Pět let Lucas (Nikolaj Coster-Waldau) vytrvale hledal malé neteře Lilly a Victorii, které po násilné matčině smrti zmizely i s otcem neznámo kam. Jeho pátrání, hraničící s posedlostí, narušuje i vztah s přítelkyní Annabel (Jessica Chastain), ale Lucas se nakonec dočká satisfakce. Obě dívky se najatým pátračům podaří najít v opuštěné chatě stojící uprostřed hlubokých lesů. Dívky jsou zubožené, sociálně velmi zaostalé, ale naživu, což si nikdo neumí vysvětlit. Protože jejich návrat do civilizace proběhne nečekaně rychle, může Lucas zažádat o jejich svěření do své péče a spolu s Annabel se jim snaží nahradit harmonickou rodinu. Postupně si ale oba začínají klást otázku, zda si s dívkami nepřivedli domů i někoho dalšího. Někoho, kdo Lilly a Victorii pomáhal celou tu dobu přežít a teď se jich nechce vzdát. Zvlášť Annabel nese narůstající dusno provázené znepokojivými jevy hůře, protože je zjevné, že si mateřskou lásku obou dívek bude muset vybojovat proti soupeři, který používá dost děsivé zbraně... (oficiálny text distribútora)

limbi

Rozhodně horor, který stojí za shlédnutí. Poslední scény, kdy ukážou naplno práci animátorů se do klasického hororu sice moc nehodí, ale zas tak tragické to taky není. Líbilo se mi, že takzvanou hororovou demenci lidí omezili jak to jen šlo. Takže se setkáte spíše jen s demencí psychiatra, který moc dobře ví do čeho jde a stejně se do té lesem obklopené chatrče vydá pod rouškou noci. Film mi přišel jako směs finální scény REC (bubáci jsou si hodně podobní asi i díky jejich představiteli ;)) a ženy v černém. Hudba tu funguje podle mě spíš jako u Ženy v černém než u Sinisteru, který měl hodně psycho soundtrack. Atmosféra je místy opravdu hustá a chvílema jsem si přál aby zas byl den a přišel nějaký nudný dialog. 80% protože mama je prostě mama :-) ()

voldemorf

Po dlouhé době horor, který není založen na laciných lekačkách, ale na tom, že v divácích vzbuzuje skutečný strach. Dokonce se u něho můžete bát i o postavy, protože to jsou normální lidé s klady i zápory, žádné figurky z americky dokonalé rodinky. Nebezpečí, se kterým se potýkají, nepředstavuje absolutní zlo - Mama prostě jen miluje své děti. Děsivé. A děsivé byly i děti, které po pěti letech strávených kdesi "v divočině" mají samozřejmě problém zařadit se zpět do společnosti a vytvořit si vztah k rodině. Děsivé, ale pravdivé. Motivavace a příběh ústřední příšery byly dostatečně logické, aniž by jim byla věnováno zbytečně moc prostoru. Dokonalost ze zážitku malinko kazí typické hororové nesrovnalosti - proč musí vždycky všichni jet hledat duchy kdesi v pustém lese uprostřed noci? ()

pmusic

Na horory z urcité zásady nekoukám, ale trailer k tomuto filmu me dokázal natolik upoutat, ze jsem se rozhodla udelat výjimku. Bohuzel se mi ale potvrdilo, ze trailery bývají mnohdy opravdu to nejlepsí z celého filmu a naplní vás ocekáváním, která pak nebývají naplneny. Herecky to bylo zvládnuté velmi dobre, obzvlást obdivuhodné byly detské výkony, ale vázne jsem od toho cekala víc. Jakmile mi byla MAMA ukázána, prislo mi, ze uz nekoukám na horor, ale na hezky animovanou strasidelnou pohádku. ()

bodula

Od filmu Mama jsem rozhodně dostala více, než jsem čekala. Až na posledních deset patnáct minut, prostě na finále, film funguje velmi dobře. Herecky nemám připomínek, dokonce ani k dětem, zpravidla dětským postavám kvůli jejich nesnesitelnosti přeji jen to "nejlepší". Konkrétní podoba zla vždy filmu ubírá, tady to na mě nezapůsobilo až tak rušivě, ale přece jenom bych si představovala zobrazení trochu jinak. A doják na závěr moc nefunguje. 3-4* ()

gicous

Pokud zastáváte názor, že děti jsou obrazem svých rodičů, potom si musíte říkat, jaké stvoření vychovávalo ty dvě holčičky schované v lese. Špinavé, vyhublé, vydávající skřeky a pohybující se jako něco mezi pavoukem a kobylkou. To něco je určitě hnusné na pohled, řádně nebezpečné a jen tak se svých holčiček nevzdá. Následuje první hodina a čtvrt výborně atmosfericky zvládnuté podivané, kdy se to něco skrývá v domě a postupně se vynořuje z temnoty. Hororové prvky jsou podpořeny sympatickými a dobrými herci. Prostě všechno šlape tak jak má. V těchto chvílích Mama šlape na paty i takovému majstrštyku jako je Sinister. Pak se ale Mama zvrhne v CGI přehlídku triků - napinavá atmosféra je tatam a úplný konec už jen prohlubuje rozporuplné pocity, které ve mně převládají. Není to vyloženě zklamání už jen kvůli dobřé napinavé atmosféře první hodiny, ale ten závěr určitě mrzí. ()

