, ze dost veci malo od skutocnosti daleko (kedze som nim v troch velkomestach pravidelne jazdil, viem o com hovorim), ma film akcny, ale i pribehovy a atmosfericky naboj. Efekty sice tiez nie su z najlepsich, ale oko vyslovene nedrazdia. Naviac, vyber hercov i charakterov, ktore stvarnuju je stastny a tak divaka zaujmu a nasledne i dej. Osobne na mna postava zeny/milenky posobila najviac neautenticky a rusivo (nie vsak svojim vyzorom, ale herectvom a prejavom). Mierny nadpriemer. ()

Game90

Katastrofický film o presakujúcej vode v metre. Výborné spomalené efekty ľudí pri katastrofe, pár hluchých miest a neskutočne natiahnuté..... ()

dawe787

Tak na Rusáky docela zajimavý počin, ale pro mě se to nestane kultovní záležitostí. Některé scény jsou dost dobře zfilmované, jako třeba brzdění metra v plné rychlosti a co tlak dokáže udělat s vagóny plnými cestujících. Pak to, ale pokazí jiné scény, nesmyslné dialogy a trapné zápletky. Osobně jsem rád, že nemusím denně jezdit do roboty metrem pod Vltavou, protože našim stavařům a technikům zrovna 2x v dnešní době nedůvěřuji. Chtěl jsem dát původně 4 hvězdy, ale za jisté věci nemůžu, přesto se dá na film dívat i přes jeho zbytečně delší minutáž a s určitým nadhledem si tento filmeček z východu můžete užít. Pro fajnšmejkry, kteří si užívají pokaženou jízdu metrem, tak ještě lepší zpracování je ve filmu Proroctví a na krátký okamžik je vidět letící metro vzduchem i ve filmu 2012 při útěku z L.A. ()

LordBeeDoO

Ruská variace na Stallonovo Denní světlo s míň hrdinskými ale zato lidštějšími a charizmatičtějšími hrdiny - slušný film, který rozhodně neurazí, i když momentů, které by diváka nadchly, tam moc není. Ale za vidění rozhodně stojí. ()

Matli

Havárka metra byla hodně dobrá na ruskou tvorbu ale jinak průměrný a typický děj. Koho zajímá nějaký milostný trojúhelník, když umíraj lidi a Moskevským metrem se valí voda. Určitě by z toho šlo vyždímat víc a nebo to alespoň smrsknout na 90 minut. 51% ()

Brusíček

Po hodně dlouhé době jsem viděl Ruský film, a musím konstatovat že se Ruská kinematografie posunula dopředu, ale zas nějak moc né, je to tak na úrovni malého Pitavalu z Velkého města z roku 1982, přišlo mi to jako nepovedená kopie filmu Denní Světlo, i když tam nešlo o Metro, ale tunel... ale dost kritiky, efekty s vodou byli docela dobře natočené, hudba byla také vcelku dobrá, výkon herců ale dobrý nebyl, a Ruským metrem cestovat nebudu, to film zachytil asi velmi přesně. :-) 45%. ()

Filec

Parádny ruský film, toto som veru nečakal, silná zápletka, riadna katastrofa, krásne ruské herečky a hnusný ruský herci ,ale ako celok úplne skvelé!! ()

RakeW

Neopírejte se o dveře! Jo, bylo to lehce protažené a trochu blbé. Nepopírám, že kdyby hrdinové gavarali ingliš a odehrávalo se to pod Big Apple v PG-13 hávu, tak o to ani pohledem nezavadím. Jenže tohle má nekompromisně střižené ruské koule, krásné (ne nutně realistické) ruské CGI, potrhlé ruské charaktery a konečně sympatickou ruskou velkofilmovou béčkovost. Příští stanice: Borodinskaja... ()