Heyyy

Moc jsem v tom ty Španěly nepoznávala... Už jen to, že se mluvilo anglicky :O Ale ok, vezme-li v úvahu, že šlo o spolupráci s Kanaďany... To nic nemění na faktu, že to byla celkem blbost. Atmosféra se mi líbila, ale námět byl fakt úlet. Asi stokrát omletý téma o tom jak mrtvá duše nemá klid. Trochu mě štvalo, že nevysvětlili hned na začátku proč jejich tátovi hráblo a postřílel x lidí... A celkově jsem pohádce o tom, jak se strejda snaží pět let za velký peníze vypátrat své neteře a pak ještě všude říká, že jsou jeho smyslem života, moc neuvěřila... Btw. všimli jste si, že všichni kdo se do chaty v druhé polovině filmu vypravili během dne, tam došli za tmy? :D Do toho docela trapně zpracovaná postava mámy... Prostě trochu zklamání, ale dá se vidět. ()

Lkn

uzasne, napinave, skvele zpracovane, vyborne herecke obsazeni a Jessica opet predvedla jaka to je extra trida! Well done Mr. Toro! ()

srncek

No tak som sa konečne dopracoval k onej MAME a vyšlo z toho,že som to kľudne mohol odkladať aj rok..jediné,čo je na tomto filme kvalitné,je spôsob akým je to natočené-malo to úroveň.Lenže to už sa pre mňa stáva poznávacím znakom týchto tzv. hororov od UNIVERSALu,že tie filmy proste vypadajú fakt dobre,ale obsahovo či pointálne sú úplne mimo akýkoľvek prospech pre diváka..To trápne fňukanie na konci mi fakt zožralo aj ten posledný kúsok trpezlivosti,ktorú mi postupne digitálne vypadajúca MAMA kradla až ma načisto vysala..zbytočný film,Del Toro mi po Sirotčinci priniesol zase zážitok,ktorý prirovnávam k výrazu "z koláča diera"..53% ()

dzberry

Máma mele maso. Ó, my se máme! Zvlášť proto, že je to docela slušné lekačkami prošpikované maso. Takovou hodinu, hodinu a čtvrt. Pak už ale máma mele z posledního. To především proto, že se ukáže v celé své infantilní kráse. A mele pohádku. Nepovedenou pohádku. O jakési odrůdě polednice, co sviňa je. Hlavně k dětem. Musím teď zajet na chatu, musím se podívat na tatu. Mamánek (čili obdivovatel tohodlenc filmu) ze mě nebude... ()

ratpile

V žánrových proprietách neoriginální, přesto výtečně fungující. Lekačky jsou mrazivé a celé je to takovým tím správným stylem strašidelné. Navíc Chastain je v rámci žánru opravdu nadstandardně dobrá herečka. Obsadit jí, namísto nějaké dvacetileté modelky, byl super tah. A ten závěr mi, na rozdíl od mnoha jiných uživatelů, přišel úplně O.K.. Škoda jen tolika žánrových klišé. ()

Mr.nachos

Parádní film, ale nemůžu si odpustit jedno vytknutí. Pořád jim tam nějak hapruje den a noc. A to několikrát. Lukas běhá po lese a je noc, v tu samou chvíli jede Annabel s holkama domů a je světlo, ale přijedou domů a při pohledu na dům je zase noc, ale jakmile vejdou do domu, je venku zase světlo. Je to prkotina, ale docela mě to štvalo. Mám tu vadu, že chyby ve filmu mi kazí celkový dojem, ale to je jen můj osobní problém. Jinak co do děje nemůžu říct ani popel, jak mě to vtáhlo do děje. Jen škoda, že jsem si to nenechala na večer až bude tma a koukla na to odpoledne. Tím jsem se připravila o perfektní atmosféru. ()

GoustDog

Docela vtipný nápad to má, ale přespříliš digitální a zbavené jakékoliv logiky a peprnějších scén. Prostě horůrek pro masového diváka se špetkou kumštu. Hlavní hrdinka ale byla vážně sympatická (jak herečka jako taková, tak charakter, který měla v popisu své role). Nelitoval jsem tak peněz za vstupenku, ale mou pravidelnou dávku hororu to rozhodně neuspokojilo:) ()

Nikki48

Taký príjemný priemer. Začiatok zapôsobil ako mal, žiaden nepotrebný úvod a pomalý rozjazd, ihneď prvé minúty dokážu človeka chytiť. Nadpriemerné hodnotenie ale pokazila samotná Mama, ktorej pomýlený materinský cit a rozlietaný účes voľajako nedokázali vzbudiť to správne napätie. Oveľa viac to šlo mladšej zo sestier. Tá malá mrcha vyliezajúca z krabíc a bohvieakých kútov mala čo do seba, to musím uznať. Celkovo mal tento film viacero dobrých momentov, len nechápem, prečo sa nechal režisér inšpirovať Mŕtvou nevestou Tima Burtona a vymyslel koniec, kde sa hlavné strašidlo nakoniec premení na motýle a človek tak nevie, na aký filmový žáner sa to vlastne pozerá. ()

thepeabody

Posledních pár hororů mě akorát zklamalo, takže se mi do Mama moc nechtělo. Jessica Chastain mi jako krátko-tmavovlasá rockerka ze startu moc neseděla, ale klobouk dolů, byla skvělá. Dvě malé holčičky jakbysmet. Krom celkem nezáživného finále sice ničím moc nový, ale o to lépe zpracovaný film. ()

Havala

Hodně přísné 3 hvězdičky. čekal jsem od toho sice víc, ale jako průměrný horo to šlo. Velkým plus je opět skvěla J. Chastain, velkým mínus je naopak stokrát dokola stejná předloha, navíc ke konci oořeněná o mimořádně trapně dojemný závěr, který skončí světe div se naprosto tupě. Když k tomu přidáte jen průmětné lekačky a dost předvídatelné situace, hodně člověk váhá co dát za hodnocení. Vůbec se nedivím těm nevyváženým hodnocením, že by tento fim byl pro mě zlomový? Už cítím že horory nejsou nic pro mě. Dřív jsem se trochu bál, teď se začínám hodně nudit. Trhák se z toho nestane, na Blu ray to ale zas vypadá dobře. Jsem zvědav na remake Evid Dead, pak se uvidí co budu sledovat dál. Pomalu se obracím na fantasy LOTR, Hobbit...že bych si někdy pustil i komplet Harryho Pottera? ()

petrik11

Ťažko o tom čosi povedať. Námet slušný, herecky to bolo však pobiedne. Niektoré scény akoby z iného filmu. Viac ako za tri sa nedalo. ()

Forsetino

Atmosféra se od začátku rozvíjela velice svižně. Od naprostého tajemna až k pochopení a dalšímu očekávání. Film nepostrádá akci ani velice slušné napětí. Občas mě vadila snaha diváka vylekat náhlým hlasitým zvukem. Po velmi slušně odvedené práci, kdy jsem se občas vcelku bál, až mi naběhla husí kůže, mi chuť pokazil závěr. Sice tam byla hezká snaha o originalitu v kompromisu dělení(**SPOILER** "jedno dítě vám dám a druhé sejmu" **END**), ale v tom provedení bylo příliš patosu. Vzpomněl jsem si na Erbenovu Polednici a veškerý strach ze mě spadl... Pokud to byl záměr, aby se divák slušně vyspal nebo nebál cestou z kina, pak smekám. Po Sinisterovi další kvalitní horror, který nesází na primitivní lekací scény, ale baví sofistikovaným způsobem. ()

Black3R

Úplný nepodarok! 1*hviezda len za to že je to horor, a dobrý začiatok....bože tak dobre sa to začalo, ale to bolo všetko! ....20% ()

Muschietti míří od Flashe k Batmanovi

Muschietti míří od Flashe k Batmanovi

17.06.2023

Nadějně rozjetý Andy Muschietti, režisér původem z Argentiny, si v Hollywoodu udělal jméno efektivními horory Mama, To a To kapitola 2. Právě tento čtvrtek do našich kin vstoupil i jeho nejnovější… (viac)

Druhé To nabírá obsazení

Druhé To nabírá obsazení

14.04.2018

Studio Warner Bros. se adaptace hororu To bálo do takové míry, že vyhnalo původního režiséra Caryho Fukunagu, který film nechtěl natočit za pouhých 35 milionů dolarů. Jeho náhradník Andy Muschietti… (viac)

PF 2017

PF 2017

31.12.2016

Horor To je zpátky ve hře

Horor To je zpátky ve hře

20.07.2015

Novou adaptaci románu To od Stephena Kinga měl natočit Cary Fukunaga (Temný případ). Kalifornský režisér se ale nedohodl s producenty na rozpočtu a projekt opustil, což většinu lidí vedlo k závěru,… (viac)